Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Blogi > Zbiór Fake'owych Tutoriali Mr. TmKuss'a oraz Torog'a Velrock'a

Notki

Mwahahahahahahahahahaha!
Oceń

Lekcja nr 0. - Warstwy - Część Pierwsza

Napisane 14-08-2008 21:27 przez Torog Velrock
Aktualizowano 14-08-2008 23:54 przez Torog Velrock
Poziom trudności: 0.1/10
Co może sprawić problemy ?
-Zainstalowanie Programu " Gimp ".

Od czasu do czasu słychać ludzi nie wiedzących czym są warstwy w programie " Gimp ".

Warstwy nie są niczym innym niż tylko... Kolejnymi przezroczystymi " Kalkami " w naszej wirtualnej kartce papieru. Warstwy mogą być używane między innymi do postawienia ściany bez naruszania trawy która jest pod nią, dzięki czemu ściany można spokojnie ruszać nie uszkadzając trawy, a trawę można ruszać bez zmiany położenia ścian ;].

Żeby stworzyć nową warstwę trzeba mieć obraz, może być to jakaś scena z faka, tapeta z waszego ekranu jakiś screen-shot czy nawet czysta kartka ;].

Przejdźmy do sedna. Jak zrobić w GIMP'ie nową warstwę ?

Trzeba na początku mieć obraz - w naszym(Moim?) przypadku będzie to nie wielka fikcyjna kartka "papieru".
Żeby stworzyć nową warstwę są dwa sposoby:
Pierwszy (nie preferowany przeze mnie oraz po którym trzeba wykonać działania z sposobu drugiego żeby móc w pełni wykorzystać "moc warstw" ()).
-Na start trzeba znaleźć zakładkę "Warstwy", pan Strzaua wam pokaże gdzie to jest ;]

Następnie należy znaleźć "Przycisk" pod tytułem -"Nowa Warstwa" (zaskakujące nieprawdaż ?)

-Po wciśnięciu "Nowa Warstwa" pokaże nam się dokładnie takie okno:
-Żeby wyjaśnić cały obrazek pan Strzauka musiał zaprosić całą rodzinę żebym mógł dokładniej powiedzieć co oznaczają opcje pokazane w oknie.
1. Strzaua wskazuje okno które mówi nam o tym jak będzie się nazywała właśnie tworzona warstwa.
2. Siostra Czerwień mówi nam o tym jak "Szeroka" (<->) będzie nasza warstwa.
3. Siostra Róż mówi nam o wysokości (v ^) warstwy.
4. Jeżeli zaznaczone jest miejsce które wskazuje Brat Blue oznacza to że warstwa będzie koloru pierwszo-planowego ( tuż po włączeniu programu będzie nim kolor czarny ).
5. Opcja Siostry niebo - inaczej nazywanej błękit - mówi nam o tym że kolor warstwy będzie kolorem drugo planowym ( Jeżeli nic nie zmieniałeś powinien to być kolor Biały ).
6. Brat ekolog - inaczej zwany zielonym mówi nam o tym że kolor warstwy będzie kolorem Białym czyli kolejną białą kartką położoną na poprzedniej.
7. Żółta strzałka mówi nam o tym że nowa warstwa będzie warstwą przezroczystą - czyli według mnie najczęściej używaną.


Sposób drugi - preferowany przezemnie jest o tyle dobry że pozwala robić warstwy dużo szybciej, błyskawicznie kopiować już zrobione i przechodzić w łatwy i przyjemny sposób między nimi ;].

Na start należy znaleźć przycisk " Widok ", jeżeli nie możesz znaleźć poszukiwanego obiektu popatrz na obraz poniżej, pan strzaua chętnie pokaże gdzie ten przycisk się znajduje. Po znalezieniu zakładki " Widok " musisz znaleźć przycisk " Okno Nawigacyjne ".

Po wciśnięciu przycisku pojawi się coś Takiego:

Pan strzaua się pośpieszy i zawczasu wyskoczył na odpowiednie miejsce - tak należy kliknąć taką małą Strza... taki mały przycisk na który wskazuje pan Strzaua.

Teraz pana Strzaue gdzieś wywiało - w sumie nie mam pojęcia gdzie, ale pomocną dłoń podali nam państwo Niebieski ślad i informacja.
należy otworzyć zakładkę " Dodaj Kartę " a później kliknąć w " Warstwy ".


Resztę omówimy jutro
Komentarzy 2

Komentarze

stary
X-Zero's Avatar
Yyy... A gdzie drugi sposób? ;o

btw . ten strzaua roxi ;D

@edit:
Ale czemu on nie ma już twarzy? ;s
Napisane 14-08-2008 22:46 przez X-Zero X-Zero jest offline
Aktualizowano 14-08-2008 22:48 przez X-Zero
stary
Torog Velrock's Avatar
Drugi sposób zaraz opisze - brat mnie wygonił, a tylko tyle miałem zrobione. A co do gęby to te obrazki są z ery - z przed gębienia czyli jeszcze mu ona nie wyrosła ;/. W kolejnych skreenach już będzie miał gębe ;]
Napisane 14-08-2008 22:59 przez Torog Velrock Torog Velrock jest offline
 
Ostatnie wpisy bloga Torog Velrock

Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 19:46.


Powered by vBulletin 3