Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Blogi > sphinx123

Notki

Oceń

Chary Porter to zło i szatanizm!1

Napisane 03-11-2008 17:42 przez sphinx123
Właśnie czytam arcymądrą stronkę http://egzorcyzmy.katolik.pl/, bardzo ciekawa, indeed.

10 argumentów przeciw Harry’emu Potterowi:

1. Harry Potter jest globalnym długofalowym projektem, którego cel stanowi zmiana kultury. Próg obronny przed magią jest w młodym pokoleniu systematycznie niszczony. W ten sposób do społeczeństwa wdzierają się siły, które chrześcijaństwo kiedyś pokonało.

Aha, jakieś dowody? Nie? Fajnie. Siły które chrześcijaństwo pokonało? Ksiądz ma na myśli palenie niewinnych ludzi na stosie?

2. Hogwart, szkoła magii i czarodziejstwa, jest zamkniętym światem przemocy i grozy, przekleństw i uroków, ideologii rasistowskiej i ofiar krwi, obrzydliwości i opętania.

Nie wiem czy zamkniętym, skoro przyjmowani tam są członkowie mugolskich rodzin... Ofiary krwi? Bosz, pewnie chodzi o to jak Ginny napisala na ścianie krwią kurczaka...


3. Harry Potter nie walczy ze złem. W każdym kolejnym tomie coraz bardziej staje się widoczne jego podobieństwo do Voldemorta, który jest uosobieniem zła. W tomie piątym Harry zostaje opętany przez Voldemorta, co prowadzi do zniszczenia jego osobowości.

Wcale nie walczy ze złem! Żeby walczyć ze złem, trzeba walczyć z innowiercami/homoseksualistami czy ludźmi o innych kolorach skóry... Podobieństwo do Voldemorta to jeden z kluczowych elementów fabuły, tak w ogóle, to jest fikcja, nie każdy widocznie o tym wie...

4. Świat ludzi jest poniżany, świat czarodziejów i czarownic gloryfikowany.

Ojcze, czarodzieje dzielą się na dobrych i złych, jak zresztą wszyscy ludzie...Niektórzy poniżają "mugoli", inni ich chronią

5. Nie ma żadnego pozytywnego transcendentnego wymiaru. To, co nadnaturalne, jest wyłącznie demoniczne. Boskie symbole są wynaturzone.

Palenie na stosie ma za to transcendentny wymiar

6. Harry Potter nie jest nowoczesną baśnią. W baśni czarnoksiężnicy i czarownice są jednoznacznie złymi postaciami. Bohater uwalnia się z ich mocy przez doskonalenie się w cnotach. W Harrym Potterze nie ma nikogo, kto pragnie dobra.

Pfff, to co, nawet Kościół ma teraz monopol na ustalanie co powinno być w baśniach a co nie? Wróżka z Kopciuszka była ewidentnie evul Ferumbrasem tak btw.

7. Czytelnik jest konsekwentnie pozbawiany umiejętności odróżniania dobra od zła. Dokonuje się to przez emocjonalną manipulację i intelektualny zamęt.

O, prosze, to dokładnie tak jak z Kościołem, identycznie ^^

8. Wykroczenie wobec młodego pokolenia stanowi to, że zwodzi się je z taką łatwością magią i wypełnia się jego wyobraźnię obrazami świata, w którym rządzi zło. Świata, który nie tylko jest bez wyjścia, ale w którym warto pozostać.

Że w00t? Tak, światem czarodziejów rządzi ZuO i AnArChIa, wszyscy są źli i bezkarni.

9. Każdy, komu zależy na różnorodności poglądów, powinien bronić się przed masowym zaślepieniem i dyktaturą opinii, narzucanych przez gigantyczną akcję multimedialną.

Tak, ja wiem, tylko Kościół może narzucać dyktaturę i masowo zaślepiać, spoko, rozumiem oburzenie Księdza

10. Wiara w kochającego Boga jest wypierana przez natłok magicznych obrazów, dlatego szkolna indoktrynacja Harrym Potterem stanowi atak na wolność religijną. Powinno się odmawiać udziału w szkolnych imprezach Potterowskich z powodów religijnych i ze względu na sumienie.

O tak, bo wieszanie krzyży w każdej sali czy przymusowe chodzenie na filmy o papieżu wcale nie są atakiem na wolność religijną
Komentarzy 12

Komentarze

stary
Zamne's Avatar
1 suowo:

zajebiste

Edit:

gdy byłem w kościele, na kazaniu złapałem taki cytat

<ksiądz>: (mówi coś że babcia słucha Jedynie Słusznego Radia), to przychodzi wnuczek i mowi: Babciu baciu daj mi, bo ja chcę patrzeć na HARY PATERA. Ale on nie jest polakiem(ten "hary pater"), mówi po polsku, ale nie myśli po polsku, nie...
Napisane 03-11-2008 18:01 przez Zamne Zamne jest offline
Aktualizowano 03-11-2008 18:20 przez Zamne
stary
Michoss's Avatar
katolik.pl to tam, skąd pochodzi Mystlich, czego ty jeszcze wymagasz?
Napisane 03-11-2008 18:09 przez Michoss Michoss jest offline
stary
jeżeli to skrócisz to przeczytam ^.^
Napisane 03-11-2008 18:13 przez Shiz. Shiz. jest offline
stary
sphinx123's Avatar
Mogę Ci przeczytać na głos co najwyżej.

*przykłada palce do skroni*

PROFESORZE XAVIER, SŁYSZYSZ MNIE?! TU DŻUBILI xDD
Napisane 03-11-2008 18:14 przez sphinx123 sphinx123 jest offline
stary
Michoss's Avatar
@2up
Skrót:
Harry Potter oducza wiary w boga i sprawia że dzieci wierzą w magię, która jest zła. HP powinno się zakazać by chronić biedne małe główki przed demonami książek.
@up
Poczuj moc mrocznego feniksa. -.-'
Napisane 03-11-2008 18:16 przez Michoss Michoss jest offline
stary
Zamne's Avatar
magia jest zua, jak grałeś w baldurs gate'a lub gothica: jesteś stracony dla społeczeństwa

sorry że edytowałem tak długo mój kilka up, ale ojciec (też radia maryja słucha :<) stał nade łbem, a komp w pokoju z 15letnim telewizorem stoi, a biurko z kompem stoi tak, ze mozna z kazdego miejsca na kanapie zobaczyć "jakie ja zuo oglądam"

edit2:

Cytuj:
Wróżka z Kopciuszka była ewidentnie evul Ferumbrasem tak btw.
ftw _/
Napisane 03-11-2008 18:21 przez Zamne Zamne jest offline
Aktualizowano 03-11-2008 18:24 przez Zamne
stary
Suhayl's Avatar
Dlatego jestem kur*a ateistą!
Napisane 03-11-2008 18:22 przez Suhayl Suhayl jest offline
stary
Tym's Avatar
Heh...
No nie powiem Harry Potter to na pewno nie jest jakieś uberzuo, ale jednak...
Doświadczenie mówi inaczej xP
Może to się wydawać trochę głupie, ale parę dzieciaków straciło życie przez jakby nie patrzeć niczego nie winne pokemony czy inne "rzeczy" wykreowane podobno specjalnie dla nich.
I mimo wszystko zgadzam się, że zakaz wydawania tej książki byłby absurdem, bo jest ponoć dobra (nie wiem nie czytałem, ale kumple potrafili całą pochłonąć w 12 godzin bez przerw na cokolwiek), jednak jakieś ograniczenie wiekowe na tego typu lektury powinno być.
Napisane 03-11-2008 18:38 przez Tym Tym jest offline
stary
Michoss's Avatar
Powiedz mi kto zginął przez pokemony?
@edit
W sposób inny niż połknięcie figurki/żetonu.
Napisane 03-11-2008 19:01 przez Michoss Michoss jest offline
stary
@up
W chinach Ludzie skakali z okien i mowili ze sa pidgeyami i umią latać
Napisane 04-11-2008 13:32 przez Pro_Plejer Pro_Plejer jest offline
stary
Michoss's Avatar
To o supermanie.
Napisane 04-11-2008 13:57 przez Michoss Michoss jest offline
stary
@pro musk
A nie w japonii ? loffam pokemony ;>
Napisane 04-11-2008 14:11 przez Shiz. Shiz. jest offline
 
Ostatnie wpisy bloga sphinx123

Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 21:47.


Powered by vBulletin 3