Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Blogi > sphinx123

Notki

Oceń

Wielki powrUt...

Napisane 25-12-2008 21:58 przez sphinx123
...na Aikido <3

Tak, tak, bezczynność i siedzenie przed kompem doprowadza mnie do ginekomastii i myśli samobójczych, więc w piątek idę na trening po kilkumiesięcznej przerwie. Czym jest ta sztuka walki, każdy może sobie z wikipedii/googli odczytać. Opiszę, czym ona jest z mojego punktu widzenia <3
Aikido jest stylem walki, którego celem jest głównie wykorzystaniem siły wroga przeciwko niemu. Dokonujemy tego poprzez stosowanie markowanych ataków, różne zejścia z linii ataku, stosowanie dźwigni na nadgarstki, pseudo-rzutów również. Trenowałem ponad rok i w sumie nic nie umiem, co wynika z tego, że:
- Moi senseie nie przywiązują dużej wagi do treningu odpowiedniego sferycznego poruszania się (który jakośtam błędnie poznałem z odpowiednich książek)
- Muszę trenować z bachorami, które chodzą na siłę, bo mamusia chce mieć uzdolnione super we wszystkim dziecko (jakby lekcje pianina, korepetycje ze wszystkiego i jazda konna nie wystarczyły... aikido jeszcze musiała, boże.)
- We wtorki jest mało miejsca na macie, pełno plebsu, śmierdzących metali i rozwrzeszczanych bachorów.
- Obecność setek rodziców bawiących się komórkami, laptopami i cyfrówkami na widowni strasznie dekoncentruje.
- Senseiówa lubi czasami pohisteryzować, wydziera się połowę treningu, że ktośtam nie przyszedł na staż albo zupa była za słona.
- Senseie zamiast kazać nam skillować jedną technikę przez dłuższy czas, żeby nam weszła w krew, pokazują nam 10 technik na jednym treningu przez co poznajemy je co najwyżej z nazwy...
- Stresuję się, bo każą robić tenkan w 4 strony, a ja nie umiem i się ze mnie śmieją ;<
Komentarzy 8

Komentarze

stary
zoliax's Avatar
Naucz się do perfektu kopa z półobrotu i nikt nie podskoczy, nie będą się śmiać.
Napisane 25-12-2008 22:49 przez zoliax zoliax jest offline
stary
sphinx123's Avatar
Chciałem, ale słabo rozciągnięty jestem :<
Napisane 25-12-2008 23:30 przez sphinx123 sphinx123 jest offline
stary
Ghernie's Avatar
Omg... Od czego jest broń palna? Wymyślono ją po to by ludzie słabi fizycznie mieli się jak bronić (Jest dużo skuteczniejsza niż kop).
Napisane 26-12-2008 01:25 przez Ghernie Ghernie jest offline
stary
sphinx123's Avatar
Broń palna, amatorzy :<
Napisane 26-12-2008 01:43 przez sphinx123 sphinx123 jest offline
stary
zoliax's Avatar
No... dzisiaj się liczy broń rakietowa!
Napisane 26-12-2008 12:25 przez zoliax zoliax jest offline
stary
Aron Roar's Avatar
albo atomowa
Napisane 27-12-2008 12:25 przez Aron Roar Aron Roar jest offline
stary
irwin546x2's Avatar
A jak Aron pierdne po grochówce.. .to dopiero jest broń!
Napisane 27-12-2008 22:46 przez irwin546x2 irwin546x2 jest offline
stary
Argen's Avatar
A rzuty chociaż umiesz po roku ? D
Ja 4 lata ćwicze.
Napisane 28-04-2009 16:44 przez Argen Argen jest offline
 
Ostatnie wpisy bloga sphinx123

Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 21:49.


Powered by vBulletin 3