Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Blogi > ZaKONtek Nidraxa

Notki

Oceń

NTNT - Odcinek Piąty (Gościem specjalnym jest Michoss)

Napisane 28-04-2009 20:10 przez Herbi_Oxyna
Aktualizowano 28-04-2009 21:35 przez Herbi_Oxyna
Ukryty tekst:
Zgodnie z radą Marcina24, powracam do pisania "na poważnie". Może kiedyś zrobię jakiś specjalny 'Flamewar' program, ale NTNT nim nie będzie. To tyle ode mnie.




- Witam państwa w NTNT. Dzisiaj gościem specjalnym jest nie kto inny jak Michos!

- Powitać, szanownych państwa.
Witam szanownego prowadzącego.

- Żeby niepotrzebnie nie przedłużać, pierwsze pytanie.
Co cię skłoniło do stworzenia... Wróć, złe słowo. Co cię skłoniło do zilustrowania Precla?

- Do długa historia. Po pierwsze, chciałbym zastrzec, że w komiksie na forum nie jest opisana historia właściwego Precla, a Perzezala. Zostanie ona wkrótce opisana na stronie Preclan.
Co mnie skłoniło, hmm...Nie wiem. Moment, w którym zostałem oświecony był wyjątkowo niesamowity.
Nie jestem w stanie tego wytłumaczyć, ale...
...od razu poczułem potrzebę podzielenia się tym z innymi ludźmi. Nie byłem jednak jeszcze wtedy w pełni świadomy, co zobaczyłem, pierwotnie szerzyłem więc całkowitą herezję

- Cóż, wiemy, że zajmowałeś się fake'ami, więc powinien cię interesować fakt, że ten cudowny dział opustoszał. Co o tym sądzisz?
- To bardzo smutne, ale można się było tego spodziewać. Minęła już najlepsza era 'komiksów o orientacji przestrzennej 45* względem płaskiej podłogi'.
Najlepsi, dawni komiksiarze odeszli, a ich twory zostały zapomniane.
A nie powinno tak być. Wciąż pamiętam wspaniały komiks 'orci atakują rookgaard'

- Tak, sam ostatnio nad tym myślę i zastanawiam się, czy dział jeszcze powróci do życia i kto będzie tym, który znów go wprawi w ruch.
- Szczerze? Liczę na to, że zostanie jak jest. Wszystkiemu winna jest wątpliwa 'poprawa' fake.
Grafika nie mająca najmniejszego związku z tibią, hyper-ynteligentna fabuła do której nie da się wciągnąć, zadowolenie widzów jest niewielkie, a autor, przez poziom jaki sobie postawił, odpada bardzo szybko.

- Dobrze, temat chyba już omówiony, więc przejdźmy dalej. Pewnego dnia powstała grupa Rookowych Szczurkersów. Byłeś, lub jesteś nadal, jednym z nich. Jaki był cel stworzenia tej grupy i co możesz nam o niej wspomnieć?
- Należałem do nich niedługo. Odszedłem, gdy dowiedziałem się, że 'Szczurkersi' to tak na prawdę przykrywka dla sekty Gurwistycznej. Musieli mieć niezły ubaw gdy dowiedzieli się, że się przyłączyłem do nich.
- Och to musiało cię nieźle wkurzyć, biorąc pod uwagę, to, że czcisz Precla, a nie jakąś tam wymyśloną przez grupę dzieci Gurwę.
- Wypraszam sobie! Z kim ja rozmawiam!? Gurwizm jest jedynie odłamem Preclanizmu, istota Gur'vy jest równie prawdziwa co Precla. Gurwiści jednak czczą swoją boginię ponad Precla.
- Tak, tu warto zauważyć, że Precel był pierwszy i przed nim nie było niczego innego. Więc, skoro Gurwa nie mogła stworzyć świata, to jej kult jest całkowicie sprzeczny z Preclanizmem. (Kompletna gafa autora. Zapraszam na stronę http://precel.yoyo.pl po informacje o preclaniźmie)
- Zakończmy ten temat. Preclanie są czcicielami pokoju, dla tego nie chcę cię wyzywać za obrazę mej wiary. Na następny raz dowiedz się trochę o tym, o czym masz zamiar rozmawiać.
- Ok, wiemy, że jesteś osobą aktywną, która nie usiedzi w jednym miejscu nic nie robiąc. Tak więc swego czasu udzielałeś się jako supporter Tibia.pl. Jak otrzymałeś ten 'przywilej' i z czym on się wiązał?
- 'Swego czasu' a więc już wygadali, że obijam się od dwóch tygodni? Eh, i to ma być grupa zamknięta...
- Nie, no co ty? Przecieki zawsze były, są i będą.
- Wszystko jedno. To, jak otrzymałem ten przywilej, jak to nazwałeś, nie jest tajemnicą. zwyczajnie, złożyłem podanie, a że przed przystąpieniem do grupy byłem nawet bardziej aktywny niż teraz, dostałem się bez większego problemu...
Chociaż...
Z rozmowy z Kshaq'iem, liderem Supportu w czasie kiedy zostałem przyjęty, można było wywnioskować, że kilka osób sprzeciwiało się mojej kandydaturze z powodu tego, jak demonstrowałem się na forum.
Powinienem pokazywać że support to tylko kulturalni i inteligentni ludzie, poprawiać image. Podczas gdy ja temu kompletnie zaprzeczam.

- Rozumiem. No cóż, niedawno kolejne pokolenie dostało szansę dostania się do tej grupy. Już napisano wiele podań, niestety, wiele z nich to zwykłe prowokacje, ale mam nadzieję, że między nimi znajdą się takie, które pozwolą innym osobom wejść do Supportu i pomagać w rozwoju serwisu.
- Również mam taką nadzieję. Support ma teraz dużo pracy.
- Tak swoją drogą, to czy przeglądałeś podania co niektórych? Może nawet masz już swoich kandydatów, którzy twoim zdaniem zostaną wybrani przez kadrę moderatorską?
- Przeglądałem, ale mam więcej osób które dopadają od razu, niżeli faworytów.
- Nie dziwię się. Patrząc na twoje różne wpisy bloga i tym podobne, wnioskuję, że lubisz różne klikanki typu "nagrzej moje jajko", czy "nakarm mojego Pokémona". Skąd narodziło się to zainteresowanie?
- Nie mam zielonego pojęcia. Po prostu, lubię takie gry. aktualnie zajmuje się hodowlą Pokmeonów na Global Pokedex Plus. Zebrałem ich już całkiem sporo.
Ogólnie, lubię gry przez przeglądarkę. Wciągają.

- Hmm... a czemu akurat lubisz Pokémony?
- Od nich właściwie zaczęła się cała moja internetowa przygoda. Pierwsza strona i pierwsze forum na jakim się zarejestrowałem, to Pokemon Extreme. Tam, dzięki oTTo -administratorowi forum- zaczął kształtować się mój internetowy charakter. Pokemony przylgnęły i przyrosły do mnie. Aktualnie jestem po przejściu Pokemon Mystery Dungeon 2: Explorers of Time i w trakcie Pokemon Platinum
- Ja też gram w Pokemon Platinum!
- Dziesiątki razy mówiłem sobie, że to rzucam, że już nie wrócę. Nie da się. Te śmieszne, dziecinne stworki stały się ważną częścią mnie.
Wydaje mi się, że gdybym nagle 'oddzielił się' od pokemonów, stałbym się kompletnie inną osobą. To chyba jedyna rzecz jaka mnie trzyma przy moim właściwym, dobrym 'ja'

- Ostatnio zajmujesz się swoim projektem gry RPG zatytułowanej "Garalia".
Czy możesz nam przybliżyć nieco sens gry i jej cel?

- Właściwie, to ostatnio się nim nie zajmuję
Sens gry? Nigdy nie grałeś w RPG?

- Chodziło mi o sens jej stworzenia
- Garalia to, w zamierzeniu zwykły Erpeg, usytuowany w umagicznionym świecie średniowiecznym z elementami steampunk'owymi.
Planuje w swiecie Garalii prowadzić sesje RPG
Warto zauważyć, ze Garalia ma byc światem szczegółowo zaprojektowanym. Z rozwiniętą fabułą, posiadającym specyficzny klimat oraz własną, wewnętrzną politykę.
Nie chce jednak zdradzać wszystkiego, zanim świat nie będzie gotowy do rozpoczęcia sesji. Przejdźmy do następnego pytania.

- Jesteś znany jako autor talii kart z blogowiczami. Jak mniemam projekt upadł, ale mógłbyś nam wspomnieć jego najważniejsze cechy.
- Dla projektu i tak nie było nadziei. zresztą, przy co chwile zmieniających avatar użytkownikach - o czym tu w ogóle gadać? W zamyśle miała to być gra-karcianka z użytkownikami blogów. I tyle. Temat właściwie wyczerpany.
- Tak, zbliża się koniec programu, więc jak zwykle go zakończymy hasłem dnia.
"Precel to smakowita przekąska, ale jak go ugryziesz, to on zje twój mózg"

- Perzezal, mój drogi, Perzezal. Miło się rozmawiało. Dowidzenia państwu!

*niewyraźne glosy z poza kadru*
- Czemu nie zapytałeś, jaki noszę majtki?
Komentarzy 3

Komentarze

stary
X-Zero's Avatar
Cytuj:
Zgodnie z radą Marcina24, powracam do pisania "na poważnie".
!
Fajne.
Napisane 28-04-2009 20:43 przez X-Zero X-Zero jest offline
stary
Herbi_Oxyna's Avatar
Dzięki dla Michosa, za znalezienie błędu w tekście.

Napisałem:
Cytuj:
- Nie dziwię się. Patrząc na twoje różne wpisy bloga i tym podobne, wnioskuję, że lubisz różne klikanki typu "nagrzej moje jajko", czy "nakarm mojego Pokémona". Skąd narodziło się to zainteresowanie?
- Nie mam zielonego pojęcia. Po prostu, lubię takie gry. aktualnie zajmuje się hodowlą Pokmeonów na Global Pokedex Plus. Zebrałem ich już całkiem sporo.
Ogólnie, lubię gry przez przeglądarkę. Wciągają. Od nich właściwie zaczęła się cała moja internetowa przygoda. Pierwsza strona i pierwsze forum na jakim się zarejestrowałem, to Pokemon Extreme. Tam, dzięki oTTo -administratorowi forum- zaczął kształtować się mój internetowy charakter. Pokemony przylgnęły i przyrosły do mnie. Aktualnie jestem po przejściu Pokemon Mystery Dungeon 2: Explorers of Time i w trakcie Pokemon Platinum
A miało być:
Cytuj:
- Nie dziwię się. Patrząc na twoje różne wpisy bloga i tym podobne, wnioskuję, że lubisz różne klikanki typu "nagrzej moje jajko", czy "nakarm mojego Pokémona". Skąd narodziło się to zainteresowanie?
- Nie mam zielonego pojęcia. Po prostu, lubię takie gry. aktualnie zajmuje się hodowlą Pokmeonów na Global Pokedex Plus. Zebrałem ich już całkiem sporo.
Ogólnie, lubię gry przez przeglądarkę. Wciągają.
- Hmm... a czemu akurat lubisz Pokémony?
- Od nich właściwie zaczęła się cała moja internetowa przygoda. Pierwsza strona i pierwsze forum na jakim się zarejestrowałem, to Pokemon Extreme. Tam, dzięki oTTo -administratorowi forum- zaczął kształtować się mój internetowy charakter. Pokemony przylgnęły i przyrosły do mnie. Aktualnie jestem po przejściu Pokemon Mystery Dungeon 2: Explorers of Time i w trakcie Pokemon Platinum
Napisane 28-04-2009 21:37 przez Herbi_Oxyna Herbi_Oxyna jest offline
stary
GargoinX's Avatar
Ale to ja wymyśliłem te karty. Idę się pociąć. :/
Napisane 29-04-2009 16:04 przez GargoinX GargoinX jest offline
 
Ostatnie wpisy bloga Herbi_Oxyna

Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 05:09.


Powered by vBulletin 3