Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Blogi > Blog Michosa

Notki

Oceń

Kliknij-mnie, przedziwne 'gry' internetowe.

Napisane 27-02-2009 21:11 przez Michoss
Aktualizowano 28-02-2009 13:58 przez Michoss
Cytuj:


Kliknij, dzięki temu one żyją!
Tak reklamują swoje smoki gracze Dragon Cave'a, jednej z nowszych gier typu ClickMe.
A ten typ gier jest przedziwny. Nie wymagają one od gracza żadnego wysiłku, poza rozprzestrzenieniem linka w internecie, ażeby ludzie zdobywali dla niego punkty. Osobnik siedzi tylko zadowolony przed komputerem i ogląda awanse w rankingu.

Ciekaw jestem, jak to się zaczęło. Nie wiem, nie śmiem nawet podejrzewać jaka była pierwsza gra tego typu. Powstała jednak zapewne niedługo po wprowadzeniu łatwo dostępnego licznika odwiedzin. Z racji młodego wieku, pierwszym tworem tego typu było Kevan.org oraz ref-linki Bite fight (co ciekawe, nazwa Bite-Fight, wciąż jest objeta cenzura na forum. Nie wierzysz? napisz je w jednym słowie.). W przypadku tego drugiego Clickme jest tylko częścią bardziej rozbudowanej gry.

Swego czasu w internecie pojawiała się gra w las. Była ona jednak czymś więcej, twórcy bowiem zobowiązali się zapłacić 10 000$ na ratowanie Lasów Amazońskich, jeśli użytkownikom uda się zebrać milion kliknięć.

Aktualnie takich gier jest bardzo dużo. Najpopularniejsze jest prawdopodobnie MyMiniCity, francuska zabawa w budowanie miasta. Za każde kliknięcie w odpowiedni z sześciu linków podnosi się jakaś statystyka naszego miasta. Powstają domy, fabryki, wieżowce...Gracz rozwija swoje miasteczko od pojedynczego domku na polu do wielkiej metropolii.

Zaprezentowany na początku Dragon Cave, jest fuzją Klikajek oraz popularnych niegdyś jajek podpisowych. To drugie nie było właściwie grą, a zabawą. Użytkownik forum adoptował sobie jajko, które po miesiącu wykluwało się, a po dwóch zwierzak dorastał. Te z Jaskini dorastają jednak po odpowiedniej ilości kliknięć w link, a jeśli będzie ich za mało i upłynie dużo czasu-smok umiera.

Podobna gra jest Pokeplushies, znane zapewne aktywnym blogowiczom, sam bowiem hodowałem kiedyś pokemony. W tej jednak grze podopieczny wykluwa się o konkretnej dacie, a kliknięcia dają nam jedynie punkty.

Niestety, gracze D.Cave i P.plushies nie mogą się nimi nacieszyć na naszym forum. Są tu bowiem zablokowane wszystkie grafiki nie pochodzące z serwisów do hostingu obrazków. Jedyną opcją jest jest wrzucenie swojego smoka lub pokemona na np. imageshack i regularne zmiany jego wyglądu.


A może wy gracie w podobne gry? Podajcie je. Oraz, oczywiście, wypowiedzcie się na temat.


PS.
Klikajcie w jajka podane na początku artykułu, są moje ;P
Komentarzy 10

Komentarze

stary
X-Zero's Avatar
A kiedyś były takie obrazki do kopiowania co się potem w jakiegoś stworka zamieniały I pół forum miało tego samego ;[
Ja w poke grałem ;d
A tak to w nic...
Napisane 27-02-2009 21:18 przez X-Zero X-Zero jest offline
stary
Michoss's Avatar
To są jajka podpisowe, wspomniałem o tym ;]
Napisane 27-02-2009 21:22 przez Michoss Michoss jest offline
stary
X-Zero's Avatar
A no tak, nie załapałem czegoś, zamyślenie
Napisane 27-02-2009 21:31 przez X-Zero X-Zero jest offline
stary
Rase's Avatar
Dosyć ciekawa lektura.
Kurcze chciałem stworzyć miasto ale sie nie da.
tym czasem
kau-dabi.myminicity.com/
Napisane 27-02-2009 22:49 przez Rase Rase jest offline
stary
Shantirell's Avatar
Chyba o kimś zapomniałeś.


Dla mnie takie "gry" są po prostu głupie, ale to już Wasze... jajka.
Napisane 27-02-2009 22:59 przez Shantirell Shantirell jest offline
stary
Michoss's Avatar
'...Unfortunately has died'
'...nieszczęśliwie, umarł'

Czy to nie mówi za siebie?
Napisane 27-02-2009 23:20 przez Michoss Michoss jest offline
stary
Ghernie's Avatar
Hmm.. Trzeba było mu dać tą kolacje.

P.s. Kliknąłem we wszystkie
Napisane 28-02-2009 00:25 przez Ghernie Ghernie jest offline
stary
Marcin24's Avatar
A to o drzewkach w Amazonii to kiedyś zebrałem w jeden temat gdzieś w TR. Było z 50 linków, swego czasu strasznie popularne.
Napisane 28-02-2009 13:03 przez Marcin24 Marcin24 jest offline
stary
Pacz_knight's Avatar
Ale fajne, ja tez chce! Jest wersja z Pokemonami? ^^
Napisane 28-02-2009 22:22 przez Pacz_knight Pacz_knight jest offline
stary
Michoss's Avatar
@up
http://www.pokeplushies.com/adoptables.php
ale one dorastają po określonym czasie, nie po klikach.
Napisane 01-03-2009 02:18 przez Michoss Michoss jest offline
 
Ostatnie wpisy bloga Michoss

Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 22:57.


Powered by vBulletin 3