Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Blogi > sphinx123

Notki

Oceń

Kill me, Konoko <3

Napisane 01-12-2008 23:13 przez sphinx123
Kilka dni temu ukończyłem grę "Oni". Jest to gra akcji TPP, stworzona przez mało znane mi studio Bungie w styczniu 2001 roku. Bohaterką gry jest Konoko, android kobieta pracująca w TCTF, organizacji zwalczania przestępstw technologicznych. Konoko nie zna swojej przeszłości, odkrywanie jej i zwalczanie złego Syndykatu stanowi ważny element fabuły.
Gra graficznie i fabularnie jest bardzo mangowa (jak na możliwości 2001 roku xd). Historia opowiedziana w tej produkcji obfituje w nagłe zwroty akcji, źli okazują się dobrymi i tak dalej. Wyraźnie widać, że twórcy mocno wzorowali się na anime Ghost In The Shell. Zdecydowanie największą zaletą "Oni" jest system walki wręcz. Możemy przejść całą grę nie wykorzystując żadnej z 11 broni, wystarczą ręce nogi i spryt, tym bardziej że amunicji jest jak na lekarstwo. Lewy przycisk myszy to cios z pięści, prawy to kopnięcie. Łączymy te ciosy ze skokami, biegiem i unikami powodując wiele widowiskowych kombosów i rzutów. Oczywiście skradając się, możemy wyeliminować wroga łamiąc mu kręgosłup

Sztuczna inteligencja przeciwników jest raczej słaba, ich kombosy (każdy rodzaj przeciwnika ma inne) są przewidywalne co pozwala nam na szybki unik czy zablokowanie. W kilku miejscach wrogowie potrafią wszcząć alarm, czy podnieść upuszczoną przez nas broń. Potrafią także bezmyślnie wejść na tor lotu wyrzuconego przez nas kamrata (gdy rzuci się przeciwnika w grupę innych wrogów, oni przewrócą się i stracą trochę hp). Typów oponentów jest sporo, na pierwszy rzut oka już wiemy z kim mamy do czynienia i możemy opracować odpowiednią strategię. Długość gry jest przyzwoita, levele są dość różnorodne. Mamy tu różne magazyny, labolatoria, lotniska, tajne bazy, dachy wieżowców a nawet "centrum kontrolowania pogody". Bardzo fajnym efektem są rozpryskujące się pod wpływem strzałów szyby. Deszcz odłamków spada na podłogę, roztrzaskując się jeszcze bardziej <3.Ścieżka dźwiękowa to połączenie muzyki elektronicznej z elementami japońskimi. Wadami "Oni" są dość oszczędny wystrój lokacji i mała ilość elementów zręcznościowych w stylu skakania przez przepaście, skok wykorzystujemy raczej w walce.
Komentarzy 5

Komentarze

stary
Ghernie's Avatar
A gdzie ciasteczko?
Napisane 01-12-2008 23:17 przez Ghernie Ghernie jest offline
stary
GargoinX's Avatar
Jingle bells, jingle bells. Jingle all the way.
Napisane 01-12-2008 23:35 przez GargoinX GargoinX jest offline
stary
Serious Sam's Avatar
Ze zdjęć podobne trochę do Messiaha, znacie? Fajna gra.
Napisane 01-12-2008 23:55 przez Serious Sam Serious Sam jest offline
stary
GargoinX's Avatar
A ja gram w Sapera :-)
Napisane 02-12-2008 18:19 przez GargoinX GargoinX jest offline
stary
Vasudanin's Avatar
A ja w nic
Napisane 02-12-2008 18:44 przez Vasudanin Vasudanin jest offline
 
Ostatnie wpisy bloga sphinx123

Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 01:17.


Powered by vBulletin 3