Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Blogi > irwin546x2

Notki

Ocena: 5 głosów, 3.40 średnia

Altaron...

Napisane 14-01-2009 10:40 przez irwin546x2
Ha. Mam jeszcze 10 minut do wyjścia i nic do roboty - to napiszę coś o Altaronie.
Altaron... hmm..
Był to projekt ,,starej tibi", serweru RPG, gdzie liczy się głównie klimat. Ciekawe zadania, dialogi, charaktery NPCetów, etc. - wszystko to, złożyłoby się na świetną mieszankę.
No właśnie - czemu mówię w czasie przeszłym?

Altaron upadł, mimo prób zatuszowania tego przez pozostałych członków teamu - min. Scobla i Optymistica . Nikt poza nimi (i Drakona), nie wypowiada się o altaronie ba! na żadnym innym dziale forum. Thor? Mefreot? Kwas? Nie ma, naprawdę. Niusy, ograniczają się do pokazywania zdjęć członków teamu, bannerów i filmików sprzed dwóch lat ( stare tło ). Altaron, miał wyjść 20 Stycznia. Dodam, że 2008 roku. Miał, być w wrześniu b.r.. Nie ma. Ostatni poważny nius, pochodzi sprzed roku. Galeria nigdy nie była aktualizowana, podobnie jak teksty. Strona nie została stworzona.

Poza tym, oni robią wszystko, aby zniechęcić pozostałych wierzących w premierę graczy. Owszem, narzekają, ale na bogów, mają do tego prawo! Po 10 przesunięciach premiery, i prawie 2 letnim poślizgu? Po idiotycznych komentarzach Scobla? Ostatnio, rozwalił mnie tekst, że nie ma propozycji, bo gracze stracili inwencję. Jacy gracze? tych 4-6 maruderów, którym znudziło się strzelanie propozycji? Niestety, moderacja ma graczy w tylnej części ciała, i woli mieć wymarłe forum, niż paru graczy. Wielu RPGowców, nie wejdzie już więcej na to forum, nawet jeśli A. będzie miał premierę, głównie z urazy. Co sprawi, że graczami A. będą głównie dzieci z Hunted.pl, dla których klimat ogranicza się do ,,marz hantta!!"...
W sumie, to trochę szkoda Altaronu .
Komentarzy 35

Komentarze

stary
KalasantyX's Avatar
Hmm... jakby to ci powiedzieć, nie musisz być pesymistą, ani realistą, by zrozumieć, że w całym tym projekcie, jak w wielu innych, najważniejsze były te pierwsze chwilę, kiedy to ogłaszali dumnie wszystkim, że "coś się dzieje".

;Bo o wiele milej i łatwiej jest tworzyć iluzję, czegoś fajnego, niż potem to stworzyć.
Napisane 14-01-2009 11:27 przez KalasantyX KalasantyX jest offline
stary
Zgadzam się w stu procentach.

Jedno mnie tylko zastanawia: team Altaronu nie wiadomo czemu nie chce przyjąć do wiadomości, że to właśnie przez brak jakichkolwiek informacji na temat projektu serwer traci graczy (mnie np.). A Scobel i inne Optymistici tylko ględzą: "Projekt nie upadł", "Nie ponaglajcie nas bo robimy to za darmo i nie mamy czasu na pracę".
No do cholery, jak zaczęli tą robotę dobre parę lat temu, zarzekali się, że serwer wyjdzie w styczniu/lutym/sierpniu (niepotrzebne skreślić), potem przekładali termin premiery kilkanaście razy, to jak można traktować ich poważnie?

Podjęli projekt, to niech go skończą, a nie odwlekają premierę w nieskończoności i z głupim uśmieszkiem Scobla mówią "Nie ma nowego info bo team tak postanowił". A może po prostu nie ma nowych skryptów, zdjęć, beznadziejnej grafiki tła ponieważ przez jakichś rok nic nowego nie zrobili?

Jakby pracownicy i szef jakiegoś banku nie przyszli na cały dzień do roboty "bo nam się nie chce" to klienci po prostu nazwaliby ich łgarzami. I więcej z ich usług nie korzystali, mimo błagań bankierów "Wracać mi tu k***a, czego narzekacie, nie można mieć paru dni wolnego?"

Dokładnie tak zachowuje się Scobel. Ten pętak zamknął temat z ogólnymi rozmówkami na temat Altaronu, gdy pojawiły się w nim posty proszące o jakieś nowe informacje, czy projekt nadal dycha... Zamknął temat z jakimś, jak zwykle u niego, bełkotliwym tłumaczeniem, chociaż na forum jak wół stoi: "Dyskusje o Altaronie.
Wszelkie dyskusje związane z Otwarciem serwera Altaronu"

Team widocznie nie rozumie, że takim zachowaniem zraża do siebie przyszłych graczy (powiedzmy, że jednak serwer powstanie ). O wiele, wiele lepiej byłoby albo pozwolić dyskusji o postępach Altaronu toczyć się dalej, albo po prostu ogłosić wiadomość o porzuceniu projektu. Całej tej hecy by nie było, jakby team uczciwie przyznał się: "Przez te wszystkie lata zwodziliśmy Was, stworzenie dobrego OTS'a to zadanie ponad nasze siły, przepraszamy". Ale nie. Oni ciągną ten burdel na kółkach dalej.

Na koniec słowa Scobla:

Cytuj:
Więc nie chcecie, to nie czekajcie ...
Nie chcemy i nie czekamy.

PS Nie zdziwię się, jak ten wpis zniknie.
Napisane 14-01-2009 18:38 przez Wielkimanitu Wielkimanitu jest offline
stary
irwin546x2's Avatar
Heh, a co do strony:
Hunted.pl, ma zamiar zostać supported fansite.. i z tego powodu, Altaron dostanie swoje forum... Ahh...
Napisane 14-01-2009 20:18 przez irwin546x2 irwin546x2 jest offline
stary
Marcin24's Avatar
A ja jeszcze pamiętam jak z Michosem zabijaliśmy noobów na Test Servie.
Napisane 14-01-2009 21:21 przez Marcin24 Marcin24 jest offline
stary
Tu następny kwiatek:

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Scobel
Silnik Altaronu w pewnym momencie został pisany od 0 ... Wcześniej opierał się na "znanych silnikach" ... ale nie wyrabiały one przy naszych opcjach.
Co więcej nikt do końca nie łamie zasad CipSoftu o prawach autorskich.
Gdyż nigdy w internecie nie pojawił się żaden orginalny silnik od CipSoftu ... Bardziej można się przyczepić już grafik niż silnika ...
Epic fail.

Altaron wg tego postu definitywnie odżegnał się od OTS-ów (de facto ma to być całkiem nowa gra!) a nikt nawet oficjalnie nie kwapił się by nam, graczom to powiedzieć.
Napisane 14-01-2009 22:28 przez Wielkimanitu Wielkimanitu jest offline
stary
Slythia's Avatar
A o mnie to się zapomniało? Tak się składa, że ja także jestem w Team i wypowiadam się na ten temat...

Projekt naprawdę nie! upadł i z każdą chwilą ma się coraz lepiej. Nikt nie zamierza niczego tuszować - po prostu mówimy prawdę.
Napisane 21-01-2009 13:18 przez Slythia Slythia jest offline
stary
oj drogi Irwinie, nic nie tuszujemy, nic nie chcemy zataić. No oprócz szczegółów dotyczących projektu... Jakiś czas temu doszliśmy do wniosku nie będziemy informować o postępach w pracy. A jeśli nie pamiętasz to Ty byłeś jednym z głównych propagatorem opinii iż niusy są nie potrzebne.
Napisane 21-01-2009 17:47 przez optymistic
stary
Arashel's Avatar
Poczekacie sobie tyle co na Duke Nuke: Forever...
Napisane 21-01-2009 18:08 przez Arashel Arashel jest offline
stary
Aron Roar's Avatar
Ciekawe czy się doczekają ;]
Napisane 21-01-2009 18:13 przez Aron Roar Aron Roar jest offline
stary
Ciekawe czy wyjdzie za naszego żywota
Napisane 21-01-2009 20:43 przez Bluray Bluray jest offline
stary
irwin546x2's Avatar
Jak wyjdzie w dniu końca swiata, prawdopodobnie potraktujemy Apokalipsę jako Drobnostkę.
Imo, taka prawda: Z teamu, nikt nie wypowiada się na forum, poza 3-4 osobami...
Napisane 21-01-2009 20:53 przez irwin546x2 irwin546x2 jest offline
stary
Zwracam się tutaj tylko do Slythii, Scobla i Optymistica (bo pozostali ekipanci chyba pomarli): czy Wy naprawdę nie widzicie, że swoją polityką, tj. zatajaniem informacji na temat Altaronu, po prostu obrażacie przyszłych graczy?
Inaczej niż idiotyzmem nie można tego nazwać: zdrowo myślący człowiek chociaż raz na miesiąc publikowałby jednego screena/sprite'a, widząc, że swoją dotychczasową polityką powodował ogromny spadek ilości graczy oraz dyskusję na temat, czy projekt nadal żyje, czy może umarł już dawno.
Chyba, że Wasz target to knajci waloncy z aksa. W takim bądź razie zwracam honor.
Napisane 21-01-2009 21:07 przez Wielkimanitu Wielkimanitu jest offline
stary
Slythia's Avatar
Irwin, ale czy Team musi się wypowiadać? Nie można oceniać, czy owa osoba dużo pracuje nad projektem, tylko na podstawie ilości wypowiedzi na forum.

Wielkimanitu, to pytanie nie powinno zostać skierowane do mnie, gdyż nie mam wpływu na ilość newsów...
Napisane 21-01-2009 23:15 przez Slythia Slythia jest offline
stary
Kashek's Avatar
Irwin, porównanie.

Jeśli za ścianą obok bite jest dziecko, jednak te dziecko nie krzyczy, to możesz tylko przypuszczać, że jest bite.

Jeśli w Altaronie praca wrze, tylko niekoniecznie o tym mówią możesz jedynie przypuszczać, że nic się nie dzieje.
Napisane 21-01-2009 23:43 przez Kashek Kashek jest offline
stary
irwin546x2's Avatar
NA podstawie odwiedzin, mogę spojrzeć, jak często członkowie teamu bywają Online. Poza waszą trójką - w zasadzie nikt 0.o.

@Up
Owszem, ale mogę zauważyć że dziecko ma siniaki, jakieś urazy psychiczne, etc..... Metaforę można rozwinąć ;
Napisane 22-01-2009 00:17 przez irwin546x2 irwin546x2 jest offline
stary
Vasudanin's Avatar
@Kashek (Btw. wiecie, że pomyliły mi się klawisze i pisałem "Kasgej"? )
Cytuj:
Jeśli w Altaronie praca wrze, tylko niekoniecznie o tym mówią możesz jedynie przypuszczać, że nic się nie dzieje.
(Biorąc przykład z poprzedniego porównania.)
Cytuj:
Jeśli w Altaronie praca wrze, tylko niekoniecznie o tym mówią możesz jedynie przypuszczać, że coś się dzieje.
O tak powinno być. Ó.
Napisane 22-01-2009 03:08 przez Vasudanin Vasudanin jest offline
stary
Kashek's Avatar
@Irwin

Opcja "Ukryj obecność na forum". Sam uważam, że Altaron podupada, ale wszystko ma swoje wzloty i upadki.

Jestem dobrej myśli. Chyba.
Napisane 22-01-2009 15:33 przez Kashek Kashek jest offline
stary
X-Zero's Avatar
Cytuj:
Owszem, ale mogę zauważyć że dziecko ma siniaki, jakieś urazy psychiczne, etc.....
Ale dziecka nie widzisz.
Napisane 22-01-2009 15:39 przez X-Zero X-Zero jest offline
stary
irwin546x2's Avatar
Ksero, widzę je na klatce ot. co...
@Kaszuś
Taa, cały Altaron team, pisze tylko w dziale altaronu i zawsze są ukryci... a teraz, powiedz mi, czemu na hunted.pl jest tak mało ukrytych ludzisiów?
Napisane 22-01-2009 17:57 przez irwin546x2 irwin546x2 jest offline
stary
Slythia's Avatar
Bo nie każdy wie o tej opcji? Ja także wolę być ukryta ;].
Napisane 22-01-2009 18:06 przez Slythia Slythia jest offline
Aktualizowano 22-01-2009 18:08 przez Slythia
stary
Dragon-Fly's Avatar
Nie rozumiem osób, które ciągle "ukrywają się". Co wy chcecie - być tajemniczy? Ktoś chce was obić? I to w dodatku ważne osoby (ofc dla tamtego projektu, nie dla mnie >_>)
Napisane 22-01-2009 18:13 przez Dragon-Fly Dragon-Fly jest offline
stary
Vasudanin's Avatar
Ale to tak fajnie być niewidocznym! Tak tajemniczo i w ogóle dżezi kul spontan.
Napisane 22-01-2009 20:00 przez Vasudanin Vasudanin jest offline
stary
Evil_Aragami's Avatar
Dajcie link
Napisane 22-01-2009 22:45 przez Evil_Aragami Evil_Aragami jest offline
stary
Kashek's Avatar
Haha, Aragam nie zna Altaronu!

www.altaron.pl

Tam szukasz ukrytego buttonu żeby Cię przeniósł na forum teamu..
Podpowiedź: prawy dolny róg..

Button jest ukryty i ma 1px.
Napisane 22-01-2009 22:59 przez Kashek Kashek jest offline
stary
Vasudanin's Avatar
Też nie znałem altaronu.
Napisane 22-01-2009 23:32 przez Vasudanin Vasudanin jest offline
stary
Ja też nie znałem.
Napisane 23-01-2009 16:21 przez Bluray Bluray jest offline
stary
Orog_Zmt's Avatar
Arashel
"Poczekacie sobie tyle co na Duke Nuke: Forever..."

Raczej ten spis filmów opartych na grach co wisi z 5 lat już i tylko 6 na 40 wyszło.
Napisane 23-01-2009 17:20 przez Orog_Zmt Orog_Zmt jest offline
stary
[QUOTE]Haha, Aragam nie zna Altaronu!

[url]www.altaron.pl[/url]

Tam szukasz ukrytego buttonu żeby Cię przeniósł na forum teamu..
Podpowiedź: prawy dolny róg..

Button jest ukryty i ma 1px.[/QUOTE]

serio?:D

ja tego szukalem i znalesc nie moge ;]
Napisane 15-02-2009 22:06 przez Cfienshyc
stary
Ghernie's Avatar
Że cooo?! Tutaj nie ma przycisku.
Napisane 15-02-2009 23:52 przez Ghernie Ghernie jest offline
stary
Michoss's Avatar
Nie ma.
TAB'ujcie sobie.
Nie znajdziecie.
Napisane 16-02-2009 00:37 przez Michoss Michoss jest offline
stary
Rase's Avatar
Gut?

@down
刑事 z tym ;]
Napisane 16-02-2009 12:04 przez Rase Rase jest offline
Aktualizowano 17-02-2009 11:47 przez Rase
stary
Slythia's Avatar
Oczywiście, że nie ;].
Napisane 16-02-2009 14:43 przez Slythia Slythia jest offline
stary
No i tu się mylicie. [url]www.altaron.pl[/url]
Co to? Hmyyy strona projektu!
Dniami i nocami Trav i Prakt pracują.
Od kilku miesięcy udostępniony jest Archipelag Licor - wysypy dla początkujących.
Od niedawna udostępniony jest również główny kontynent!
Prace są na wykończeniu!
Zapraszam do gry!
Napisane 15-01-2011 22:57 przez qwertyxxx
stary
Ciekawe teraz tylko czy kogokolwiek jeszcze takie około-tibiowe twory obchodzą.
No, ale żeby (znowu) nie wyjść na joykillera to powiem że życzę wam powodzenia
Napisane 19-01-2011 04:57 przez Kambr Kambr jest offline
stary
I wystartował, 8 miesięcy temu, już niedługo kolejny z rzędu update, masa nowych grafik, innowacyjne rozwiązania, rzetelna administracja (z Slythia na czele). Czego chciec więcej?
Napisane 14-12-2011 18:30 przez qwertyxxx
 
Ostatnie wpisy bloga irwin546x2

Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 11:53.


Powered by vBulletin 3