Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Blogi > sphinx123

Notki

Oceń

Kurs technik manipulacji

Napisane 14-05-2009 20:50 przez sphinx123
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ReklamaKtórejNiktNieZna
Dlaczego tylko niektórzy gracze mają dostęp do wciąż nowych gier, jednocześnie …


…wydają na nie mniej pieniędzy niż reszta. To, że zaglądasz na tą stronę może oznaczać, że grasz w Tibię. Czytasz tego newsa oczekując jakiejś ciekawej wiadomości. Możesz nie wczytywać się dalej, chyba że chcesz dowiedzieć się czegoś ciekawego. Może posiadasz oprócz komputera konsolę taką jak Xbox 360 albo Playstation 3? Wiesz dobrze, że gry na konsole są pasjonujące i wciągające. Jednakże mają pewną wadę – szybko się je przechodzi i wciąż pragnie nowego wyzwania i przygody…. Nowszych gier wcale nie tak łatwo kupić, bo są strasznie drogie, a chciałoby się pograć ze znajomymi w coś nowego. Pomyśl jak wiele gier, które ukończyłeś albo po prostu znudziłeś się nimi odłożyłeś na półkę i są dla Ciebie stracone…

A jakby to było gdyby istniało miejsce w którym za małą opłatą możesz wymienić swoje stare gry – te ,w które już nie grasz na coś innego co zawsze chciałeś mieć. Miejsce w którym możesz wybierać z bogatej oferty gier, a dodatkowo otrzymasz niezbędne informacje na temat danej gry. Nie wiem czy potrafisz sobie wyobrazić minę kolegów i możesz z zadowoleniem spojrzeć na zazdrość malującą się na ich twarzach kiedy często przychodzą do Ciebie pograć w coraz to nowsze gry świetnie się przy tym bawiąc… Albo ich zdziwienie kiedy pokażesz im co w danej grze już potrafisz i jak wiele rzeczy odblokowałeś dzięki cennym informacjom… A gdy, któraś z wymienionych gier Wam się znudzi możesz znowu wymienić ją na coś nowszego… i tak w kółko. Czy byłoby fair gdybym stwierdził, że jest to ciekawa perspektywa?

W internecie powstała profesjonalna firma tworząca spory portal o grach na konsole połączony z obszernym centrum wymiany gier, gwarantująca pełnię zadowolenia. Główną działalnością firmy KONSOLOVE jest wymiana gier na Playstation 3 oraz Xbox 360, a w przyszłości również na inne platformy. Ponadto firma na swoim obszernym forum zamieszcza newsy z konsolowego świata, recenzje, porady, oraz opisy osiągnięć w poszczególnych grach. Gracze wspólnie tworzą społeczność i wymieniają się swoimi ciekawymi doświadczeniami w grach, oraz mogą umówić się na wspólne granie.

Oczywiście może Cię to zupełnie nie interesować, ale może wśród Twoich znajomych lub rodziny znajdzie się ktoś, kogo może zaciekawić Forum KonsoLove i masa informacji, które może tam znaleźć.
Widzimy tutaj książkowe przykłady z literatury traktującej o manipulacji. Na samym początku użyto zwrotów mających zatrzymać potencjalne ofiary przy dalszym czytaniu. Ogólnie cały pierwszy akapit skupia się na dokładnym przedstawieniu problemu z perspektywy troskliwego i wyrozumiałego, używając zwrotów w drugiej osobie. Użyto oczywiście liczby pojedynczej, ponieważ jak wiadomo "Gdy mówisz do wszystkich, mówisz do nikogo". Mamy także sformułowania, mające wywrzeć na nas uczucie, że podmiot interesuje się nami i naszymi problemami, nie mówiąc o sobie ponadto nic więcej, niż to co niezbędne do najbardziej efektywnego przekazania treści. Jednakże, najbardziej dominującym oddziaływaniem występującym w reklamie są fragmenty rozciągające przed czytającym wizję poprawy pewnych materii życia, odwołujące się do głęboko zakorzenionych, pierwotnych cech naszego gatunku jak np. chęć zrobienia wrażenia na innych (zachowanie ewolucyjne). Wielokropki po "niesamowitych perspektywach wiecznego dobrobytu w grach konsolowych" pozwalają na ułamek sekundy zastanowienia przez kolejnym nadciągającym "atakiem" pieszczot ego odbiorcy.

Trzeci akapit wygląda jak napisany przez dziecko ze szkoły podstawowej. Krótkie miniwypracowanie na temat "Dlaczego moja firma jest fajna". Ten akapit jest najbardziej skopany pod względem poziomu manipulacji, ponieważ schodzi z głównego tematu, którym zainteresowany jest potencjalny klient. Jeżeli ktoś dotrwał do 3-go akapitu, oznacza to, że jest teoretycznie bardziej zainteresowany WYMIANĄ GIER niż ględzeniem o recenzjach gier czy innych farmazonach. Ogólnie mowa o takich niepotrzebnych dodatkach jest raczej zniechęcająca dla klienta, ponieważ wychwalanie rzeczy oczywistych działa raczej odpychająco.

Ostatni akapit to porażka na całej linii. Czemu klient miałby informować rodzinę czy przyjaciół o jakimś serwisie, nie mając z tego żadnej korzyści? Podstawowe założenie manipulacji brzmi "Pamiętaj, dla ludzi najważniejsze jest ich dobro i zysk, Twoje są nie ważne"
Komentarzy 6

Komentarze

stary
Tym's Avatar
Moge Cie dotknonć? E:
Napisane 14-05-2009 21:50 przez Tym Tym jest offline
stary
Serious Sam's Avatar
Zacząłem czytać ten wpis od tej reklamy. Przewijałem w dół i mówiłem sobie w myśli ''co ten Szpinks pisze...'' . Dopiero potem zauważyłem, że to nie on=P

Propo, bardzo ładnie napisałeś... Tak...tak... mądrze. O jaki Ty jesteś fajny, mogę Cię dotknąć?
Napisane 14-05-2009 21:52 przez Serious Sam Serious Sam jest offline
Aktualizowano 14-05-2009 21:53 przez Serious Sam
stary
Slythia's Avatar
Jak to jest manipulacja to troszkę im nie wyszło. Zrezygnowałam z czytania po paru zdaniach.
Napisane 14-05-2009 23:47 przez Slythia Slythia jest offline
stary
GargoinX's Avatar
Przeczytałem całe, wytrwałem do trzeciego akapitu - nie, nie jestem zainteresowany wymianą, nie mam konsoli. Podałem link kuzynowi, nie mam żadnych korzyści. Łatwo mną manipulują? ;/
Napisane 15-05-2009 00:40 przez GargoinX GargoinX jest offline
stary
Vasudanin's Avatar
Przeczytalem 1,5 newsa, wszedlem na strone, poprzegladalem 2 minuty, wyszedlem, zapomnialem.
Napisane 15-05-2009 13:42 przez Vasudanin Vasudanin jest offline
stary
sphinx123's Avatar
Nie zadziałało, bo manipulacja została jakoś tak nachalnie użyta, takie wrzucenie bez zastanowienia wszystkich "trików marketingowych". To sprawia że tekst ogólnie sprawia wrażenie dziwnego niż ciekawego ; p
Napisane 15-05-2009 15:15 przez sphinx123 sphinx123 jest offline
 
Ostatnie wpisy bloga sphinx123

Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 01:47.


Powered by vBulletin 3