Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Blogi > Bordo

Notki

Oceń

Święta Bożego Narodzenia - hipokryzja?

Napisane 25-12-2008 22:14 przez Bordo
Witam.
Obiecałem, że będzie tutaj kulturalnie i bez spamu więc postaram się dotrzymać słowa ^^

Dzisiaj przypada dzień Bożego Narodzenia, który często mylony jest z dniem wczorajszym (przypominam - wczoraj była Wigilia BN, a Boże Narodzenie jest dzisiaj). Już kilkadziesiąt dni przed 24 grudnia, miliony rodzin w Polsce jak i na świecie przygotowywało się do obchodzenia tego tradycyjnego Święta. Zapewne pamiętacie obrazki sprzed paru dni: zatłoczone hipermarkety oraz mniejsze sklepiki, olbrzymie kolejki za karpiami, dekoracje na ulicach i w sklepowych witrynach, a wszystko zwieńczone plakatami i reklamami typu "Wielka Świąteczna wyprzedaż!". Nie wiem, czy w dzisiejszych czasach ktoś jeszcze zauważa granicę między szałem zakupów i przygotowań, a tym czym powinno być Boże Narodzenie. Kolacja jedzona 24 grudnia ma symbolizować pamięć i radość z powodu przyjścia na świat Jezusa - ale czy tak rzeczywiście jest? Czy rzeczywiście pamiętamy o tym, dzięki któremu obchodzimy te święta? Czy wchodząc w spiralę świątecznego zamętu zapomnieliśmy, że Boże Narodzenie powinno być serią refleksyjnych i pełnych szczerej radości dni?

Na zakończenie, daję link do filmiku, który mnie zainspirował do tej notki ^^

http://pl.youtube.com/watch?v=sIezmB4YlUo

To jak to w końcu jest? Impra i prezenty, czy Biblia i refleksje? ;>

Pozdrawiam, i Wesołych!
Komentarzy 9

Komentarze

stary
Michoss's Avatar
Od czasu do czasu nawiedza mnie znajomy Jechowiak, i ostatnio opowiedział mi taką historię:

Przychodzi to pewnej kobiety, i opowiada jej o naukach płynach z życia Jezusa. A ona mu przerywa i odpowiada
-Daj pan spokój z tym Jezusem, ja mam święta na głowie!
Napisane 25-12-2008 22:19 przez Michoss Michoss jest offline
stary
sphinx123's Avatar
Zacznijmy od tego - jak Bóg może się narodzić? xD
Napisane 25-12-2008 22:21 przez sphinx123 sphinx123 jest offline
stary
Bordo's Avatar
Hmm, taka nazwa chyba tylko. Chodzi chyba o to, że Bóg narodził się w postaci Jezusa. Chyba, mnie nie pytajcie xD Ja jestem pół ateistą ^^


@down
Między innymi właśnie z powodu takich nielogicznych faktów skłaniam się ku ateizmowi
Napisane 25-12-2008 22:24 przez Bordo Bordo jest offline
Aktualizowano 25-12-2008 22:27 przez Bordo
stary
sphinx123's Avatar
Aha, a po co? Przecież Bóg jest wszechmogący, mógł odkupić ludzi pstryknięciem palców.
Napisane 25-12-2008 22:26 przez sphinx123 sphinx123 jest offline
stary
Michoss's Avatar
Ale chciał im udowodnić że jest, i może. A bicie piorunami i trzęsienia ziemi mało kogo przekonują.
Napisane 25-12-2008 22:28 przez Michoss Michoss jest offline
stary
sphinx123's Avatar
Żydzi i tak stwierdzili, że to zwykłe czarnoksięstwo ; p
Napisane 25-12-2008 22:29 przez sphinx123 sphinx123 jest offline
stary
zoliax's Avatar
No na szczęście u mnie w domu jeszcze śpiewa się kolędy, nie ulegliśmy komercji.

A co do narodzin, postaci, żywota Jezusa... tu bardziej chodzi o drogę, sposób, w który zostajemy ewentualnie zbawieni niż o samo zbawienie. Poświęcenie, jak mówił Michoss, bardziej przekonuje. No! Przynajmniej ja tak to rozumiem. ;d
Napisane 25-12-2008 22:47 przez zoliax zoliax jest offline
stary
irwin546x2's Avatar
Bóg jest tworem kwantowym. Szczegóły już wkrótce!
Napisane 26-12-2008 00:31 przez irwin546x2 irwin546x2 jest offline
stary
Szczerze? Dla mnie to tylko okazja do wolnego. Wczoraj miałem 'kolację wigilijną' o godzinie 15, bo ciotuni się spieszyło do teściowej, która mieszka 200 kilosów dalej. A jak spędziłem właściwy wieczór? Denny film na tvn... W tym roku totalnie nie poczułem ducha świąt, kiedyś wystarczało trochę śniegu i było to coś, nawet przypominał się ten aspekt religijny. Dzisiaj w kościele to stałem z obowiązku, a w połowie wyszedłem, bo nie dość że było duszno () to po prostu nie dało się wystać tej godziny.
Nie rozpisując się dalej (mógłbym z tego notkę zrobić!) w 'nowoczesnych' rodzinach nie ma pojęcia 'wigilijna noc Bożego Narodzenia z okazji narodzin Chrystusa' a jest 'Wieczorek z prezentami'. Szkoda.
Napisane 26-12-2008 00:50 przez Voniek Voniek jest offline
 
Ostatnie wpisy bloga Bordo

Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 16:07.


Powered by vBulletin 3