Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Blogi > Teoria Magii - Wykłady.

Notki

Prowadzący - profesor Dwimenor Mistrz Odrzucenia,
Ocena: 4 głosów, 4.00 średnia

Teoria Magii - wstęp: Czym jest magia

Napisane 14-10-2007 14:36 przez Dwimenor
Aktualizowano 21-10-2007 21:10 przez Dwimenor
Od magicznych pocisków do zaklęć które mogą zatrząść światem w posadach. Podstawowym pytaniem nie jest pytanie o efekt, ale jak ten efekt osiągnąć.

Należy zacząć od samego początku i wyjaśnić czym jest magia....albo jak się tworzy...cóż, ciężko właściwie tu nawet postawić właściwe pytanie. Tak naprawdę nikt nie wie tego i nie zna natury magii. Nie da się jej zobaczyć(to co widzimy to jedynie efekt oddziaływania magicznego). ale da się poczuć. Każdy mag, nieważne czy potężny jak Orric Szary, czy slaby i nieznany, powie ci iż "czuję w powietrzu magię". Można powiedzieć, że magia jest czterowymiarowym polem otaczającym nas wszystkich. To właśnie wpływając na to pole kształtując je i naginając do swej woli przy pomocy szóstego zmysłu mag może rzucać czary. Pochodzeniem tego pola zajmiemy się na innym wykładzie.

Zamknij oczy, wyciągnij rękę przed siebie wierzchem dłoni do góry Wyobraź sobie iż pole magiczne z najbliższego metra sześciennego skupia się nad twoją dłonią. Niech wiruje-nadaj temu rotację. Kiedy będziesz pewien iż mały tajfun osiągną już stabilność rozluźnij więzy woli i otwórz oczy. Zaskoczony? Spodziewałeś się zapewne ujrzeć jakiś wizualny efekt, albo chodziarz poczuć ruch powietrza. Przecież czujesz, że coś się tam dzieje.

Wyjaśnijmy: to co zrobiłeś jest prostym ćwiczeniem na koncentrację magi i nadanie jej kształtu. Tak stworzone zawirowanie nie może oddziaływać na obiekty materialne. Teraz wyciągnij drugą dłoń i powtórz ćwiczenie. Niech w lewej ręce magia wiruje w lewo, a w prawej w prawo. Postaraj się, aby oba miały jednakową średnicę i moc, ale nie przesadzajcie z tym drugim.
Chyba nie muszę mówić co należy zrobić dalej.

Skoro doświadczyliście już pierwszego złamania zaklęcia, zróbcie sobie 5 minut przerwy i napijcie się czegoś. Jeżeli ktoś połamał sobie palce palce niech do dyżurnego magomedyka. O jest jeden rodzynek, mówiłem, żeby nie przesadzać z mocą. Dobra idź już a nie patrzysz się na mnie....I...jakby ktoś pytał co się stało, nie wspominaj, że wracasz z wykładu profesora Dwimenora.

Jak zauważyliście, po zetknięciu dwóch wirujących sfer zaczęły na siebie oddziaływać. Chodź znów nie było efektu wizualnego, to każdy poczuł iż coś jest nie tak. Obie sfery zaczęły konkurować ze sobą. Magia poczęła chaotycznie się przemieszczać, także do wnętrza twojej dłoni. Kiedy próbowaliście oddziaływać na inne przedmioty, albo na innych (tak Milan, widziałem jak próbowałeś zrobić wściekłego Chopina na głowie twojej koleżanki) nic się nie działo. Nie działo się z prostej przyczyny: kiedy ty kierujesz magią musisz się liczyć z tym iż ona może działać na ciebie. I to jest Pierwsze Prawo Magii. Zanotujcie.
Komentarzy 7

Komentarze

stary
Rybzor's Avatar
Ej DwimQ, nie naoglądałeś sie za dużo Dragon Bula?

Cytuj:
Skoro doświadczyliście już pierwszego złamania zaklęcia, zróbcie sobie 5 minut przerwy i napijcie się czegoś.
Musiałbym sporo wypić, żeby rzucać ognistymi kulami na lewo i prawo.
Napisane 14-10-2007 15:38 przez Rybzor Rybzor jest offline
Aktualizowano 14-10-2007 15:39 przez Rybzor
stary
Arnisan's Avatar
Dwimenor, masz nauczyciela Sztuki? Jednak mimo wszystko mysle, ze za wczesnie na takie cwiczenia, niech najpierw czlowiek mysli do kupy zbierze i niech uwierzy w to
@Ryba
magia to nie sa kule ognia i inne takie.
Napisane 15-10-2007 16:54 przez Arnisan Arnisan jest offline
stary
To kiedy następny wykład? I co w nim będzie?
Napisane 16-10-2007 21:47 przez Ptakuba Ptakuba jest offline
stary
Dzięki mistrzu, przyda mi się na sesje
Kiedy kolejny wykład?
Napisane 17-10-2007 09:37 przez Withord Withord jest offline
stary
Korektor's Avatar
Ciekawe, ale wg mnie uczucie...

Dobra, piszę i jakoś czuję jak nad prawą ręką wiruje powietrze. Kuźwa, Dwim - coś Ty zrobił? o.0

Albo to po prostu jest jakieś niedokrwienie spowodowane trzymaniem ręki na wprost przez dłuższą chwilę.
Napisane 17-10-2007 16:58 przez Korektor Korektor jest offline
stary
fajny wykładzik ;p
Napisane 23-10-2007 20:11 przez Pik-Pok93
stary
Sepethro's Avatar
hmm... Rasengan! ^^ nie no a tak na poważnie ;P? to fajny bajer, podoba mi sie ;]
Napisane 24-10-2007 23:31 przez Sepethro Sepethro jest offline
 

Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 00:19.


Powered by vBulletin 3