Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Blogi > sphinx123

Notki

Oceń

Demokracja w wykonaniu IV RP

Napisane 16-08-2008 16:18 przez sphinx123
Hop <3

Niby w państwie panuje demokracja. Tak przynajmniej mówią w szkole. Jak jest naprawdę? Demokracja to "rządy ludu", czego nasz ustrój jest kompletnym przeciwieństwem. Jedyną władzę zwykły obywatel posiada raz na 4 lata, czyli na wyborach. Dlaczego nasz rząd boi się referendów? Ważna decyzja - wysłanie wojsk do Iraku. Było referendum? Nie. Tarcza Antyrakietowa, defacto wprowadzanie obcych wojsk na teren naszego kraju i rozszerzanie wpływu Ameryki na terenie Polski. Nie było głosowania. Budowa obwodnicy przez ważny dla środowiska teren jakim jest Dolina Rospudy, ludzie sprzeciwiający się tej inicjatywie nie mieli nic do gadania... Spójrzmy na takie ważne w tych czasach sprawy jak legalizacja aborcji, eutanazji, związków partnerskich, kary śmierci. Zamiast ciągłych sporów z syjonistycznym klerem, ciemnotą i obłudą powinny zostać stworzone referenda na te tematy. Za bojkotem Olimpiady w Pekinie także było wiele ludzi, jednak władza nie posłuchała ludu, tylko wysłała naszą słabą reprezentację w drogę ku kompromitacji... Wiem, wiem, przecież w Sejmie i Senacie są ludzie! Nasi przedstawiciele! Na temat naszych "przedstawicieli" fajny pogląd ma Wojciech Cejrowski. Mianowicie w starożytnej Grecji do rządu wybierano ludzi o nienagannej opinii, bogatych, dobrze wykształconych, z dobrego rodu. Co mamy teraz?
- Ja jestem rolnik to wybiorę wiochmena bez wykształcenia jako posła bo też jestem wieśniakiem który posuwa krowy!
- Ja jestem moherem to wybiorę posła, który ma skrajnie konserwatywne poglądy i nic sie w tym kraju na lepsze nie zmieni!
Ludzie często bez wykształcenia, bez pojęcia o wielu sprawach takich jak np. prawo skarbowe, mają o tym decydować? Ludzie, to ja już wolę porządne rządy autorytarne...
Komentarzy 5

Komentarze

stary
demokracja to szajs, a co do głosowania to spore ryzyko, przekonaliśmy sie po wyborach prezydenckich
Napisane 16-08-2008 18:51 przez skuug skuug jest offline
stary
Slythia's Avatar
Skuug, a jaki inny system chciałbyś w Polsce wprowadzić? Problem nie leży w demokracji, lecz w dość niskiej świadomości obywateli...
Napisane 17-08-2008 09:04 przez Slythia Slythia jest offline
stary
'Demokracja jest najgorszą formą rządów, ale nic lepszego nie wymyślono.' W. Churchill

o to mniej więcej mi chodziło...
Napisane 17-08-2008 11:37 przez skuug skuug jest offline
stary
sphinx123's Avatar
Wiadomo co jest najlepsze.... AAANAAARCHIAAA, ANAARCHIAAA xd
Napisane 18-08-2008 11:41 przez sphinx123 sphinx123 jest offline
stary
Dragon-Fly's Avatar
Monarchia pliks /o/
Napisane 19-08-2008 17:02 przez Dragon-Fly Dragon-Fly jest offline
 
Ostatnie wpisy bloga sphinx123

Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 04:37.


Powered by vBulletin 3