Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Blogi > Blog Rumba

Notki

Jestem Rumb i lubię chleb.
Oceń

Kretynizm z powikłaniami...

Napisane 27-10-2010 12:05 przez Rumb
Poniżej znajduje się kopia mojego posta z newsa o przyszłym pojawieniu się flaszowego klienta.

Nie mam do was pytań, jesteście tak zdziecinniałą bandą idiotów że już nawet nie jest mi was żal. TO JEST SMUTNE, tak SMUTNE. Wasz iloraz inteligencji stacjonuje gdzieś między gównem a trawą, a wasze argumenty przeciwko fleszowemu klientowi są tak beznadziejnie głupie i bez sensu że w pewnej chwili chciałem wyjąć klamki z drzwi w domu i obłożyć ściany materacami bo poczułem że wariuje.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez LNS Pokaż post
Wszystko okej, ale czy te ''spelle'' czy co to za ikonki nie ładują się jak w WoWie? o.O...
Tak, tak jak w WoWie, Metinie, Knight Online, Kal Online i w każdej innej ucywilizowanej grze mmo. To może tak...
"Wszystko okej, ale czy w nowym need for speed jeździ się samochodami? o.O"
A może tak:
"Wszystko okej, ale czy w Dragon Age walczy się mieczem i do wyboru są klasy takie jak warrior, rogue czy mag? o.O"
Nadal nie dotarło? To są standardy, tak jak 4 koła w samochodzie czy wspomniane klamki w drzwiach. Są po prostu niezastąpione. I może teraz was trochę zdziwię - ale te "co to za ikonki" nie pojawiły się po raz pierwszy w WoWie. Ha! I co? Zdziwieni? Ja sam widziałem je po raz pierwszy w Knight Online i założę się że były już w kilku innych grach. Kiedy pierwszy raz odpaliłem WoWa i zobaczyłem "co to za ikonki" moja reakcja była podobna do waszej teraz, ale byłem tylko głupim dzieckiem bez przyszłości. A wy powinniście mieć nieco więcej rozumu ,bo ja wychowywałem się na internecie 56kbps po 3,50zł za godzinę ,a swoją widzę o grach czerpałem z gazet.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez LNS Pokaż post
- zmieni się ''zmęczenie'' z 2 sekund, na 20... żeby efekty graficzne były bardziej widoczne...
Grałem w WoWa dość długo, mam 3x 80lvl i trochę progressu za sobą i uwierz mi- Nawet przy jednej sekundzie cooldownu ten "efekt graficzny" jest widoczny i bardzo pomaga. W tej chwili w Tibii większość graczy na ślepo wali w hoty, aż spell zadziała co te dwie sekundy. Ja np. exori sana odpalam równo co 2 sekundy, a "efekt graficzny" zapełniającego się koła mam w głowie. To jasne że czasem spell nie wchodzi gdy pomylę się o setne części sekundy i dlatego uważam że wprowadzenie widocznych hotów na ekranie jest pomysłem genialnym.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez LNS Pokaż post
Nie wiem czy to aby dobry pomysł z tym graniem w przeglądarce... a jak się ją zamknie przez przypadek ...
Wciąż (i niestety) będzie można używać starego nie-fleszowego klienta, a za to fleszowego będzie można używać albo w przeglądarce, albo będzie można go pobrać na kompa, tak ja to jest np. w Minecrafcie. A co do przypadkowego zamknięcia przeglądarki, będzie to pewnie tak samo prawdopodobne jak przypadkowe zamknięcie Tibii teraz.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez CarDSharP Pokaż post
Moim zdaniem wprowadzenie tego jest czymś najgłupszym co może być... jak można wprowadzić taki wygląd i opcje? Teraźniejszy interfejs daje klimat tej grze.. wszystko jest ładne,proste.Nie jestem w stanie sobie wyobrazić tych okienek ze spellami i chodzenie WSAD'em hahah...taki A'la WoW.To już nie będzie Tibia..myślę że wiele osób skończy gre po wprowadzeniu tego..
Argumenty - kompletny brak argumentów. Niby dlaczego ba być "najgłupszym co może być" (litości...)? Teraźniejszy interfejs daje klimat tej grze? Co ty pleciesz? Jaki klimat? Interfejs gry nie zmienił się od wielu lat i po prostu się do niego przyzwyczaiłeś.

I teraz najlepsze:
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez CarDSharP Pokaż post
myślę że wiele osób skończy gre po wprowadzeniu tego..
BUAHAHAHAHA
Skrajna głupota, weź tabletki, usiądź w koncie i przemyśl co wygadujesz. Wiecie co będzie? NIC. Z początku przybędzie wielu starych graczy, a po wyłączeniu starego klienta (o tak, to na pewno nastąpi bo jest kompletnie nierozwojowy) odejdą boty na jakiś czas (aż ktoś stworzy nowego bota do flasha, co długo nie potrwa). I tyle.

Pozostaje powiedzieć jeszcze coś o sterowaniu WSADem, bo chyba nie widzicie że to ratuje sterowanie w Tibii. Jak to już kiedyś napisałem w poradniku do x-mouse button, do Tibii potrzeba 3 dłoni.
1 na myszce,
2 na kursorach,
3 na hotach.
Tylko mi nie wyskakujcie że kciukiem sterujecie strzałkami ,a resztę palców macie na F9-F12 i nie plećcie głupot że to jest wygodne.
Sposobów gry jest kilka i większość graczy radzi sobie z tym na kilka sposobów. Jeden już opisałem. Drugi to zmienianie rąk, tzn. gracz co chwila przekłada rękę z myszki na hoty i odwrotnie. Co również jest piekielnie niewygodne. Kolejnym sposobem są boty, ale nie mam nawet zamiaru się wypowiadać na ten temat, bo zwyczajnie nie polemizuję z botami. Dla mnie - nie mają prawa głosu.
Ja poradziłem sobie dokładnie tak jak cipsoft to zaproponował. Z tą różnicą że musiałem używać dodatkowego oprogramowani. Dzięki X-mouse button mam zbindowaną exurę, exurę san i exori san pod dodatkowe przyciski myszy. A dzięki G-hotkey już dawno poruszam się za pomocą WSADu, a pod przyciski takie jak Q, E, R, F, C, V, Z, X, 1, 2, 3, 4, 5 mam zbindowane inne spelle + jeszcze kombinacja tych klawiszy z Shiftem pozwala na bardzo komfortową rozgrywkę nawet druidowi z kilkoma blokerami do siochania.
Komentarzy 10

Komentarze

stary
X-Zero's Avatar
Myślę, że typ z pierwszego cytatu czepiał się raczej utraty "tego czegoś" przez Tibię ( to chyba trzymało część graczy, taka... "inność", o... ). Nie wiem czy miał rację czy też nie, bo nie czytałem news'a ;p

Cytuj:
Drugi to zmienianie rąk, tzn. gracz co chwila przekłada rękę z myszki na hoty i odwrotnie.
Hahah, wyobraziłem to sobie u mnie, przy czym ja mam klawiaturę na wysuwanej półce, a mysz na biurku powyżej xD
I żeby dostać się prawą ręką do F'ów musiałbym krzyżować ręce...
Napisane 27-10-2010 18:26 przez X-Zero X-Zero jest offline
stary
Tak jak pan X-Zero, niusa nie czytałem, ale ogólnie wydaje się że piszesz z sensem.
Mam tylko małą uwagę: Za bardzo skupiasz się na tym żeby "pojechać" rozmówcom. Myślę że nazywanie innych już na wstępie "zdziecinniałą bandą idiotów" trochę zaniża poziom dyskusji. Jak czytałem tekst o gównie i trawie myślałem że będzie to tylko flamebait sfrustrowanego tibijczyka, a Twoja wypowiedz zawiera całkiem sporo merytorycznych argumentów, czego nie spodziewałem się po pierwszym akapicie.
A spór jak zwykle kiedy z świętą dla niektórych Tibią coś się dzieje. Lwia część tibijczyków to skrajni konserwatyści, nie przypominam sobie żadnej zmiany która nie wywołała by fali oburzenia. Mój znajomy gra od Tibii 8.2, ale i tak uważa że najlepsza była 7.4
Napisane 27-10-2010 19:25 przez Kambr Kambr jest offline
stary
Rumb's Avatar
Cytuj:
Jak czytałem tekst o gównie i trawie myślałem że będzie to tylko flamebait sfrustrowanego tibijczyka,
Z żalem, ale muszę Ci przyznać rację. Niepotrzebnie brałem się za pisanie teraz zaraz po przeczytaniu komentarzy z pod newsa. Trochę mi się ciśnienie podniosło...

Cytuj:
Mój znajomy gra od Tibii 8.2, ale i tak uważa że najlepsza była 7.4
Hahahaha, to tak jak wypowiadanie się na temat tego czy Jaruzelski zrobił dobrze wprowadzając stan wojenny czy nie, a nie żyjąc nawet w tamtych czasach.
Napisane 27-10-2010 22:18 przez Rumb Rumb jest offline
stary
Shantirell's Avatar
Nie dołączając do dyskusji chciałbym zadać jedno małe pytanie autorowi wpisu, odnośne wspomnianych programów.
Z poradnika do X-Mouse można się dowiedzieć, że program ten, odpowiednio użytkowany, nie przyspoży nam żadnych kłopotów, jak się jednak sprawy mają z G-hotkey? Czy ingeruje on w jakikolwiek sposób w klienta gry?
Napisane 02-11-2010 23:44 przez Shantirell Shantirell jest offline
stary
Zito's Avatar
Jeśli te programy nie uzyskały "błogosławieństwa" CipSoftu, to jest nie istotne czy ingerują w klienta czy nie. Na tą chwile 'magicy' tworzący boty nie wpadli na to jak są wykrywane ich programy, a banowani są ludzie którzy twierdzą iż nie używali nigdy botów. Resztę możesz sobie dopowiedzieć...
Napisane 03-11-2010 08:54 przez Zito Zito jest offline
stary
X-Zero's Avatar
Wątpię, by programy do wewnętrznego przekładania klawiszy były "nielegalne", ehh?...
Napisane 03-11-2010 17:07 przez X-Zero X-Zero jest offline
stary
Rumb's Avatar
Ostatni raz bana dostałem 3 lata temu... za pk. Program niemal na pewno jest bezpieczny ponieważ w żaden sposób nie ingeruje w tibię. Gdybym dostał za to bana to równie dobrze mógłbym dostać go np. za używanie pada zamiast klawiatury.
Napisane 03-11-2010 23:15 przez Rumb Rumb jest offline
stary
X-Zero's Avatar
Hmm... albo produkcja klawiatur ułatwiających grę, tzn. strzałki w miejscu w,s,a,d, efy w miejscach q,e itd.
I korzystanie z takich klawiatur...
I cipsoft wpadający przez okno i sprawdzający klawiaturę gracza!

Srry, Ksera ponosi.
Napisane 04-11-2010 18:03 przez X-Zero X-Zero jest offline
stary
Zito's Avatar
Chyba się nie zrozumieliśmy..
Jest wiele przypadków banów gdzie 'poszkodowani' twierdzą że nigdy nie używali nielegalnego oprogramowania. Więc skoro te programy nie zostały 'poświęcone' przez CipSoft, a ktoś chce być pewny o to że nie zostaną one potraktowane jako np bot - niech napisze zapytanie o te programy na [email protected]

Jeśli ktoś ma wątpliwości a autor odpowiada "niemal na pewno bezpieczny"... to wypada je rozwiać kontaktując się z jedyna osobą/firmą która ma pewność w tej kwestii.
Napisane 05-11-2010 11:30 przez Zito Zito jest offline
stary
Rumb's Avatar
Mój inglisz jest na tak niskim poziomie że wstrzymam się z pisaniem oficjalnych wiadomości do kolegów z Niemiec. Ale w razie gdyby ktoś się poświęcił i ową wiadomość napisał, to mam nadzieję że podzieli się z nami odpowiedzią cipsoftu
Pozdrawiam
Rumb
Napisane 05-11-2010 23:40 przez Rumb Rumb jest offline
 
Ostatnie wpisy bloga Rumb

Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 23:48.


Powered by vBulletin 3