Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Blogi > Potworny DestruktorDolera

Notki

Oceń

Moja filozofia

Napisane 10-12-2008 15:41 przez Potworny DestruktorDolera
Aktualizowano 12-12-2008 12:32 przez Potworny DestruktorDolera
Ostatnio wróciłem do mojej licealnej miłości, filozofii. Pewnie was to śmieszy ale lubię filozofię, swją własną i niektórych klasyków.

Do filozofii wróciłem, dzięki autbusom. Tak, właśnie nim. Nie wiem jak inni ludzie, ale ja jak siedzę w autobusię to zazwyczaj zajmuję swój umysł jakimiś myślami.

Uczę się, słucham mp4, przyglądam się ludziom.

Poprzez powrót do mjej filozofii, z którą notabene rozstałem się po liceum i czego do dziś żałuję, postanowiłem rozwinąć tą trzecią czynność. Przyglądanie się ludziom wzbogaciłem o analizowanie ich zachowań. Po co to robię? A czemu nie, czasami można naprawdę wiele się dowiedzieć z autobusowych filozofii.

Obserwowanie ludzi wkracza na grunt socjologii, ale ja dalej będe to nazywał 'moją filozofią'.

Pamiętam jak w liceum lubiłem patrzeć pasażerom prosto w oczy i obserwować ich reakcje.. Zazwyczaj wyberałem sobie osobę, która siedziała daleko.

Większość dziewczyn odwzajemniało spojrzenia, niektóre reagowały głupim chichotem, niektóre pytały na co się kuffa gapię. A ja odpowiadałem z rozbrajającą szczerością, 'na Nic.'.

Większośc facetów odwracało wzrok i patrzyło gdzie indziej, marszczyło brwi, itd.

Przypomniało mi się to ostatnio i powróciłem do moich obserwacji. Od niedawna mam czapkę, która stała się narzędziem do igrania z ludźmi.


Czy nie irytuje was gdy widzicie kogoś i nie możecie zobaczyć jego oczu, a wiecie, że on na was patrzy? Np na wasze usta, czubek nosa, lecz nie czy by nie ukazać swoich. Tak działa moja czapka z daszkiem, założona nieco naciągnięta rzuca cień na moją twarz i zasłania moje oczy. Siadam w tzw 'czwórce', czyli 4 siedzenia, po dwa odwrócone do siebie. Siadam, ktoś siada naprzeciw mnie a ja zaczynam grę. Kontroluję jeg wzrk...daszkiem. Daszek wyznacza granicę tego co ja widzę i tego co widzi moja...'ofiara'. glądam sobie szyję, podbródek (czasami niestety podbródki), usta i nos. Czasami pozwalam sobie spojrzeć na czyjeś wory pod czami Ale nie oczy. Ludzi to irytuje. Ja to wiem, ja to czuję.


2 dni temu wynikła z tego, śmieszna sytuacja. Usiadła naprzeciw mnie, na oko 30 letnie kobieta. Nie wiem czy była atrakcyjna, bo nie widziałem oczu, a oczy są dla mnie najważniejsze. Miała zgrabne nogi, spódniczka mini (wg mnie debilizm w zimie, ale co tam), jakieś tam rajstopy. Jakaś modna kurtka, jakaś (zapewne równie modna) torebka. Szminka na ustach, klasycznie - wiśnia.

Kobieta po 5 minutach zapytała mnie która godzina. Wyjąłem moją tanią komórkę ascety, 15:22. Powiedziałem nadal z lekko opuszczoną głową. Nie ujrzała moich oczu. 10 minut później zapytała.

- Przepraszam...Wiem, że to zabrzmi głupio, ale czy mogę zobaczyć twoje oczy.

- Nie ma sprawy.- Spojrzałem jej w oczy, zielone jak moje ^.-. Zobaczyłem w nich coś dziwnego, tak jakby..ulgę.

Tak jakby ludzie nie widząc oczu, zastanawiali się czy one tam są.
Napisane w Moja filozofia
Komentarze 8 Wyślij wpis emailem
Komentarzy 8

Komentarze

stary
Aron Roar's Avatar
Bardzo ciekawy wpis, który potwierdza, że jednak blogi to nie tylko źródło spamu i wszelkiego zła. Dzięki Ci autorze.
Napisane 10-12-2008 15:57 przez Aron Roar Aron Roar jest offline
stary
Wylansowany's Avatar
2 pytania:
A jakaś pŁĘta?
Gdzie i za ile kupiłeś czapkę?
Napisane 10-12-2008 16:05 przez Wylansowany Wylansowany jest offline
stary
Tym's Avatar
Panocku jesteś moim idolem! *<):^D
Bardzo chętnie poczytam relacje z kolejnych "filozoficznych eksperymentów".
Napisane 10-12-2008 16:52 przez Tym Tym jest offline
stary
GargoinX's Avatar
Kurde, wciągnęło mnie. O.o
Kończę nawet z najdrobniejszym spamem na blogach. Jesteś moją inspiracją chłopie. :d
Napisane 10-12-2008 21:39 przez GargoinX GargoinX jest offline
stary
Ghernie's Avatar
A ja będę taki jaki jestem

Tekścik fajny.. istnieje dużo niezgłębionych "tajemnic" ludzkiego umysłu i rozumowania.
Napisane 11-12-2008 01:27 przez Ghernie Ghernie jest offline
stary
Potworny DestruktorDolera's Avatar
Dziekuję za komentarze.

@aron

Ja samego w sobie spamu nie rozumiem. Czemu pisać o czymś co nie ma racji bytu, nie ma sensu i jakiegokolwiek (nawet płytkiego) powodu istnienia.

@wylansowany

Nie jestem pewny czy to poważne pytania czy może sarkazm, ciężko się zorientować na forach, komunikatorach internetowych, a nawet listach.

Jednak by być fair w stosunku do samego siebie, odpowiem tak jakbym był pewny, że Twoje pytania są na poważnie.

Pointę wyciąga sobie każdy, taki jest cel tego tekstu. Zachęcam do zastanowienia się nad opisanym tematem, może nawet nad przetestowaniem czapki.

Czapkę dostałem, swją drogą to jest ciekawe, bo dostałem ją od jedynej uczciwej osoby z mojej dawnej pracy. Może o tym kiedyś wam napiszę, wierzę w przyczynowość i może bym wam zaszczepił troche mojej opini, chętnie wysłuchał waszych.

@tym

Dziękuję. Jedno słowo, a wiadomo: wiele.

@Gargoin

Miło usłyszeć, że stało się czyjąś inspiracją.
Napisane 11-12-2008 23:18 przez Potworny DestruktorDolera Potworny DestruktorDolera jest offline
stary
Chyba mam swojego nowego idola.. hehehe, podobają mi się twoje wpisy, rozpisujesz się o normalnych rzeczach.., nie piszesz głupot, i widać że się troszkę starasz.
Oby tak dalej.
=)
Napisane 15-01-2009 18:42 przez MoRhUsS MoRhUsS jest offline
stary
irwin546x2's Avatar
Mądry, dobry tekst.
Napisane 15-01-2009 19:50 przez irwin546x2 irwin546x2 jest offline
 
Ostatnie wpisy bloga Potworny DestruktorDolera

Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 06:35.


Powered by vBulletin 3