Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Blogi > Opowieści tibijskie

Notki

Olbrzymi świat, tysiące wojowników, okropne potwory. Jeden rycerz. Jedna misja. Oto początek sagi...
Auto-telicznie O sprawach technicznych i organizacyjnych.
stary

II. Kilka odpowiedzi

Napisane 23-11-2009 22:09 przez pgk
W tym tygodniu mała przerwa w przygodach Ivana. Postaram się za to odpowiedzieć na kilka pytań, które pojawiły się w komentarzach w przeciągu tego miesiąca. Pozwolę sobie nie reagować na sugestie co do znaczenia mojego nicku. Co do wypowiedzi Muszkieta: tak, słyszałem o tym przydatnym urządzeniu, jednak moją opowieść snuję z poziomu Tibijskich bohaterów. Gracz tutaj nie występuje, Tibia jest jakby jedynym istniejącym światem. Innymi jeszcze słowy, autor jest całkiem ukryty, występuje tylko narrator, zawieszony oczywiście ponad światem przedstawionym, nie mający jednak wiedzy o tak zwanym „realu”. Ivan nie „dednie” więc, kiedy ja będę musiał iść na obiad.
Ghernie: rozumiem o czym mówisz. Pomijając fakt, że coś takiego jak gwara średniowieczna nie istnieje, mógłbym jedynie zastosować stylizację na język staropolski. Rzecz to jednak trudna, poza tym, uznałem, że zaciemni ona narracją. Nie pokuszę się też o stylizacje na słynny język tibijski. Raz, że to też wymagało by dobrej jego znajomości, a dwa – on jest wytworem graczy. A graczy tu nie ma. Poza tym – chodzi o to, by w specyficzny sposób zbudować klimat świata. Wyobraźmy sobie, że Nas nie ma, nasze postacie nagle zostają same... Podobnie postąpiłem z nazewnictwem oraz spolszczeniem nazw. Wydaje mi się to dość trafne.
„Nie_słucham_ludzi” : nie, nie próbowałem działu „twórczość”. Blog po prostu mi się podoba.
Dziękuję wszystkim, którzy wyrazili pozytywne opinie o snutej przeze mnie opowieści w odcinkach. Mam nadzieję, że mnie nie zabraknie sił, a Was będzie przybywać. Do przeczytania za tydzień!
pgk
Użytkownik forum
Napisane w Auto-telicznie
Komentarze 5 pgk jest offline
stary

I. Początek

Napisane 24-10-2009 23:02 przez pgk
Aktualizowano 22-11-2009 00:31 przez pgk
Oto pierwsza notka, organizacyjny - inicjująca. Już wkrótce zaczynamy!
pgk
Użytkownik forum
Napisane w Auto-telicznie
Komentarze 8 pgk jest offline

Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 01:13.


Powered by vBulletin 3