Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Blogi > jaskinia nonsensu

Notki

To nie ma sęsu.
Oceń

Powstanie Warszawskie.

Napisane 01-08-2009 23:31 przez Maniak69
Aktualizowano 02-08-2009 08:04 przez Maniak69
Słyszeliście o planie nowego filmu Bagińskiego? Hardkor 1944 ( patrz: Duży format, Gazeta Wybiórcza )? Tak, to będzie o powstaniu, tyle że zamiast hitlerowców, mają tam być wściekle wielkie roboty, z którymi będą walczyć powstancy. Jak miło. Cóż, przez te 60 dni, powstańcy musieli mieć prawdziwy hardkor...

Ostatnio, powstanie powoli przestaje być symbolem patriotycznej walki, ostatniego bezsensownego i krwawego zrywu narodu Polskiego. Powoli zaczyna to być nurt w popkulturze - nie chodzi tu już o piosenki typu ,,zwyciężymy", czy pieśni typu Roty czy Mazurka Dąbrowskiego. Nasila to się zwłaszcza w okolicach czerwca - powstają piosenki, filmy, opowiadania... Bogowie, widziałem ostatnio fragment książki, w której oddział GROMU i batalion czołgu został przeniesiony w sam środek powstania warszawskiego ( To było na kiermaszu taniej książki, za niecałe 30 zł. )

Jak dla mnie, jest to profanacja tego dnia. Podobnie jak to, że jest to tylko jeszcze jedna okazja do zrobienia szopki politycznej i grania polityków pod publiczkę. Imo, powinniśmy zostawić tą datę w spokoju - ginęli tam ludzie. Oddawanie im hołdu? To tylko jeszcze jeden głupi pomysł, żeby rozpalać w sercach innych nie-realistów chęć kolejnego podobnego zrywu.
Najlepsze co można było zrobić tego dnia, to uczcić go minutą ciszy, żałoby - jak to jest, że w Polsce klęski są świętowane, a zwycięstwa ( np. 11 listopada ) są kwitowane żałobą? Spadek komunistyczny? Dar przeszłych Pokoleń? Czy też, podświadomie negatywnie oceniamy nasze zwycięstwa?
Imo, to już zostawiam waszej ocenie.
Komentarzy 3

Komentarze

stary
Ghernie's Avatar
To tak samo jak z ocenami w szkole. 5 o wiele szybciej zapomnisz niż 2 lub 1 (O ile trzymasz jakiś tam poziom, jeśli nie to zmień 5 na inna ocenę, a 2 wykreśl).
Napisane 02-08-2009 00:31 przez Ghernie Ghernie jest offline
stary
Orog_Rtn's Avatar
Bo nowe filmy(jak i gry) to jeden wielki crap, to się nie dziwie, że im wpadło Powstanie w łapy.
Napisane 02-08-2009 10:55 przez Orog_Rtn Orog_Rtn jest offline
stary
sphinx123's Avatar
Powstanie było niepotrzebne i ssało pałę, nie wiem po co robić o tym filmy. Chcę kolejny sequel o przygodach Jana Pawła II.
Napisane 02-08-2009 14:33 przez sphinx123 sphinx123 jest offline
 
Ostatnie wpisy bloga Maniak69

Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 13:36.


Powered by vBulletin 3