Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Blogi > Kserror

Notki

Oceń

Eee...Pytanie?

Napisane 08-05-2009 23:53 przez X-Zero
Aktualizowano 08-05-2009 23:55 przez X-Zero
Cała tematyka wpisu opiera się na przedziwnym zjawisku... Otóż jakiś czas temu, oglądałem sobie filmiki robione w Gothic'u. Tak sobie chodziłem i chodziłem... Od filmów wlazłem w tutoriale dot. tworzenia, od tutoriali dot. tworzenia wlazłem w film pt.: "jak szybko przejść gothica".
Moją uwagę przykuł pewien komentarz, mianowicie:
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez darekt1992
ŻAL mi tych co uważają że gra na kodach to nie gra chyba was pojebało a słyszeliście o takim czymś jak gestykulacja w gothicu? bo chyba nie a jak umiecie zrobic filmik taki jak GalAnonim2 bez kodów ze wszystkimi trickami to wedy pogadamy
Jasne, 1992...
Jako że mi się nudziło i pragnąłem poszerzyć moją... "obecność" na youtube, postanowiłem odpowiedzieć... W sumie to zastanowiło mnie co ma używanie kodów przy graniu do używania kodów przy tworzeniu filmów [ jakby ktoś nie wiedział: ładniej wyjdzie z kodami xd ].
Napisałem taką oto wiadomość:
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ksero27 czyli ja :o
A co ma gra do nagrywania filmów? No oprócz tego, że obie te czynności są fajne xd
Ale co do kodów to:
Jeśli ktoś lubi tak grać, to bardzo proszę, nic nie stoi na przeszkodzie ( w końcu psujecie / ulepszacie zabawę sobie, nie mi xd ).
Jasne, 27...
O ile pierwsza część wiadomości dotyczyła jego komentarza, druga była bardziej ogólna... Cztery dni później [ o patrzcie, to dzisiaj! ] otrzymałem taką oto odpowiedź:
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez darekt1992
Jeśli uważasz że ci co grają na kodach niszczą sobie gre to cie nieźli posrało. A o takim czymś jak bug słyszałes? Bo chyba nie? A jeśli ktoś bardzo lubi grę na kodach to nich sobie gra a tobie nic do tego! Ja osobiście gram na kodach i zamiast ułatwiać to utrudniam sobie gre a jeśli tego nierozumisz to twój pech.
Tytułowe pytanie:
Który z nas pierwszy umm... znaczy...
Moją wiadomość prędzej zrozumie głupi głupiec czy nadinteligentny inteligent?

Po raz kolejny bardziej się rozpisałem na forum, niż na pracy klasowej ;\
Komentarzy 10

Komentarze

stary
Kashek's Avatar
Czuły Wojtek czycha.
Napisane 09-05-2009 01:44 przez Kashek Kashek jest offline
stary
Wylansowany's Avatar
Że niby gra na kodach utrudnia grę? Tam na pewno było 1992, a nie 2002?
Napisane 09-05-2009 11:19 przez Wylansowany Wylansowany jest offline
stary
GargoinX's Avatar
A co ma do tego bug?
Napisane 09-05-2009 11:33 przez GargoinX GargoinX jest offline
stary
X-Zero's Avatar
Cytuj:
Że niby gra na kodach utrudnia grę?
Jeśli komuś się nudzi, to może sobie poprzestawiać atrybuty potworów... W sumie to nie wiem po co się w to bawić x[
Cytuj:
A co ma do tego bug?
Chodziło mu pewnie o to, że w Gothic'u często występują bugi pokroju nieśmiertelności postaci, którą trzeba pobić / zabić. Wtedy trzeba skorzystać z konsoli ( kodów ) i zmienić jej pewną właściwość.

Tak w ogóle to nie wiem co ludzie o tych bugach w gothic'u gadają... Ja przez 3 przejścia dwójki i jeden raz trójki nie miałem żadnego buga pokroju nieśmiertelności postaci, braku danej odpowiedzi w rozmowie itp. Zawodził tylko komputer... i ja ;\
Napisane 09-05-2009 13:27 przez X-Zero X-Zero jest offline
stary
Tym's Avatar
Nieśmiertelność postaci to nie bug tylko, "zabezpieczenie" pewnych NPCów, które mogą być istotne dla fabuły lub dać nam questy. Nieśmiertelny w G2 jest chyba Lord Hagen, Xardas przynajmniej przez pierwsze parę aktów, w G1 Gomez był nieśmiertelny do ostatniego aktu chyba, a i tak oczywiście nie wymieniam wszystkich. Co do wypowiedzi darekta...
Można uogólnić pojęcie "dziecko Tibii", do wyrażenia "dziecko gry XXX" ;p
Napisane 09-05-2009 17:01 przez Tym Tym jest offline
stary
X-Zero's Avatar
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Tym
Nieśmiertelność postaci to nie bug tylko, "zabezpieczenie" pewnych NPCów
Hmm... Pierwszy rozdział, farma Sekoba - normalnie Sekob jest nieśmiertelny, jednak gdy masz misję od Torlofa (?), w której musisz zdobyć pieniądze od Sekoba, możesz go pobić ( po powiedzeniu odpowiedniej kwestii, zmienia się właściwość, która odpowiada za jego nieśmiertelność [ no i jeszcze ta, która odpowiada za to czy reszta farmy Cię zaatakuje ] ). W tym miejscu miałem właśnie takiego buga. Ja do niego gadam coś tam o pobiciu, on się rzuca do ataku, ja mu oddaję, a tu nic :[ W dodatku w plecy dostałem od tej babki co tam stoi :<
Straszne wspomnienia

Hmm... a jednak miałem jakiegoś buga :/
Napisane 09-05-2009 19:28 przez X-Zero X-Zero jest offline
Aktualizowano 09-05-2009 19:29 przez X-Zero
stary
Tym's Avatar
No cóż, Gothic to nie jest technicznie dobrze zrobiona gra (ale wciąga jak Tibia PPPPPPPP) i każdy egzemplarz może się pochwalić jakimiś bugami ;D
Grając w GII, wskoczyłem w górnym mieście do fontanny i wbiłem się w jej murek, w efekcie wyleciałem poza tekstury
Napisane 09-05-2009 19:40 przez Tym Tym jest offline
stary
krupam's Avatar
Filmiki na kodach robić łatwo, różne dodatki dodawać też idzie(sekrety filmowe by er0l18), ale prawdziwe kręcenie zaczyna się dopiero, jak już to jest nie całkiem gra piranii(modding). Sam się tym przez jakiś czas zajmowałem, ale na rzecz G3 musiałem usunąć G2:NK.
Napisane 29-08-2009 00:01 przez krupam krupam jest offline
stary
Oświeć mnie,gdzie ten wpis udaje że jest inteligentny? :/
Napisane 10-11-2009 21:40 przez Muszkiet Muszkiet jest offline
stary
X-Zero's Avatar
@Up:
Spełnia wymóg tej kategorii - jest wystarczająco długi ;s

Sorry trochę późno odpisałem ;[[
Napisane 31-12-2009 21:45 przez X-Zero X-Zero jest offline
 
Ostatnie wpisy bloga X-Zero

Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 20:41.


Powered by vBulletin 3