Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Blogi > Dao

Notki

Nox guild of Nerana.
Oceń

Orange Freedom ZTE ZXDSL 852

Napisane 18-09-2008 15:53 przez egg
Nareszcie - od wczoraj usługa Orange Freedom jest dostępna dla mojej skromnej osoby.

Wszystko byłoby pięknie gdyby nie to że jak zawsze po drodze pojawiły się problemy!

Ale... od początku.
Podczas podpisywania umowy w telepunkcie NIKT mnie nie poinformował o wymaganiach jakie ma spełnić mój komputer aby usługa mogła działać (sądzicie że śmieszne ale czytając dalej zobaczycie jaka paranoja powstaje).
Żeby nie było to podam Wam jeszcze informację że (nie)szczęśliwym posiadaczem Noestrady TP byłem do 1-ego września 2008.
Jako posiadacz orginalnego Windowsa XP Pro ściągałem aktualizacje regularnie no i oczywiście ściągnąłem też SP3.

10-ego września podpisałem umowę na łącze Orange Freedom (umowa 1rok, modem ZTE ZXDSL 852, 20 pln na telefon jeszcze i 19 pln aktywacja). Pan w telepunkcie powiedział że na aktywację usługi poczekać muszę jeszcze jakiś czas i podał mi orientacyjnie do 20 dni (na broszurce napisane jest nawet do 30 dni!)

No to moja kochana po 6-ciu dniach powiedziała mi że już powinienem chyba zainstalować sterownik i podłączyć modem bo jak mi podłączą to sie będę mógł już cieszyć ale ja jakoś ochoczo się do tego nie zabierałem. W końcu słoneczko moje z darem przekonywania namówiło mnie żeby jednak to zrobił no i zaczęły sie schody :S

Po zainstalowaniu modemu i oprogramowania modem się nie synchronizował i z dumą powiedziałem mojemu misiowi że to jednak JA miałem rację
za każdym restartem jednak pojawiał się instalator który chciał dokończyć konfigurację (głupie jest to że nie można tego zrobić dopóki modem się nie zsynchronizuje! idiotyzm no ale ok, czekałem cierpliwie aż się zsynchronizuje)

Gdy już mogłem dokończyć rozpoczęty proces (17-ego wrzesnia modem zaświecił 2 lampki - zsynchronizowany i podłączony do usb) chciałem w końcu połączyć się z internetem, ale nie mogłem tego zrobić.

Oprogramowanie od Orange wywalało mi fajny komunikat następującej treści:

"Nie udało się połączyć"


Pomyślałem sobie że to moja wina że coś źle zrobiłem, odinstalowałem oprogramowanie i zainstalowałem ponownie. Nie pomogło.

Zadzwoniłem do BOK'u (Biuro Obsługi Klienta), to po różnych próbach sprawdzenia czy podłączyłem port usb, czy linia wpięta, czy filtr do tel podłączony (to co było w instrukcji instalacji i podczas instalowania - czy nikt nie czyta tego i dlatego o to pytają? :>), pan z którym rozmawiałem zapytał jaki mam system, to z dumą mówie Win XP Pro z SP3.
W słuchawce usłyszałem zmieszany głos, aha... sp3 - proszę poczekać chwilę.

No po chwili konsultacji z jakąś osobą dowiaduję się od niego że z SP3 usługa Orange Freedom NIE DZIAŁA! Jak chcę żeby działała to mam sobie wrócić do SP2.

To po co są aktualizacje? ;>

No ale dla chcącego podobno nie ma przeszkód nie do przejścia - no to zacząłem kombinować.


1) Router z modemed adsl - koszta
wybrałem na początek PENTAGRAM Cerberus + ADSL2 P 6311-07A
2) Znów dzwonienie. Pierwsza rozmowa z numerem *100, druga z 804 100 100 (nie wiem czy jest jakaś różnica)
3) Modem + sterowniki które działają pod sp3? (w moim przypadku THOMSON SpeedTouch 330)


Rozmawiałem z panią tym razem. Podała mi linka do tp.pl ze sterownikami które miałem sobie ściągnąć (hehe - nie mając internetu mam jakies stery ściągać, na szczęście miałem od kumpla na pare dni - każdy ma jakiś nałóg... ja bez internetu i kompa nie mogę żyć ;P)

Po ściągnięciu i zainstalowaniu sterownika niewiele to pomogło.

Jednym zdaniem: ZTE ZXDSL 852 jest do d...

...dużej szuflady.

Posiadanie zaktualizowanego oprogramowania też jest do d... ? ;>


Pozdrawiam.
Ja używam teraz modemu od telekomuny THOMSON SpeedTouch 330, do chwili aż przyjdzie mi zamówiony Cerebrus, bo i tak od dłuższego czasu nosiłem się z zamiarem zakupienia czegoś do dzielenia łącza.
Komentarzy 14

Komentarze

stary
Goban's Avatar
A Oddali Ci pieniądze, Ci z Orange?
Napisane 18-09-2008 16:55 przez Goban Goban jest offline
stary
egg's Avatar
coś Ty
powiedzieli że to działa jak masz niezaktualizowany system operacyjny ;> (czyt. jak masz sp2 - bo sp3 to juz za wiele)

Tylko zastanawia mnie dlaczego modem THOMSONa radzi sobie z SP3 a ten szajs od Orange nie?
Napisane 18-09-2008 17:47 przez egg egg jest offline
stary
Slythia's Avatar
Ja za to instalowałam neostradę jakieś dwa tygodnie ; ). W końcu cudem się udało. Dosłownie, cudem.
Napisane 18-09-2008 17:51 przez Slythia Slythia jest offline
stary
egg's Avatar
Wystarczy postępować zgodnie z instrukcją - tam wszystko jest napisane. Przeczytać. A potem instalować krok po korku - proste.
Napisane 18-09-2008 20:02 przez egg egg jest offline
stary
Slythia's Avatar
Oczywiście ; ). Przecież każdy powinien posiadać umiejętność zwaną czytaniem ze zrozumieniem... Niestety, większość instrukcji nie pomaga w ogóle. Wszelkie łopatologiczne rzeczy są tam zapisane, reszty brak.
Napisane 18-09-2008 20:12 przez Slythia Slythia jest offline
stary
egg's Avatar
Jeśli chodzi o instrukcje krok po kroku to nie mam nic do zarzucenia ani Neostradzie ani Freedom.
Tego nie da się zrobić źle jak się to przeczyta i wykona to o co proszą.
Napisane 19-09-2008 09:27 przez egg egg jest offline
stary
Slythia's Avatar
Jeśli masz Windows XP to wszystko ślicznie działa. Problem zaczyna być, jeśli jesteś "szczęśliwym" posiadaczem Visty. W tym przypadku niezbędne jest ściąganie sterowników (z internetu, którego nie mogę podłączyć), które i tak nie działają (ani ze strony tp, ani microsoftu, ani żadnych innych).
Napisane 19-09-2008 12:06 przez Slythia Slythia jest offline
stary
egg's Avatar
Ale o jakich sterownikach teraz mowa? Do Neo czy Freedoma?

Bo jak do Freedoma - to do visty znajdują się na płycie.
A jak do Neo to musisz sie pofatygować do telepunktu i tam dadzą Ci sterowniki do Twojego modemu pod viste (tepsowego modemu)
Napisane 20-09-2008 15:52 przez egg egg jest offline
stary
Slythia's Avatar
Do Neo. Freedoma jeszcze nie próbowałam zainstalować.

Podeszłam tam, dostałam sterowniki i dopiero za którymś razem poszły. Jako jedyne, z dostępnych.

Mam przynajmniej nauczkę, nigdy nie brać więcej neostrady ; ).
Napisane 20-09-2008 16:43 przez Slythia Slythia jest offline
stary
Dragon-Fly's Avatar
Może to dlatego, że masz Vistę? Jest całkiem nowa i jest od groma problemów...
Napisane 20-09-2008 16:51 przez Dragon-Fly Dragon-Fly jest offline
stary
egg's Avatar
Nie bardzo wiem jak to możliwe że 'za którymś razem dopiero poszły'

Albo robisz coś dobrze i działa albo źle i nie działa. Sterownik jak nie działał na początku to dlaczego miałby zadziałać później? (zakładamy że się nic nie zmieniło od tamtego czasu i dokonujemy tylko ponownych instalacji w/w sterownika)
Napisane 22-09-2008 11:11 przez egg egg jest offline
stary
Slythia's Avatar
Dragon-Fly, ale Vista ma już ponad rok, Microsoft przymierza się do wydania Windows 7, więc nie jest już nowym systemem ; ). I powinna ładnie chodzić, a tak nie jest.

@egg
Nie wiem jak, po pewnym czasie zrezygnowałam z samodzielnej instalacji i zaprosiłam osobę, która powinna się na tym w miarę znać. I się udało po jakimś czasie (z płytką od ludzi z tp).
Napisane 22-09-2008 11:36 przez Slythia Slythia jest offline
stary
Dragon-Fly's Avatar
Bo Microsoft to banda idiotów.
Napisane 22-09-2008 12:14 przez Dragon-Fly Dragon-Fly jest offline
stary
egg's Avatar
Wybacz, ale na tyle na ile nie przepadam za produktami MS to 'banda idiotów' nie istniałaby na rynku tyle co oni i nie byłaby pionierami na pewnych rynkach.
Napisane 22-09-2008 23:30 przez egg egg jest offline
 
Ostatnie wpisy bloga egg

Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 19:43.


Powered by vBulletin 3