Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Blogi > ZaKONtek Nidraxa

Notki

Oceń

NTNT - Odcinek Szósty (Gościem specjalnym jest Tompior)

Napisane 05-05-2009 20:00 przez Herbi_Oxyna

- Witam wszystkich w specjalnym odcinku NTNT. Dziś mamy zaszczyt rozmawiać z Tompiorem.
- Po 'witam' nie ma przecinka w tym wypadku
- Ekhm... więc witam serdecznie
- Witaj Herbi
- Cóż, nie jestem tu po to, żeby gadać bez sensu, więc zadam pierwsze pytanie.
Jesteś administratorem (ta, ale wazelina xD) forum Tibia.pl, czy mógłbyś nam opowiedzieć o tym jak otrzymałeś ten przywilej?

- Nie administratorem (chociaż nie obraziłbym się, gdybym jednym był), lecz moderatorem. Rożnica spora. Otrzymałem go w naturalny sposób, jakim są forumowe wybory modów.
(Takie same, w jakich wygrał Duch i Slythia).

po lewej oczywiście moderator

- Wiele osób zna cię z twojej wysokiej aktywności. Sam nawet ustawiłeś sobie opis "UnlimitedWarnWorks". Wiele osób zgadza się co do tego, że jesteś moderatorem, który wlepia najwięcej, co ty na takie komentarze?
- Swego czasu rzeczywiście wlepiałem najwięcej ostrzeżeń. Szczególnie w pierwszych tygodniach po wyborach Teraz pałeczkę przejął Duch ze Slythia, a za pewien okres czasu pewnie jacyś inni nowi moderatorzy Oczywiście nadal staram sie zagladac na forum, kiedy tylko mam czas i checi. Codziennie przynajmniej kilka warnów poleci
- Jakie zachowanie użytkowników forum najczęściej cię denerwuje?
- Dobre pytanie. Ogólnie ciężko jest mnie zdenerwować i chyba na forum jeszcze nikomu się ten wyczyn nie udał, ale najbardziej irytujące są licznie powtarzające się tematy, na które odpowiedz jest już gdzieś zawarta. Wystarczy użyć magicznej opcji "szukaj"
No i oczywiście *******! XD

- Dobrze. Następne pytanie: Nabór do supportu. Ostatnio ten temat jest dość często poruszany.
Co sądzisz o różnych prowokujących podaniach i czy sądzisz, że pośród mnóstwa uda się znaleźć te osoby, które naprawdę zasługują na tą posadę?

- Nie mam zadania na ten temat, bo ludzi do supportu wybiera support. Nawet nie czytam tamtych podań
- Aha, to może trochę o tobie. Twoje hobby. Czym się interesujesz?
- Ogólnie interesuje się Manga & Anime, Fajka wodna, Yerba Mate, Żeglarstwem i wszystkim tym, czym inni śmiertelnicy - sport, muzyka i takie duperele
- YerbaMate? Czy możemy wnioskować, że oglądasz program Wojciecha Cejrowskiego, czy poznałeś ten cudowny napar w inny sposób?
- Lubie Cejrowskiego i oglądam jego program "Boso przez świat" kiedy tylko na niego trafie
Tak tez dowiedziałem się o Yerbie

- Czy z tego miejsca mógłbyś polecić czytelnikom ten napój i trochę go opisać?
- Obecnie nie mam czasu żeby go pic (praktycznie ciągle pije wodę ) ale sprawa jest fajna. Nie chodzi tylko o samo picie - chodził o rytuał Zalewanie liści ostrokrzewu paragwajskiego wodą o temperaturze około 65-70C, potem picie napoju z tykwy albo palo santo przez bombillę ; >
Specjalnie wymieniłem te dziwne nazwy, żeby zachęcić was do poszukania ich znaczenia
Może również przekonacie się, ze yerba > kawa

- A ja jako lingwista opowiem wam wzmiankę o nazwie tego napoju. Yerba w języku hiszpańskim oznacza nic innego jak "trawę". Aktualnie w języku kastylijskim zasada jej pisania się zmieniła. Dziś jest to słowo Hierba (pochodzące od łacińskiego Herba), jednak pozostałości po dawnym imieniu wciąż się zachowały w rejonie Andaluzji i Ameryce łacińskiej. To tyle ode mnie. Następne pytanie.

Czy jako moderator miałeś jakieś wpadki?

- Oczywiście. Wpadki zdarzają się praktycznie każdemu. Oczywiście nie było to coś w rodzaju osunięcia wszystkim innym modom uprawnień, ale np. zbanowanie kogoś przez pomyłkę, wlepienie warna osobie, która wysłała raport zamiast temu, kogo ten raport dotyczył. Czasem skasowało się tez zły temat. Każdy ma czasem lekkie potknięcia
- Czy zaglądasz czasem na blogi (tak w sensie poczytać, popatrzeć ), czy raczej się wystrzegasz tego piekielnego zakątka forum?
- Szczerze, to nigdy tam nie zaglądałem. W mojej forumowej karierze, okno bloga widziałem może 5-6 razy
- Jakie są twoje kontakty z innymi osobami z kadry? Czy istnieją pomiędzy wami jakieś wojny, czy jest to raczej "Kadra spokojna, kadra wesoła"?
- To drugie. Od wstąpienia w szeregi moderatorów, nie doświadczyłem żadnej wojny. Panuje u nas dobra atmosfera
- Czy istnieją może na forum użytkownicy, których nie lubisz, lub za którymi nie przepadasz?
- Niestety, ale tak ;<
Nie będę podawał nicków, bo ciężko by było je sobie teraz przypomnieć.
Oczywiście opinia nie bierze się znikąd. To, ze ich nie lubię wzięło się z poziomu ich wypowiedzi, stosunku do innych użytkowników itp. Takich osób pewnie jest max z 5, a biorąc pod uwagę, ze na forum mamy ponad 120 tys. zarejestrowanych użytkowników, to chyba nie jest źle

- Czy irytują cię wiadomości na gg typu "Dzjendobry panó, czy mugłbym z panem porozmafjać o foróm Tibja.pl"? Z osobistych rozmów z różnymi moderatorami różnych for wiem, że nie lubią oni, gdy się ich traktuje z niepotrzebną wyższością, gdyż chcą by ich traktowano jak normalnych ludzi. Czy się z nimi zgadzasz?
- W moim przypadku takich wiadomości praktycznie nie było. Ogólnie chyba nikt mnie nie kocha, bo na gg dostałem tylko 2 groźby, kilka pytań dot. tibii i raz odnośnie pokemonów
A co do wyzszosci, to sie raczej nie napinam. Kiedy trzeba to uzywam autorytetu, ale w normalnych sytuacjach jestem taki jak kazdy inny

- Dobrze, na razie mówimy tu o przywileju, autorytecie, ale zapominamy o najważniejszym, co się wiąże z pracą moda, czyli obowiązki i poświęcenia.
No właśnie, jak to było z tobą, czy są jakieś rzeczy których musiałeś się wyrzec dla forum?

- Nie
- A co z obowiązkami? Nadmień nam ich kilka
- Obowiązków wielu nie ma, ale ich waga jest duża. Np. Jeżeli powiemy, ze do obowiązków moderatora należy "pilnowanie porządku na forum" to już mamy pracy 24/7 ; D
Dlatego nie ma jednego moderatora, tylko kilku i co roku dobieramy nowych

- Ile czasu spędzasz już na serwisie Tibia.pl?
- Jak zacząłem grac w tibie w 2002 roku, zarejestrowałem się na tibia.gery.pl (czy jakoś tak to szlo).
Później wszyscy z gery przenieśli się na tibia.pl. Na początku sie nie rejestrowałem, ale w końcu to zrobiłem
Data dołączenia: 14-01-2004

- Tak, powracając do twoich hobby, to obejrzałeś już całkiem niemałą kolekcję anime. Skąd narodziło się to zamiłowanie?
- Jak w większości przypadków - czasy podstawówki + DragonBall na RTL7
Później jakieś pokemony, szaman kingi, Naruto na Jetixie
Ale ogólnie pewnego dnia obejrzałem sobie w internecie Onegai Teacher.
To bylo pierwsze "prawdziwe" anime, ktore obejrzalem na komputerze i od niego sie zaczelo.
Po Onegai Teacher się ogląda Onegai Twins i tak poszło dalej
Ogolnie zachecam wszystkich do ogladania anime! : D

- Ikuze!
Co sądzisz o różnych głupich programach polegających na przeprowadzaniu wywiadów z innymi ludźmi?

- Czemu nie? : D
Znajomy siostry ostatnio byl w jakims programie w TVN Warszawa
tam wlasnie zaczepiaja ludzi i sie pytaja, co robia
Albo dokad idziesz, co jadles na obiad i inne duperele

Cytat z tamtego wywiadu:
> Dokąd idziesz?
> Na piwo

I juz ludzie maja lepszy humor : D
Wiec tak, jestem za takimi wywiadami.

- Co sądzisz o różnych klikankach typu "nakarm mnie" i o Pokemonach?
- No way! Wspomniałem już wcześniej o *******! - nie lubię tego. Takie gry to sposób na łatwy zarobek dla ich twórców, bo gra opiera się na zaspamowaniu całego świata ref-linkami. A wiecej radosci od bezsensownego klikania w link daje mi np. DotA albo CS
- Hehe, dobrze, kończmy juz program. Tradycyjnie - myśl główna:
"Nie ma nagrody bez poświęcenia"

- Browara możesz wysłać do mnie poczta

- Żegnam serdecznie Wywiad pojawi się we wtorek na blogu (to tak, jakbyś był ciekawy )
- Nie ma za co.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich czytelników, użytkowników forum oraz kolegę - Rigoretto
Komentarzy 5

Komentarze

stary
Vasudanin's Avatar
Cytuj:
Ogólnie chyba nikt mnie nie kocha
Gowno prawda, ale to Ty mnie odtracasz!
@
Fajne. ;<
Napisane 05-05-2009 20:22 przez Vasudanin Vasudanin jest offline
stary
X-Zero's Avatar
Hmm... Nie mam czego się doczepić
Napisane 05-05-2009 20:30 przez X-Zero X-Zero jest offline
stary
Tym's Avatar
wypas! .........
Napisane 05-05-2009 21:29 przez Tym Tym jest offline
stary
Herbi_Oxyna's Avatar
Ta, na sam koniec serii jeden dobry odcinek to sukces

Nie wiem jeszcze kiedy, ale zapewniam was, że pojawi się druga seria. Będę prowadził wywiady nadal, aby mieć je na potem, żeby w razie suszy mieć zapas na następne wydanie NTNT.
Napisane 05-05-2009 22:18 przez Herbi_Oxyna Herbi_Oxyna jest offline
stary
Wylansowany's Avatar
Czyli bierzesz przykład z prawdziwiej TV i przeprowadzisz wywiady teraz, a pokażesz w październiku?
Noo...chociaż jakiś profesjonalista na tym forum.
Napisane 06-05-2009 20:29 przez Wylansowany Wylansowany jest offline
 
Ostatnie wpisy bloga Herbi_Oxyna

Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 10:56.


Powered by vBulletin 3