Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Blogi

Notki

Prowadzący - profesor Dwimenor Mistrz Odrzucenia,
stary
Ocena: 2 głosów, 1.00 średnia

Studia - część druga czyli uroki dojazdów.

Napisane 06-11-2007 23:20 przez Dwimenor
Błogosławieni niech będą ci, co mieszkają na kampusie albo gdzieś blisko. Albo miasto w którym studiują jest ma niewielkie natężenie ruchu. Przejazd w godzinach porannych przez całą stolicę to masakra. Nie - nie narzekam tu na fatalną komunikację(bo ta moim zdaniem jest genialna) chodzi mi tu o dziesiątki tysięcy samochodów. Jak stoję w autobusie i widzę na pasie obok samochód z jednym pasażerem to mnie krew normalnie zalewa. Przegubowy ikarus jest 5 razy dłuższy od osobowego, a zabiera jakieś 50...
Dwimenor's Avatar
Born to Ban
Komentarze 8 Dwimenor jest offline
stary
Ocena: 5 głosów, 1.80 średnia

Teria magii: Wykład uzupełniający - odpowiedzi na nadesłane pytania.

Napisane 30-10-2007 23:38 przez Dwimenor
Cieszę się iż wykłady cieszą się takim wzięciem. Nie wszystko było jednak jasne i dostałem sporo pytań od słuchaczy. Dzisiejszy wykład posłuży do odpowiedzenia na nie. Spośród wszystkich nadesłanych wybrałem kilka najbardziej interesujących.

Pytanie pierwsze:
Czym się różni ognista kula rzucana przez pyromantę od tej rzucanej przez mistrza szkoły wywołania?

Chodź są to dwa odrębne czary, to efekt jest bardzo podobny - silna eksplozja skoncentrowana na małym obszarze...
Dwimenor's Avatar
Born to Ban
Komentarze 1 Dwimenor jest offline
stary
Ocena: 3 głosów, 2.33 średnia

Student to ma klawe życie

Napisane 28-10-2007 21:59 przez Dwimenor
Jako, że przy pisaniu kolejnej części Teorii Magi wcięło mi cały tekst wykładu czwartego, postanowiłem napisać coś innego. Ten wykład przesunie się na środę. A skoro mówimy o wykładach, będzie studencko.
Jako, że większa część tego forum raczej daleka jest od studiowania przybliżę Wam co nieco te odległe czasy.

Musicie sobie jedno uświadomić - trzeba jak najszybciej zabrać do roboty, zdać maturę i iść na dzienne studia. W ciągu całego mojego życia nie przytrafiło mi się nic...
Dwimenor's Avatar
Born to Ban
Komentarze 11 Dwimenor jest offline
stary
Ocena: 6 głosów, 2.83 średnia

Teoria Magii: Wykład 3 - o magach, czarownikach i im podobnych

Napisane 24-10-2007 21:31 przez Dwimenor
Ponownie spotykamy się na wykładzie poświęconym magicznej terminologii. Dziś skoncentrujemy się na różnych sposobach nazywania osób o zdolnościach magicznych.

Mag - najbardziej ogólne określenie osoby, która jest wstanie rzucać czary i zaklęcia. Dotyczy także osób, które posiadają duże umiejętności kształtowania pola magicznego, lecz bez możliwości wpływania na obiekty materialne.
Magów można podzielić w dojść prosty sposób na dwie grupy, z zależności w jaki sposób posiedli...
Dwimenor's Avatar
Born to Ban
Komentarze 5 Dwimenor jest offline
stary
Ocena: 3 głosów, 2.00 średnia

Teoria magii: Wykład 2: wstęp do fizyki dla magów

Napisane 21-10-2007 18:20 przez Dwimenor
Aktualizowano 21-10-2007 22:10 przez Dwimenor
Nas, magów obowiązują te sama prawa fizyki co innych ludzi. Nie potrafimy ich łamać ani naginać do własnych potrzeb wbrew temu co myśli większość ludzi.
Z drugiej strony znajomość fizyki jest niezbędna przy konstruowaniu zaklęć. Nie znając fizycznego podłoża zużyjemy mnóstwo czasu i środków na zrobienie czegoś, co można w łatwy sposób osiągnąć jeżeli trochę pogłówkować.

Weźmy prosty przykład lewitowania przedmiotów. Aby coś podnieść do góry, trzeba zrównoważyć siłę przyciągania...
Dwimenor's Avatar
Born to Ban
Komentarze 4 Dwimenor jest offline

Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 15:08.


Powered by vBulletin 3