Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Blogi > Wy**b gorset intelektualny - blog mój.

Notki

[FONT="Impact"][COLOR="Red"][SIZE="5"][B]Wy**b gorset intelektualny - blog mój.[/B][/SIZE][/COLOR][/FONT]
Oceń

Demokracja to ch*j.

Napisane 05-11-2008 19:23 przez Fred_Flintston
Nie, nie będzie tu elaboratów JKM-a (notabene słusznych) na temat szkodliwej roli d***kracji ani żadnych propagandowych hasełek, chciałbym jedynie Wam przedstawić pewnie zdarzenie, które może dotknąć także i Was.

Otóż dzisiaj w szkole, na lekcji matematyki, nauczycielka kazała klasie na drodze głosowania wybrać termin napisania kartkówki. Pierwszym terminem był jutrzejszy dzień, drugim - środa za tydzień. Jako, że od kilku lekcji omawialiśmy materiał mający być kartkówce (a i na kartkówce dział miał się skończyć) logiczne było, że najlepszym terminem byłby czwartek. Kto się nie nauczył by na czwartek, nie nauczył by się równie dobrze na środę, ale nawet dla takich osobników ten termin był po prostu lepszy, gdyż po pierwsze nie zapomnieli by materiału (przypominam, że zaczynaliśmy omawiać nowy temat, ten na kartkówce odchodził w zapomnienie), po drugie ten tydzień nie był tak zawalony sprawdzianami i innymi testami jak przyszły.
Niestety, wynik głosowania był następujący - 10 osób na tak, 12 osób na nie, a to oznaczało, że kierując się głosem większości, wybrano opcję gorszą i dla tej (głupszej) większości, i dla tych którzy nie byli za przesunięciem terminu.
Oczywiście, jakby to nauczyciel wybrał taką opcję, nie było by całego tego wpisu; jego cyrk, jego małpy. Skoro już, że tak powiem, dorwał się do władzy, pozostaje albo uszanowanie jego decyzji, albo wypad ze szkoły, nikt tu mnie do niczego nie zmusza (powiedzmy, że nie). W takim wypadku narzekać można wyłącznie na siebie samego, jeśli się dobrowolnie uczęszcza do szkoły z takim nauczycielem. Ale ku**a, dawanie głosu niedouczonym tumanom (nie mam tu już na myśl przykładów moich, mówię ogólnie), którzy sami nie wiedzą co jest dla nich samych dobre to jakaś farsa. Jeśli nie zmieni się sama mentalność, psychika społeczeństwa (a na to się nie zanosi) to demokracja nie ma racji bytu.
Prawa wyborcze dla wszystkich lub prawa wyborcze dla nikogo. Sorry, wybieram bramkę numer dwa.

Przemyślcie to.
Napisane w Moje rzycie
Komentarze 35 Wyślij wpis emailem
Komentarzy 35

Komentarze

stary
Fred_Flintston's Avatar
Hehe, ciekawe czy ktoś ze stałych bywalców tego burdelu na kółkach (czyt. blogów Tibia.pl) to przeczyta (i zrozumie!)...
Napisane 05-11-2008 19:24 przez Fred_Flintston Fred_Flintston jest offline
stary
Dragon-Fly's Avatar
Profesor ma jeden głos. Dwóch żuli pijących piwo pod sklepem - też po jednym. Jak to jest, że większość ma rację? Bo jest ich więcej, a jakość się nie liczy? D**okracja >.<.
Btw. http://korwin-mikke.blog.onet.pl/ - nowy wpis, też dotyczący demokracji > : D
Napisane 05-11-2008 19:27 przez Dragon-Fly Dragon-Fly jest offline
stary
Vasudanin's Avatar
Ale o co odzi? ;<
Napisane 05-11-2008 19:38 przez Vasudanin Vasudanin jest offline
stary
Aron Roar's Avatar
O ten burdel co nie chodzi. W tym wypadku o kapcia.
Napisane 05-11-2008 19:39 przez Aron Roar Aron Roar jest offline
stary
Fred_Flintston's Avatar
[QUOTE]Ale o co odzi? ;<[/QUOTE]

OK, jak się śmiejemy to się śmiejemy, ale chyba raz na ruski rok można normalnie podyskutować... Chociaż nie wiem, czy na tych blogach ta zasada też obowiązuje (a na forum nowego tematu nie będę robił)...
Napisane 05-11-2008 19:55 przez Fred_Flintston Fred_Flintston jest offline
stary
Dragon-Fly's Avatar
a mojego posta cza skomciać, Fred <3
Napisane 05-11-2008 19:59 przez Dragon-Fly Dragon-Fly jest offline
stary
Aron Roar's Avatar
No dobra. Dla mnie demokracja jest bardzo przereklamowana. Takie na przykład republiki bananowe z pseudo-demokracją. Bezrobocie na poziomie 0%. Zasada prosta - nie masz za co się utrzymać - po tobie. Tam nawet inwalidzi starają zarabiać. Skutek? Brak pasożytów społecznych pobierających zasiłek, chlejących wińsko pod sklepem. Dla mnie monarchia elekcyjna czyli powierzenie odpowiedzialności prowadzenia kraju jednej kompetentnej osobie jest lepszym rozwiązaniem niż powierzenie jej milionom obywateli na których 5 to osoby jako tako wiedzące na czym rzecz polega.
Takie jest moje zdanie.
Napisane 05-11-2008 20:08 przez Aron Roar Aron Roar jest offline
Aktualizowano 05-11-2008 20:09 przez Aron Roar (literówka)
stary
Fred_Flintston's Avatar
[QUOTE]No dobra. Dla mnie demokracja jest bardzo przereklamowana. Takie na przykład republiki bananowe z pseudo-demokracją. Bezrobocie na poziomie 0%. Zasada prosta - nie masz za co się utrzymać - po tobie. Tam nawet inwalidzi starają zarabiać. Skutek? Brak pasożytów społecznych pobierających zasiłek, chlejących wińsko pod sklepem. Dla mnie monarchia elekcyjna czyli powierzenie odpowiedzialności prowadzenia kraju jednej kompetentnej osobie jest lepszym rozwiązaniem niż powierzenie jej milionom obywateli na których 5 to osoby jako tako wiedzące na czym rzecz polega.
Takie jest moje zdanie.[/QUOTE]

I prawidłowo. Dodam jeszcze od siebie, że nie jestem zwolennikiem dyktatury/monarchii socjalistycznej (Hitler, Stalin) tylko liberalnej. A to (mówię do laików tematu) jest dość duża różnica.

[QUOTE]a mojego posta cza skomciać, Fred <3[/QUOTE]

Nie mam zielonego pojęcia jak się do niego odnieść, toż to same oczywistości.
Napisane 05-11-2008 20:14 przez Fred_Flintston Fred_Flintston jest offline
stary
Dragon-Fly's Avatar
Pinochet ftw. ?
Napisane 05-11-2008 20:15 przez Dragon-Fly Dragon-Fly jest offline
stary
sphinx123's Avatar
Hah, u mnie w klasie było podobnie. Zamiast pisać sprawdzian z antyku 17 listopada, piszemy 28, gdy już nic nie będę pamiętał. Do tego czasu zapewne wpakują nam miliard następnych sprawdzianów... Bo głupsza część klasy przegłosowała ; /
Napisane 05-11-2008 20:19 przez sphinx123 sphinx123 jest offline
stary
Aron Roar's Avatar
Ale niestety ustroju w państwie nie zmienimy. Jest za dużo idiotów poddanych praniu mózgu wierzących ślepo, że demokracja to jedyny dobry ustrój, a nawet jeśli chcielibyśmy to zrobić to trzeba by dokonać przewrotu (którego powodzenie jest mało realne) lub przeprowadzić referendum (które paradoksalnie zwraca się do demokracji). Więc nic poza gdybaniem nam nie pozostaje.
Napisane 05-11-2008 20:21 przez Aron Roar Aron Roar jest offline
Aktualizowano 05-11-2008 20:22 przez Aron Roar
stary
Serious Sam's Avatar
Aron, masz rację, tylko ja myślę, że to w Polsce by się nie sprawdziło.Polacy nie są przygotowani na taką zmianę, jak by chciał taką prowadzić.
Napisane 05-11-2008 20:24 przez Serious Sam Serious Sam jest offline
stary
Dragon-Fly's Avatar
Bo inny naród jest, nie?
Napisane 05-11-2008 20:26 przez Dragon-Fly Dragon-Fly jest offline
stary
Aron Roar's Avatar
Do tego właśnie dążę. Zresztą nie tylko Polacy ale i inne narody pod wpływem wieloletniej propagandy demokratycznej nie są i obawiam się, że nigdy nie będą do niej gotowe.

@ważek
wyprzedziłeś mnie
Napisane 05-11-2008 20:26 przez Aron Roar Aron Roar jest offline
stary
Dragon-Fly's Avatar
Wiem, ja jestem szybki :* <3
Napisane 05-11-2008 20:28 przez Dragon-Fly Dragon-Fly jest offline
stary
Aron Roar's Avatar
Uuuu. W życiu nie widziałem tu takiego poważnego tematu. ;p
Napisane 05-11-2008 20:30 przez Aron Roar Aron Roar jest offline
stary
Serious Sam's Avatar
Co fakt, to fakt=s
Napisane 05-11-2008 20:32 przez Serious Sam Serious Sam jest offline
stary
Dragon-Fly's Avatar
Który fakt?=s
Napisane 05-11-2008 20:32 przez Dragon-Fly Dragon-Fly jest offline
stary
Aron Roar's Avatar
Ten drugi?=s
Napisane 05-11-2008 20:32 przez Aron Roar Aron Roar jest offline
stary
Dragon-Fly's Avatar
No dobra, fakt to fakt. Kolejny fakt to też fakt, tak? =s
Napisane 05-11-2008 20:34 przez Dragon-Fly Dragon-Fly jest offline
stary
Aron Roar's Avatar
A może nie? Zaraz. Pogubiłem się już. =s
Napisane 05-11-2008 20:36 przez Aron Roar Aron Roar jest offline
stary
Serious Sam's Avatar
"Uuuu. W życiu nie widziałem tu takiego poważnego tematu. ;p''

To jest fakt.
Napisane 05-11-2008 20:37 przez Serious Sam Serious Sam jest offline
stary
zoliax's Avatar
A słyszeliście o szkole, która w drodze głosowania miała wybrać patrona? Wygrała Doda. Została patronką? Nie.

Taka lakcja demokracji to była.

A najlepszy ustrój to komunizm, ale działałby tylko wtedy, gdyby państwa były wielkości typowej wsi, gdzie każdy zna każdego-wtedy możnaby mówić o wzajemniej równości i współpracy. Ewentualnie demokracja rodzinna w kilkuosobowych gronie. W wielkich państwach raczej żaden ustrój się nie sprawdzi jako "ten doskonały".
Napisane 05-11-2008 20:37 przez zoliax zoliax jest offline
stary
Aron Roar's Avatar
@up
To także jest przykład co się dzieje gdy demokracja jest powierzana osobom niekompetentnym. Demokracja sama w sobie nie jest zła. Gdyby wszyscy jej użytkownicy byli ynteligentni byłby to całkiem niezły ustrój, na ale ten wymóg nie jest spełniany.

@Sam
Dzięki za wyjaśnienie. ;p
Napisane 05-11-2008 20:40 przez Aron Roar Aron Roar jest offline
stary
Michoss's Avatar
A ja mam fajniej. Mieliśmy mieć klasówkę z geografii. Niestety, wypadło w ten sam dzień co test próbny z angielskiego, więc geograf (najbardziej srogi nauczyciel w szkole) stwierdził, że kto chce, może pisać dziś, a inni bedą pisać w przyszłym tygodniu. Do pisania zgłosiło się 7 osób, w tym ja. Facet kazał nam wstać, odpowiedzieć na jedno proste pytanie dla każdego, pięć, pięć, pięć, pięć...

PS. Niech żyje Pan Szydło!
Napisane 05-11-2008 20:45 przez Michoss Michoss jest offline
stary
Aron Roar's Avatar
Nie widzę tu związku z demokracją no ale niech będzie.
Napisane 05-11-2008 20:47 przez Aron Roar Aron Roar jest offline
stary
Dragon-Fly's Avatar
Ja też, ale ciii ;s
Napisane 05-11-2008 20:53 przez Dragon-Fly Dragon-Fly jest offline
stary
Michoss's Avatar
Ale jest związek z klasówką. ;[]


Tak naprawdę to mi się po prostu wchuj nudzi i musze coś pisać.
Napisane 05-11-2008 20:53 przez Michoss Michoss jest offline
stary
Dragon-Fly's Avatar
Rozumiemy, dawaj więcej.
Napisane 05-11-2008 21:04 przez Dragon-Fly Dragon-Fly jest offline
stary
Aron Roar's Avatar
To pisz. .
Napisane 05-11-2008 21:10 przez Aron Roar Aron Roar jest offline
stary
Dragon-Fly's Avatar
DAWAJ CIOTKa! > : D
Napisane 05-11-2008 21:34 przez Dragon-Fly Dragon-Fly jest offline
stary
Aron Roar's Avatar
Czemu nie wujek?
Napisane 05-11-2008 21:50 przez Aron Roar Aron Roar jest offline
stary
Dragon-Fly's Avatar
Bo facet na koncercie Boney M wrzeszczał, że to ciotka ma dawać.
Napisane 05-11-2008 21:52 przez Dragon-Fly Dragon-Fly jest offline
stary
Aron Roar's Avatar
Aaaa. Chyba, że tak.
Napisane 06-11-2008 06:32 przez Aron Roar Aron Roar jest offline
stary
irwin546x2's Avatar
Zgadzam się w 100%. Demokracja, to system w którym idioci, kierujący się w wyborze kandydatów kolorem jego oczu albo spodni, wpychają jeszcze większych idiotów na szczyt. Wg. mnie, zanim ktokolwiek zacznie głosować, powinien przejść test na inteligencję, albo nawet podawać argumenty, dlaczego popiera tego - a nie innego - kandydata (tak, tu może być nawet partia). Ale niestety, odsetek debili i idotów w społeczeństwie polskim jest dość duży - a jacy ludzie, taki rządzący.
Blah, dochodzi do tego, że gdy media popierają jakiegoś człowieka, masa ludzi bez własnego zdania go wybiera. Nie dlatego, że ma lepszy plan, że chce lepiej dla kraju, że jest szczery i nie kłamie (tak, wiem to byłby ewement na skalę światową) tylko dlatego, że jest lansowany przez media...
Napisane 20-12-2008 13:35 przez irwin546x2 irwin546x2 jest offline
Aktualizowano 20-12-2008 13:36 przez irwin546x2
 
Ostatnie wpisy bloga Fred_Flintston

Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 09:40.


Powered by vBulletin 3