Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Blogi > Lord Dreathan

Notki

Oceń

Quo Vadis Tibio?

Napisane 25-06-2008 02:29 przez Lord Dreathan
Dziwne... przed tym wpisem byłem pewien, że na forum tibii.pl znajdował się temat o podobnym tytule, jednak wg. wyszukiwarki owy temat nie istnieje. Tak czy owak... można poświęcić jeden post na temat tej gry. Sam zacząłem grać w 2002. Mówiąc szczerze, nie pamiętam jaka wersja gry to była. Prawdopodobnie coś koło 7,1. W tamtych czasach, zdobycie 100 lvla było naprawdę sporym osiągnięciem, a posiadacze takiej postaci zyskiwali respekt i szacunek graczy. Niewielu wtedy było druidów i sorców. Tylko nieliczni podejmowali się grania tymi klasami (mam tu na myśli stosunek ich liczby na serwerze w stosunku do knightów i paladynów). Prawdę mówiąc tamta era należała do MC. Mogę się otwarcie przyznać, że sam posiadałem pokaźną farmę druidów produkującą UHy i HMMy. Potem doszło jeszcze 3 sorców dla SD. Z biegiem czasu zaczęto wprowadzać coraz to nowsze zmiany w systemie gry. Niektóre omineły mnie, gdyż miałem przerwę między 2003/2004. Początkowo takie dodatki jak np. wandy dla sorców i druidów jak najbardziej popierałem, bowiem ciężko nimi się grało na niskich poziomach. Poza tym dodanie nowych expowisk i broni też mi odpowiadało. Swoją "karierę" (hah) zakończyłem na wersji 7,9. Miałem po prostu dość. Obecnie 100 lvl ma każdy "śmiertelnik", wprowadzono jakieś śmieszne limity lvlowe na runy, UHy dla knaziów stały się całkowicie bezużyteczne. Przed 7,8 miało miejsce wiele mniej lub bardziej ciekawych wojen. Sporo uwagi poświęcano im na forum. Coś się działo, dobrzy pvp'erzy jak chociażby Liam Darkcrosser, czy Del'Toro family, gildia Unit - oni byli znani dzięki swym umiejętnościom. A teraz ? PVP ograniczyło się do klikania na hotkeye, zamiast Uhów używa się jakichś śmiesznych potionów. Jakby tego było mało, wszędzie gdzie się da są protection zone'y (statki, dywany). Miano walczyć z boterami, a co widzę? Wystarczy wejść na Allegro i już widać w opisach, takie ziółka jak np: 112 EK, wybotowany. Przepraszam bardzo, gdzie tu sprawiedliwość? Teraz Tibia stała się komercyjna i beznadziejna. Szczerze mówiąc, kiedyś lubiłem tą grę, owszem - grafika była śmieszna w porównaniu z innymi, jednakże poznawało się wielu ludzi, trenowało się (o, tu kolejne podziękowanie dla CIP Softu za spieprzenie spearów) wspólnie godzinami, później chodziło na polowanka itd itd. Coś się działo. Obecnie, wszystko w Tibii stało się wg mnie (starego gracza) monotonne. Istotnie, Tibia miała kiedyś urok. On nie przybladł, on zniknął. Co będzie dalej? Zauważyłem również, że w Tibii umieszczane są elementy kojarzące mi się z WoWem, jak chociażby całkowicie bezużyteczny Quest Log, nadchodzące "okienka" do sprzedaży/kupna, tzw. bossowie (Na których w grunice rzeczy nie ma żadnej taktyki). Więc pytam: Quo Vadis Tibio? Heh?

P.s

Zapewne gdzieś popełniłem jakiś błąd stylistyczni, bądź ortograficzny. Well, who cares - nobody is perfect.

Miłej lektury. Czekam na komentarze.
Komentarzy 6

Komentarze

stary
Michoss's Avatar
Jestem na 100% pewien że taki wpis/temat był. Tylko gdzie znikł ;p?
Napisane 25-06-2008 02:56 przez Michoss Michoss jest offline
stary
Tym's Avatar
Też go kiedyś czytałem, mody go pożarły ;o
A co do notki, niestety trzeba się przystosować do istniejącej sytuacji, ewentualnie przestać grać lub przerzucić się na OTSy. :^P
Napisane 25-06-2008 13:08 przez Tym Tym jest offline
stary
Kopara's Avatar
Świetny tekst. Osobiście uważam, że bardzo miło z Twojej strony, że poruszyłeś tą kwestie i wspomniałeś o autorze nieistniejącego już widocznie tematu.

Tibia?
Skończyła się na Kill'em All.
Napisane 25-06-2008 15:57 przez Kopara Kopara jest offline
stary
były 2-3 takie tematy ;d
zostal tylko ten ;d
http://www.forum.tibia.pl/showthread...ighlight=vadis
i na hunted.pl tez byl taki wpis ;d
Napisane 26-06-2008 23:21 przez Lynx Lynx jest offline
stary
Zamne's Avatar
eeeeeeee, tam, po prostu graj na niskich lvlach, tak najfajniej, nie zwazajac na latajace dookola 100 lefelki XD
Napisane 27-06-2008 14:52 przez Zamne Zamne jest offline
stary
Grue's Avatar
Tak, Tibia miała swój najlepszy czas w wersji 7.1 lub 7.2 kiedy też w zasadzie zaczynalem grać. W 100% sie z Toba zgadzam Tibia umiera...
Napisane 05-07-2008 01:57 przez Grue Grue jest offline
 
Ostatnie wpisy bloga Lord Dreathan

Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 14:07.


Powered by vBulletin 3