Forum Tibia.pl

Forum Tibia.pl (http://forum.tibia.pl//index.php)
-   RPG (http://forum.tibia.pl//forumdisplay.php?f=26)
-   -   Stara Tibia (http://forum.tibia.pl//showthread.php?t=235314)

Tuba^^ 08-02-2011 23:41

Stara Tibia
 
Witam,
Dawno nie gralem w Tibie, ze 4 lata bedzie,nigdy tez nie gralem w inna gre MMORPG.
Dzisiejsza Tibia mnie nie zadowala, chodzi w niej tylko o level, nie wiem czy na tym forum moge o to pytac, jak nie to prosze o skasowanie tematu i z gory przepraszam, ALE czy istnieje jakis OTS z tibia powiedzmy 7.5, albo cos w ten desen ?
Ewentualnie czy ktos mogl by mi podac jakas fajna, kliamtyczna gre MMORGP, gdzie moge sobie spokojnie pograc, a nie bic level do upadlego ?

_WrD_ 08-02-2011 23:57

"A nie bić level do upadłego"? Poczekaj na Guild Wars 2 :)

Vil 09-02-2011 07:23

przecież w starych wersjach też chodziło o to, żeby bić level do upadłego, tylko w bardziej ubogim wystroju.

VarianWrynn 09-02-2011 07:40

Ja polecam ci WoWa , jest maksymalny level który szybko się wbija, Dofusa super mmo z turową walką albo Maple Story , ale tu już więcej expienia i grindu

vanil 09-02-2011 09:57

ultima online, polski shard DM II - nie trzeba bić lvl, bo go w tej grze nie ma

_WrD_ 09-02-2011 13:01

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez VarianWrynn (Post 2800546)
Ja polecam ci WoWa , jest maksymalny level który szybko się wbija, Dofusa super mmo z turową walką albo Maple Story , ale tu już więcej expienia i grindu

Maple Story? Żartujesz sobie? Pomijając fakt, że to-to ma grafikę sugerującą przeznaczenie gry dla dzieci poniżej sześciu lat, wystarczy spojrzeć na społeczność, adekwatną do oprawy wizualnej - dzieci, pokemony, kretyni, na dodatek wulgarni i zacofani społecznie. Cała gra opiera się na tym, by twój sw33t hero wyglądał jak najbardziej K3WL, mało tego, jest to platformowe darmowe MMO, a co za wyrażeniem "darmowe MMO" idzie - grind, grind, grind. Im wyższy masz level, tym większe i inaczej ubarwione uśmiechnięte muchomorki zabijasz. Jeśli autor tematu nie chce cofnąć się umysłowo do wieku przedszkolnego, niech w to nie gra.

Od razu mówię, dyskusji prowadzić nie będę. Czytałem trochę o tej grze, bo nie mam zwyczaju wypowiadać się o tym, o czym nie wiem nic. Niniejszym wszelkie argumenty "ALE NIE MAŻ RACI TA GRA JEST KUL!" i tym podobne, dotyczące Maple Story będą przeze mnie ignorowane. Dziękuję.

X-Zero 09-02-2011 15:26

Odnośnie tego, co napisał _WrD_:
Maple akurat należy do jednej z lepszych gier pod względem społeczności ( i nie grają w to same dzieci, grają też osoby w wieku około osiemnastu lat i nawet wyżej ), na prawdę, od kiedy gram ( pierwsza odpowiedź w temacie o maple pochodzi sprzed czterech lat ), rzadko spotkałem jakiegoś dzieciaka, nooba, czy co tam jeszcze jest. Mało też spotykam wulgarnych osób, w przeciwieństwie do niektórych gier... tytułów nie będę wymieniał, nie chcę schodzić z tematu ( chociaż właśnie to robię ).
Cytuj:

Cała gra opiera się na tym, by twój sw33t hero wyglądał jak najbardziej K3WL
Tak jak w prawie każdym MMO. Oczywiście ja tu bym dodał "m.in.", bo do tego dochodzą statystyki, skille, tytuły, gildia i wiele innych pierdół, które są w prawie każdym MMO.
Cytuj:

jest to platformowe darmowe MMO, a co za wyrażeniem "darmowe MMO" idzie - grind, grind, grind.
Jest pół darmowe, można kupić NX. Co do grindu to jest, jak w prawie każdym MMO, ale oprócz tego są party questy na które idzie się w teamie, bossy, różne questy odbiegające od schematu zabij/przynieś...
Cytuj:

Jeśli autor tematu nie chce cofnąć się umysłowo do wieku przedszkolnego, niech w to nie gra.
Wiesz, ja nie czuję się cofnięty umysłowo z tego powodu, że gram w Maple, w sumie to nawet wcale nie czuję się cofnięty umysłowo w porównaniu do moich niektórych kolegów, którzy grają w WoW'a, ew. CS'a, LoL'a, czy co tam kto chce. Co prawda to nie ja powinienem decydować kto jest bardziej (nie) cofnięty, no ale chwile, które na prawdę wymagają "umysłu" mówią same za siebie...
I nie wiem od kiedy to gra, w którą się gra/grało, jest wyznacznikiem cofnięcia umysłowego.
Cytuj:

Czytałem trochę o tej grze, bo nie mam zwyczaju wypowiadać się o tym, o czym nie wiem nic. Niniejszym wszelkie argumenty "ALE NIE MAŻ RACI TA GRA JEST KUL!" i tym podobne, dotyczące Maple Story będą przeze mnie ignorowane. Dziękuję.
Mnie się zawsze czepiają, że jak w coś nie grałem, to nie powinienem krytykować ( no po za grafiką, tu nie trzeba grać ). Co prawda uważam że nie mają racji, ale ocenianie gameplay'u w stylu "grind, grind, grind", bez wcześniejszego sprawdzenia czy to prawda jest trochę głupawe.
I dziękuję za to ostatnie zdanie. Powyższa część postu jest skierowana do autora tematu, nie oczekuję żadnej reakcji, ani niczego innego.


--------------

Co do pytania z tematu, to myślę że ultima byłaby dobrym rozwiązaniem, chociaż z tego co pamiętam to tam niby się expa nie biło, ale wbijanie umiejętności też wymagało sporo czasu : P

VarianWrynn 09-02-2011 19:23

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez _WrD_ (Post 2800597)
Maple Story? Żartujesz sobie? Pomijając fakt, że to-to ma grafikę sugerującą przeznaczenie gry dla dzieci poniżej sześciu lat, wystarczy spojrzeć na społeczność, adekwatną do oprawy wizualnej - dzieci, pokemony, kretyni, na dodatek wulgarni i zacofani społecznie. Cała gra opiera się na tym, by twój sw33t hero wyglądał jak najbardziej K3WL, mało tego, jest to platformowe darmowe MMO, a co za wyrażeniem "darmowe MMO" idzie - grind, grind, grind. Im wyższy masz level, tym większe i inaczej ubarwione uśmiechnięte muchomorki zabijasz. Jeśli autor tematu nie chce cofnąć się umysłowo do wieku przedszkolnego, niech w to nie gra.

Od razu mówię, dyskusji prowadzić nie będę. Czytałem trochę o tej grze, bo nie mam zwyczaju wypowiadać się o tym, o czym nie wiem nic. Niniejszym wszelkie argumenty "ALE NIE MAŻ RACI TA GRA JEST KUL!" i tym podobne, dotyczące Maple Story będą przeze mnie ignorowane. Dziękuję.

Gry mają dostarczać rozrywki , nie ma znaczenia czy gra ta wymaga nie wiadomo jakiej strategii czy wysiłku umysłowego(choć np. gram teraz w strategiczne MMO , Dofus które wymaga jednak wiecej strategii niż zdecydowana większość mmo , a grafikę ma tak bajkową jak maple) jeśli dostarcza rozrywki. Naprawdę uważasz ,że jeśli ktos bawi się przy takiej czy innej gierce odrazu jest dzieciakiem? Myślę nawet ,że w maple to jest inaczej, spotkałem się kiedyś z opinią jakiegoś 13(~~) latka , że nie będzie grał w takie gry dla dzieci. I dobrze, im mniej takich tym lepiej. Dobra, ale wróćmy do samego MapleStory. Jakie ma znaczenie to po co ludzie grają? Naprawdę uważasz ,że granie dla wyglądu postaci , bardziej świecących skilli i przede wszystkim zabawy jest gorsze niż granie dla najwyższego rankingu/statów jak to jest w lolu w którego grasz? Zapewne grałeś kiedyś w różne losowe gry takie jak chińczyk czy oczko i dobrze się bawiłeś. Wymagało to wysiłku umysłowego? Raczej nie , i nie można mówić ,że taka czy inna zabawa cofa w rozwoju.

Czym się różni ciągły grind/questy od ciągłych meczy w LoLu? Oczywiście zapewne wyskoczysz z tekstem (jak większość fanów Lola) ,że każdy mecz jest inny, jest w pizdu postaci blablablal... I co z tego? Gram obecnie w kilka gier, głównie w dofusa ale często też w MapleStory i właśnie lola i wiem,że te mecze tak naprawdę wiele się od siebie nie różnią a ludziom nadal się to podoba. Wniosek? Nie pieprz głupot. Ciebie może kręcić codzienna gra w Lola , kogoś innego MapleStory i nie powinieneś oceniać gry jeśli w nią nie grałeś. kkthxbb

Cygan Slejter 09-02-2011 19:51

Dobre MMO no to WoW ale to płatne :)

_WrD_ 09-02-2011 20:07

Albo EVE Online, też płatne, ale droższe od WoW. Jeśli bardzo dobrze znasz angielski, nie sprawia ci problemów 50zł miesięcznie i chcesz się dobrze bawić, nie tracąc czasu na grind - polecam. Niedawno wyszedł epicki character creator, a w niedalekiej przyszłości mają wprowadzić patch umozliwiający wyjście posiacią ze statku na stacjach. No i ekonomia rozwijana przez graczy, a nie narzucana przez twórców gry. Jest tylko jeden problem - uzależnia bardziej niż WoW. I przez ten jeden powód w to nie gram.

Vasudanin 09-02-2011 20:12

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez _WrD_ (Post 2800643)
Albo EVE Online, też płatne, ale droższe od WoW. Jeśli bardzo dobrze znasz angielski, nie sprawia ci problemów 50zł miesięcznie i chcesz się dobrze bawić, nie tracąc czasu na grind - polecam. Niedawno wyszedł epicki character creator, a w niedalekiej przyszłości mają wprowadzić patch umozliwiający wyjście posiacią ze statku na stacjach. No i ekonomia rozwijana przez graczy, a nie narzucana przez twórców gry. Jest tylko jeden problem - uzależnia bardziej niż WoW. I przez ten jeden powód w to nie gram.

Wszystko uzależnia jak się nie zna umiaru.

_WrD_ 09-02-2011 20:19

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Vasudanin (Post 2800646)
Wszystko uzależnia jak się nie zna umiaru.

Tylko że questy i misje w EVE dzieją się w czasie rzeczywistym, więc to gra narzuca ci, ile czasu musisz przy niej spędzić. Zaakceptowanie questu (na zrobienie którego masz, powiedzmy, dwa dni - dwa prawdziwe dni) to pewnego rodzaju umowa, zerwanie której może skończyć się w wielu przypadkach przykrymi konsekwencjami dla postaci, na przykład dana frakcja może stać się wroga i w wielu lokacjach będziesz ścigany.

Duch Niespokojny 09-02-2011 21:23

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez _WrD_ (Post 2800597)
Maple Story? Żartujesz sobie? Pomijając fakt, że to-to ma grafikę sugerującą przeznaczenie gry dla dzieci poniżej sześciu lat, wystarczy spojrzeć na społeczność, adekwatną do oprawy wizualnej - dzieci, pokemony, kretyni, na dodatek wulgarni i zacofani społecznie. Cała gra opiera się na tym, by twój sw33t hero wyglądał jak najbardziej K3WL, mało tego, jest to platformowe darmowe MMO, a co za wyrażeniem "darmowe MMO" idzie - grind, grind, grind. Im wyższy masz level, tym większe i inaczej ubarwione uśmiechnięte muchomorki zabijasz. Jeśli autor tematu nie chce cofnąć się umysłowo do wieku przedszkolnego, niech w to nie gra.

Hm.... czy zdajesz sobie sprawę, że ten opis jak ulał pasuje również do Tibii?

_WrD_ 09-02-2011 21:31

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny (Post 2800651)
Hm.... czy zdajesz sobie sprawę, że ten opis jak ulał pasuje również do Tibii?

Zdaję, jak najbardziej pasuje. Jednak sprzeczałbym się co do grafiki - Maple Story ma ją celowo, bo twórcy robili ta grę myśląc o 6-latkach, a nie wiedzieli, że jest aż tyle 20-latków z umysłem 6-latka. A Tibia ma taką grafikę, bo robiło ją dwóch niedoświadczonych nastolatków, dopiero potem przekształciło się to w dość dużą firmę, która nie jest w stanie zrobić nic lepszego z tak ograniczonego silnika 2D opierającego się na spritach.

@down
Nie gram w WoW, what's the problem?

Emcess 10-02-2011 16:49

idz graj w swojego pro WoWa z innymi nerdami. atmosfera w maplu jest ok, w porownaniu do takiej tibii. bo jesli grasz na gMS i jest jedna polska gildia, to wszyscy sobie pomagaja, a jesli np. na eMS jest wiecej, to juz sie robi rozgardiasz.

VarianWrynn 10-02-2011 17:54

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Emcess (Post 2800713)
idz graj w swojego pro WoWa z innymi nerdami. atmosfera w maplu jest ok, w porownaniu do takiej tibii. bo jesli grasz na gMS i jest jedna polska gildia, to wszyscy sobie pomagaja, a jesli np. na eMS jest wiecej, to juz sie robi rozgardiasz.

Dlaczego tak uogólniasz nazywajac graczy WoWa nerdami?

_WrD_ 10-02-2011 20:00

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez VarianWrynn (Post 2800723)
Dlaczego tak uogólniasz nazywajac graczy WoWa nerdami?

Właśnie, tyle samo jest w Tibii/Maple Story/cholera wie gdzie jeszcze. Może nawet więcej, bo w Tibii jest więcej 10-latków.

X-Zero 10-02-2011 20:44

A skąd wiecie że miał na myśli wszystkich graczy, a nie kilka osób, z którymi nakazuje grać? ; P

tolekcacek 12-06-2011 16:47

To nie Tibia się starzeje, to ludzie dziadzieją.

adammistrz 06-08-2011 15:17

Ja mysle, ze w tibi jest juz mniej trollow w wieku okolo 9-13 lat. Wiekszosc dostala juz lepsze kompy i przesiedli sie na wow'y i inne z lepsza grafika. Wg teraz juz tibia umiera. Graja tylko dawni, starsi bywalcy.


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 15:03.

Powered by vBulletin 3