Forum Tibia.pl

Forum Tibia.pl (http://forum.tibia.pl//index.php)
-   Tajemnice Rookgaardu (http://forum.tibia.pl//forumdisplay.php?f=13)
-   -   The Rookgaard Help Topic (http://forum.tibia.pl//showthread.php?t=209189)

DK-LOG.911 17-03-2009 15:23

The Rookgaard Help Topic
 
Jesteś nowy? Nie wiesz co zrobić? Gdzieś utknąłeś? Masz problem?

POMOŻEMY CI!

Idea tematu:

Zawsze kiedy newbie ma problem zakłada 100 tematów. Po co? Wystarczy ten jeden by nie zaśmiecać forum. (nie ma tu być postów typu: Wpadłem w dziurę, help plax!).

Mam nadzieję, że wszyscy poprą ten temat i pomogą początkującym graczom :D.

_Ryzy_ 17-03-2009 15:40

Pomysł dobry ,lecz moim zdaniem nowi gracze tak czy siak będą zakładali nowe tematy ;p
nic tylko czekać na pierwszego potrzebującego pomocy ;]

_cineq_ 17-03-2009 17:47

rozwieje twoja niepewnosc...

Kiedy newbie zacznie grac w tibie to najczesciej:
-> nie wie gdzie jest i co robic oraz nie wie jak sobie pomoc zatem:
-->wylacza gre i ma ja gdzies;
-->pyta "kolegow" o pomoc;
-->wchodzi na strony supportu(nie mowcie mi tera ze tibia.pl to nie to bo wiem) i szuka pomocy wiec:
--->zaglada na forum, szuka pomocy i jej nie znajduje wiec wylacza gre po 2 minutach;
--->bardziej zawziety i ogarniety zaklada konto na forum aby powiedziec co go boli, i zaklada pierwszy lepszy temat w dziale pierwszym lepszym;
--->prawdziwy ogar potrafi zadac celne pytanie w dobrym dziale forum i nastepnie ludzie z wielka ochota mu pomagaja.


moge tutaj wymieniac wiele mozliwosci, lecz ograniczylem sie do tych najprostszych. jak widzisz, twoj temat nie przyda sie zbyt wielu osobom, a jezeli nie wierzysz poszukaj a zareczam ci, ze znajdziesz podobne tematy na oddalonych o jakis czas stronach tego dzialu.

Poznaniak 17-03-2009 17:51

można by również dać nasz nicki w tibi i nazwę serwera na jakim gramy i udzielać pomocy w grze zamiast tutaj

sazqq 17-03-2009 18:01

@up
Jeżeli ktoś np. gdzieś utknął to jest to oczywiste. Przecież nikt mu nie powie: 'trzeba było nosić linę'. ;]

Virtus360 17-03-2009 18:01

Pomysl dobry, ale tak jak wspomnial ktos wyzej, ze zakladaja tematy byle gdzie.

Beh0lder 17-03-2009 21:17

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Poznaniak (Post 2498336)
można by również dać nasz nicki w tibi i nazwę serwera na jakim gramy i udzielać pomocy w grze zamiast tutaj

Tak świetny pomysł masz!
Na jakim świecie grasz?
Daj 1cc plx -.-...



///

Nobek i tak nie bedzie patrzyl na tematy tylko założy w pierwszym lepszym dziale pozatym po co im pomagac ja tam wole ich trapowac :evul:

Luker's 18-03-2009 00:15

Zgadzam się z @UP. Ale zamiast noobek , powinieneś napisać Newbe...

Pomysł nick/świat... kiepski, koleś będzie do usranej śmierci czekać na pomoc...

PSP 18-03-2009 01:51

@up
Dokładnie to Newbie.


Moim zdanie temat w 100% denny. Tkzwn. Nabijacz Postów.

Marcin24 18-03-2009 17:36

Ja z wielką chęcią pomogę nowicjuszom, ale wątpię w przyszłość tego tematu. W każdym razie możecie liczyć na moją pomoc.

Milan ognia 18-03-2009 17:41

Tak, ten angielski tytuł pomoże nowym graczom... Choć z drugiej strony to ma pewne plusy - tylko Ci, co znają podstawy kapną się o co chodzi (chyba, że znają 'help').

PSP 18-03-2009 18:22

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Milan ognia (Post 2499162)
Tak, ten angielski tytuł pomoże nowym graczom... Choć z drugiej strony to ma pewne plusy - tylko Ci, co znają podstawy kapną się o co chodzi (chyba, że znają 'help').

Jesteś na tyle tępy czy udajesz? Myślisz że tylko ludzie nie znający Języka Angielskiego są newbie w tibi? Ja sam gram od niedawna a gimnazjum kończyłem z oceną BDB z angielskiego. Więc co ty piszesz?

Milan ognia 18-03-2009 23:19

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez PSP (Post 2499190)
Jesteś na tyle tępy czy udajesz? Myślisz że tylko ludzie nie znający Języka Angielskiego są newbie w tibi? Ja sam gram od niedawna a gimnazjum kończyłem z oceną BDB z angielskiego. Więc co ty piszesz?

Nie wiem czy zauważyłeś, ale dodano coś takiego jak tutorial. Nie znasz angielskiego - masz pecha. Znasz - nie będzie miał problemów z podstawowymi funkcjami w grze. Oczywiście wszelkich technik (blokowanie, taniec wojenny, chodzenie na skos i przesuwanie graczy) nauczysz się w grze. Poza tym twoja piątka z angolga nic mnie nie obchodzi. Chciałeś się pochwalić? Mam ci pogratulować? Wpierw naucz się poprawnie używać wielkiej litery (odmianę niektórych nazw własnych też mógłbyś sobie powtórzyć). Poza tym jeżeli ktoś zna język angielski spyta wpierw na Help Chat (jak sama nazwa wskazuje). Gdy jego pytania będą dotyczyły innych problemów któryś z tutorów odeśle go na Game Chat (a gracz tak zrobi, gdyż zrozumiał i nie jest noobem). Tam raczej bez problemu uzyska odpowiedź na swoje pytanie. Ewentualnie spyta się kogoś, kto stoi obok.
Większość 'newbie' z Polski albo serio ledwo zaczęła grę i nie wie o co chodzi, albo ni w ząb nie zna angielskiego. Pozostaje też masa noobów.


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 14:04.

Powered by vBulletin 3