Forum Tibia.pl

Forum Tibia.pl (http://forum.tibia.pl//index.php)
-   Poradniki Archiwalne (http://forum.tibia.pl//forumdisplay.php?f=209)
-   -   "Stabilny Windows 98" - czyli jak wygryźć Internet Explorera. (http://forum.tibia.pl//showthread.php?t=9526)

Magus 20-08-2004 20:59

"Stabilny Windows 98" - czyli jak wygryźć Internet Explorera.
 
Ten tekst dotyczy użytkowników systemu Windows 98!!

Witam, dzisiejszy artykuł sponsoruje literka W - jak wysypany system operacyjny.

Jak niektórym doświadczonym użytkownikom wiadomo, system Windows nie należy do najstabilniejszych systemów operacyjnych, często się sypie, spamuje nas niezliczona ilością błędów i straszy niebieskimi ekranami śmierci. Tak się składa ze znaczna większość tych błędów jest spowodowana jednym - jakże niedoskonałym programem jakim jest Internet Expolrer. Ten artykuł ma na celu pokazanie Wam jak w prosty sposób 'ustabilizować' naszą windę (nie, nie będzie trzeba grzebać w rejestrze) i przy okazji przesiąść się na przeglądarkę Mozilla FireFox :) (/me macha w strone Scorcerera).

Step One: Potrzebny download.
Zanim zajmiemy się główną częścią wykładu trzeba zaopatrzyć się w dwa pliki.
Pierwszy posłuży nam do deinstalacji Internet Explorera, jest on prosty w obsłudze i nie wymaga od nas żadnych specjalnych zdolności. Można go pobrać stąd:Ieradicator.
Drugi plik to instalka Firefoxa do pobrania tu:Mozilla FireFox. Kiedy pobierzemy oba pliki (najlepiej na pulpit) możemy przejść dalej.

Step Two: Deinstalacja IE.
Proces jest bardzo prosty (może być potrzebna kopia 'ulubionych''), prośże się nie bać. Uruchamiamy Ieradicatora, powinien ukazać nam się komunikat ze po ponownym uruchomieniu kompa zostanie odinstalowany IE. Akceptujemy i czekamy na restart. Po restarcie nie ma już IE (wersje od 3.0 do 6.0) a nasz Windows wazy o około 30 megabajtów mniej :). Ważne!! Ieradicator nie narusza Outlook Express, zatem poczta będzie nadal działać.

Step Three: Instalacja "Liska".
Nie będę się tu szczegółowo rozpisywał bo wystarczy odpalić instalke a program poprowadzi nas "za rączkę" przez cały proces. Co ciekawe Lisek zajmuje tylko 4 megabajty!!. Nie będę również rozpisywał się o jego zaletach, gdyż bardzo ładnie zrobił to Scorcerer w innym temacie. Jedna rzecz - Firefox nie zawiera maszyny wirtualnej yava, potrzebnej do wchodzenia na niektóre czaty. Nie stanowi to jednak wielkiego problemu bo możemy ja ściągnąć stad:link.
To zasadniczo by było na tyle, mam nadzieje ze artykuł znajdzie swoich zwolenników. (Nie ponoszę opowiedzialności jeśli cos skopiecie podczas opisanego procesu:P)

Niniejszy artykuł powstał na podstawie tekstu ze strony www.eternaisp.com.

Nosferat 20-08-2004 23:25

Dzięki Ci wielkie za ten artykuł..
Ja już się przesiadłem i nawet mi się nowa maszynka do neta podoba..
Mam jednak jedno ale..
Ten link który podaleś do Javy jest do Javy Microsroftu.. a do FireFoxa trzeba ten z firmy Sun...
Jednak podoba mi się w programie to, że jeżeli brakuje jakiegoś pluginu to sam proponuje zainstalowanie i podaje stronke. Wystarczy więc wejść na jakiś czat a program sam zaproponuje pobranie..

Aha i mam mały problem z moim paskiem adresu...
Mianowicie otwiera dwa okna na raz.. wiesz może czy da sie coś z tym zrobić?
Widze, że zostałem źle zrozumiany a więc chodzi mi o to:

http://free.of.pl/n/nosferat/pulpit.jpg

Tak wygląda mój wspaniały pulpit.. prosze zwrocić uwagę na pasek adresu w czerwonej ramce... Przyzwyczaiłem się do korzystania z niego bo jest to szybkie i sprawne..
Jednak teraz pasek dobrze wykrywa przeglądarke ale otwierają się dwa okna na raz...

No cóż stwierdzam, iż nikt nie jest w stanie mi pomóc na tym forum.. wiec może spróbuje inaczej...
Znacie może jakieś forum Fire Foxa (najlepiej polskie ale i angielskim nie opgardze).. poszukałbym sam ale ostatnio nie mam czasu, więc jak ktoś zna to niech wali do mnie..
Z góry dzieki...

$corcerer 21-08-2004 12:19

Masz dwa paski adresu- ten pierwszy to normalny, znany z IE, a ten drugi jest przeznaczony na wpisywanie haseł do wyszukiwaniaw przeglądarce (rodzaj przeglądarki zależy od aktualnie wyświetlanej ikony, można ją zmienić klikając na ikonkę.. Dodtatkowe plug-iny znajdziesz tutaj: http://mycroft.mozdev.org/ -tam na dole trzeba wybrać najpierw rodzaj wyszukiwarki, a potem dokładną nazwe (na przykład slowniki.onet.pl bedzie pod Language Dictionary)).
Tu masz linka do Javy dla FF: http://plugindoc.mozdev.org/windows.html#Java

Delp 21-08-2004 16:53

Może mi ktoś powiedzieć czemu Tibia jest tak pamięciożerna ? Otóż gdy ją odpalam razem z Winampem to po przeleceniu jednego utworu Winamp poprostu się zawiesza. Powiem też że na brak pamięci nienarzekam (512 ddr, 2.8ghz proc)

Honusu 22-08-2004 15:08

@UP
U mnie jest normalnie gram w tibie i slucham winampa na raz i nic mi sie nie wiesza :)

Magus 23-08-2004 07:34

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Delp
Może mi ktoś powiedzieć czemu Tibia jest tak pamięciożerna ? Otóż gdy ją odpalam razem z Winampem to po przeleceniu jednego utworu Winamp poprostu się zawiesza. Powiem też że na brak pamięci nienarzekam (512 ddr, 2.8ghz proc)

Planuje napisac o tym kolejny poradnik. Na razie jestem jednak bardzo zajety i mam malo czasu na forum. moze sie uda okolo srody.

Obłedny Rycerz 14-11-2004 14:04

Oj Magus wielkie dzięki za to narzędzie do całkowietego usunięcia IE 6.0 , wszędzie tego szukałem dzięki dzięki dzięki :)

Tak swoją drogą to IMHO sama Mozilla , bez Firefoxa jest zdecydowanie lepsza ;) , zawsze potem można sobie coś do niej doinstalować.

Monoskar 14-11-2004 22:04

Profil: Użytkownik Windows'a XP Professional

Problem: Deinstalacja IE 6.0

Pytanie: Ponieważ artykuł jest adresowany do użytkowników Win 98 pytam: czy "Ieradicator" jest zdolny do usunięcie IE z mojego w/w Win XP ???

Magus 27-11-2004 02:48

Jesli chodzi o XP to znajomy mnie poinformowal ze po deinstalacji IE system przestał działać 8o. Być moze zalezy to jednak od wersji, jesli chcesz to sprawdz - na wlasna odpowiedzialnosc ofcoz :P.
Edit:
Po namysle doszedlem do wniosku ze XP jest stosunkowo stabilny, wiec moze po prostu zainstaluj firefoxa i ustaw jako przegladarke domyslna a IE pozostaw.

Cors Ent 27-11-2004 10:23

Vele okreslenie "stabilny Windows" jest oksymoronem :)

ale fakt ze Mozlia jest calkiem sympatyczna.
ja uzywam Opery bo jakos bardziej mi sie podoba B)

Hm nie probowalem co prawda wywalic IE z mojego xp'ka ale sprobuje i napisze jesli mi sie uda.
Najwyzej fotmat c:
zdarzylem sie juz przyzwyczaic ze to uniwersalne lekerstwo na niedziałajaca winde :(
Ja mam zarowno ie jak i opere i dzialaja obie "w miare" stabilnie.

he jestem ciekaw co to z tym ie bedzie. windows to jedna wielka zagadka. 50% / 50%. Albo bedzie działac albo nie bedzie działac. i nikt nie wie od czego to zalerzy i czemu tak sie dzieje. Magią Windowsa mozna to nazwac :)

druidek123 25-12-2009 10:36

Ludzie!
Wiecie że Mozilla FireFox to najbardziej dziurawy program roku? Nie? To się dowiedzieliście. Bujają o jakiś "7 dniach w roku czy iluś tam że wtedy wirus się może przedostać". Nie szłyszałem takich bzdur jeszcze nigdy. Polecam Operę 10.10.


Oj.... sorki prosze usunąć posta nie zauważylem na datę....


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 17:21.

Powered by vBulletin 3