Forum Tibia.pl

Forum Tibia.pl (http://forum.tibia.pl//index.php)
-   Poradniki Archiwalne (http://forum.tibia.pl//forumdisplay.php?f=209)
-   -   Dobry knight = dobry bloker (http://forum.tibia.pl//showthread.php?t=57733)

RybcoQ 04-12-2005 19:41

Dobry knight = dobry bloker
 
Knight jest chyba najczęściej wybieraną profesją w Tibii. Dość łatwa w expieniu i nabijaniu skilli :) . Jednak knight ma bardzo niewdzięczne zadanie - blokowanie potworów B) . Dlaczego własnie on? Otóż po 1-sze ma dużo HP i po 2-gie łatwo nabija skill shieldinga przez co zalicza mniejsze obrażenia od potworów. Niestety zużywa przy sporą ilość UH, i nie nabija zbyt dużo expa. Reszta profesji (paladyn, druid i sorcerer) leje potwory z daleka, które zazwyczaj im wtedy nic nie robą.
Z tym "nic nie robieniem" niestety jest różnie, dobry bloker jest wtedy kiedy shooterzy nie muszą wiać przed potworem i zużywać uhy lub many na exure vite kiedy te je dogonią. Z kolei dobry shooter jest wtedy kiedy knight zużywa jak najmniej uh :]. No, ale w tym poradniku zajmujemy się przecież blokowaniem.
Wielu ludziom się wydaje, że co to za filozofia zblokować na przykład Draga albo Zerka. Wbrew pozorom to wcale nie jest łatwe. W tym poradniku postaram się poradzić jak dobrze blokować. Dobrze - to znaczy bez ryzyka dla shooterów.
Wyróżniamy 2 główne (przynajmniej ja wyróżniam:P) sposoby blokowania potworów.

MetiuII 04-12-2005 19:52

Ładny poradnik ! Widać, że się postarałeś z tymi SS'ami 8o
10/10

Rafciu Mistrz 04-12-2005 20:01

Nie rozumiem dlaczego blokowac draga z bronia 2handed? przeciez jak sie blokuje to zawsze tarcza+bron chyba ze bierze sie solo...

RybcoQ 04-12-2005 20:06

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Rafciu Mistrz
Nie rozumiem dlaczego blokowac draga z bronia 2handed? przeciez jak sie blokuje to zawsze tarcza+bron chyba ze bierze sie solo...

Kiedyś tak spróbowałem, ze nawalałem w Draga z brighta na full def i 1 paladynem. Zeszło mi z 8 uh i męczyliśmy się z nim z minute X( . Nawala się z 2 hand bo wtedy idzie najszybciej, a nawet jak masz GSa w ręce to jego obrażenia z łapki nie są wiele większe niż jakbyś miał tarcze i miecz. A tarcza nie broni przed magią :]

Rabanbar 04-12-2005 20:26

Swietny poradnik 10/10. Zaloze sie ze zostanie przeniesiony.

Mateq 04-12-2005 20:29

Spoczko poradnik Bro ( oczywiscie na Tibi :D ) :)

Starales sie nad jakascia screeenow :D

Severino 04-12-2005 20:37

Taaa,bardzo dobry poradnik.Powinien zostać przeniesiony.

PS.
Gz ;p

Taka Tuca 04-12-2005 21:24

Swietny poradnik. Te ssy, estetyka, ogolne wrazenie. Daje 10/10. :)

Kajulec 07-12-2005 09:10

Bardzo ladny poradnik.
Mimo tego, ze nie mam doswiadczenia w graniu knightem, wiekszosc tych rzeczy wiedzialem. Ale o kilku sie dopiero dowiedzialem. ;)
Oceny nie bede wystawial, bo to dla mnie troche smieszne, wystarczy jak powiem 'Dobra robota'.

Vaxxia 07-12-2005 09:55

Słaby poradnik (może mam zbyt wysokie wymagania, bo faktem jest, że większość poradników jakie zwykle czytam uznaje za słabe;P)

Widać, że nie masz doświadczenia w blokowaniu potworów. Cała wiedza jaką tu prezentujesz jest czysto teoretyczna - czyli brana opowiadań, screenów i filmików.
Daje ci jednak szanse na resocjalizacje :). Poradnik może być bardzo dobry jeśli dodasz do niego screeny+opisy jak blokować w miejscach najczęściej odwiedzanych przez graczy. W tej grupie powinny się znaleźć: dragon lordy koło Venore, black knight, wszystkie trzy spawny hero, główne respowisko hydr na Tiquandzie, single spawn Warlocka (ten koło 3x hero) (Demone możesz sobie podarować), single spawn demona (Demon Hell też możesz opuścić) i Necromancery na Darashii + to o czym zapomniałam, a wpadnie ci do głowy.
Ponadto powinieneś przynajmniej wsomnieć o zaklęciu challenge.
Co więcej powiedz mi, jaki widzisz sens w zestawieniu takich potworów jak ancient scarab czy banshee razem z potworami używającymi beam'ów/wave'ów?
Następnie - czy naprawde uważasz, że porównywanie warloka do draga czy nawet demona jest dobrym pomysłem?
Gdzie behemot? Faraony? (No dobra faraony możesz sobie podarować :P)
Proponuje dodać osobną grupe potworów, które swoją siłę opierają w dużej mierze na magii leczniczej (Banshee etc.). Warlocka opisać z osobna.

Czarna_Mamba 07-12-2005 10:31

Poradnik dobry
 
Poradnik bardzo dobry daje 8/10. Przyda sie przy blokowaniu ;P

Helixaw 07-12-2005 12:01

Może się przydać dla początkujących, mogłeś dodać szczegółowe opisy, np. z blokowaniem draga między krzaczkami itp.
Doczepię się tylko do tych broni dwuręcznych. Nie musimy brać broni dwuręcznej, trzeba wziąść NAJSILNIEJSZĄ jaką mamy do dyspozycji. Przecież mając double axa i fa lepiej jest wziąść fa+tarcze niż doubla :P

RybcoQ 07-12-2005 12:47

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Vaxxia
Słaby poradnik (może mam zbyt wysokie wymagania, bo faktem jest, że większość poradników jakie zwykle czytam uznaje za słabe;P)

Widać, że nie masz doświadczenia w blokowaniu potworów. Cała wiedza jaką tu prezentujesz jest czysto teoretyczna - czyli brana opowiadań, screenów i filmików.
Daje ci jednak szanse na resocjalizacje :). Poradnik może być bardzo dobry jeśli dodasz do niego screeny+opisy jak blokować w miejscach najczęściej odwiedzanych przez graczy. W tej grupie powinny się znaleźć: dragon lordy koło Venore, black knight, wszystkie trzy spawny hero, główne respowisko hydr na Tiquandzie, single spawn Warlocka (ten koło 3x hero) (Demone możesz sobie podarować), single spawn demona (Demon Hell też możesz opuścić) i Necromancery na Darashii + to o czym zapomniałam, a wpadnie ci do głowy.
Ponadto powinieneś przynajmniej wsomnieć o zaklęciu challenge.
Co więcej powiedz mi, jaki widzisz sens w zestawieniu takich potworów jak ancient scarab czy banshee razem z potworami używającymi beam'ów/wave'ów?
Następnie - czy naprawde uważasz, że porównywanie warloka do draga czy nawet demona jest dobrym pomysłem?
Gdzie behemot? Faraony? (No dobra faraony możesz sobie podarować :P)
Proponuje dodać osobną grupe potworów, które swoją siłę opierają w dużej mierze na magii leczniczej (Banshee etc.). Warlocka opisać z osobna.

W Tibie gram od października 2003 i mi się wydaje, że to całkiem sporo czasu na to, żeby być wystarczająca doświadczony w blokowaniu.
Jak może zauważyłeś mam 43 lvl i raczej demona, warlocka, behemota i innych raczej sobie nie poblokuje :/ PACCa też nie mam (i nie miałem nigdy) więc też nie pokaże Nekromatów i Ancient Scarabów, a tymbardziej Faraonów. Celem tego poradnika było przedstawienie PODSTAWOWYCH zasad bloczenia. Nie chcę tu się zajmować każdym spawnem po kolei co i gdzie stać, bo na to powinien wpaść każdy w miarę inteligentny człek, a poza tym nie mam na to czasu (maturalna klasa).

Stachumixer 07-12-2005 12:49

humm
 
Postarales sie przy pracy nad poradnikiem , ocena jego to dobry + , uwazam ze jest on przeznaczony dla poaczatkujacych rycerzy blokerów , poniewaz bardzie doswiadoczony rycerz ma "wrodzone" nawyki dobrego blokowania . Mimo to gz :) poradnik spoko ;)

edit :

pozwole sobie dodac 1 zdjecie z mojego blokwoania ;) , robie to dokladnie jak Ty :)

http://i29.photobucket.com/albums/c2...l/ewave313.jpg

RybcoQ 07-12-2005 12:49

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Helixaw
Może się przydać dla początkujących, mogłeś dodać szczegółowe opisy, np. z blokowaniem draga między krzaczkami itp.
Doczepię się tylko do tych broni dwuręcznych. Nie musimy brać broni dwuręcznej, trzeba wziąść NAJSILNIEJSZĄ jaką mamy do dyspozycji. Przecież mając double axa i fa lepiej jest wziąść fa+tarcze niż doubla :P

A kto blokuje draga Double Axem o.O
Cytuj:

Oryginalnie napisane przez RybcoQ
Z kolei Smoka zawsze z najsilniejszą bronią dwuręczną jaką mamy do dyspozycji i full atak

A widzisz, znalazłem :cup:

Musial 07-12-2005 13:19

Czemu bloker ?!?!?!?!
 
Poradnik ogulnie jest dobry i raczej przeznaczony do mało doswiadczonych knightów. Tylko jedno mnie boli w takich tematach , a mianowicie to ze knight jest uwazany za blokera. Przeciesz on sam jest swietnym wojownikiem i przy pomocy explozi jest w stanie solowac wszystkie potworki

RybcoQ 07-12-2005 13:22

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Musial
Poradnik ogulnie jest dobry i raczej przeznaczony do mało doswiadczonych knightów. Tylko jedno mnie boli w takich tematach , a mianowicie to ze knight jest uwazany za blokera. Przeciesz on sam jest swietnym wojownikiem i przy pomocy explozi jest w stanie solowac wszystkie potworki

Zasoluj sobie demona, albo Warloka z explo ;]
Knight zarąbiscie szybko expi, ale przeciw bardzo silnym potworom bez SD sorców nie da rady

Vaxxia 07-12-2005 20:24

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez RybcoQ
Zasoluj sobie demona, albo Warloka z explo ;]
Knight zarąbiscie szybko expi, ale przeciw bardzo silnym potworom bez SD sorców nie da rady

Wiesz... słyszałeś może o takim fenomenie jak expowanie knightów na warlokach? Myślisz, że robią to z shoterami sapiącymi im w plecy? Warloki to chyba najlepsze miejsce do expowania knightem (acz bardzo kasożerne, jednak warte poświęcenia dużej ilości pieniędzy na taki exp). Solowanie demona z explo też nie jest już takim wyczynem... opłaca się to znacznie mniej niż exp na warlokach, ale jest jak najbardziej możliwe.

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez RybcoQ
W Tibie gram od października 2003 i mi się wydaje, że to całkiem sporo czasu na to, żeby być wystarczająca doświadczony w blokowaniu.
Jak może zauważyłeś mam 43 lvl i raczej demona, warlocka, behemota i innych raczej sobie nie poblokuje :/ PACCa też nie mam (i nie miałem nigdy) więc też nie pokaże Nekromatów i Ancient Scarabów, a tymbardziej Faraonów. Celem tego poradnika było przedstawienie PODSTAWOWYCH zasad bloczenia. Nie chcę tu się zajmować każdym spawnem po kolei co i gdzie stać, bo na to powinien wpaść każdy w miarę inteligentny człek, a poza tym nie mam na to czasu (maturalna klasa).

W takim razie poradnik nie jest wystarczająco dobry, żeby mnie tym zainteresować. Poradniki powinny być pisane przez doświadczonych graczy dla innych graczy (w tym również dla innych doświadczonych graczy). Na zasadzie wymiany doświadczeń uczymy się cały czas. Jeśli mam przyjemność przeczytać dobry poradnik napisany przez dobrego gracza, zawsze uda mi się nauczyć czegoś nowego, czegoś o czym do tej pory nie pomyślałam, czegoś pomocnego.
Z twojego poradnika nie dowiedziałam się niczego nowego, oprócz tego że warloka powinnam blokować tak jak smoka lub demona...

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez RybcoQ
A kto blokuje draga Double Axem o.O

Upierasz się, że to poradnik dla początkujących, więc nie zaprzeczysz chyba że początkujący gracz może nie wiedzieć że double axem się dragów nie blokuje...

Odsyłam też jeszcze raz do mojego poprzedniego posta o kwiatkach takich jak zestawianie banshee i ancientów razem ze smokami i demonami...

Blaine 09-12-2005 09:36

Ofc screeny na lighthacku.

RybcoQ 09-12-2005 14:23

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Blaine
Ofc screeny na lighthacku.

no i co z tego?

BTW. Może dlatego, żebyś lepiej widział.


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 20:29.

Powered by vBulletin 3