Forum Tibia.pl

Forum Tibia.pl (http://forum.tibia.pl//index.php)
-   Profesje (http://forum.tibia.pl//forumdisplay.php?f=21)
-   -   Jaką wybrać profesję? (http://forum.tibia.pl//showthread.php?t=89073)

Suhuto 09-08-2006 10:08

Jaką wybrać profesję?
 
Witam. Jak już zapewne wszyscy wiecie, sierpniowy update przyniósł dla wszystkich profesji 'pare' zmian, zarówno sensownych jak i bezsensownych. Ale do rzeczy. Mam pewien dylemat. Chcę na dwóch oddzielnych światach zrobić sobie dwie różne postacie. Zależy mi bardzo, żeby to nie byli np.: dwóch rycerzy albo dwóch sorków, tylko na przykład na jednym świecie palek a na drugim druid ( to tylko przykład ). I właśnie nie wiem, które profesje wybrać, biorąc pod uwagę zmiany, które weszły wraz z ostatnim update. Dla ułatwienia mogę wymienić parę wskazówek, które być może uczynią ten wybór łatwym.

1. Jednym z serwerów, na którym chcę grać jedną z postaci to Inferna, dość głośno osławiony serwer ze względu na klimat OTS/test serwera. Tutaj należałoby się dość szczegółowo zastanowić, gdyż z jednej strony panuje tam mały exhaust a z drugiej CIP-owski aimbot ( tym bardziej na świecie, gdzie za zabicie gracza nie jesteś oznaczony czaszką i nie ma limitu zabijania graczy ) uczynił sorków/druidów bardziej śmiertelnymi, zresztą nie tylko ich.

2. Drugą postać planuję założyc na świecie z normalną walką PvP. Tutaj już nie trzeba się tak bać o życie jak na Infernie :p

3. Na Infernie już mam zrobione dwie postacie:
- paladyn - 22 lvl, 60/33, 10 m lvl.
- sork - 20 lvl, 20 m lvl.

4. Na którymś z tych światów chciałbym zrobić Annihilatora ( prawdopodobnie oznacza to konieczność wybrania knighta/paladyna )

Według mnie najbardziej prawdopodobne warianty jeśli chodzi o wybór profesji to odpowiednio do serwerów Inferna/PvP:

1. Palek/Sorc
2. Palek/Druid

Oczywiście te warianty są tylko narazie teorią, gdyż swój wybór chciałbym poprzeć Waszymi doświadczeniami i argumentami z gry po update. Być może wielu z Was, spośród nowych rzeczy powszechnie uważanych za nie do zaakceptowania widzicie zalety. Być może też pomimo tego, iż niektórym nie podoba się kwestia blokowania knightem stworków z uwagi na 10-cio sekundową możliwość przetrząsnięcia stworka tylko przez tego, który zadał największy dmg, dla Was nie stanowi to większego problemu. Właśnie dlatego proszę o Wasze zdanie na ten temat. Piszcie warianty, jakie byście wybrali i najlepiej będzie jeśli poprzecie je jakimiś komentarzami. Wielce prawdopodobne, że wybór uwarunkuję ilością/rodzajami wariantów, które przedstawicie. Chociaż nie ukrywam, że granie na Infernie druidem/sorcem jest aktualnie wielkim wyzwaniem i graniczy z cudem. Z góry dzięki za Wasz czas, mam nadzieję, że mi pomożecie. Czekam na mądre posty, ciekawe propozycje i dojrzałe argumenty.

Raynold 09-08-2006 12:20

Wiadomo, że ostatni update był bardzo obfity w zmiany. Proponuję zrobić ten temat oficjalnym tematem do wymieniania uwag na temat wyboru profesji - plusy, minusy, wady i zalety. Poprzednio istniejące tematy są już nieco przestarzałe i nie uwzględniają wprowadzonych zmian. Dlatego zapraszam do dyskusji.

Goku_Sayian 09-08-2006 12:22

Kolejny temat >.> co z tego, że update, to zależy tylko od !!!CIEBIE!!! jaka profesja ci sie podoba, ja gram na rooku, bo mi sie tam podoba, a ty jak sie nie umiesz zdecydowac, to masz problem.

bombelek 09-08-2006 17:26

Ja uwazam ze nie ma nikogo najlepszego... Knightem gra sie przyjemnie do skili 60/60, pozniej juz bardzo mozolnie leca i jest to trudny okres to przezycia, no i Eq tez jest drogie. Zalezy tez od swiata. Pallem gram teraz ale bardzo denerwujace jest rozpadanie sie kamieni i wloczni kiedy sie trenuje, ale to tez trzeba przetrwac... Ogolnie uwazam ze do tej gry trzeba byc baaardzo cierpliwym, a zanim sie wybierze dana profesje ktora chce sie grac naprawde na maksa i bic 100lvl to trzeba sprobowac wszystkich i dopiero wybrac...


O sorcu i druidzie sie nie wypowiadam bo nie lubie wladac tylko magia wiec nimi nie gralem...

Kosher Pig 09-08-2006 20:08

Na infernie zrób sobie druida, doprowadź go do ~25 lv i porób uhy i idź na pk, bo ponoć po aimbocie grac sie nie da, bo kto może to pekuje na potęgę.

Co do innego worlda, to polecam knighta albo druida lub czarodzieja (z tych 2 ostatnich wybierz sam, który zestaw czarów bardziej ci pasuje z Twoją strategią na grę). Jeśli chcesz zrobić Anni to weź knighta, dużo się nie zmieniło, jednak przygotuj się na nieco nudnawą grę. Jeśli zamiast anni chciałbyś wcześniej bić mocne potworki/walczyć głównie PvP a nie z potworami, zdecyduj się na maga, zwłaszcza że nie potrzeba juz nauki celowania z run, więc problem trafiania uhami w siebie, jak i hmm/sd w innych jest rozwiązany. (update sux!)

Mam nadzieję że pomogłem. Przepraszam tych paladynów, których uraziłem moim postem.

/Kosher

Miszi 17-08-2006 14:57

Do mnie najlepsza profesja to Druid. Najlepiej sie sprawuje i nie musi kupowac UHow bo sam je robi ;)

Wassil 20-08-2006 10:40

No a ja mam taki sam problem:baby: Gram na dosyc nowym servie i sie zastanawiam nad paladin/sorcerer/druid. Pala mam na 50/30 12lv a sorca na 12lv 3 mlv.Wolal bym grac palem ale jak padam i trace skille po treningu(przez PK) to mnie X( trafia.Ostatnio tez slyszalem ze granie pallem na wyszym lv jest o wiele nudniejsze od grania sorcem... Warunki postaci ktore mi sie podobaja to:
-jakas kasa(loot)
-oczywiscie ciekawa gra
-postac klimatyczna

PLZ help! Pal,Drut czy sorc i krotko dlaczego.

Pirate Cutthroats 20-08-2006 12:50

wg mnie knighta na non-pvp

Viero 20-08-2006 13:57

Według mnie sorc,dobij 25 level rub hmm lub dobij wiekszy żeby robic explosion i kupujesz uhy bierzesz gfb i hmm i mozesz pozabijać kilku ludzi palem tez sie da dosć dobry skill ale dobij tak do 70 to mało kto ponizej 25 levle da ci rade, moim zdaniem sorc ciekawiej sie nim gra a jak cie chwici lag to masz tarcze a palowi sie pokaze raczej dead.

Vaxam 20-08-2006 15:22

TYLKO twoj wybor. Ale na pvp lepiej sorcem. Poczatek trudny ale z 28 lvl jest zajebisci (summony) ale tylko twoj wybor ;]

Szaryy 20-08-2006 20:26

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Gremlin (Post 945688)
jeden problem jest taki ze do 100-120 lvl jestesmy uzaleznieni od blokera

Czy ja wiem a tomby,dragi,dl? exori vis i sio i mozemy wydajnie expic bez blokera

Diego'Odin 21-08-2006 14:26

otożo paladyn
dlaczego:
sd z battle
uh w hotkey

I najwazniejsze chyba SPEARY TERAZ RZADKO SIE ŁAMIĄ!!!

wbijając 40% skila (53-54) zniikły TYLKO 4 SPEARY

Vaxam 21-08-2006 14:32

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Diego'Odin (Post 946748)
otożo paladyn
dlaczego:
sd z battle
uh w hotkey

I najwazniejsze chyba SPEARY TERAZ RZADKO SIE ŁAMIĄ!!!

wbijając 40% skila (53-54) zniikły TYLKO 4 SPEARY

rzadko sie lamia?nie wiem na jakich ty spearach skillowales;/ i na czym najwazniejsze. ale i tak SORC ROX x)

Diego'Odin 22-08-2006 10:32

@up
spery ze sklepu
skilowalem sobie na trolach pod ab

CHeeT@H 26-08-2006 14:52

Najlepszy jest dla mnie sorcerer ma mana shielda który ratuje dupsko w dodatku posiada extra czary ofensywne !!!! średnio zadaje jednym z nich 500 dmg na 51 levlu i 47 magicznym
w tn sposób za 1000 many mam 2k dmg co wystarcza do powalenia np bk albo gsa
ten sam sorcerer zadaje z sd 500 dmg co połączone daje combo 1k dmg
ludzie którzy używają botów szybko mogą się dorobić sorkiem z pacem
przez noc zrobi albo 2 bp sd 10k warte albo 5bp hmm warte z 8k jedyny problem to soule które można odnawiać na 3 sposoby hunt exp i zbieranie kasy lub bot w miejscach botowców np roty pod ven
wiele razy możnabylo zobaczyc 4 sorków na pvp po 30 levl zaopatrzonych w sd i lejących wyższe levle

quarer 27-08-2006 10:15

:mag: wedlug mnie mag najlatwiej sie nim gra a poza tym dobijesz 23 robisz gfb i duza kase robisz, wiem z doświadczenia :p

Kobi Knight 27-08-2006 10:29

Pamiętajcie, że to tylko moje zdanie więc proszę żeby nikt mnie tu nie zjechał :).

Według mnie dobrą profesją jest Sorcerer, ponieważ po tym uptade weszła tak zwana "Stamina". I gdy trenujesz magiem ona Ci nie spada bodajże. Od 23 robisz GFB niezła kasiorka + na 25 HMM. Knight jest też spoko ale te trenowanie po uptade trochę dobija. Oczywiści można pójść na Slimy ale wkońcu zanim na nie pójdziesz musisz wbić 55/55 skilla. Inaczej jest też na pvp tam można trenić na summonach kumpla. Knighta też możesz wybrać bo to była i chyba jest moja ulubiona profesja tyle tylko, że spróbowałem magiem narazie mam 16 poziom planuje zakup już pacca bo chcę sprawdzić jak się nim gra. Jak do tej pory łatwiej i efektywniej. Druid hmmm... Praktycznie to samo co sorc tylko czary go różnią. Sorc jest bardziej tak to ujmę "ofensywny" czyli silniejszy. Druid polecam do robienia run. Palladyn ... O zgrozo!! To już całkiem teraz nie wypał na non-pvp. Speary się łamią, stamina spada. Zanim pójdziesz na slimy to padaczki dostaniesz. Na pvp może być chociaż zanim nie przepadam.

Ostateczna decyzja należy tylko i wyłącznie do Ciebie. Pa ;).

móc 27-08-2006 13:06

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Kobi Knight
Od 23 robisz GFB niezła kasiorka

Facc:750gp/godzina
Pacc:1125gp/godzina
To jest wyjatkowo marny zarobek.

karate:] 01-09-2006 11:01

Cytuj:

Speary się łamią, stamina spada. Zanim pójdziesz na slimy to padaczki dostaniesz. Na pvp może być chociaż zanim nie przepadam.
Slime jako potwór do trenowania palladynem?:X
Przecież slime bedzie tak szybko padał, że nie nadąrzy sie klonować..
Na non-pvp najlepszy do trenowania imo jest geomancer.

Teraz najlepszą profesją do expienia jest bez rzanych wątpliwości sorc/dru.
Siła magii rośnie wraz z lv i mlv, exori vis + wand staje się zabójczą bronią.
A taki knight może tylko pomarzyć o takim dmg.

Pietrucha865 07-09-2006 19:53

Mi sie wydaje że Sorc jest najlepszy
Ale ma kilka minusuw:
-Mały shielding
-Mało życia
-Mało capcticy(tylko na mniejszych lv to pszeszadza)


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 01:46.

Powered by vBulletin 3