Forum Tibia.pl

Forum Tibia.pl (http://forum.tibia.pl//index.php)
-   Fake'i (http://forum.tibia.pl//forumdisplay.php?f=61)
-   -   Czy to koniec? (http://forum.tibia.pl//showthread.php?t=212256)

yarme2 23-04-2009 06:20

Czy to koniec?
 
Czy to już koniec? Czyżby te fake'i się skończyły?
Tyle świetnych spriterów, opowiadań, scenariuszy, postaci i wydarzeń - to wszystko, skończyło się nagle, w mgnieniu oka...
Pozostały tylko dymiące szczątki.


Od prawie miesiąca, na forum nie ma nowego fake'a. Prawie miesiąca. To najgorszy okres, jak kiedykolwiek tutaj panował - to nie atak idiotów, czy nupów, nie panowanie ,,Elyty Fakeofej", nie kłótnie były najgorsze - to ta wielka cisza. Po prostu pustka. Parę osób, pisze w tematach typu ,,świat wg. Bundych", czy ,,M jak Miłość". Co i rusz, ktoś deklaruje gotowość do stworzenia fake'a, ale na słowach się kończy. Tylko na słowach. Ten dział obumiera, jak wszystko czym się nie zajmujemy. Ten dział, stanowiący w pewnym stopniu subkulturę, obumiera. Urządzanie akcji, mających na celu ożywianie go, nie ma sensu - trzeba to robić nie w wielkim Iwęcie, tylko małymi kroczkami. Wydawać, komentować, tworzyć, otwierać painta - parę prostszych. Bo z doświadczenia wiem, że wielkie akcje sens mają na krótki czas, później wszyscy o nich zapominają.


Przede wszystkim, ludzie odchodzą. Do modowania innych gier. Do Blendera, milkshape, czy nawet na digarta. Czasem po prostu, przestają tu wchodzić - i zapominają o tym dziale. Inni, nie mają tyle szczęścia - wciąż o nim czasem myślą, zazwyczaj są to ci, którzy spędzili nad tym sporo czasu ( np. ja, który siedzę tu od 2006, mówicie co chcecie - ale 3 lata to sporo ). A mimo, że inne działy nie narzekają na brak osób, do fake'ów mało kto przybywa. Możecie mnie zakrzyczeć, mówiąc, że to nieprawda - to wasze zdanie.

Zapraszam do dyskusji

Shivek 23-04-2009 07:30

Zauważ, iż stworzenie dobrego fake'a wymaga sporej ilości czasu. Teraz, gdy zbliża się (pomału) koniec roku, psorzy wymagają jeszcze więcej. Ja nawet się cieszę, że jest mniejsza ilość fake'ów, bo te co ostatnio wychodzą to same masakryczne obrazki.
Poza tym człowiek jest leniwy, nie chce mu się robić wszystkiego, prócz tego co daje przyjemność.
Znów przyjdzie czas, kiedy spojrzysz na ten dział i zobaczysz parę nowych fake'ów, z czego 75% to będą "F jak Fake'i", "Świat wg. Nooba". (WAKACJE!)

Krizz 23-04-2009 10:08

- czyścimy.

Matixek007 23-04-2009 10:14

E tam to, że nikt nie robi fake'ów nie znaczy, że dział umiera pozatym jest szkoła, testy gimnazjalne, matury i inny szajs także praktycznie nikomu nie chc e się robić fake w takim okresie. A jakby było co komentować to i komentatorzy by się znalelźli.

X-Zero 23-04-2009 11:24

Ja codziennie otwieram Painta. Czy to "uratuje" dział? ;\

@edit:
Ja może coś zrobię, ale za jakiś czas... Przynajmniej tak myślę xd W każdym razie póki co to muszę oceny trochę poprawić... Trochę...

Misza 23-04-2009 16:55

Ale to prawda... to wszystko już się kończy. To forum już nie jest takie jak kiedyś, mocno się zmieniło - masa nowych, którzy napiszą post i fru, masa starych legend (heh, tak przy okazji - kiedyś eerion pisał, że jest dinozaurem, bo już 3 lata na forum siedzi. Teraz nawet ja nim jestem ;d) już od dawna nic tu nie rusza, ogółem posucha.

Czyżby to był czas na 101 Dalmatorczyków?

n0_name 23-04-2009 17:21

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez yarme2 (Post 2528722)
( np. ja, który siedzę tu od 2006, mówicie co chcecie - ale 3 lata to sporo )

Data dołączenia: 23 02 2009

yy to są 3 lata...
Powiesz pewnie:
"Oglądam forum od 3 lat ale dopiero teraz sie zarejestrowalem" - jesli tak to sam rób fake'i...
Albo
"Mam inne konto" - jesli tak łamiesz regulamin.

Milten Magician 23-04-2009 17:25

@2up

Dinozaury też kiedyś muszą wyginąć :P.


Co do fejków... ludzkie lenistwo wymiata i tyle. No, i nagromadzenie różnych obowiązków... koniec roku, trzeba poprawiać oceny... ;P

Kashek 23-04-2009 18:00

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez n0_name (Post 2529056)
Data dołączenia: 23 02 2009

yy to są 3 lata...
Powiesz pewnie:
"Oglądam forum od 3 lat ale dopiero teraz sie zarejestrowalem" - jesli tak to sam rób fake'i...
Albo
"Mam inne konto" - jesli tak łamiesz regulamin.

Jesteś zajebisty, naprawdę. Przecież wyżej wymienione ewentualności są niemożliwe, takie rzeczy tylko w erze, c'nie?

Dział umiera i tyle. Można wysyłać prośbę o kasację, bo nic nie przywróci dawnej świetności, zawalamy tylko mb na forum. :3

yarme2 23-04-2009 19:49

jasne testy.
Jak 3 gimnazjaliści, pewnie nie stanowią nawet połowy tej społeczności. Dominują 2 gimnazjaliści i ludzie z niższych warstw.

Nie mówiąc o tym, że ostatni nowy fake pojawił się bodajże przed marcem - a jest już koniec kwietnia. Co do otwierania painta i tworzenia - z dwa miesiące temu, złożyłem zamówienie na żołnierzy z I W.Ś, i do teraz nikt tym się nie zainteresował - podobnie zresztą jak większością zamówień. Kiedyś, w tygodniu wychodziły przynajmniej dwa fake'i, teraz taka liczba robi wrażenie na miesiąc. Regularnie postuje parę osób, a i tak z niską częstotliwością.

Nie mówiąc o tym, że to potomkowie "Elity" - nie liczy się fabuła, czy inwencja, tylko efekty, oraz grafika. Normalnie, pokolenie dzieci Fallouta 3 i Obliviona...

Arashel 23-04-2009 19:58

Ja tam jestem w liceum...
Na Fake'a nie mam czasu,wstaje zwykle przed 6.00 a wracam średnio co dziennie o 15-16 do domu...
Jak będzie jakieś dłuższe wolne to skończę kolejny part Rangnaroka...

yarme2 23-04-2009 20:13

?@up
Prawie jak ja, tyle, że wstaję o 5, a wracam o 17 ^^.

Herbi_Oxyna 23-04-2009 20:13

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez yarme2 (Post 2529216)
jasne testy.
Jak 3 gimnazjaliści, pewnie nie stanowią nawet połowy tej społeczności. Dominują 2 gimnazjaliści i ludzie z niższych warstw.

Obraziłeś mnie! Ja Nidrax, el Último Hueco existiente, skazuję cię na banicję!

Dział nie obumiera, mamy tylko lekki przestój. Wpadnij tutaj w czerwcu to pogadamy. Osobiście sam narazie nic nie robię z powodu braku czasu, gdyż muszę dbać o ocenki.

yarme2 23-04-2009 20:16

Wpadłem tutaj w lutym. Jakieś resztki aktywności wciąż istniały. Wpadłem w marcu. Nic się nie działo. Wpadłem w kwietniu - posucha, pustynia, przez miesiąc napisano chyba mniej niż 10 rozsądnych postów...

W sumie, zobaczymy pożyjemy.

Krizz 24-04-2009 10:20

- czyścimy.

Glannath 24-04-2009 22:43

Wchodzę tu średnio raz na tydzień, raz na dwa tygodnie. I właściwie nic się nie zmienia. Żadnych nowych fake'ów, żadnych kontynuacji, żadnych nowych fake'owców. Ogólnie - nuda : D
Dział umarł już jakiś czas temu, a teraz mamy do czynienia z jakąś przedłużającą się, okrutną agonią ;) Dajcie sobie spokój, bo wątpie, by nagle oświecił nas jakaś nawałnica nowych, chętnych nauki amatorów, dzięki którym fake'i odzyskałyby dawną sławę.

Arashel 25-04-2009 08:17

Skończmy temat panowie(ew. panie)...
Głupie gadanie nie zmusi raczej nikogo do robienia fake'a, a skoro autorowi tak zależy na wskrzeszeniu tego działu to niech sam zacznie robić fake'i...

Pacz_knight 25-04-2009 09:38

Czy to koniec!? Troszke glupie pytanie, ale w zasadzie mozna tak stwierdzic czesciowo. Umiera tylko dlatego, gdyz starzy bywalcy tego dzialu jak widac juz sie tu nie udzielaja. Oczywiscie nie znaczy to ze dzial calkowicie umarl, ale chyba czas na nowe pokolenie...
Chociaz z drugiej strony, gdy by zainteresowanie fakeami wzroslo, to kto wie, moze starz tego dzialu by powrocil. Jak narazie niewidze powodu do "nawracania sie", bo nie kazdy ma juz ochote robic to co kiedys robil najlepiej. ;)

Albertus 25-04-2009 10:32

ja myślę ze to dlatego ze jak ktoś zielony zrobił fake to odrazu dostał 100 negatywnych komentarzy i 9/10 osób sie zraziło i opuściło ten dział na zawsze a ta 1 osoba robiła dalej po czym dostała następne 100 komentarzy negatywnych i z tych co sie nie zrazili po 1 parcie i po drugim została nieliczna garstka która nie zawsze ma czas

Herbi_Oxyna 25-04-2009 10:57

@up
Bo fejkowa elyta rządzi!

Zresztą to dziwne, bo skoro do niej nie należę, to już dawno powinno mnie tu nie być.


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 10:22.

Powered by vBulletin 3