Forum Tibia.pl

Forum Tibia.pl (http://forum.tibia.pl//index.php)
-   Poradniki inne, niezwiązane z Tibią (http://forum.tibia.pl//forumdisplay.php?f=210)
-   -   Sony Vegas 7.0 - kurs obsługi! (http://forum.tibia.pl//showthread.php?t=125885)

Gesior 28-10-2007 01:17

Nie wiem czy to ty pisales do mnie na GG "atomek", ale nie wiem od czego masz ten blad. Patrzac na twojego screena wydaje mi sie, ze sciagnales w dół (albo jakis błąd w vegasie przy wylaczeniu sciagnal?) linie z ustawieniami efektu w czasie.
Tutaj masz screena z opisem jak to poprawic. Trzeba przeciagnac w góre pole z pomiędzy niebieskiej kraski konczacej okno windowsowe, a ramki cienkiej w nim. Pole ktore masz ciagnac w góre zaznaczylem na zielono na screenie.
http://tibicam.superhost.pl/kasi/pli...iorhelper1.JPG

W trzecim poscie tematu (z FAQ) dodalem opis jak "spowalniac i przyspieszac" filmy.

atomek 28-10-2007 15:27

Tam gdzie mogę wybrac kilka, m.in Sony Brightness and Contrast na gorze jest napis "Plug - In Chooser - Video Event FX", a troszkę niżej
mniejszymi literami "No plug - ins in chain". Moze przez to nie ma?

Nie wiem co robic :( gdy zainstalowalem program to bylo, po ponownym wlaczeniu programu juz nie :(


"tutaj masz screen....." nie widze nic :(

atomek 28-10-2007 21:08

o dzięki :D musialem tylko przesunac do góry, WIELKIE DZIĘKI!!!!!!!!! DZIALA :):):p


sorry za brak edycji!!!

Figo 30-10-2007 17:56

Bardzo ładny , przejrzysty poradnik ! Pozdrawiam

Dinok 13-11-2007 13:30

Pytanie!
 
A ja mam problem z SnagItem...

SnagIt rejestruje mi obraz w slabej jakosci, a patrzac na filmiki innych uzytkowników widzę, że też uzywają Snag~ i mają ładny obraz.

Czy to wina moich ustawień programu czy kompa? (karta graficzna)

Gesior 13-11-2007 23:47

Na 99% ustawien. Sprobuj ustawic w "codec" czy czyms takim "Uncompressed" jako jakosc zapisu filmu. Ogolnie do zapisu filmu o .avi polecam HyperCam. Zdecydowanie prostszy w obsludze jesli szybko chcesz wejsc do 'zaawansowanych' opcji (ustawienia jakosc itp.).

Dinok 14-11-2007 14:29

Niestety jest 1 główna wada HyperCama...

Ten czarny napis na białym tle... Afff :p

Gesior 14-11-2007 15:05

Mozna go banalnie usunac. Krecisz taki obszar ekranu, zeby ten pasek wystawal ponad obszar ekranu gry. Potem w VirtualDub edytujesz film i w opcjach ustawiasz, zeby odciac 12 pikseli od gory. Zapisujesz do formatu bez kompresji i juz masz film gotowy do montarzu bez paska z inforamcja o rejestracji. Wlasnie postanowilem pobawic sie Vegas 8.0 i zmonotac jeden filmik 1:30 min. Zobaczymy czy sie spodoba :)

Dinok 14-11-2007 15:40

oo
 
ooo, thx za pomoc :)
Jesteś wielki...

Czekam na twój filmik, mistrzu :]

Komandos 26-11-2007 15:32

Podczas instalacji komponentów wyskakuje mi następujący error:
Requirements not met. Press OK t Exit Install.

Ktoś się z tym spotkał, ktoś może coś poradzić?

Gesior 29-11-2007 15:44

Za wolny komputer? Jaki system operacyjny masz? Moze padl im server od plikow (jak ja nie mialem bibliotek to mi pobralo z servera Sony podczas instalacji). Instalowales Sony Vegas 7.0 czy 8.0?

Muminq 03-12-2007 01:11

Witam!
Mam następujący problem.
Jak klikam Render As... i zapisuje film,
to zamiast niego jest jednosekundowy czarny ekran.
W czym problem?

Gesior 03-12-2007 22:48

Jak masz swoje fragmenty filmow i muzyke poukladane na osi czasu to nad nimi masz taki szary pasek z chyba zoltymi zakonczeniami. Jesli nie masz to zaznacz kawalek filmu i Ci sie na gorze pokaze. Teraz zaznacz caly film od KONCA do poczatku i sprobuj renderowac. Zazwyczaj zapisuje 1 sec czarnego obrazu kiedy przy zapisie zaznaczasz cos w podobie "render only loop" (zapisz tylko zaznaczony kawalek [pętle]), a w edytorze nie masz wogole zaznaczonego zadnego kawalka filmu. Mam nadzieje, ze o ten problem chodzilo.

Karo22 23-12-2007 00:18

Mam problem z Rejestracją... wyskakuje mi takie oto cudo:
http://img134.imageshack.us/img134/3457/beztytuuwo1.jpg
Co mam robić?

freak.TOP 29-12-2007 19:44

Mam pytanko dot. obsługi tego programu.
Jak zrobić znak wodny?

Gesior 04-01-2008 10:09

Tworzysz w jakims programie graficznym plik z przezroczystym tlem (np. plik .png w GIMP) i obrazkiem ktory ma byc znakiem wodnym (tez moze byc pol-przezroczysty, zeby mniej film zaslaniac) i dodajesz do filmu na nowej warstwie. Potem rozciagasz na cala dlugosc filmu i juz masz znak wodny na calym filmie. Pamietaj, ze znak wodny musi byc na najwyzszej warstwie filmu (warstwy nizej w programie sa "wyzej" podczas renderowania). Czyli ustaw znak na najnizszej warstwie w osi czasu.

konrad340 07-01-2008 16:50

Czas efektu
 
nie wiem jak zrobic zeby efekt byl przez okreslony czas wiem gdzie to sie robi ale nie wiem jak moze mi ktos dokladnie wytlumaczyc moje gg 7268190

atomek 11-01-2008 04:13

ostatnio w jakims serialu, chyba Swiat wedlug Kiepskich w jednym z odcinkow bylo tak, ze na ekranie chodzily 2 Halinki :D i ciagle bylo to samo ujecie

wiesz moze jak to zrobic i czy w Sony Vegas mozna?? jak nie, to powiedz chociaz jak oni to robią plz :p

a inne to np. Ferdek byl w lozko i obok niego lezaly dwie babki (Rozalia) i ruszaly sie w rozne strony, plz jak oni to nagrali, bo nie wierze ze znalezli aktora podobnego xD watpie ze jest

Daro867 13-01-2008 16:25

Sony Vegas śmierdzi. Leprze jurz jest Icy Tower.

haha!!11111:D:D

USPM 18-01-2008 02:26

Pomocy.
 
Moi drodzy mam jedno dreczoce mnie pytanie.Wiem ze bylo juz o tym kilka razy ale czy moglby ktos odpowiedziec mi na pytanie:

Jak ustawic projekt zeby zlikwidowac pasy ktore pojawiaja sie na obrazie??
Nagrywam na kamere w MPEG2-720-480 i po zrzuceniu pliku do SV na ekranie pojawiaja sie pasy;(

Pomocy.
Dziekowki i pozdawiam.


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 04:29.

Powered by vBulletin 3