Forum Tibia.pl

Forum Tibia.pl (http://forum.tibia.pl//index.php)
-   Poradniki inne, niezwiązane z Tibią (http://forum.tibia.pl//forumdisplay.php?f=210)
-   -   Sony Vegas 7.0 - kurs obsługi! (http://forum.tibia.pl//showthread.php?t=125885)

tomq90 03-05-2008 10:21

Hej!

A ja mam pytanie. W jakich dokładnie zapisać parametrach film w SV 7.0 żeby obraz wyglądał jak na tym filmie -> http://pl.youtube.com/watch?v=thtvMd5Afa8 Chodzi mi o to żeby były te dwa poziome pasu na górze i na dole. Wie ktoś może?

Z gór dziękuję za odpowiedź ; )

USPM 05-05-2008 01:54

Witam.

Panowie mam problem który nie pozwala mi pujsć do przodu.

Jak krok po kroku wprowadzic ustawienia dla projektu aby uniknąć pojawiania sie
poziomych,cienkich pasów na obrazie uwczesnie zgranego z kamery??

Używam chroma keyera... po kluczowaniu i uwczesnym wstawieniu tła na krawędziach mojej sylwetki powstają te własnie poziome paseczki.

Wiem ze to mój błąd w ustawienich w ,,parametrs,, ale nie moge tego ogarnąć od miesiaca,będe szalenie wdzięczny za pomoc.

P.S na kamere nagrywam w 16:9.


Dziękóweczki.
Pozdrawiam
;)

Decade 07-07-2008 14:25

Xvidem kompresujcie jedna minuta ze 2 mb zajmuje ledwo.

Napisy na tle bluescreenu nic prostszego: menu insert-> insert text media i kolorki sam sobie dobierasz

BingooCola 31-07-2008 17:22

Gesior jak odwiedzisz jeszcze kiedyś ten temat odp. mi jak zrobić spowolnienie w vegasie ,bo nie mam zielonego pojęcia :x:

Gesior 11-08-2008 14:27

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Skrzat (Post 1930977)
Hypercam i tibia za bardzo z soba nie wspolpracuja, najlepiej nagrac cos tibia cam, i pozniej probowac roznymi programami to nagrac. Jak juz mowilem, dla mnie snagit byl najlepszy. Do gier takich jak cs, ktore uruchamia sie normalnie, najlepszy bedzie fraps.

Jezeli chodzi o pelne wersje programow, na forach warezowych mozna sciagnac, 2 min szukania i masz pelna wersje bez kolpotow.

W FPSach (first person shoter)) Fraps najlepszy, spokojnie nagrywam filmy z 60 fps (frames per second), ale z Tibia nie mam problemow. 50 fps zgrywajac caly ekran gry to nie problem
Cytuj:

Oryginalnie napisane przez BingooCola (Post 2208047)
Gesior jak odwiedzisz jeszcze kiedyś ten temat odp. mi jak zrobić spowolnienie w vegasie ,bo nie mam zielonego pojęcia :x:

Uzywajac "s" tniesz film na kawalki, zeby wyciac kawalek do przyspieszenia/zwolnienia. Potem "łapiesz" bok tak wycietego filmu i trzymajac CTRL to sciagasz/rozciagasz. Film przyspieszy/zwolni. Ostrzegam przed paro krotnym sciaganiu-rozciaganiu, bo przez jakis blad dzwiek staje sie dziwny :>

ebody 16-08-2008 18:37

Witam!

Czy ktoś powie jak zrobić to w sony vegasie 7.0d wraz z efektami napisów i z tłem???

http://www.youtube.com/watch?v=KEf9sD7iEFo
(od początku do 10 sek.)

http://www.youtube.com/watch?v=BjWOT-FpR7o
(od 0:51 do 0:58)

plz help!

Xsenon 21-08-2008 08:40

Pomocy!!!
 
WITAM! Mam pytanie, czy moze ktos z was wie jak nalozyc na siebie na filmy (najlepoiej w SONY VEGAS) Dokladnie chodzi mi kiedy film trwa wyraznie a w oddali slabo widac druga akcje. Oto przyklad w tym filmie widac czesc srdodka z dd2 a w tle pliki z komputera. (10s)

YouTube - CS: Annihilation 2

TheSnake 28-08-2008 11:31

Witam. Mam problem, nie moge z renderowac filmu, zawsze mam czarny ekran i trwa to 1 sekunde. Próbowałem różnych kodeków, ale nie działa. Pomóżcie co mam robić?

pzdro.

BingooCola 29-08-2008 20:06

Ok,wielkie dzięki Gesior :)

Couranger 30-08-2008 10:38

Poradnik swietny korzystalem juz dawno temu z niego i tylko dzieki niemu potrafie zrobic porzadny filmik ^^ :cup:

Ocena

10/10

Pozdro.

Tomasz12 07-10-2008 02:08

No tak poradnik faktycznie zasługuje na słowa uznania.
Lecz jak mają sie te wskazówki do rzeczywistości, przekonam się dopiero za tydzień.
W dziedzinie obróbki filmu (obrazu DVD) jestem kompletnym laikiem.
Stąd kilka pytań:
1. Jak rozszerzyć format filmowy do zbliżonego telewizyjnego 4:3.
Nie chodzi, by dokonać deformacji zmieniając automatycznie, np. 16:9 na 4:3 a dokonać tego manualnie i krokowo do punktu, w którym postacie nie nabiorą karykaturalnych cech.
Czy Vegas 7 ma taką opcję, czy raczej szukać w innych programch, nie wiem może Adobe Premiere CS3?
2. Poprawa barw kadrów filmowych ,tu może zadziałać automatycznie.
Czy do tego potrzeba Vegas Movie Studio Platinum Pro 9,0?
Bo on taką funkcją dysponuje.
A może wystarczy zwiększenie kontrastu i nasycenia barw.
Czy Vegas 7 potrafi się z tym poprawnie uporać?
3. Zgrywając film z DVD, jaki nastwić format, by Vegas go widział i zczytał, oczywiście w trybie lossless.
4. Zamazanie na czarnym pasie logo Canal+ i od lat, np. 12.
Czy tego rodzaju działania można przeprowadzić na Vegas?

Liczę, że ktoś z kolegów, którzy mają doświadczenie w obróbce filmów zechcą odpowiedzieć na moje pytania, za co z góry serdecznie dziękuję.
Tomasz

Tomasz12 07-10-2008 17:41

Liczę, że ktoś odpowie na moje pytania.
Mam jeszcze kolejne:
1. Jakie ustawienie w MOTION BLUR i DEINTERLACE?

Na marginesie dodam, że od ponad roku mam Sound Forge, ale tam jest wszystko znacznie prostsze i do wszystkiego dochodziłem sam - niestety.
Pytałem, pytałem i zawsze zero odpowiedzi.

Instrukcję wydrukowałem, fotki instruktażowe dam do wydrukowania.
Z pewnością będę korzystał z opcji "wycinanie".
Zamiar "podrasowania" kolorów raczej porzucę. Współczesne filmy są w większości dobrej jakości, jesli idzie o kolory.
Jednak szerokość i wyskość kadru filmowego jest dla mnie bardzo istotna.
Wiem instrukcja zwraca uwagę o zachowaniu proporcji.
No fajnie:
Szerokość(width) 800
Wysokość (height)... co 600, mniej?
Tylko problem w tym, że film w formacie kinowym a ja chcę wyciągnąć wysokość tak, by nie doprowadzić do deformacji postaci.
No i w "Template" wstawiamy Pal DV czy cosik innego?
Liczba klatek 24 ok!
Naprawdę proszę o podpowiedzi, bym z tym ruszył.
Z góry serdeczne dzięki
Tomasz

Videl 10-10-2008 07:49

sony vegas
 
ej wiecie może jak zrobić taki efekt http://pl.youtube.com/watch?v=IfcuKJ...eature=related

kurde zmagam się z tym już od dłuższego czasu i nie wiem -,- a z filmu też nic nie czaje ^^''''''' kurna jakiś dodatek ściagnąć trzeba zauważcie to, że mam pełną wersję Sony Vegas'a 8.0

Bleh'Sigi 16-10-2008 21:13

Siemano.

Mam taki problem, ze jak dam efekt to on trwa calutki klip... a ja chce np. zeby na czasie 0:00 bylo normalnie a do czasu 0:10 plynnie sie rozmazalo... kiedys mialem sony vegas i na poczatku tez mialem taki problem a potem jakos to ominelem, i bylo ok, ale teraz zaden sposob nie dziala...

Chce poprostu zeby efekty dzialaly a nie byly o jednej wartosci przez caly klip. Prosze o pomoc.

Elite_Danon 16-10-2008 21:39

Extra tylko mam problem z opcją co sie nazywa "Effect Pan"

Videl 19-10-2008 09:37

hmm nikt nie odpowiada >< to może inaczej :P zapewne plginy są mi jakieś potrzebne, ale próbowałam je znaleźć lecz jakoś nie zabardzo mi to wychodzi ;/ znacie jakąś strone z pluginami do Vegasa ? :p

Jackson 23-10-2008 16:59

mam problem
zrobiłem film w vegasku
wszystko spoko
odtworzyć w VEGASIE mogę
ale niemogę odtworzyć za pomocą Windows Media Player ani wkleic do Windows Movie Maker.
Niemogę także dać go na youtube.com a przecież po to robiłem ten film! proszę o odpowiedź.
Jest taki napis na liście filmików : Failed (unable to convert video file)

Skrapcio 31-10-2008 22:12

zapisuje normalnie film i jak go chce wuswitlic to caly czas jest czarny ekran uzywam wersji pro 8.0 ;/

Escoo 06-11-2008 16:21

Pytanie.
Jak filmiki z tibi odpalić w Sony Vegasie?
pzdr

LoluU$ 06-11-2008 16:50

czy dało by sie zrobic taki "myk", że sciagam wersje 30 dniowa... ona mi sie "wyczerpuje", to sciągam nexta ? bo jezeli napisales 600$ to mi szczena opadla

Cytuj:

*Pamiętaj, że udostępniana wersja Sony Vegas w internecie to Shareware.
Ma pełna funkcjonalność, ale, żeby móc się cieszyć legalnie bez ograniczeń musisz kupić pełną wersje za około 600$! Wersja shareware przestaje działać po 30 dniach, więc spiesz się z tworzeniem filmu!


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 10:54.

Powered by vBulletin 3