Forum Tibia.pl

Forum Tibia.pl (http://forum.tibia.pl//index.php)
-   Filmy (http://forum.tibia.pl//forumdisplay.php?f=30)
-   -   [TS] Warlord Arena w wykonaniu MS (http://forum.tibia.pl//showthread.php?t=155025)

Rothes 20-11-2007 17:07

[TS] Warlord Arena w wykonaniu MS
 
Witam!

Oryginalnie film został nakręcony dla kolegów z gildii, których ominęła możliwość zagrania na test serverze. Jak wiadomo został on już zamknięty. CipSoft na pewno wyciągnie pewne wnioski z przeprowadzonych przez tutorów, senatorów oraz GMów testów i na ich podstawie udoskonali swoje pomysły.

Film przedstawia wykonanie warlord areny przez maga (116 lvl/69 mlvl) - jej prostotę i absolutny brak wyzwania. Starałem się także ukazać parę nowych możliwości, takich jak:
  • dystansowe używanie czarów z rodziny Strike (exori vis, exori mort, itp.)
  • możliwość jednoczesnego leczenia i atakowania
  • bardzo efektywne blokowanie potworów przy pomocy great mana potion używając magic shielda - ów mikstura regeneruje jedynie 300 many (czyli 600 many na turę), co i tak wystarcza w zupełności do łatwego blokowania tychże potworów (mam nadzieję, iż rozwieje to wątpliwości co do "słabego" leczenia dla rycerzy - "jedynie" 1200 hp na turę)
  • wzmocnione działanie exura gran
  • nową runę obszarową, która zadaje obrażenia od energii
  • nowy czar - słabsza wersja UE (650 many, obrażenia również od energii)
Film był kręcony totalnie "na luzie", nie przykładałem do gry większej uwagi - miało to ukazać na celu prostotę ów questa po zmianach, które niesie ze sobą update. Podobnie sprawa ma się z biciem przedostatniego bossa przy pomocy runy obszarowej lub dobijaniem demona.

Używałem run SD aby skrócić długość filmu, ponieważ mam marny upload, a zależało mi na tym, aby podzielić się filmem ze znajomymi najszybciej jak tylko się da. Zapewniam jednak, iż wykonanie areny jest w pełni możliwe bez użycia pojedynczej runy (udało mi się to dzień wcześniej) - używając jedynie exori vis/frigo/mort, przy czym koszty nie wzrosną znacząco - około 3-4 plecaków mikstur więcej.

http://rapidshare.com/files/71032545/arena.avi
http://www.uploading.com/files/YW1IGROH/arena.avi.html

Jednocześnie chciałbym zauważyć, iż test ten został uruchomiony właśnie w celu dokładniejszego sprecyzowania cen poszczególnych mikstur oraz mocy zaklęć. Proszę więc nie narzekać na to, iż magom jest za dobrze - mi również się to nie podoba i mam nadzieję, iż ulegnie to zmianie choć w małym stopniu.

Życzę miłego oglądania. :)

Edwardo 20-11-2007 18:45

35MB.... za dużo jak na mój net :(

Piszczek16 20-11-2007 18:53

Łatwo ci to poszło. Z jednej strony dobrze cip zrobił bo chociaz waste niema, teraz jak sorci/druidy robily arene to strasznie to byl duzy wydatek i problem.

Gelt 20-11-2007 18:58

@up

No i.? Nikt przecież nie każe Ci tego robić ;| teraz od groma będzie tanich broni. Jest waste, jest zabawa.

@topic

Ta.. zabawa w berka ;/ ewentualnie zabawa MS'a w EK..

Rothes 20-11-2007 19:12

Dostałem kilka PW z zapytaniem jaki kodek potrzebny jest do odtworzenia filmu - jest to DivX.

A najlepiej to ściągnąć K-Lite Mega Codec Pack, czyli wszystko w jednym. Mając je odtworzycie każdy film. :)

Ok'rzes 20-11-2007 19:16

Hmmm nie pocieszył mnie ten film.......... :S cóż za pół roku znowu cośnowego bdzie xDD

Caruel 20-11-2007 19:18

no to co by nie mówić mag teraz już nie jest taki biedny ^.-

Soulmann 20-11-2007 19:18

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Piszczek16 (Post 1756193)
Łatwo ci to poszło. Z jednej strony dobrze cip zrobił bo chociaz waste niema, teraz jak sorci/druidy robily arene to strasznie to byl duzy wydatek i problem.

Przynajmniej było zabawnie : )

Zhukova 20-11-2007 19:18

Hehe, dziwnie troche wygląda ten vis na odległość. Mimo że mam ms to mi się nie podoba bo pk będzie za łatwe...W dodatku się pójdą gonić te godziny spędzone na huntach podczas których trenowało się celowanie z visa i błyskawiczne obroty ;] Gz zrobienia areny ;

Koszyk 20-11-2007 19:23

Cytuj:

Acha, jeszcze jedno...ile średnio uzupełnia ten najdroższy mf ?
ok. 300 mp z tego co sie dowiedzialem.

Glacial 20-11-2007 19:51

@Rothes
Wytłumacz mi dokładniej ten nowy patent związany z czarami strike na odległość. Bo zauważyłem na filmie rzecz, która mnie zdziwiła. Dokładnie w 02:33 rzucasz zaklęcie exori mort, a strike pojawia się przed tobą, czego efektem jest nie trafienie w monsterka, a kolejne strajki, które następują po nim są już celne.

Rothes 20-11-2007 19:56

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Ten co wie (Post 1756299)
@Rothes
Wytłumacz mi dokładniej ten nowy patent związany z czarami strike na odległość. Bo zauważyłem na filmie rzecz, która mnie zdziwiła. Dokładnie w 02:33 rzucasz zaklęcie exori mort, a strike pojawia się przed tobą, czego efektem jest nie trafienie w monsterka, a kolejne strajki, które następują po nim są już celne.

Musisz atakować potwora, aby czar naprowadził się na niego. W przeciwnym wypadku działa tak samo jak teraz. Chyba kliknąłem wtedy za słabo, bo nie załapało. ;)

kocica 20-11-2007 20:22

#up
ale wciaz mozna sie bawic w juz niepotrzebne celowanie? czyli, gdy nie zaznaczymy potworka, to mozemy stac przed nim i visowac jak przedtem?
@topic
no coz, up mi sie bardzo podoba, jednakze to co sie dzieje teraz, to jest troche przesadzona i jestem pewien, ze zmienia ceny tych potow, obrazen etc.. moze w koncu bedzie wybalansowane!

@Might@ 20-11-2007 20:30

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Rothes (Post 1756036)
Witam!

(czyli 600 many na turę), co i tak wystarcza w zupełności do łatwego blokowania tychże potworów (mam nadzieję, iż rozwieje to wątpliwości co do "słabego" leczenia dla rycerzy - "jedynie" 1200 hp na turę)[*]

Nie kumam troche :P Czyli na jedno uzycie knight bedzie mogl odnowic 1200hp ? Ale jak skoro 1 potem regeneruje 600 hp ? A exhaused ?

Rothes 20-11-2007 20:37

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez @Might@ (Post 1756370)
Nie kumam troche :P Czyli na jedno uzycie knight bedzie mogl odnowic 1200hp ? Ale jak skoro 1 potem regeneruje 600 hp ? A exhaused ?

Możesz użyć 2 mikstur po ~600 hp w czasie, gdy potwór uderzy Cię tylko raz.

..::QRAS::.. 20-11-2007 21:12

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez kocica (Post 1756349)
#up
ale wciaz mozna sie bawic w juz niepotrzebne celowanie? czyli, gdy nie zaznaczymy potworka, to mozemy stac przed nim i visowac jak przedtem?
@topic
no coz, up mi sie bardzo podoba, jednakze to co sie dzieje teraz, to jest troche przesadzona i jestem pewien, ze zmienia ceny tych potow, obrazen etc.. moze w koncu bedzie wybalansowane!

Wez to na logike ok ?

Saviour 20-11-2007 22:45

A ile można było kiedyś używać uh na 1 atak potworka w takim bądź razie? Bo narazie to nie caję ogromu tejże róznicy :P

KaMiLSpAwW 21-11-2007 02:34

UHa można bylo użyć raz na ture (1 atak potwora) czyli 100ek uhał sie za 600hp co turę a teraz będzie 1.2k hp :)

btw. mnie nie obchodzi, co tam dodadzą magą jak to robi większośc tutaj , gram knightem i interesuje mnie tylko to co u niego zmienia (fluidy tansze <prosi>) :)


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 05:47.

Powered by vBulletin 3