Forum Tibia.pl

Forum Tibia.pl (http://forum.tibia.pl//index.php)
-   Poradniki (http://forum.tibia.pl//forumdisplay.php?f=31)
-   -   Noobish - Język n00bów (http://forum.tibia.pl//showthread.php?t=8293)

Oxygane 09-08-2004 18:06

Noobish - Język n00bów
 
Wszyscy piszą bardzo "poważne" artykuły więc ja chciałbym zrobić coś na luzie, na www.tibianews.net znalazłem bardzo fajny tekst, postanowiłem go przetłumaczyć i zamieścić tutaj.


Noobish - Oficjalny język obowiązujący na ziemiach Rookgaard'u ostatnimi czasy bardzo się zmienił i stał się znacznie bardziej podobny do normalnego Angielskiego, dlatego Arcymagowie z uniwersytetu na Edron zdecydowali się opublikować książke pt. "Tradycyjny Noobish" której treść była ustnie przekazywana przez wszystkie pokolenia Tibijczyków.

Oto podstawowe zasady tego pięknego języka:

* Reguły gramatyki są dość proste, ponieważ przeszłość i przyszłość zostały usunięte i zdania mogą zwierać jedynie bezokoliczniki i czas teraźniejszy.

* Zaimki dzierżawcze zostały zmodyfikowane i istnieje jedynie "mi", "ur" oraz "is", nie istnieją zaimki żeńskie. Przykład: "mi uant taht" - I want that.

* Czasownik "to be" (być) został zredukowany jedynie do formy "arr", w skrócie "r" we wszystkich osobach. "mi r GN"

* Czasowniki z końcówką "-ve" powinny się kończyć na "-f" a czasowniki z końcówką "-e" w ogóle powinny jej nie posiadać. "gif mi itans plx", "mi lik gpis plx".

* Wszystkie wyrażenia powinny być zakończone "plx", "plz" lub "yes plx"


Ortografia jest bardziej złożona i posiada wiele zmienionych słów, najważniejszymi z nich są:

Free : fri
Items : itans
Stuff : stuff
Equip : iq
Gamemaster : GN
Account : acon
Password : pas
Skills : sklis?
Level : llv
Mainland : Mian

Słowo "Rookgaard" wypowiada sie na różne sposoby np. "Ruk" "Rock" "Rok" "Rox" "Ruuck" "Ruuk" i "Roock" jako końcówka najczęściej występuje wyraz "–guard" lub "–gaurd"

Wyjątkowym słowem jest słowo "THIEF" (złodziej) i odnosi sie do złodzieji, hackerów i złodzieji expa. Orginalną formą w Noobish jest "THIFE", ale również poprawne są formy "THEIF, "THIF", "THEF", "TIFE", "TEIF", "TIEF", "TIF", "TEF", "THIE" oraz "THEI". Wszystkie te wyrazy muszą być pisane wielkimi literami.

Bardzo istotną cześcią języka Noobish są wyzwiska, najpopularniejszymi są "Son of peach" oraz "Sun of beach".

Narzil 09-08-2004 18:20

Dobrze przetłumaczone, a sam artykuł jest dość śmieszny. Ciekawy ten język noobish :p, a gramatyka bardzo trudna ;) .

Earl 09-08-2004 19:38

Artykul smieszny. Najgorsze jest to ze na rooku na serio tak sie mowi. Szkoda tylko ze nie zanalazly sie tam polski pozdrowienia typu <cenzura> i <cenzura> czasem <cenzura> a takze <cenzura> :P

Veredan 09-08-2004 19:45

Bardzo przyjemny artykulik, ale niestety prawdziwy. Bardzo w kazdym rzie brakuje mi tu wyrażenia "<cenzura> ci w <cenzura>" albo "ty <cenzura>" które ostatnimi czasy są często używane nawet w rozmowach z ludźmi polskiego nie znającymi :)

Dan the Automator 09-08-2004 19:46

Ale dodaj coś od siebie co :p? BO pomysł ogolnie moze byc :D

Np jak ja siedziałem na rooku (ze 2 lata temu) to czołowy text to było "Mine!1" "u die in main!!1" (jak sie bawilem w "tarpowanie" na rooku, to kolo mi tak powiedział na SECURZE xP)

Milijon WhiteEagle 10-08-2004 01:31

Kiedyś jeden n00blista prosił mnie o kase a jak odmówiłem to napisał "U r Beach!"

kelt 10-08-2004 17:17

Poradnik bardzo fajny, śmieszny.
Bardzo dobrze że ktoś wreszcie napisał coś na luzie. :D

Ghost Nieudany 10-08-2004 20:00

Ja dodam tylko, że spotkałem ludzi krzyczących "Gimy itans plz!" :P

A słownik n00ba jest świetny i bardzo humorystycznie napisany :)

Psemek 11-08-2004 20:20

Ja od siebie dodam ze koles chcial zebym dal mu "flame sworda" :)

Dark Vilej 12-08-2004 09:12

Buhehehehe, fajny ten jezyk n00ba :D

Shiva 12-08-2004 09:14

Ale heheheh..
 
I tak jest najlepiej jak sie dorobisz calkiem niezlego levelika tak 50 + i masz nagonki na ciebie za "fri items" czy "<Cenzura> kill him hes muferfuker"(orginal)...
Text niezly:)

Kenzo 12-08-2004 10:47

Hehe
 
E to jeszcze ujdzie ja dostaje spazmy jak slysze moge byc twoim przyjecie moge no moge powiedz ze moge plx .... albo pk mnie zabil prosze pomuz plx :D

<JULO> 12-08-2004 23:46

kill nobs
 
Na pvp enforced jest bardzo fajnie, podchodzi noobi mozna od razu go ubic niestety czasem noob ma kolesi ale to jest zupelnie inna bajka.

I tu rodzi sie pytanie czy noob moze miec kolesi gotowych mu pomóc ?

I z tym pytaniem zaczne moje przedsenne przemyslenia :D

kubasek2 13-01-2005 17:18

:)
 
Szedłem kiedyś na roty. Kiedy zabilem rota pojawil się jakiś koleś i szybko podbiegl do zwłok rota. Wziąłem wszystko, lecz zauważyłem mace do którego się zbliżał. Ja byłem szybszy i wziąłem mace.Oto mojoa rozmowa z nim:
- giwe me mi mac
- ??
- this is myne!
- (skapowałem się o co mu chodzi) no! i was first!
- br?
- no
- haunted!!
- haha
- i have BRIT sword
- really?
- ye
- polak?
- son of bich
- f y ( skrót od fuck you)
- i hive friendZ
- i have friends too
- bie

koniec. skapował się że mam 11 lvl a on 8 miał lvl. Ja byłem magiem, on knightem. Pozniej jeszcze do mnie zagadal:

- Hi
- hi
- buy flame sword?
- fire sword?
- what is fire sword?
- do you have bright sword?
- no. i have scimitar
- and when we met first time what is your weapon?
- katana
- and you sad ( nie wiedzielm jak to sie pisze ) you have bright sword
- really? doo jou givie mii that?
- ...
- bich

I od tego czasu nienawidzę brazylijczyków

M@RI@N 17-01-2005 20:43

UUuuuuuu :P
 
Dzieki stary to juz wiem
jak porozumiewac sie z ludzmi
na Rookgaardzie 8o

Wypas 17-01-2005 21:12

ostatnio gdy treniłem na rotach przyszło 5 br - 2 sorce druid knight i pal
levele 9-46
spytałem się ich
-why you come here
koleś odpowiedział
-me lik this pleiz me do run

nie wiem jaki oni mieli exp z tych 4 rotów które im się respiły ale to byli br więc może im sie opłacało ;)

chinusia 05-02-2005 18:12

zajefajny jezyk :) na szczesci eniedlugo jush sie wynosze z rook'a<wlasnie:)> kiedys sobie poszlam pozabijac troszke owieczek :D a jakis koles za mna chodzil z tekstami "i want u" "i want ur pussy" itp. reszta bardziej ocenzurowana :p

Varmus 05-02-2005 18:57

Boże dopomóż
 
Wszyscy z was traktują to jako dobry żart, ale niestety prawda jest inna - to wszystko najszczersza prawda..
Boże, wspomóż dobrych Tibiańczyków: Zabij wszystkich n00bów ALBO spraw, by mieli wieczne lagi i kilometrowe( ;) ) kicki...
Amen.
A tak poza tym, sądzę, że CiP powinien wprowadzić obowiązkowy test z angielskiej gramatyki przy zakładaniu konta. Nie musi być trudny - n00bki i tak go nie rozwiążą...
I - co najważniejsze - za używanie wyrazów plz, plx itepe powinno grozić usunięcie konta!!
Kto się ze mną zgadza? MSG me fast :D !

Pozdrawiam wszystkich ludzi a n00by wieszam za klejnoty.

Shardzik 05-02-2005 19:07

A myslicie że tylko Br'sy mówią w tak po angielsku, jeden polak tez tak mówil
"Live(chodzilo o leave chyba) orr dethd"
"bich"
"I kil yu"
"chinted!"
I inne

Varmus 05-02-2005 19:21

@up

To może przy robieniu konta podawać swoją narodowość?
Później można by ją sprawdzić lookiem na gościu..


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 08:13.

Powered by vBulletin 3