Forum Tibia.pl

Forum Tibia.pl (http://forum.tibia.pl//index.php)
-   O wszystkim i o niczym (http://forum.tibia.pl//forumdisplay.php?f=20)
-   -   Waga (temat nie dziecka neo) (http://forum.tibia.pl//showthread.php?t=174600)

Zalgadis 11-05-2008 14:34

Waga (temat nie dziecka neo)
 
Co robić żeby przybrać na wadze 3-7 kg?
Wiem że większość użytkowników forum to dzieci w wieku 11 lat ale są tutaj także ludzie mający 15-20 lat, i ich pytam się.
Niektóre dziewczyny młodsze ode mnie ważą więcej niż ja.
Ważę 48 kg.
Mam 16 lat i 168 cm wzrostu.
Chcę przytyć ponieważ chodzę na siłownie i nie chce wyglądać jak szczypiorek ^^.
Nie śmiać się.
Down@
Tia, jasne xD
Down2@
A ile masz lat?
Down3@
Spadłem z krzesła xD

Gelt 11-05-2008 14:38

Pij duzo piwa, to Ci brzuszek urosnie ;x

Wystarczy zmienić dietę. Idź do dietetyka i powiedz w czym rzecz.

Marcin24 11-05-2008 14:41

Ja ważę 42 kilo i mi z tym dobrze!
@edit
Prawie 15, he he.

Michoss 11-05-2008 14:41

Odpuść siłownie na miesiąc, wystarczy xd.

@Zagladis
Marcin ma 8

Cytuj:

Marcin24 14:43:57
@Zagladis
Marcin ma 8
Marcin24 14:44:03
prawie 9 oszuscie!

Capality 11-05-2008 14:46

Uderz w kebaba

Itachi 11-05-2008 15:03

mam podobny problem ;) 176 i 67kg ...chudy jak patyk.. Tyle ze mojej przyszłej zonie to sie podoba ;) choć sam chciałbym przytyć ^^

.Matrik. 11-05-2008 15:03

Hm, ja mam 15 lat, wzrostu 1.81m, ważę ~60 kg. Normalne, nie?

>>>Mazix<<< 11-05-2008 15:11

Tzn. różnica między wzrostem a wagą powinna byc następująca.
Bierzemy z np. 160 tylko cyfrę dziesiątek i jedności. Mamy 60.
Idealna waga na ten wzrost jest
60 - 12 = 48kg.
Mając mniej niż 48 kg mamy niedowagę, a więcej- nadwagę (choc myśle że tak do 55~ kilo jest lekka)
Spoko :P. Mam w klasie kolegę 183cm i waży zaledwie 50 kilka kg. Lepiej być szczupłym niż grubym.

Gelt 11-05-2008 15:14

Zalezy dla kogo :-P

Możesz mieć po prostu predyspozycje do bycia chudym. Możesz jeść, jeść i jeść i nie przytyjesz albo naprawde mało.

Capality 11-05-2008 15:20

Ja dla przykładu mam bardzo szybką przemianę materii i za cholerę nie mogę przytyć "wizualnie" tzn. niby waga wzrasta ale jakoś nie widzę więcej ciała

183cm i 57kg(mało xd)

Vanhelsen 11-05-2008 15:31

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Gelt (Post 2051736)
Zalezy dla kogo :-P

Możesz mieć po prostu predyspozycje do bycia chudym. Możesz jeść, jeść i jeść i nie przytyjesz albo naprawde mało.

Ja tak mam, co mnie ciągle wkurza.
Ogólnie to pomysł z dietetykiem jest the beściak i tyle, bo nie wystarczy sie obżerać, trzeba wiedzieć jeszcze jak :D

Tompior 11-05-2008 15:32

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez >>>Mazix<<< (Post 2051731)
Mając mniej niż 48 kg mamy niedowagę, a więcej- nadwagę (choc myśle że tak do 55~ kilo jest lekka)
Spoko :P. Mam w klasie kolegę 183cm i waży zaledwie 50 kilka kg. Lepiej być szczupłym niż grubym.

Sratatata. Chyba cos ci sie pomylilo. Osoba majaca 160cm i 50kg ma niedowage. Dopiero od okolo 53kg bedzie waga dobra. Nadwaga (lekka) od okolo 57-58kg?

Najlepiej sobie sprawdzic BMI.

Btw. Zalgadis, www.sfd.pl

Rethfing on Aldora 11-05-2008 15:47

Ćwicz na masę (www.kulturystyka.pl/atlas - poczytaj). Ułóż dietę bogatą w węglowodany i białko, a potem daj ją do oceny na www.sfd.pl. Zresztą tam poczytaj, bo forum.tibia.pl nic Ci nie da. Jak widzisz są tu same chude dryblasy (m.in. ja, chociaż jestem w miarę zadowolony z 70kg przy 183cm wzrostu. Ale wiadomo, że chciałoby się więcej.).

Grue 11-05-2008 15:51

90kg przy 190cm, same mięsko xD Kup mass gainera i wwcinaj go, powinienes przytyć. A najlepszy to i tak kebab <3

Gelt 11-05-2008 16:28

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Rethfing on Aldora (Post 2051800)
Ćwicz na masę (www.kulturystyka.pl/atlas - poczytaj). Ułóż dietę bogatą w węglowodany i białko, a potem daj ją do oceny na www.sfd.pl. Zresztą tam poczytaj, bo forum.tibia.pl nic Ci nie da. Jak widzisz są tu same chude dryblasy (m.in. ja, chociaż jestem w miarę zadowolony z 70kg przy 183cm wzrostu. Ale wiadomo, że chciałoby się więcej.).

Przestajesz brać i masa spada. Wiem bo mój eks mi kiedyś to wszystko wyłożył xP Jak przestał chodzić na siłownię i tak się odżywiać to schudł 8 kg.

@Wieszok

Dokładnie. Jedna koleżanka chciala schudnąć, poszła do dietetyka, ten jej przypisał dietę. Jadła tyle co wcześniej, tyle, że inne rzeczy. Schudła pare kilo w pare tygodni. I waga się utrzymuje :-)

@down

Kreatyna zatrzymuje wodę w organizmie. Przestajesz brać -> masa spada.

Valard 11-05-2008 16:33

kreatyna? ;)

Zalgadis 11-05-2008 16:43

Za dużo offtopa mi tu walneli niektórzy.
Dzięks za rady, zapraszam do dalszego komentowania.

..::QRAS::.. 11-05-2008 16:44

"Jego wymiary to : 195 cm , waga 80kg" tyle o sobie xD a co do ciebie to kup sobie mleko w proszku albo wcinaj to co ma ogrom bialka (miesa np)

Tovob Lard 11-05-2008 16:47

na sfd Ci diete ułożą.

Glon Elriel 11-05-2008 17:22

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Grue (Post 2051806)
90kg przy 190cm, same mięsko xD Kup mass gainera i wwcinaj go, powinienes przytyć. A najlepszy to i tak kebab <3

: o 89kg przy 191 cm w :o 21 lat pozdro sobowtórze : d

lololol 11-05-2008 17:25

plan treningowy na mase, przy tym warto skorzystac z suplementow. polecam www.sfd.pl

@edit
oczywiscie nic nie przyjdzie z dnia na dzien, z 2-3 miesiace i zauwazysz rezultaty, przy dobrej genetyce moze troche szybciej :>

@edit 2

Cytuj:

Przestajesz brać i masa spada. Wiem bo mój eks mi kiedyś to wszystko wyłożył xP Jak przestał chodzić na siłownię i tak się odżywiać to schudł 8 kg.
rofl, to nei anaboliki zeby masa spadala od razu po odstawieniu, wystarczy zbilansowac diete.

Arrivald 11-05-2008 17:38

Zalezy czy chcesz miec dobra sylwetke, czy tez po prostu utuczyc sie jak swinia :p W pierwszym przypadku dobra dieta, duzo bialka i trening na silowni na mase, w drugim przypadku wystarczy ze zaczniesz duzo zrec przed spaniem i spasiesz sie momentalnie.

Voon 11-05-2008 17:41

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Itachi (Post 2051717)
176 i 67kg ...chudy jak patyk..

Rozwaliłeś mnie tym, ja mam 185 (niecałe) i waże niecałe 65kg a za chudego sie nie uważam.


@Top:
Jakiś miesiąc w McShitach i styknie.

@Down:
Ale wage uzyska. Nie liczy sie ogólne wyniszczenie organizmu, strata pieniedzy, masa przetrawianych śmieci ale to co uzyska. Tego ''pomysłu'' jeszcze nie było.

Tovob Lard 11-05-2008 17:47

zeby sie stolowac w 'mcshitach' to trzeba byc niezlym kretynem

Glacial 11-05-2008 18:01

to ja tez troche offtopnęł

mam 186/7cm i waże 56/7kg. Żre, Żre i gówno mi to daje. Żre czipsy, mięso, w chvj słodyczy, pije tylko i wyłącznie niezdrowe, przepełnione chemia i cukrem napoje gazowane a za cholere przytyć nie mogę. Aż tu pewnego razu....
...
Byłem na komisji wojskowej. Jest moja kolej badań lekarskich, rozbieram się, zważyli mi wzrok, zbadali wzrost itp. Wchodze za falochron, pokazuje rower, a po wszystkim lekarz tak na mnie spojrzał i powiedział:
"No przydało by się zacząć więcej jeść..."
Miałem ochotę go, kurde, kopnąć w krocze =/

Arka_Sath_Wielki 11-05-2008 18:31

@up
Mam to samo ;/ 14 lat 155 wzrostu 42 waze, zre wiecej od ojca, ciagle chipsy batony zapiekanki frytki pije cole i inne gowna a przytyje moze kg na 2 miechy ;/

Quezacoatl 11-05-2008 18:43

Dietetyk niewiele ci pomoże jak jesteś genetycznie zaprogramowany na chudzinę... możesz jeść wszystko a i tak nie przytyjesz do wieku ok 30 lat. Po co się w ogóle starać przytyć? Nie trzeba być napakowanym żeby nie wyglądać na "szczypiorka"...

@Autor
Zarąbałeś mój pomysł na avek jako element podpisu... przyznaj się!

Cytuj:

Mam to samo ;/ 14 lat 155 wzrostu 42 waze, zre wiecej od ojca, ciagle chipsy batony zapiekanki frytki pije cole i inne gowna a przytyje moze kg na 2 miechy ;/
Bo masz colę normalną a nie dietetyczną pić... srsly...

Walekifa 11-05-2008 18:56

Myślę,żeby po prostu więcej jeść ( Dużo ryżu u mięsa) No i ofc. ćwiczyć żeby ci to w brzuszek nie poszło ; )

Ja mam 180cm
Ważę 80kg(Obecnie 75,straciłem masę na wycieczce klasowej,ale i tak wrócę do normy)
Po prostu jem co chcę i ile chce. Nie ograniczam ani ilości,ani pory. Dużo mięsa na obiad. Kolacja to często nawet 3/4 sporego bochenka chleba. Niestety nie chodzę na siłownie więc idzie to w brzuch ; p Ale mam jeszcze czas,by się wyrobić..

spider-bialystok 11-05-2008 19:03

Ja bardziej niz sfd polecam www.body-factory.pl. Ogolnie cwicz ciezko, jedz dobrze i duzo !odpoczywaj!, bo czesto zapomina sie o tym ostatnim, a pozniej wielkie zdziwienie, bo na silce wypruwasz sobie zyly, a caly czas wygladasz tak samo.
I nie szpanujcie tutaj waga - licza sie wymiary, nie waga ;) U mnie 180cm, 76kg, w lapce 40cm, brzuch oczywiscie wyrobiony :)
Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Gelt
Jak przestał chodzić na siłownię i tak się odżywiać to schudł 8 kg.

Co w tym dziwnego? Tak jest ze wszystkim - jesli przestajesz cwiczyc to tracisz to, co wypracowales.

Gawus 11-05-2008 19:31

Hmm, masz 16 lat więc uczęszczasz jeszcze do szkoły.. Chciałem Ci dać moją dietę, ale raczej będzie to trochę niedostępne w szkole, chyba że się przełamiesz i nie będziesz zwracał uwagi na początkowe śmiechy kolegów, że robisz sobie piknik w szkole..

Jeżeli chodzisz na siłownię i ćwiczysz już pewien okres (nie jesteś już zielony, a twój staż jest większy niż 3-4 miesiące) to proponuję Ci zakupić sobie kreatynę - najlepiej firmy TREC Nutrition. Ostrzegam przed monohydrantem (kreatyna w proszku, która pompuje w Ciebie wodę i rozpierdziela wątrobę). Polecam w takim razie kreatynę już wysyntytezowaną tak zwany jabłczan kreatyny. Najlepszym wyborem będzie TREC Nutrition CM^3 (do potęgi trzeciej czyli sześciennej) 1250. Jest to Tri Creatine Malate. Buduje mięśnie, powoduje przyrost siły jak i nie pompuje w Ciebie nieograniczonej ilości wody <co dzieje się przy przyjmowaniu monohydrantu, po zakończeniu przyjmowania jej spowoduje spadek masy i utratę siły, masy>.

Równie dobrze możesz zakupić GluWitaminę również firmy TREC Nutrition :)


Jeżeli chodzi o piknik w szkole - zabieraj ze soba miskę ryżu z cynamonem i śmietaną, makaron z twarogiem, sporo kanapek i dużo picia <najlepiej niegazowanego i jedz i pij na siłe. Uwierz, że będziesz tył w oczach. Przy uczęszczaniu na siłowanię 3-4 razy w tygodniu i ostrych treningach będziesz wyglądał naprawdę zajebiście :p


Ja kończę właśnie pojemnik CM^3 1250 King Size Max Dose 360 capsułek (75zł). Efekty są bardzo zadowalające! Mam 186 cm. Ważyłem 81kg. Jedząc naprawde w c**j i uczęszczając codziennie na siłownię w miesiąc czasu przytyłem 13kg. W bicepsie z 35 cm mam 40 cm.(wiem, możesz pomyśleć, że trenuję chyba tylko biceps, ale nie, nie ćwiczę tylko bicepsa, wszystkie partie, to po prostu 'dieta' i te kapsułki) Klatki nie mierzyłem, ale naprawdę cycki mi wyskoczyły. Produkt wprost zajebisty!!

Valisha 11-05-2008 19:46

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez >>>Mazix<<< (Post 2051731)
Tzn. różnica między wzrostem a wagą powinna byc następująca.
Bierzemy z np. 160 tylko cyfrę dziesiątek i jedności. Mamy 60.
Idealna waga na ten wzrost jest
60 - 12 = 48kg.

hm... mam 170 cm. to znaczy, że powinnam ważyć 58 kg? ;o
to trochę niedowagi mam, bo ważę 46 ;d
niby jak na dziewczynę to nawet fajnie... ale mi się nie podoba ;p
i nie mogę nic przytyć. a jem duużo, bardzo dużo ^^ ;p

i czy to dziwne, że przez 4 lata nie zmieniła mi się w ogóle waga ciała? ;o

Zalgadis 11-05-2008 19:46

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Quezacoatl (Post 2052142)
@Autor
Zarąbałeś mój pomysł na avek jako element podpisu... przyznaj się!

Po to na czerwono stoi "W razie czego, PW do mnie" ^^

up2@
A można bez kreatyny czy innych tego typu rzeczy?
Ja mam taką "Activia, best mass xtreme" ale jej nie biore bo nie wiem czy dobra, bo brata z kiedyś.

Gawus 11-05-2008 19:50

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Zalgadis (Post 2052264)

up2@
A można bez kreatyny czy innych tego typu rzeczy?
Ja mam taką "Activia, best mass xtreme" ale jej nie biore bo nie wiem czy dobra, bo brata z kiedyś.

Pierwszy raz o tym słyszę :P

Poczytaj na forach może coś o tym, popytaj tam :-)

gyagen 11-05-2008 19:54

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez >>>Mazix<<< (Post 2051731)
Tzn. różnica między wzrostem a wagą powinna byc następująca.
Bierzemy z np. 160 tylko cyfrę dziesiątek i jedności. Mamy 60.
Idealna waga na ten wzrost jest
60 - 12 = 48kg.
Mając mniej niż 48 kg mamy niedowagę, a więcej- nadwagę (choc myśle że tak do 55~ kilo jest lekka)
Spoko :P. Mam w klasie kolegę 183cm i waży zaledwie 50 kilka kg. Lepiej być szczupłym niż grubym.

nie mam pojęcia skąd to bierzesz ale przy np. 170cm jeśli się waży 60kg to mamy już dobrą wagę a przy 59 jeden kilogram niedowagi.
@@@topic:Fast Foody powinny wystarczyć. Albo zamiast 1 obiadu to dwa w odstępie paru godzin

spider-bialystok 11-05-2008 19:55

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Zalgadis (Post 2052264)
A można bez kreatyny czy innych tego typu rzeczy?

Oczywiscie, ze mozna. Dobry trening, dobre jedzenie, duzo snu. To wystarczy, tylko nie licz na blyskawiczne przyrosty i nie wierz w bajki o 5cm w lapce w miesiac ;)

Walekifa 11-05-2008 20:19

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Capality (Post 2051744)
Ja dla przykładu mam bardzo szybką przemianę materii i za cholerę nie mogę przytyć "wizualnie" tzn. niby waga wzrasta ale jakoś nie widzę więcej ciała

183cm i 57kg(mało xd)

O.o potrzebujesz jeszcze z 15 kg ; D

Zalgadis 11-05-2008 20:58

A do tego makaronu z twarogiem mogę dodać cukier czy nie wskazany?

Gelt 11-05-2008 21:06

Cynamon jest słodki ;x

Zalgadis 11-05-2008 21:17

up@
Pomyłka xD
miało być bez ryżu i Cynamonuuu ;p

To jak z tym twarogiem? ;p

ciemne dropsy 11-05-2008 22:07

Jezeli chcesz przytycm by byc silniejszym, miec wieksza mase by moc lepiej powiedzmy grac w noge, w kosza, w reczna, zeby miec czym sie przepychac to biegaj, biegaj, biegaj. Jezeli chcesz sobie przypakowac - to wiadomo silownia. Jezeli zalezy ci na uprawianiu jakiejs dyscypliny to pierwsze rozwiazanie, chodzac tylko na silownie stracisz okropnie na szybkosci, gibkosci i zwinnosci, jezeli chcesz nabrac sily i masy, to trenuj na sprezynach. Wg mnei, najbardziej oplaca sie trenowac nogi i barki, one sie tobie do sportu przydadza bardzo. A jezeli chcesz po protu przytyc, to jedz wiecej, czekoladki itp ;) mi sie to udaje, a mam swietny metabolizm dzieki sportowi.


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 17:59.

Powered by vBulletin 3