Forum Tibia.pl

Forum Tibia.pl (http://forum.tibia.pl//index.php)
-   O wszystkim i o niczym (http://forum.tibia.pl//forumdisplay.php?f=20)
-   -   Problem z komputerem? Napisz, tutaj. (http://forum.tibia.pl//showthread.php?t=126449)

Vatone 07-05-2007 15:13

Emilok
Wielkie dzięki, działa!

Kuryca 07-05-2007 19:35

Ja mam taki problem, ze co jakiś czas, niezależnie od długości włączenia kompa włącza mi sie proces, który zaśmieca cala pamięć, wypełniając ja po brzegi. Proces ten nazywa sie "update.tmp" i nie da sie go wyłączyć, tzn klikam w 'zakończ proces' i kupa. Gdy gram w tibie, zostawia jej zazwyczaj 40% cpu wolnego. Nie sadze, żeby to był keylogger, bo do tej pory nie zostałem zhakowany (haha), poza tym jestem bardzo ostrożny.
Nie sadze, żeby było to związane z jakimkolwiek update, ponieważ wyłączam podczas pracy tego procesu wszelkie programy typu Java etc.
PS. (Kerio nic nie informował, raz skanowałem kompa Avastem, szczególnie pamięć , i kupa).
PPS. Po restarcie kompa proces znika, aż do następnego razu, oczywiście losowego.

..::QRAS::.. 07-05-2007 20:52

moze bys dal logi z hijackthis ?

Times 07-05-2007 21:08

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez emilok (Post 1416029)
Times, spróbuj ściągnąć jakiś program diagnostyczny, np everest home edition (darmowy) i pomonitorować temp.
Spróbuj także sprawdzić dziennik błędów w celu znalezienia jakiegoś zdarzenia odpowiadającego czasowi wystąpienia zwisu kompa. Dziennik znajduje się w 'panel sterowania' > 'narzędzia administracyjne' > 'zarządzanie komputerem' > 'narzędzia systemowe' 'podgląd zdarzeń' 'system'.

Ok, zrobiłem tak jak napisałeś. Podczas gry temperatura procka wynosiła coś kolo 39-40 °C, twardziela (systemowy) 36°C, a drugiego dysku 42°C. W dzienniku zauważyłem że podczas zawiechy wystąpił błąd "NetBT". W sumie w dzienniku wszystkie albo większość błędów jest przez NetBT powodowane.
Da się coś z tym zrobić ?

Cossma 08-05-2007 11:37

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Times (Post 1417372)
W dzienniku zauważyłem że podczas zawiechy wystąpił błąd "NetBT". W sumie w dzienniku wszystkie albo większość błędów jest przez NetBT powodowane.
Da się coś z tym zrobić ?

Cytuj:

1.
Otwórz aplet Połączenia sieciowe.
2.
Kliknij lokalne połączenie sieciowe, aby zostało skonfigurowane statycznie, a następnie w menu Plik kliknij polecenie Właściwości.
3.
Na liście składników kliknij pozycję Protokół internetowy (TCP/IP), a następnie kliknij polecenie Właściwości.
4.
Kliknij przycisk Zaawansowane.
5.
Kliknij kartę WINS.
6.
Kliknij opcję Wyłącz system NetBIOS przez TCP/IP.
nie jestem w stanie nic więcej ci pomóc bo nie napisałeś treści błędu.

Times 08-05-2007 16:11

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Cossma (Post 1418447)
nie jestem w stanie nic więcej ci pomóc bo nie napisałeś treści błędu.

Treść błędu :

Cytuj:

Typ zdarzenia: Błąd
Źródło zdarzenia: NetBT
Kategoria zdarzenia: Brak
Identyfikator zdarzenia: 4311
Data: 2007-05-07
Godzina: 19:46:30
Użytkownik: Brak
Komputer: BLASZAK
Opis:
Zainicjowanie nie powiodło się, ponieważ nie można utworzyć urządzenia sterownika.

Aby znaleźć więcej informacji, zobacz http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp w Centrum pomocy i obsługi technicznej.
Dane:
0000: 00 00 00 00 01 00 58 00 ......X.
0008: 00 00 00 00 d7 10 00 c0 ....×..À
0010: 11 01 00 00 3b 00 00 c0 ....;..À
0018: 04 00 00 00 00 00 00 00 ........
0020: 00 00 00 00 00 00 00 00 ........
Czyli że co?, nie mam sterownika ? :confused:

JustPlay 10-05-2007 13:10

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Kuryca (Post 1417104)
Ja mam taki problem, ze co jakiś czas, niezależnie od długości włączenia kompa włącza mi sie proces, który zaśmieca cala pamięć, wypełniając ja po brzegi. Proces ten nazywa sie "update.tmp" i nie da sie go wyłączyć, tzn klikam w 'zakończ proces' i kupa. Gdy gram w tibie, zostawia jej zazwyczaj 40% cpu wolnego. Nie sadze, żeby to był keylogger, bo do tej pory nie zostałem zhakowany (haha), poza tym jestem bardzo ostrożny.
Nie sadze, żeby było to związane z jakimkolwiek update, ponieważ wyłączam podczas pracy tego procesu wszelkie programy typu Java etc.
PS. (Kerio nic nie informował, raz skanowałem kompa Avastem, szczególnie pamięć , i kupa).
PPS. Po restarcie kompa proces znika, aż do następnego razu, oczywiście losowego.

start -> msconfig -> uruchamianie -> odznacz proces -> zastosuj -> uruchom ponownie

Addams 13-05-2007 19:34

Mój komputer dziwnie się zachowuje. Zaczęło się od tej usługi posłaniec, teraz ją wyłączyłem i poza tym dzieją się dość dziwne rzeczy, np czasem mozilla włącza sie kilka minut albo czasem w ogóle się nie chce włączyć.
Kiedyś miałem problem - kiedy wyłączałem neostradę komputer się zawieszał i trzeba było resetować. Jakieś 3 tygodnie temu zreinstalowałem windows i problem z neostradą zniknął. Ale teraz zaczyna się od początku. Znowu ten posłaniec itd.
Ktoś wie co może się dziać?:baby:

Xetasi 13-05-2007 19:43

Mnie dziwią dwa procesy "services. e x e", miałem own tibie, ale chyba już się jej pozbyłem i nie jestem do końca pewien.

Meryba 13-05-2007 21:36

Też mam te services e x e i nie da się go wyłączyć, w jakim folderze jest ten plik?

owntibia.exe 13-05-2007 22:08

@Xetasi
Podaj dokładną lokalizację tego pliku.


Wpisz w szukaj "services".
http://img470.imageshack.us/img470/4922/beznazwydp8.jpg
Jeżeli znajdzie ci plik "services. exe" w folderze:
http://img402.imageshack.us/my.php?i...eznazwydf9.png
to znaczy, że należy go zlikwidować (plik owntibii...).

.Matrik. 13-05-2007 22:29

A o to mój kolejny (-.-) problem:

Mam na kompie takiego wirusa, który niezależnie jak i ile razy go skasuję (nawet przez tryb awaryjny), pojawia się znowu. Nie mam pojęcia skąd się bierze, mam go dość długo i pojawia się po każdym formacie ponownie. Jest to robak emailowy (banwarum), zaszywa się w system32 pod nazwą mszsrn32.dll. Skasowałem już wszystko z konta email, ale problem się powtarza... Pomożecie?

Parys 13-05-2007 22:37

Wirus w sektorze rozruchowym? Przy formacie wpisz komendę Fixmbr.

.Matrik. 14-05-2007 14:42

@Parys
Ale jak... kiedy mam włączone formatowanie (przy jakiejś określonej liczbie %?)? Trzeba coś wcześniej wpisać, nacisnąć? Zatwierdzić potem enterem? Wyjaśnij jeśli możesz dokładniej.

BTW: Nie da się jakoś tego zrobić bez formatowania...?

Sir_Kopek 14-05-2007 15:01

Mam dwa problemy:

1.Problem z frapsem
Ja mam taki problem z pewnym programem. A chodzi o FRAPSa. Mam pełną wersje tego programu. Nagrywam np. coś z NFSa Carbona. Wyłączam grę, wchodzę w folder Frapsa i otwieram filmik, a tu problem. Filmik leci normalnie, wszystko słychać, ale jest problem z obrazem. Filmik jest bardzo jaskrawy, do połowy pojawiają się jakieś linie w różnych kolorach. Wogóle nie da się oglądać. Zrobiłem tak odinstalowałem i zainstalowałem ponownie Frapsa, nie pomogło. Popatrzyłem w ustawieniach, ale wszystko jest normalnie ustawione. Na innych grach jest ten sam problem: GTA, FIFA, THE SIMS, TIBIA, . Nie wiem co może być powodem, tak złego nagrywania. Pomożcie.

2.Problem z rejestrem.
Gdy chcę uruchomić rejestr (Start->Uruchom->"regedit"), wyskakuje mi błąd z komunikatem "Uruchomienie tej aplikacji nie powiodło się, ponieważ nie znaleziono r(po r pokazany jest jakis kwadracik).dll. Ponowne zainstalownie aplikacji może naprawić ten problem." W tym to już nie wiem o co chodzi.

Myślę, że ktoś mi pomoże.

emilok 14-05-2007 15:22

Sir_Kopek,

Co do drugiego problemu to płytka Winzgrozy w czytnik i naprawa instalacji systemu.
Na problem z FRAPsem może wpływać cała masa rzeczy, np możesz mieć w sterownikach karty graficznej ustawioną nakładkę na obraz video, która ma przejaskrawione kolory.

Dratris 14-05-2007 19:09

Witam. Mam problem. Bo jak mam obrazki to nie moge ich usunać !! Tzn. np. sciagam z neta otwieam i nie da sie zamknac. Myslalem ze to wir wiec cofka systemu a nie chce za kadym razem cofke. Nawet jak wezne z forum.tibia.pl avatary to nbie da sie wylaczyc. Skanowalem virusscan jotti org i czyste pliki. Pomocy

JustPlay 15-05-2007 10:14

wylacz proces / usun w trybie awaryjnym.

Venderer 15-05-2007 23:41

Nie dawno (za cholere nie moge sobie przypomniec gdzie!) czytałem o kloggu/wirze który instalując się na kompie przy okazji blokuje komendę alt+ctrl+del....

Dziś chyba coś takiego zassałem (bear share nie jestem pewny) dodatkowo nie ważne ile razy wyłączałem Bear'a ten znów sie włączał....

I odnośnie tego 'wira' ktoś może też o tym czytał?? Było tam dokładnie napisane jak się go pozbyć itd. Ktoś zna linka? Gdzie to było? Albo sam opisze?

proszę <?>
Jak nie to zrobie jutro formata i looz ale chciałbym o tym poczytać...


@EDIT
Ok znalazlem ten temat, jednak podane tam komendy nie działają, nie jest to plik svhost*****....
Jakieś inne ścierwo...

owntibia.exe 16-05-2007 01:24

@Venderer
Ściągnij Rootkit Unhooker i Process Explorer.
Zobacz też ten temat:
http://forum.tibia.pl/showthread.php?t=128723


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 11:05.

Powered by vBulletin 3