Forum Tibia.pl

Forum Tibia.pl (http://forum.tibia.pl//index.php)
-   Poradniki (http://forum.tibia.pl//forumdisplay.php?f=31)
-   -   Market (http://forum.tibia.pl//showthread.php?t=238402)

Pepeszka. 14-12-2011 00:05

Market
 
Oto opis Marketu, który pojawi/ł się wraz z zimową aktualizacją 2011 (9.4). Miłej lektury!

Cytuj:

Na początek przedstawię trochę informacji ogólnych:
Istnieją dwa rodzaje ofert:
  • Oferta sprzedaży
  • Oferta kupna

Rynek jest dostępny w każdym depozycie w każdym mieście.
Obaj, płatni i darmowi gracze mogą korzystać z rynku, ale tylko gracze premium mogą składać oferty kupna i sprzedaży na rynku.
Wystawienie oferty kosztuje 1% całej sumy za którą wystawiamy ofertę, ale nie więcej niż 1000 gp i nie mniej niż 20 gp.

Aby kupić jakikolwiek przedmiot musimy posiadać pieniądze w banku!
Jeżeli wystawiamy przedmiot musimy posiadać go w dp.

Jeżeli ktoś kupi przedmiot wystawiony przez nas pieniądze dostaniemy automatycznie do banku. Po zakupieniu przez nas jakiegoś przedmiotu zostaje on wysłany do specjalnej skrzynki w depozycie.
Podczas oferty sprzedaży przedmioty zostają pobrane z naszego depozytu. Jeżeli nikt ich nie kupi wracają na swoje miejsce.
Jakąkolwiek oferte wystawioną przez nas możemy w każdej chwili anulować!

Ograniczenia:
  • Naraz możemy mieć wystawionych maksymalnie 100 ofert w tym samym czasie.
  • Jednorazowo możemy wystawić maksymalnie 64000 przedmiotów. Przedmioty stackujące się (np 50 demon dustów) liczą się jako jeden przedmiot.
  • Możemy wystawiać większość przedmiotów w grze. Nie możemy wystawiać tylko następujących przedmiotów:
    • Zwłoki
    • Pieniądze
    • Książki, zwoje, dokumenty, itp. zapisane przez graczy
    • Wypełnione pojemniki na ciecz
    • Przedmioty okresowe (na przykład magical torch)
    • Zużyte przedmioty (na przykład soft bootsy, które zostały użyte i nie mają 100% czasu do zużycia albo amulety, które nie są w pełni naładowane)
  • Istnieje jeden rynek dla każdego świata gry. Nie możemy sprzedawać przedmiotów z naszego świata na inny.
  • Nie możemy zmieniać już wystawionych ofert (np. zmiana ceny lub ilości). Musimy anulować ofertę i dodać nową.
  • Jeżeli oferta nie będzie anulowana przez właściciela i nie będzie zaakceptowana przez klienta to będzie trwać przez maksymalnie 30 dni.
  • Rynek nie działa na rookgardzie ponieważ nie mamy tam dp.
  • Jeżeli mamy wystawioną jakąś ofertę to nie możemy zmienić świata naszej postaci. Najpierw wszystkie oferty musimy anulować.

Teraz przedstawie to w zdjęciach:
  1. Nasza skrzynka w której trzymamy itemki. Itemki które chcemy sprzedać muszą być w tej skrzynce.
  2. Skrzynka pocztowa. Tutaj przychodzą parcele do nas oraz przedmioty które kupiliśmy.
  3. Dom aukcyjny. (screen poniżej)

  1. Przedmioty podzielone na kategorie.
  2. Oferty sprzedaży tych przedmiotów które wybraliśmy w oknie 3.
  3. Wszystkie przedmioty z tej kategori którą wybraliśmy w oknie 1. Podświetlone są te które posiadamy w depo.
  4. Oferty kupna przedmiotów które wybraliśmy w oknie 3.
  5. Tutaj możemy zamieścić naszą ofertę kupna/sprzedaży.


Na zdjęciu wystawiam przedmiot four-leaf clover za cenę 10000.
  1. Tutaj wpisujemy nazwe przedmiotu którego chcemy sprzedać/kupić aby łatwiej go znaleźć.
  2. Ilość pieniędzy które mamy w banku (aby coś kupić musimy posiadać pieniądze w banku)
  3. Zaznaczamy czy dany przedmiot chcemy kupić (buy) czy sprzedać (sell).
  4. Wpisujemy cene za którą chcemy dany przedmiot sprzedać/kupić.
  5. Podatek który musimy zapłacić za wystawienie przedmiotu.
  6. Okno ofert które obecnie mamy otwarte.
  7. Szczegóły o wystawionym przedmiocie oraz cenie.
  8. Okno naszych ofert. Możemy tam sprawdzić szczegóły naszych wystawionych ofert lub historie ofert.
  9. Po zaznaczeniu tej opcji gdy ktoś będzie oglądał naszą oferte nie będzie widział naszego nicku.
  10. Tutaj wybieramy ile przedmiotów chcemy wystawić.
Na końcu naciskamy create i nasza oferta powinna zostać wystawiona.



Nasz przedmiot został wystawiony w ofertach sprzedaży.

Mazajka 14-12-2011 12:18

dobry poradnik , choviaz chyba kazdy by sie polapal w tym ;d


ps. nie ma juz tyle miejsca w lockerze co kiedys ? ;/

kagar11 14-12-2011 13:54

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Mazajka (Post 2823967)
ps. nie ma juz tyle miejsca w lockerze co kiedys ? ;/

teraz skrzynka "Mail" robi za lockerz

trochę mam na sell różnych przedmiotów to się je wystawi raz dwa i po kłopocie

panek666 14-12-2011 17:35

Jakieś okienko powinno wyskoczyć po dodaniu oferty sprzedaży? BO jak wystawiam i klikam create to mi znika okienko marketu i oferty nie wystawia... Co może być powodem?

PS: Robię tak samo jak jest to napisane w poradniku.

Pepeszka. 14-12-2011 18:25

Nic nie wyskakuje. A napewno masz premium account?

Artiis 14-12-2011 20:21

Super, wszystko fajnie ale znowu dla PACC...

Mazajka 14-12-2011 21:43

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Artiis (Post 2824007)
Super, wszystko fajnie ale znowu dla PACC...



grasz w DEMO wiec nie narzekaj...

Darkrose90 15-12-2011 13:06

dziekuje za pomoc pepeszka ;)
twoj poradnik bardzo mi pomogl dziekuje :)

panek666 15-12-2011 13:23

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Pepeszka. (Post 2823997)
Nic nie wyskakuje. A napewno masz premium account?

Ech.. no niestety nie posiadam :( I wszystko jasne.

troyanX 17-12-2011 00:16

jak zawsze update dla pacc ... -.- a jakby pomysleli o facc to wiecej osob by sie przekonalo do tej gry albo nawet niech wprowadza jeszcze wiecej opcji kupna pacc nawet za sms czy cos np na 7 dni :P nie kazdemu p[oprostu sie oplaca kupowac pacca chociazby na 30 dni ( np mi i wielu moim znajomym ponieważ gramy tylko wtedy gdy jest na to czas ...) nie wszysscy gracze to dzieci ktorych jedynym zmartwieniem jest ocena dop w szkole ;/ ja osobiscie gram 2-3 razy w tyg max po 2h wiec raczej nie oplaca mi sie kupowac pacc ;/ powinni wkoncu o tym pomyslec skoro i tak juz zrzynają od innych gier wiele rozwiązań o niech i o tym pomyśla :P

Mazajka 17-12-2011 05:48

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez troyanX (Post 2824130)
jak zawsze update dla pacc ... -.- a jakby pomysleli o facc to wiecej osob by sie przekonalo do tej gry albo nawet niech wprowadza jeszcze wiecej opcji kupna pacc nawet za sms czy cos np na 7 dni :P nie kazdemu p[oprostu sie oplaca kupowac pacca chociazby na 30 dni ( np mi i wielu moim znajomym ponieważ gramy tylko wtedy gdy jest na to czas ...) nie wszysscy gracze to dzieci ktorych jedynym zmartwieniem jest ocena dop w szkole ;/ ja osobiscie gram 2-3 razy w tyg max po 2h wiec raczej nie oplaca mi sie kupowac pacc ;/ powinni wkoncu o tym pomyslec skoro i tak juz zrzynają od innych gier wiele rozwiązań o niech i o tym pomyśla :P



a moze jeszcze pacc na 1h za sms 1.22 ?
moim zdaniem pacc jest w pewnym sensie odizolowaniem sie od
noobow , sa tam raczej ogarnieci ludzie , nie ma random pk i (czasem) sa wolne respy
czyli calkiem przeciwienstwo facc
moim zdaniem dobrze jest jak jest , zaduzo osob by gralo i by bylo zle tak samo jak rozdali po 7 dni pacc kademu kto nie mial .

Rudimir 17-12-2011 17:30

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Mazajka (Post 2824133)
a moze jeszcze pacc na 1h za sms 1.22 ?
moim zdaniem pacc jest w pewnym sensie odizolowaniem sie od
noobow , sa tam raczej ogarnieci ludzie , nie ma random pk i (czasem) sa wolne respy
czyli calkiem przeciwienstwo facc
moim zdaniem dobrze jest jak jest , zaduzo osob by gralo i by bylo zle tak samo jak rozdali po 7 dni pacc kademu kto nie mial .

Nie wiem o jakiej ty grze piszesz, ale raczej nie jest to tibia, a z pewnością nie wersja 8.0+ w górę.
Nooby są wszędzie pacc, czy facc- blokujących respy, pseudo-kozaków na nonpvp, nieogarów na pvp. Premium to nie jest jakiś mega wydatek, (choć w porównaniu z tym co dostajemy- niewspółmiernie wysoki) każdy botter co ma cashmakera na rotach/trollach czy mino kupuje za gp pacce i jeszcze mu sporo zostaje. Nie są to ogarnięci ludzie, bez bota to nawet leczenie im nie wychodzi :( nie mówiąc już o huntach, questach czy pk. Jedynie to wolne respy są.

Żeby nie było - nie mówię, że pacc'owcy to same nooby itd. po prostu czas premium to nie jest unikatowa, ekskluzywna rzecz dla najlepszych, każdy tibijczyk może go mieć. A że 90% tibii to nooby - to inna sprawa.

Strepsiu 19-12-2011 18:54

Dobrze wymyślili z tym Marketem ;p Szkoda, że jak zwykle tylko Premium mogą wszystko, no ale w sumie nie dziwię się Cipsoftowi.. W końcu im za to płacą ;)

Brooki95 19-12-2011 20:04

No może i dobry pomysł z marketem,addonami,nowymi expowiskami , ale ludzie nie róbmy z tibi WOW'a czy Bóg wie czego. Przystopujmy troche z tymi updatami bo naprawde niedlugo to nie będzie już ta sama gra.:o

Xer0 19-12-2011 20:16

A ja polecam uważać na market, chociaż to świetna sprawa to dużo osób probuje oszukiwać kupujać np "60000" przedmiotów po 1gp zamiast 1 przedmiot o cenie 60000 i ludzie się nabierają, sprzedaja swoj item po 1gp i tracą całą wartość.

No i GUI marketu jest okropne. We flashu nie aż tak!

dr.becal 19-12-2011 20:54

......,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ,,,.,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

KaKi_7 19-12-2011 23:23

Spoko pomysl z tym ; d

--- KaKi_7 dodał 0 minut i 36 sekund później ---

Nie bedzie przynajmniej tyle nie porozumien odnoscie handlu... ; d

lukash2000 19-12-2011 23:56

jak dla mnie wogole ten market jest do niczego. lepiej bylo jak wszyscy krzyczeli na trade, bylo jak na targu, ciezko wychaczyc dobra oferte - mega opcja. a tera? masakra.

Pietrzaktomek 20-12-2011 08:59

Dziękuje teraz wiem.A konta facc mogą sprzedawać?

terrador 20-12-2011 09:36

Moim zdaniem bardzo fajna sprawa z tym marketem, wystarczy wystawić ofertę sprzedaży i nie trzeba stać w dp i drzeć pape.


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 07:44.

Powered by vBulletin 3