Forum Tibia.pl

Forum Tibia.pl (http://forum.tibia.pl//index.php)
-   O wszystkim i o niczym (http://forum.tibia.pl//forumdisplay.php?f=20)
-   -   Problem z komputerem? Napisz, tutaj. (http://forum.tibia.pl//showthread.php?t=126449)

JustPlay 25-04-2007 18:42

Problem z komputerem? Napisz, tutaj.
 
Temat powstał aby zredukować masę zbędnych tematów, dot. oprogramowania, sprzętu, etc.

Jeżeli masz problem, poprostu napisz go TUTAJ, a nie zaśmiecaj forum zbytecznym tematem. Na forum będe, wchodził kilka razy dziennie, więc będe pomagał bieżąco... - licze takze na waszą pomoc.

Pozdrawiam,
JustPlay.

______________________

Www.GameFix.pl
Www.GameFix.pl/forum

matiiii 25-04-2007 19:47

OK.
Masz pierwsze zlecenie:
Ostatnio ściągałem instalkę pewnej gry przez przeglądarkę (Firefox), lecz nie ściągnełem jej do końca (wyłączyłem Firefoxa). Chcę ja teraz usunąć, ale wyskakuje mi błąd że plik jest używany przez inny program. Jak to usunąć?

Maggic 25-04-2007 19:52

Mam dokładnie ten sam problem...

..::QRAS::.. 25-04-2007 19:59

przez system awaryjny wyrzuc.

Kele 25-04-2007 20:02

Wejdźcie w Menedżer Zadań (Ctrl+Alt+Delete), zakładka Procesy, zakończcie proces explorer*****. Nastepnie naciśnijcie plik > Nowe zadanie (uruchom)... Tam wpiszcie cmd***** i dajcie OK. Następnie za pomocą poleceń dosowych przejdzcie do folderu w którym jest ów niedociągniety plik, poleciem "del <nazwapliku>" usuńcie plik. Następnie spowrotem wejdźcie do Menedżera zadań, Plik > Uruchom > explorer*****.

Voila!

Cossma 25-04-2007 20:44

Nie chciałbym być upierdliwy ale cóż problem to problem.

Pracuję w dużej międzynarodowej firmie.

Wszystkie komputery łączą się z internetem przez specjalny serwer w Holandii, wykorzystywany tylko na potrzeby zakładu.
Każdy komputer ma AV (+ prawdopodobnie FireWall na w/w serwerze).
Wszystkie PCty są stacjami roboczymi jednej domeny i każdy pracownik ma swój login i hasło. Tak samo każdy zwykły pracownik
ma konto "użytkownika z ograniczeniami". Więc zwykły pracownik może pomarzyć o zainstalowaniu jakiegokolwiek dodatkowego oprogramowania bez pomocy pracownika działu IT (ale i to jest łatwe do obejścia) B)

OK ale przejdę do konkretów.
Od początku kwietnia na polecenie Kwatery Głównej pracownicy działu IT masowo instalowali na wszystkich PCtach WaterWall'a.
Do tej pory był on tylko zainstalowany i w niczym nie przeszkadzał. Lecz pewnego pięknego dnia pracy skończyło się.
Od tamtej pory wszystkie dane, pliki lub inne informacje w momencie próby wysłania czegokolwiek pocztą (skrzynka e-mail służbowa, lub prywatna) lub próbą przeniesienia plików na pendrive, FDD, CD/DVD, Karta Flash, wszystko jest szyfrowane. Taki plik można normalnie uruchomić tylko na innych komputerach z w/w WaterWall'em.

Ktoś powie wyłącz to. OK, ale jak skoro:
*nie ma żadnego procesu w Menadżerze Urządzeń, lub innym programie pokazującym procesy uruchomione pod Windowsem.
*WaterWall uruchamia się ze startem systemu a nie ma go w autostarcie czy nawet w rejestrze!

tak czy inaczej skończy się ściąganie filmów, muzyki, etc. w pracy 8o

Jakieś mądre rozwiązania bo moje doświadczenie zawodzi. Chciałem usunąć ręcznie, jego biblioteki które są porozpierdzielane po folderach systemowych. Ale kolega z IT (w tym samym zakładzie) odradził gdyż w komputery bez uruchomionego/zainstalowanego WaterWall'a nie mają dostępu do internetu. Co więcej od kolegi dowiedziałem się że ten WaterWall został napisany na potrzeby firmy więc znalezienie instalki i zainstalowanie na domowym kompie graniczy z cudem, bo:
*instalki nie znajdę'
*nawet jak bym ją zdobył to po instalacji trzeba podać swój numer ID dzięki czemu WaterWall będzie identyfikował mnie jako użytkownika danego kompa i ten numer ID można użyć tylko raz (coś ala klucz).

Pozdro...

JustPlay 25-04-2007 21:07

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez matiiii (Post 1388642)
OK.
Masz pierwsze zlecenie:
Ostatnio ściągałem instalkę pewnej gry przez przeglądarkę (Firefox), lecz nie ściągnełem jej do końca (wyłączyłem Firefoxa). Chcę ja teraz usunąć, ale wyskakuje mi błąd że plik jest używany przez inny program. Jak to usunąć?

Kele odpowiedział.

@topic

Cossma, nigdy nie miałem styczności z tym problemem. Przepraszam, ale nie jestem w stanie Ci doradzic.

Coś poszukam, pokombinuje, ale nic nie obiecuje. Jak co, to dam znać w tym temacie < ;

Pozdrawiam,
JustPlay.

Tompior 25-04-2007 21:57

Problem techniczny:

Boje sie, ze mi niedlugo padnie procesor. Kiedy rano chce wlaczyc kompa dzieja sie rozne rzeczy. Czasem zanim sie wlaczy, probuje sie odpalic tak z 4 razy (tak jak odpalanie auta na mrozie). A czasem po tych 4 probach wylacza sie calkowicie i nie moge go uruchomic ponownie zanim nie wylacze i wlacze wtyczki z zasilaniem.

Cossma 25-04-2007 22:07

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Tompior (Post 1388949)
Problem techniczny:

Boje sie, ze mi niedlugo padnie procesor. Kiedy rano chce wlaczyc kompa dzieja sie rozne rzeczy. Czasem zanim sie wlaczy, probuje sie odpalic tak z 4 razy (tak jak odpalanie auta na mrozie). A czasem po tych 4 probach wylacza sie calkowicie i nie moge go uruchomic ponownie zanim nie wylacze i wlacze wtyczki z zasilaniem.

obstawiam
zasilacz do wymiany :D

Gorn Valorian 25-04-2007 22:13

Mam podobny problem co Tompior. Gdy odpalam, kompa zanim włączy się BIOS minie z 1-2 min. Zaś gdy włączam go nie długo po jego wyłączeniu odpala się szybciej (zależnie od czasu).

Nie wiem czy to pomoże, ale zaobserwowałem, że podczas uruchamiania się komputera lampka na switchu, pokazująca czy komputer jest włączony, świeci się i gaśnie. Moje podejrzenia padły na płytę główną, ponieważ czasem zegar w BIOSie ustawia się czasem na datę 21 Nov 2001 godz. 00:00, ale to są tylko moje spostrzeżenia i oczywiście, jak każdy człowiek, mogę się mylić.

Edit: @Cossma Możliwe, ale mi zasilacz podaje napięcie.

JustPlay 25-04-2007 22:33

Proszę sciągnąć SpeedFan'a i zdać relacje.

Kod:

http://dobreprogramy.com/index.php?dz=2&t=47&id=276

Tompior 25-04-2007 23:12

U mnie power to takie wielkie oczojebne niebieskie swiecace kolo :P
Dodatkowo powiem, ze od okolo pol roku komputer ciagle swierszczy :P
Kiedy nic nie robie jest to w miare ciche ale kiedy cos sie laduje np tibia albo firefox to swiszczy glosniej :< (nie jest to dzwiek wiatraka ani dysku)

Edit: oto speedfan:

http://img110.imageshack.us/img110/5...testnb1.th.jpg

Dodam, ze posiadam piecyka 3ghz i 1024mb ramu. Grafika radeon x600/x550 series.

Kele 26-04-2007 00:02

Cytuj:

(nie jest to dzwiek wiatraka ani dysku)
To jest dźwięk wydawany przez wiatrak/dysk. :) Oddaj go do serwisu niech Ci go porządnie przeczyszczą albo zrób to sam.

Tompior 26-04-2007 00:37

no niby tez racja :P
Nie bede oddawal do serwisu. Wole zrobic to sam :)

A czy ten wczesniejszy problem z nie wlaczaniem sie kompa moze byc spowodowany dolozeniem drugiego dysku przez co zasilacz nie wyrabia?:P

Kele 26-04-2007 09:13

Sam miałem takie cyrki na dwóch dyskach :) Odłącz jeden dysk i sprawdź jak sie zachowa komputer.

Nadrill 26-04-2007 09:25

Hm, zegar w Windowsie zmienił się na 12-godzinny, mam teraz np. 7:20. Jak to zmienić?

Cossma 26-04-2007 10:21

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Nadrill (Post 1389534)
Hm, zegar w Windowsie zmienił się na 12-godzinny, mam teraz np. 7:20. Jak to zmienić?

Panel Sterowania > Opcje Regionalne i językowe > [Dostosuj] > Godzina



Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Tompior (Post 1389340)
no niby tez racja :P
Nie bede oddawal do serwisu. Wole zrobic to sam :)

A czy ten wczesniejszy problem z nie wlaczaniem sie kompa moze byc spowodowany dolozeniem drugiego dysku przez co zasilacz nie wyrabia?:P

Jeśli masz tylko 2 dyski i nie masz dodatkowych urządzeń np. dodatkowa karta sieciowa, tuner TV, dodatkowy napęd CD/DVD to zasilacz spokojnie powinien wyrabiać. Sądzę że prawdopodobnie masz 300W zasilacz. Lecz jesli pytasz czy jest to pradwopodobne to opdowiadam że jest. Jeśli masz możliwość porzyczenia od kogoś mocniejszego zasilacza to proponuję sprawdzić czy PCet będzie się zachowywał tak samo.

Może należy rozwarzyć zakup zasilacza o mocy 500W ?

JustPlay 26-04-2007 10:29

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Nadrill (Post 1389534)
Hm, zegar w Windowsie zmienił się na 12-godzinny, mam teraz np. 7:20. Jak to zmienić?

1. Klikasz przycisk start
2. Kliknij polecenie Panel Sterowania.
3.
W panelu sterowania, klikasz w apletData, godzina, język i opcje regionalne. (lub też w Opcje regionalne i językowe)
3. Kliknij w polecenie, 'dostosuj'
4. Wejdz w zakładke 'godzina' i wykonaj następującą czynność

- Zmień wartość w polu Format godziny na GG:mm:ss, aby ustawić zegar 24-godzinny.

Pozdrawiam,
JustPlay.

Tompior 26-04-2007 15:37

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Cossma (Post 1389577)
Panel Sterowania > Opcje Regionalne i językowe > [Dostosuj] > Godzina





Jeśli masz tylko 2 dyski i nie masz dodatkowych urządzeń np. dodatkowa karta sieciowa, tuner TV, dodatkowy napęd CD/DVD to zasilacz spokojnie powinien wyrabiać. Sądzę że prawdopodobnie masz 300W zasilacz. Lecz jesli pytasz czy jest to pradwopodobne to opdowiadam że jest. Jeśli masz możliwość porzyczenia od kogoś mocniejszego zasilacza to proponuję sprawdzić czy PCet będzie się zachowywał tak samo.

Może należy rozwarzyć zakup zasilacza o mocy 500W ?

Mam tez dodatkowy tuner tv :P

Kulikos 26-04-2007 15:53

Potrzebuje miejsca na dysku C. Jak je zwiększyć, kosztem innego? Wiem, że to możliwe bo ojciec robił już tak nie raz, niestety nie stałę tylko na potrzebę chwili.Nie chce mi jednak pomóc bo myśli, że to dla tibii a tibia to przecież zła gra przez którą zabije go struną od gitary (RoTfL, brak miejsca na tibie HAHA, HEHE). Ktokolwiek mógłby mi pomóc? Btw. mam dysk C, D, E, F, G i H ;x n/c i chciałbym zabrać troche miejsca z E. Z górki tehaiks.


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 20:56.

Powered by vBulletin 3