Forum Tibia.pl

Forum Tibia.pl (http://forum.tibia.pl//index.php)
-   Inne (http://forum.tibia.pl//forumdisplay.php?f=19)
-   -   Mam lagi! pomocy! (oficjalny temat dot. lagów) (http://forum.tibia.pl//showthread.php?t=195876)

Shivek 21-10-2008 18:22

Mam lagi! pomocy! (oficjalny temat dot. lagów)
 
Jako iż narasta ilość tematów typu: "Tibia, lagi", "Dziwne freezy", "Dedłem przez laka", postanowiłem stworzyć ten temat. Tutaj wszyscy tibijczycy, którzy chcą się użalić nad lagami lub porozmawiać o nich niech piszą.
Mam dosyć już patrzenia na tych co tworzą nowe tematy o tej samej sprawie.
------------
<Wieszok> Od teraz to jest jedyny słuszny temat o lagach na xyz serwerze.
Osobom pytającym przypominam, że warto podać takie rzeczy jak świat, dostawcę neta i okoliczności lagowania.

Każdy inny temat będzie uznawany za zbędny spam.

o4x 21-10-2008 18:44

ja mam okropne lagi na a gram na swiecie Honera i niewiem jak sie ich pozbyc X(

Milten Magician 21-10-2008 18:57

@up
Nie graj :P.

Najprostszym rozwiązaniem będzie sprawdzenie od czego masz te lagi. Np bo masz słaby komp, syf na nim czy też jest to spowodowane twoim dostawcą internetu. Na lagi składa się wiele czynników.

Imho głupi temat.

DamianPall 16-11-2008 16:58

a więc mam firewalla który się nazywa zonealarm,przyznam że jest to dobry firewall bo jeszcze nigdy hacka nie miałem ale spowalnia mi neta ten firewalla.Czy każdy inny firewall mi tak będzie spowalniał czy to może wina czegoś innego?

VibulZiom 16-11-2008 18:36

@up
Im lepszą masz ochronę, tym mniej wydajności...

Clansman 24-11-2008 11:07

Witam
Mam pewien problem. Mianowicie, meczy mnie dość specyficzny lag, tzn przy każdej zmianie kierunku biegu (dokładnie po 1 kratce od momentu zmiany) postać zatrzymuje się na chwile, nie trwa to długo lecz jest strasznie irytujące przy manewrowaniu z szybszymi potworami. Nasilił się w ciągu ostatnich dni, wcześniej trwał dużo krócej, dla przykładu na 40 lvl z bohami spokojnie uciekałem vampowi z haste, teraz mam ~50 lvl i vamp mnie dogania. Wczoraj myslałem że jset to spowodowane przeciążeniem osiedlówki ale dzisiaj rano wchodze na tibie i dalej to samo.

Mam sieć osiedlową 512

512 RAM i brak wirusów na kompie.

Miki^^ 24-11-2008 11:14

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Clansman (Post 2347950)
Witam
Mam pewien problem. Mianowicie, meczy mnie dość specyficzny lag, tzn przy każdej zmianie kierunku biegu (dokładnie po 1 kratce od momentu zmiany) postać zatrzymuje się na chwile, nie trwa to długo lecz jest strasznie irytujące przy manewrowaniu z szybszymi potworami. Nasilił się w ciągu ostatnich dni, wcześniej trwał dużo krócej, dla przykładu na 40 lvl z bohami spokojnie uciekałem vampowi z haste, teraz mam ~50 lvl i vamp mnie dogania. Wczoraj myslałem że jset to spowodowane przeciążeniem osiedlówki ale dzisiaj rano wchodze na tibie i dalej to samo.

Mam sieć osiedlową 512

512 RAM i brak wirusów na kompie.

Podaj serwer.

Clansman 24-11-2008 11:22

Tak jak w podpisie, Isara.

sciera 26-11-2008 16:05

Mam problem bo przed chwilka zaliczyłem glebę przez kicka - nie jestem pewien czy to mój net/komp czy też problemy na serwie - tibia.com nie wczytuje się (raz mi się wczytała na 5 minut) - jeśli więcej osób ma ten problem to niech odpowiedzą.

Anduvirek 29-11-2008 16:57

Na grimerze w zeszłym roku i na początku tego można było zaliczyć 15 deadów, na 10 minut takie kicki były

Pisklakk 01-12-2008 15:18

Posiadam Neostrade 1mb, router D-Link 624t. Codziennie ok. 2-3 razy dziennie mam kicki, czesto bywa tak, ze po jednym kicku dostaje nastepnego minute po poprzednim(Laggow-freezow praktycznie nie mam od roku, jedynie kicki..). Jakies pomysly jak to zwalczyc;p?

MrLazy 11-12-2008 18:21

mam lagi ale to dziwne bo moj komp to laptop:
1.6GHz procek, 512 MB RAM. Zapchany beznadziejnymi rzeczami tez nie jest.
Moj net to 8MB (Virgin - Anglia).

Rafafos 12-12-2008 16:43

autorze tematu powiedz nam jaki jest twoj net provider ... jesli jest to MULTIMEDIA zapraszam cie do dzialu multimedia a problemy... cala polska u nich ma lagi i nikt nie wie czym to jest spowodowane :()

Shivek 12-12-2008 18:15

Cytuj:

mam lagi ale to dziwne bo moj komp to laptop:
1.6GHz procek, 512 MB RAM. Zapchany beznadziejnymi rzeczami tez nie jest.
Moj net to 8MB (Virgin - Anglia).
Podłącz bezpośrednio kabel usb z modemu do laptopa.

Faralek 14-12-2008 19:02

Ja po upie mam cholerne lagi. Może znów Ddos, Chociaż podobno 3/4 celesty ma lagi.

Baleron93 14-12-2008 19:46

Możliwe, że będziecie mieć mniejsze lagi kiedy wyłączycie wszystkie programy P2P, oraz zamkniecie okienka waszej przeglądarki. Wyłączcie firewalle oraz antyviry. Możliwe jest również, że ktoś was umyślnie pinguje, lecz na to chyba nie ma rady (może zmiana adresu IP)

Faralek 14-12-2008 20:32

U mnie jest tak że przed upem było ok a teraz.. w sumie przez chwile dziś było bez lagów ale 20 minut potem takie lagi że mnie cofało np na dlu...

MrLazy 15-12-2008 21:05

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Shivek (Post 2373576)
Podłącz bezpośrednio kabel usb z modemu do laptopa.

Mam podłączony kabel USB i nawet Lokalny też (Oba mam podłączone).
O co chodzi!? Pomocy.

Rasta-Bob 27-12-2008 16:55

Mam straszne lagi, czasem tylko się lekko przytnie na jakimś zakręcie czy nawet jak idę prosto, ale co chwilę mam takie lagi po paredziesiąt sekund a czasem po kilka minut... problem pojawia się tylko w tibii, więc niewiem co mam zrobić. Już padłem 3 razy w tym tygodniu (gram od niedzieli jakoś) ;/

Internet Chello 10mb/s
768mb ram
Procek 1.7Ghz
Lagi niezależnie od serwera, czy to char na Lunarze czy na Elysii czy innym świecie.

NOD32 Antivirus płatny - skanowałem, nic nie dało
Zone Alarm Free Firewall
Czyściłem kompa easy cleanerem i ad awarem - nic nie dało

hmm?

Jimi666 27-12-2008 17:28

Witam.

Mam od dłuższego czasu problem z internetem mniej więcej od 2 miesięcy moja specyfikacja.

AMD Athlon 64 3500+
GeFroce 9600 GT
3GB Ramu
Asus Xonar DX


Chello 10mb/s

Kaspersky IS


Problem polega na tym,że gram sobie normalnie i w regularnych odstępach czasowych są freezy na około 2 minuty.Format nie pomaga.Drugi problem jest taki,że od około 4 dni postacią ledwo chodzę,freezy,lagi.


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 13:12.

Powered by vBulletin 3