Forum Tibia.pl

Forum Tibia.pl (http://forum.tibia.pl//index.php)
-   Mainland (http://forum.tibia.pl//forumdisplay.php?f=22)
-   -   Skarbiec Imperatora Kazzo, Quest czy bójda? (http://forum.tibia.pl//showthread.php?t=58969)

Leito 22-12-2005 19:13

Skarbiec Imperatora Kazzo, Quest czy bójda?
 
Hmmm... Na początek małe wprowadzenie. Dostałem sobie bana :P nudziło mi się więc założyłem nowe konto-ot tak-do pogrania przez ten okres (aż 7 dni!).
Grałem sobie i grałem, ale to nie moja postać, nudno poprostu... Więc postanowiłem zająć się czymś twórczym... I tak to się zaczęło...
Mam pewną teorię dotyczącą tego skarbca, wg. mnie TO JEST QUEST! Tak dobrze czytacie!
Ten quest to (moim zdaniem) pewna zagadka matematyczna...

P.S
Jeśli ktoś zaciekawi się tym tematem, a sam temat będzie się rozwijał to postaram się rozwinąc swoją teorię...

P.S 2
To chyba nie QS?

Celastian Kight 22-12-2005 20:27

<proszę o skasowanie posta>

Leito 22-12-2005 20:35

Albo nie ;p. Zwróćcie uwagę, że w skarbcu (oprócz DSL, i tych itemów do których wszyscy wzdychamy) są różne kosztowności, wg. mnie one nie są ustawione w "artystyczny sposób", tylko ktoś to zaplanował... tylko nie wiem po co i jak!

Skarbiec kruzaka ma 50 SQM, a przedmioty "wartościowe" są na 100% na 40 SQM, na 4 (od razu przy wejściu są fieldy), a pozostałych 6 nie widziałem i nie wiem jak je dostrzec... Moim zdaniem tam nie ma nic <== spekulacje. Ponieważ być może tam też sa fieldy ( to by było symetryczne, no prawie [ na dole 4 fieldy są w miescach, których nie widzimy u góry, a dwa są tajemnicą])...

@re down:
Skąd wiesz, że to jest cyt. "zagadka dla megamózgów"? Rozwiązanie może być pod nosem.. A my tego nie dostrzegamy... Uwierz mi, że szukałem po tibijskich księgozbiorach wskazówek, ale albo nie na trafiłem na dobrą książkę ze wzmianką o kluczu, albo tego nie ma w książkach...

Myst Rydan 22-12-2005 20:43

Kolejny temat z gdybaniem. Prawda jest taka, ze bez jasnych wskazowek z gry (od NPC, z jakies ksiazki, cokolwiek) tego sie nie da rozwiazac. Tibia to nie jest gra dla megamózgow matematycznych zeby rozwiazac jakis quest, poniewaz takie megamozgi poprostu w to nie graja. Wiec jezeli jest jakis quest - to musza byc jakies slady w grze. Jezeli sladow nie ma, znaczy ze to jest czysta podpucha.

Celastian Kight 22-12-2005 20:55

Ale to bez sensu, przecież CIPsoft nie mógł stworzyć tylu rzeczy tylko po to, żeby sobie do nich wzdychać i marzyć. Według mnie większość rarów jest, była lub będzie do zdobycia. Nie wszystkie, na ML sworda czy blessed shielda racej nie ma co liczyć, ale inne...

PreKwu$ 22-12-2005 20:59

...
 
kiedys natknołem się na wskazówke, że muzyka jest kluczem
Może trzeba pokombinować z instrumentami przecież przed wejsciem sa zapadnie może trzeba bylo by ułyżyć je w jakis specjalny sposob i zagrac cos ?

Leito 22-12-2005 21:04

Według mnie w tym queście właśnie liczby odgrywają najważniejszą rolę. Chociaż z tą muzyką? Zaraz powiem coś odnośnie zapadni...(w edicie)

@edit:
Zapadni (active SQ) jest 16, w skarbcu jest 40 pól z itemami ... Trzeba odsiać te Podpuchy od tych potrzebnych... Pamiętacie desert quest? Tam zapadnia uaktywnia się TYLKO I WYŁĄCZNIE dla profesjii dla jakiej jest przeznaczona i tylko po dani odp. itemu.. Tu może być podobnie :)


@re down:
Z tymi instrumentami byłoby za łatwo... Tu musi być coś innego...

PreKwu$ 22-12-2005 21:11

Można by wziąść z 2-3 instrumenty i spróbowac poukładać jakoś może któraś zapadnia, zapadnie się :P Trzeba by było poczytać all tematy o tym queście i all informacije zebrać do kupy może jakiś większy lvl by sprawdził co nie co ;D

Evil Maul 22-12-2005 21:22

-.- naprawde znowu gdybanie co by bylo gdyby...=/

Z moich obliczen wiem ze w 99 % nie mozna tego questu wykonac dlaczego ? Dlatego ze z żadnych ksiag z tibi nie ma wzmianki o dostaniu sie do skarbca Kruzaka , a quest to nie żaden super , extra mózgoland ktory moze otworzyc najmadrzejszy czlowiek ;] wystarczy znac angielski jak rozwazujemy jakis quest jestesmy kierowani wskazówkami np : ,, to miejsce jest mokre i pelno w niej zieleni " - chodzi o bagno :) . Co z tego ze jakas suma rzeczy jest w tym skarbcu . Pomysl jezeli by byl taki quest to predzej bym myslal nad jakims kluczem albo dziura ( guardy zyja w ziemi wiec moze schowali klucz gleboko w ziemi aby basiliszek go nie ukradl - ale to tylko moje przypuszczenia , moze byc tak ze rodzina dwarfa Uzgoda chciala zrobic podkop pod skarbiec i im sie to nie udalo :P )

Leito 22-12-2005 21:28

@up: nie ma sensu powtarzać"gdybanie gdybanie gdybanie" Na początku napisałem, że to są tylko spekulacje! więc darujcie sobie takich commentów prosze...

Gtyk 22-12-2005 22:35

Zacznijmy od tego, ze jezeli jakikolwiek quest na DSL istnieje, napewno nagrody nie bedzie mozna odebrac bezposrednio w skarbcu, a przynajmniej dostanie sie do niego nie jest zwiazane z zapadniami... dlaczego?

Z prostego powodu... Itemy leza na ziemii... Nie sa zamkniete w skrzyniach czy czymkolwiek innym, z czego mozna je wyciagnac tylko raz... Jesli wiec uzyskamy klucz do skarbca, po kazdym restarcie serwera moglibysmy brac legsy czy jakiekolwiek inne kosztownosci poraz kolejny, codziennie!

Ok, byc moze klucz da sie uzyc tylko raz... Ale to nie rozwiązuje kolejnego problemu. Jezeli ktoś kto ma taki jednorazowy klucz, otworzyłby drzwi nie zamykajac ich, każdy mogłby tam wejść i zabrać to co zostało.

Bramka lvl? Mimo wszystko i tak znalazlby sie inny gracz z odpowiednim lvl ktory moglby wejsc do skarbca bez wykonywania questu.

Jedynym rozsadnym rozwiazaniem wydaje sie teleport w jakims odosobnionym pomieszczeniu do ktorego dostep mozna by uzyskac dopiero po wykonaniu wszystkich wymaganych czynnosci...

Moim zdaniem quest ten jest nieprzystosowany do obecnych norm gry, wg ktorych kazda nagrode mozna zdobyc tylko raz... Byc moze w ktoryms z kolejnych aktualizacji Cipsoft zajmie sie ponownym wprowadzeniem tego questu... O ile kiedykolwiek on istnial

Leito 22-12-2005 22:43

Tak, masz rację lecz jeżeli np kluczem do skarbca są przedmioty, które leża na wierzchu, to gdy się ich użyje -znikną i zostaną trzy skrzynie w pomieszczeniu- a więc quest może istnieć! :D

Alekanusek 23-12-2005 09:20

Było by bez sensu żeby tamte żeczy leżały sobie,tak dla widoku.CipsSoft czasu by na to nie marnował.Po co skarb jeśli nikt go nie może mieć?
Dla widoku?Troche śmieszne :D .Tżeba pomyśleć.Jest może milion sposobów żeby rozwiązać tą zagadkę.Rozwiązanie nie musi być w Kazordoon,może być w innym mieście :] .Postam Quest jest bardzo trudny,i lazi sie po wielu miastach,a co do tego tża sie bardzo namęczyć.Nie słyszałem by ludzie sie skarżyli na to :) .Jeśli tżeba będzie się tak namęczyć jak mówiłem, a dostanie się nagrodę, to czy będzie warto??Rozważcie to B)

Gallar 23-12-2005 10:07

...pff... no gdybajcie, może się Wam uda znaleźć rozwiązanie ;)
Nie wiadomo czy takowy quest istnieje.. mi się wydaje że nie... A bynajmniej że nie istnieje quest na dostanie się do skarbca..
Wiele w tibi jest miejsc gdzie rzeczy są pokazane ot tak...
Choćby wieża u Sweety Cyclopa...
Ludzie zastanawiali się czy da się dostać za te kamienie w wieży i coś im to nie wychodziło.. ja nie mówię że się nie da... ale..

Sozemego 23-12-2005 15:05

Mm, kto mowi ze to jest quest ? Jak na moje oko, jest to tylko quest-podpuszczajka, ludzie graja graja patrza skarbiec O_O, no to nic trzeba jakos sie tam dostac..Ale zaraz zaraz ten quest jest pewnie tylko dla pacc :( no to kupie sobie, 2 dni pozniej kasa w portfelu cipsoftu, a gracz nadal sie glowi...i gra dalej, kupuje nastepne, mowi kumplom o grze bla bla komercja -.-

Leito 23-12-2005 15:21

Ale bez takich smaczków, rzeczy do których gracz wzdycha tibia nie miała by tego "czegoś"... Być może jest to quest dla pacc, ale kto wie może faccowie mają większe szanse go rozwiązać ! Czekam na wasze opinie, spostrzeżenia, a nawet mity- cokolwiek co przybliży nas do rozwiązania tego questu !

Zac 23-12-2005 15:34

:)
 
fajny temacik; jak sie zrobi annihilatora w prezencie jets annihilator bear czy jakos tak, czytalem wiele tematow o tym "prezencie" że podobno oddaje sie go do jakiegos npc i wtedy mozna cos dostac, ale co sie dostaje, do kogo isc i co powiedziec do tego npc nikt nie wie. Moim zdaniem po oddaniu tego prezentu moze dostaje sie klucz do skarbca, moze tego klucza mozna uzyc tylko raz i postac ktora byla w skarbcu nie moze sie do nieg dostac drugi raz (wiecie cos jak pz lock), fajnie tak pogowkowac :)



i wydaje mi sie jescze ze kadzy npc jest przydatny przy wykonaniu questow po prostu ktos musialby porozmaiwac z kazdym npc (watpie ze komus sie chce) ale trzeba wiedziec co do nich powiedziec

sisza 23-12-2005 17:29

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Zac
fajny temacik; jak sie zrobi annihilatora w prezencie jets annihilator bear czy jakos tak, czytalem wiele tematow o tym "prezencie" że podobno oddaje sie go do jakiegos npc i wtedy mozna cos dostac, ale co sie dostaje, do kogo isc i co powiedziec do tego npc nikt nie wie. Moim zdaniem po oddaniu tego prezentu moze dostaje sie klucz do skarbca, moze tego klucza mozna uzyc tylko raz i postac ktora byla w skarbcu nie moze sie do nieg dostac drugi raz (wiecie cos jak pz lock), fajnie tak pogowkowac :)



i wydaje mi sie jescze ze kadzy npc jest przydatny przy wykonaniu questow po prostu ktos musialby porozmaiwac z kazdym npc (watpie ze komus sie chce) ale trzeba wiedziec co do nich powiedziec

może ale ja słyszałem że dostaniesz klucz za ciało basiliska(chyba dobrze napisałem)

Garbacz 23-12-2005 18:15

Fajny topic.
Sry jesli ktos juz o tym napisal,moglem nie zauwazyc,jesli tak upomnijcie mnie :)
Jesli moge wyraze swoje zdanie :P
Zapadnie moga byc pod fieldami, mniej wiecej jak "most rasizmu" na rooku :P
Chyba wiecie o co chodzi,stajesz a to ci cofa. A z tymi zapadniami kombinowalem tylko z ludzmi o roznych vocacjach,sprawdzilismy prawie all kombinacje ;) Sprobujcie z ciasteczkami Imperatora xDDDD dżołk B)

Bujak 23-12-2005 18:56

Moim zdaniem te itemy sa tylko na pokaz no jest skarbiec do ktorego byc moze da sie dostac ale nie koniecznie. Skarbiec to skarbiec... A itemy sa na pokaz zeby pokazac graczom o istnieniu takich itemow przeciez kiedys dsle lecialy z jakiegos potworka i ostatnia osoba ktora je miala konczyla grac i wywalila je do wody...


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 21:54.

Powered by vBulletin 3