Forum Tibia.pl

Forum Tibia.pl (http://forum.tibia.pl//index.php)
-   Inne (http://forum.tibia.pl//forumdisplay.php?f=19)
-   -   Multimedia, problemy? (http://forum.tibia.pl//showthread.php?t=153230)

Cyber Mech 04-11-2007 15:05

Multimedia, problemy?
 
Witam, nie wiem czy to wina akurat mojego providera czy Cipsoft, ale od zeszłego tygodnia, dokładnie środy mam lagi, tzn. ruch trwa z kilka minut, występują kicki, czasami da się pograć jakąś godzine, ale to juz naprawde jest sukces, nawet jeżeli się zaloguje to już będzie cud.

Bardzo proszę o jakąś fachową odpowiedż, bo nie wiem co o tym myśleć, czy te lagi to Cipsoft? A może Multimedia?

Żadnych wirusów nie mam, bo kumple też mają w sieci Multimedia i z tego samego miasta i taki sam problem mają jak ja.

Sąsiad z dołu ma internet w Vectrze, lagi może ma, ale nie ma żadnych problemów z zalogowaniem się, natomiast jak cały dzień mam, tzn. dzisjaj udało mi się zalogować po 11, a potem zaczęły się po woli lagi, potem to już kicki, następnie w ogóle nie mogłem się zalogować. Co robić?


Czekam na odpowiedż. :)

Tibia6669 04-11-2007 16:32

To napewno jest problem tej multimedi. Ja nie mam żadnych lagów czyli to nie jest wina cipsoftu
po fachowe porady zajrzyj tutaj:
http://forum.programosy.pl

Monte 04-11-2007 16:56

Zgłoś się do Twojego providera dlaczego tak się dzieje. Najprawdopodobniej jednak prowadzą oni jakieś prace i pewnie minie to za jakiś czas.

Cyber Mech 04-11-2007 17:03

Co mam zrobić, co dokładnie powiedzieć?
 
Dzieje się to już od 10 dni, tzn. ja i moi koledzy mamy problem z zalogowaniem, dzięki że pomogliście mi, ale mam jeszcze kilka pytań.


Tibia6669:Masz internet w Multimedii?
Monte:Co miałbym im powiedzieć, nie chce się spalić ze wstydu pytając się, "przepraszam, mam taki problem, otóż od półtora tygodnia nie mogę zalogować się na tibie, mam lagi,kicki". :p

Doradzcie mi coś, Tibia6669 na tym forum dokładnie czego mam poszukać?

Cyber Mech 04-11-2007 17:04

Co mam zrobić, co dokładnie powiedzieć?
 
Dzieje się to już od 10 dni, tzn. ja i moi koledzy mamy problem z zalogowaniem, dzięki że pomogliście mi, ale mam jeszcze kilka pytań.


Tibia6669:Masz internet w Multimedii?
Monte:Co miałbym im powiedzieć, nie chce się spalić ze wstydu pytając się, "przepraszam, mam taki problem, otóż od półtora tygodnia nie mogę zalogować się na tibie, mam lagi,kicki". :p

Doradzcie mi coś, Tibia6669 na tym forum dokładnie czego mam poszukać?

Sorki za 2 posty.

Monte 04-11-2007 17:10

Przeglądarki internetowe też Ci wolno chodzą?

Cyber Mech 04-11-2007 17:12

Właśnie!
 
Właśnie sęk w tym, że przeglądarki, ściąganie plików, ogólnie otwieranie stron jest w porządku, naprawde takie jak powinno być.

Mam 1Mb/s i ściągam po 115,110, 122, różnie i naprawdę jest dobrze, strony się otwierają normalnie, bezproblemowo.

Nie wiem, ale chyba jutro będe musiał zadzwonić do nich i spytać się czy nie prowadzą jakiś prac konserwacyjnych, bo jak chce człowiek pograć sobie w spokoju w tibie to normalnie nie może X(

Mam nadzieję, że koledzy wyżej doradzą co i jak :) na to licze ;)

Monte 04-11-2007 17:13

Nie do końca się na tym znam ale być może blokują Tobie port 7171 przez, który łączy się tibia.

Edit: Jak już pisałem wyżej nie znam się na tym, ale być może nie jest zablokowany ten port a tylko ograniczony został dostęp? Po prostu zgłoś się do dostawcy i tak będzie najlepiej.

Cyber Mech 04-11-2007 17:17

Też tak myślałem, ale...
 
Też tak na samym początku sobie pomyślałem, ale czy ten port jakby mi zablokowali to nie miałbym całkowitego dostępu do gry czy z lagami/kickami?


Ja to nie wiem co się dzieje, zagrałbym sobie w tibie, a że coś się dzieje z internetem, żadne tam wirusy, to już naprawde żenada.


Spytałem przed chwilą kumpla, który ma internet w Netii czy nie ma problemów z zalogowaniem się i lagami, to powiedział że wszystko śmiga jak powinno, no to fajnie czyli Multimedia ma problemy :/

Tibia6669 04-11-2007 18:41

Nie mam internetu w multimedi.
Na tym forum siedzą spece od komputerów.
Załóż temat to napewno ci odpowiedzą ;D

cheerios 04-11-2007 18:56

Miałem dokładnie ten sam problem, schemat odwalał się przez 5 dni, myślałem że to ataki tego całego DDoS. Sprawę przeważnie załatwiało ponowne włącznie kompa.

Teraz wszystko jest ok ; >

Cyber Mech 04-11-2007 19:14

Wytłumacz powoli, ok?
 
Cheerios mógłbyś wytłumaczyć mi powoli bo nie za bardzo kumam o co Ci chodzi?

Jeżeli chodzi o ten problem to mam go od środy zeszłego tygodnia, restartowanie kompa nic nie ma wspólnego z tym, próbowałem.

Do innych użytkowników, czy jest ktoś w stanie mi powiedzieć co miałbym dokładnie powiedzieć jeżeli będe to jutro zgłaszał do nich?

Wymyrymydymy 04-11-2007 20:09

Multimedia ma czasem takie cośX(. Lecz nie zdarzylo mi sie zeby to trwalo wiecej niz tydzien. Gdzie meiszkasz?

Tibia6669 04-11-2007 20:25

Jeśli chcesz wejść na to forum i nie wiesz jak napisac temat, to napisz go tak jak tutaj napisałeś(najlepiej zastąp słowo tibia jako "gra")

Cyber Mech 04-11-2007 21:02

Nom.
 
U mnie to trwa od 10 dni, jestem z Olsztyna.


Nie wiem co robić, teraz udało mi się wbić na serva, ale laguje troche, tzn. czasami tam stoje w miejscu, dziwne.

Może jest ktoś kto może doradzić coś jeszcze, pomóc?

Arha 04-11-2007 22:18

Też mam ten sam problem. . . mam neta z multi i mieszkam koło Olsztyna. Często nie włącza mi się character list a jeśli juz się zaloguje to tylko zrobię jeden ruch i lag parominutowy. Dzisiaj zadzwoniłem do multimedi, powiedzieli mi że problem zostanie przeniesiony do administratora sieci. Jeśli do wtorku nic nie zrobią, idę do multimedi i się zobaczy co będzie.

Cyber Mech 04-11-2007 22:34

A co powiedziałeś?
 
A co dokładnie powiedziałeś im? Bo jeżeli np. więcej osób będzie zgłaszało ten sam problem to bardziej się przyłożą i usuną tą usterkę w jak najkrótszym czasie.


Też tak miałem, lag, kilka minut postoje, dostane kicka że mnie z serva wywali to wtedy jest normalnie koszmar, grać się nie da.

Akurat teraz nawet grać się da, choć czasami zdarza się, że przelaguje :(

..::QRAS::.. 04-11-2007 23:00

moich 2 kolegow ma multimedie i nie moga grac w tibie poniewaz maja zablokowany ten port 7171

Arha 04-11-2007 23:24

Powiedziałem że z netem all jest dobrze lecz gry przez neta mi nie działają. I powiedziałem że kumpel ma ten sam problem.

Cyber Mech 05-11-2007 16:47

Też zgłosze.
 
Właśnie dzisjaj będe to zgłaszał za jakąś godzine, choć teraz nie mam problemów z zalogowaniem się na tibie, może po twojej interwencji wszystko wróciło do normy :p

Oby było dobrze i na przyszłość nie było takich problemów :(


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 09:30.

Powered by vBulletin 3