Forum Tibia.pl

Forum Tibia.pl (http://forum.tibia.pl//index.php)
-   O wszystkim i o niczym (http://forum.tibia.pl//forumdisplay.php?f=20)
-   -   Organy po śmierci (http://forum.tibia.pl//showthread.php?t=223204)

Noradin 25-10-2009 18:21

Organy po śmierci
 
Czy zgodzilibyście się na oddanie swoich organów po śmierci? No bo np. giniecie,serce nie bije,ale wątroba,nerka,płuca są dobre. Wiecie że w ten sposób możecie np. uratować komuś życie. Co o tym sądzicie?

Kozto$ 25-10-2009 18:23

Oczywiście, że bym się zgodził, uratowałbym innego człowieka. Myśle, że byłoby to szlachetne.

Mazur199 25-10-2009 18:26

tak


sssssssssssssssssssssss

CytrynowySorbet 25-10-2009 18:26

A czemu nie? Mi i tak się nie przyda, i nie obchodzi mnie, co ludzie zrobią ze mną po śmierci.

Res Khmer 25-10-2009 18:31

ja bym nie oddał napewno serca, wątroby - bo się by do tego nie nadawały :P jedyne co to nerki bo je akurat dobrze filtruje ;D

Arka_Sath_Wielki 25-10-2009 18:34

Tak

BialyOleander 25-10-2009 18:36

A Niech Se BierĄ

Albertus 25-10-2009 18:46

ja bym oddal ale pod warunkiem ze osoba której daje jest Polakiem , żeby się nie okazało ze dałem nerki czy wątrobę dla murzyna albo czegoś takiego. Ogólnie cel bardzo szlachetny i myślę ze każdy powinien się zgodzić , wtedy w Polsce nie braknąć by narządów.

Szacunek ludziom co je oddają.

Dan the Automator 25-10-2009 18:51

No to ruszcie tyłki do lekarza, weźcie papierek, podpiszcie i noście w portfelu. Nic trudnego.

@Albertus
ROTFL, ale jesteś głupi ;)

@Dolny post
Tak, z czytaniem też masz problem?

Albertus 25-10-2009 18:52

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Dobo (Post 2673562)
No to ruszcie tyłki do lekarza, weźcie papierek, podpiszcie i noście w portfelu. Nic trudnego.

@Albertus
ROTFL, ale jesteś głupi ;)

czemu jestem głupi? bo chce oddać organy dla Polaka .??

alienXX 25-10-2009 18:53

Tak. Co więcej zrobilem nawet cos w tym kierunku i nosze zawsze przy sobie oswiadczenie woli, ktore ulatwia transplantologom dostep do moich organow w przypadku naglej smierci.

Wzor podobnej karty mozna znalezc np. tutaj: http://www.poltransplant.pl/Download/ow_2008.pdf . Polecam.

Seeleesee1992 25-10-2009 19:12

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Albertus (Post 2673559)
ja bym oddal ale pod warunkiem ze osoba której daje jest Polakiem , żeby się nie okazało ze dałem nerki czy wątrobę dla murzyna albo czegoś takiego.

A ten wszędzie te swoje je*ane nacjonalistyczne teorie wpier*oli -.-

@top
Hmm… Mam pewne opory. Jakoś nie czułbym się komfortowo z myślą, że po śmierci będą mi organy wypruwać. Ale skoro nie będę już żył, to czemu miałbym nie pomóc innym ludziom? Musiałbym dłużej pomyśleć ;)

MiXer 25-10-2009 19:28

Oczywiście, bez problemu.
Po śmierci przecież do niczego mi się nie przydadzą, a uratować pare istnień ofiarowaniem organu, już nie żyjąc to tak wiele dla tego, kto na nie oczekuje. Ciekawe który mój organ będzie na sprawny w dobie fast-foodow i alkoholu

Wielkimanitu 25-10-2009 19:30

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Dobo (Post 2673562)
No to ruszcie tyłki do lekarza, weźcie papierek, podpiszcie i noście w portfelu. Nic trudnego.

Domyślnie jest ustalone, że każda osoba zgadza się na oddanie narządów po śmierci.

@TOPIC
Nie. Nie z powodu, że "bendom mi organy wypruwac" czy "hcialbym je oddac tylko Polakowi" ale z tego, że w państwowej służbie zdrowie wcale nierzadkie są różne ponure indywidua, które mogą mnie, oczywiście całkiem przypadkowo, uznać za zmarłego.

Tu można wyrazić oficjalny sprzeciw.

Lechista 25-10-2009 20:04

Zastanawiałbym się, ale raczej nie. Ide takim tokiem myslenia, ze gdy nasza sytuacja jest tragiczna(ale mozliwa do uratowania) to lekarze czasem się szybciej poddają się żeby tylko wziąć nasze organy i uratować kogoś innego(bo wiadomo, ze wtedy liczy się każda minuta). Nie zawsze walczą do końca o nasze życie. Dlatego gdy się nie zgodzę to jest większe prawdopodobieństwo, że lekarze zawalczą po ostatnią sekundę życia
@Up
Dokładnie o to mi chodzi

Beh0lder 25-10-2009 20:13

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Albertus (Post 2673559)
ja bym oddal ale pod warunkiem ze osoba której daje jest Polakiem , żeby się nie okazało ze dałem nerki czy wątrobę dla murzyna albo czegoś takiego. Ogólnie cel bardzo szlachetny i myślę ze każdy powinien się zgodzić , wtedy w Polsce nie braknąć by narządów.

Szacunek ludziom co je oddają.

ja bym oddal ale pod warunkiem ze osoba której daje nie jest Polakiem , a już w szczególnosci takim jak ty , żeby sie nie okazało ze dalem nerki czy watrobę dla albertusa czy czegoś takiego. Ogólnie cel bardzo szlachetny i mysle ze kazdy powinien sie zgodzic , wtedy w polsce nie byc tylu idiotow jak ty .

//
Twoja głupota mnie przeraża na serio . Chyba założe nowy temat bo trudno mi uwierzyc , że ludzie (choć co do ciebie mam watpliwości) mogą być takimi idiotami.
Cytuj:

czegoś takiego
Yyy czy mi się wydaje czy uwazasz mrzynow za przedmioty ?


@top
Własciwie to tak... ale tacy ludzie jak Albertus mnie odstraszają. Dlaczego ? Bo jesli mam uratowac przez przypadek zycie takiemu debilowi no to sorry.

Arashel 25-10-2009 20:19

Oddać można by, ale z tego co wiem to są bardzo ostre kryteria akceptacji ich...
A poza tym mi to wisi... Mają mnie skremować i wetknąć gdzieś do jakieś dziury...

@down
Nie wiem... Sprawdź...

CytrynowySorbet 25-10-2009 20:22

W sumie to sam nie wiem. I tak chcę, żeby po śmierci spalili moje ciało... No ale bez nerki też spłonę, right?

Miuek 25-10-2009 20:55

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Albertus (Post 2673559)
ja bym oddal ale pod warunkiem ze osoba której daje jest Polakiem , żeby się nie okazało ze dałem nerki czy wątrobę dla murzyna albo czegoś takiego. Ogólnie cel bardzo szlachetny i myślę ze każdy powinien się zgodzić , wtedy w Polsce nie braknąć by narządów.

Szacunek ludziom co je oddają.

...a co, jakby się okazało że to Ty dostałeś np. nerkę od murzyna lub azjaty? Co byś wtedy powiedział? Wyrwał byś ją sobie?...

Ja z uwagi na moją wadę krwi nie nadaje się ''na części''. Inna sprawa, gdybym był pełnowartościowym dawcą-w takiej sytuacji nie widzę najmniejszego problemu

Necromantor 25-10-2009 20:55

ja bym sprzedal na allegro


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 07:02.

Powered by vBulletin 3