Forum Tibia.pl

Forum Tibia.pl (http://forum.tibia.pl//index.php)
-   O wszystkim i o niczym (http://forum.tibia.pl//forumdisplay.php?f=20)
-   -   Stosunek do okularów. (http://forum.tibia.pl//showthread.php?t=212603)

Rybzor 28-04-2009 21:36

Stosunek do okularów.
 
Borze dromidor mi skasował mój ulubiony temat tego miesiąca - do pisania o tym, jaki macie stosunek do okularów, a jest on nawet ciekawy! (bo o "pytaniu tibijczyków czy poprawiają wzrok" przestał on być po dwóch postach).

Ja zakładam okulary jedynie do pracy przy komputerze. Znacznie przyjemniej mi się wtedy czyta, nie obciążam oczu w ogóle że tak powiem (chociaż mogę czytać i bez okularów bez problemu, po prostu w okularach odczuwam większy komfort). No i są z antyrefleksem, jest to dla mnie wielki plus, czytałem sporo dobrych opinii na ten temat i myślę, że również mnie to wiele daje. Na zewnątrz nie potrzebuję, bo nie wydaje mi się abym był jakiś ślepy czy coś, wszystko bez problemu "widzę" : p.

I nie, nie wydaje mi się, aby noszenie okularów to był jakiś wstyd. Wiele osób mi mówi, że nawet ładnie na mnie leżą, chociaż mało kto miał mnie okazję w nich zobaczyć.

A co Wy o tym sądzicie? Badaliście wzrok? Nie nosicie okularów mimo nakazu okulisty? Nie chce wam się/wstydzicie się?

AnonimowyPowrot 28-04-2009 21:40

okulary to pedaly ;[

@down

slaby sprzet masz po prostu

kołbaś 28-04-2009 21:40

niestety stosunków z okularami nie odbywam, ale i tak nosze je codziennie, mam wade -2/-2 a krotkowidz ma przesrane, bo ogolny brak szczegółów mnie denerwuje. Z okularami wyglądam lepiej, chociasz wiele osob pytało się mnei czy nie lepiej by mi było z soczewkami.

Gonzo 28-04-2009 21:41

Noszę soczewki kontaktowe, okulary czasami wieczorem. Nie ma w tym nic wstydliwego, niektórzy nawet lepiej wyglądają w okularach niż bez (ba, w niektórych krajach ludzie traktują okulary jako biżuterię).

Milten Magician 28-04-2009 21:42

Noszę bo muszę. Mam wadę +0.5 na jednym i +1.0 na drugim oku.
Mam spore szanse na wyleczenie zupełne więc próbuję.

Napaliłem się na soczewki swego czasu. Ale jak zobaczyłem ich cenę i ile jest z nimi zachodu to wróciłem do okularów.

Edit
Jednak największą wadą okularów jest to, że się bardzo łatwo brudzą ;/

neopostman 28-04-2009 21:45

Okulary wdziewam tylko w celu pożerania promieni słonecznych.
Ale kiedy byłem młody miałem lekką wadę, którą musiałem korygować okularami rok, czy tam półtora.

Ponoć wyglądałem w nich sexi ; d.
Ukryty tekst:
kobiety na to lecą

Rayza 28-04-2009 21:51

@Neo [hide]
wiadomo ;D

@
Ja nosze i jakoś problemów z tym nie odczuwam choć pare osob mówiło ze moze jednak lepiej bym bez wyglądał :p
ale trzeba je często czyścic :/
ale w gimn. na początku to było ciężko..

Dark Sven 28-04-2009 22:02

Wzrok mam jak jaszczomp.

Litawor 28-04-2009 22:03

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Dark Sven (Post 2533072)
Wzrok mam jak jaszczomp.

Ja też, ale tylko z bliska.

Czarna_Mamba 28-04-2009 22:06

Ja za to dumnie noszę moje okulary a'la Harry Potter, pomimo tego, że nie mam wady wzroku. : ))

Poza tym, stwarzają iluzję, że osoba jest inteligentna i oczytana xD, niektóre modele jednak (moje... : D) dodają +5 do nerdostwa. Ogólnie podobają mi się ludzie w okularach, szczególnie tych grubszych lub w bardziej wyrazistym kolorze, jednak nie każdemu to pasuje.

Ma się to siostry z -3/-6. : ) Jednak one preferują soczewki. Za to szwagier za Chiny nie dał się i twardo obstaje przy brylach. : )

Lasooch 28-04-2009 22:13

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez kołbaś (Post 2533043)
niestety stosunków z okularami nie odbywam, ale i tak nosze je codziennie, mam wade -2/-2 a krotkowidz ma przesrane, bo ogolny brak szczegółów mnie denerwuje. Z okularami wyglądam lepiej, chociasz wiele osob pytało się mnei czy nie lepiej by mi było z soczewkami.

Mam -4,5/-4,75 (i tak dobrze, że tylko tyle, ojciec ma -6). Soczewki uber alles, though ; )

Koleżanka ma -13, jej powiedz, że krótkowidz ma przesrane przy -2 =P

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Milten Magician (Post 2533048)
Napaliłem się na soczewki swego czasu. Ale jak zobaczyłem ich cenę i ile jest z nimi zachodu to wróciłem do okularów.

50 zł/miesiąc i masz soczewki, których nie musisz zdejmować na noc (sam takie nosze). Owszem, są to koszta.

FPISUJCIE MIASTA KTURE NOSZOM SOCZEWKI!!11one

Grocix 28-04-2009 22:14

Wzrok mam raczej dobry, okularow nosic nie musze. Ale nie mam nic przeciwko nim, a dziewczyny w okularach sa pociagajace :3

semilunaris 28-04-2009 22:15

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Lasooch (Post 2533087)
FPISUJCIE MIASTA KTURE NOSZOM SOCZEWKI!!11one

PINCZYN.

Okulary, słaba wada wzroku. Majnusy. Ktoś powiedział, że kobiety na to lecą. Chyba z dachów.

Juzefek 28-04-2009 22:18

@up
Starogard Gdański? xD
Ja kiedyś nosiłem okulary ale teraz już nie muszę :P

Lasooch 28-04-2009 22:18

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Grocix (Post 2533090)
Wzrok mam raczej dobry, okularow nosic nie musze. Ale nie mam nic przeciwko nim, a dziewczyny w okularach sa pociagajace :3

Niektóre. Ale ogólnie wolę bez ; )

Notabene, dziewczyny, które robią :3 też są pociągające.

Raxeff 28-04-2009 22:23

Soczewki. Okulary noszę zawsze wieczorem w domu, gdy już soczewki zdejmuje. Nosiłem je właściwie długo, ale jednak soczewki wygodniejsze. Nie ma problemu gdzie je podziać jak idziesz grać w nogę, nie parują zimą itp.


Wada +3.5/+4

Stanley6a 28-04-2009 22:27

A ja nosze okulary i mi to nie przeszkadza i nie przynosi wstydu ;d Jestem krótkowidzem ;d Koło -2/-2 ;d Podobno w okularach wyglądam lepiej niż bez. Nie wiem. Nie potrafie tego ocenić. Przyzwyczaiłem się już.

Argen 28-04-2009 22:40

Ja ja się cieszę idealnym wzrokiem (0.00 : D). Ale do okularników nic nie mam, wyglądają o niebo lepiej kiedy noszą okulary, niż kiedy robią =.= na tablicę.

P.S.: Ryba, nudzi Ci się, co? : D

Valisha 28-04-2009 22:47

Nie noszę, mimo że powinnam, bo ostatnio słabo widzę. :) mam około -1/-0,75. A boję się iść do okulisty, bo w okularach jest mi dużo gorzej niż normalnie. Chociaż skoro ktoś powiedział, że dziewczyny w okularach są bardziej pociągające to może się zdecyduję.. ;)

Grocix 28-04-2009 22:52

@Lasooch
Noo, :3 tez jest plusem xD

@Valisha
Smialo! Ale musisz do tego robic ":3" i efekt gwarantowany!


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 21:42.

Powered by vBulletin 3