Forum Tibia.pl

Forum Tibia.pl (http://forum.tibia.pl//index.php)
-   Filmy (http://forum.tibia.pl//forumdisplay.php?f=30)
-   -   Jak zrobić "dobry" film (http://forum.tibia.pl//showthread.php?t=61841)

Etoric 19-01-2006 21:59

Jak zrobić "dobry" film
 
Jak dobrze wiemy do kręcenia filmów jest potrzebna najnowsza wersja TibiCam, którą możecie sciągnąć ze strony Tibia.pl, a jak jesteście leniwi to click http://www.home.no/tibicam/TibiCAM*****
Coś o filmach
W Tibi możemy tworzyć filmy, z Polowań, Questów,Wojen,Pk
Zwiedzania.
W tym temacie bedę starał sie uświadomić użytkowników jak należy tworzyć filmy.A więc zaczynamy:

Polowania-Hunty
Na ogół polowania są długie, nudne i monotonne. Nikt z widzów nie lubi przesiadywać nad 120-minutowym beholder huncie, a więc nie warto tworzyc tego typu filmow z których:
1. 80% filmu to czekanie na resp
~np. bicie slima pod Carlin(bez lootu, czysta monotonia)
2. Loot z potworów jest bardzo popularny
~mowa o : huncenie swamp trolli dla wędki
3. Exp z potworów jest bardzo niski
~bicie ratów, wilków, trolli
4. Zabicie danego potwora nie stwarza nam żadnego problemów
~amazonka, wild warrior
5. Podczas polowania strzelamy w członków wyprawy dla zabawy(runy,strzały)
~nie interesuje to jakim kto jest kozakiem i za ile walnie w kolege na party
6. Czekasz na resp(pkt 1.) i rozmawiasz z kolegami o znajomych z klasy, czy z podwórka
~mało kogo interesuje ze Kasia jest homo
7. Loot ma być widoczny
~ bez sytuacji gdy shooter podbiega i zabiera Ci loot

Questy
Najczęstszym błędem jaki się robi podczas tego typu filmów to QS czyli
nagrywając film z wykonywania questów NIE MOŻNA(!) pokazywać drogi, którą się przebyło idąc na quest. Więc jeżeli już chcesz nagrać film to zaczynaj go np. w ostatnim pomieszczeniu, czy też przy ostatniej jego części.
Przykład : Edron->Pola->Huntery->3x Smoki->XxX->tp Anihilatora
Film może być wyśmienity, loot znakomity, a każdy moderator go skasuje za QS! Więc Lepiej zacząć film przy tp Anihilatora bo wtedy film będzie bez jakich kolwiek podejrzeń o QS. A więc:
1. Film ma być bez QS!
2. Jesteś zwarty i gotowy.
~Nikt nie lubi czekać "ups zapomniałem uhów"
3. Robiąc quest nie bądz "zydem" i nie żałuj uhów
~ 100% irytacji gdy typek uha sie na głębokim redzie, wali w potwory z różdzki-kalecząc je. Kręcąc film musisz pokazać ze jestes bogaty i stać Ciebie na tą jedną runę Sd'ka

Wojny
Jest to najbardziej emocjonujący gatunek filmów, jeżeli go potrawisz sprawnie uchwycić.
1. Zawsze jesteś w centrum akcji
2. Twój lev powinien wynosić przynajmniej 60, i na nogach powinny być bohy
~ 100% irytacji gdy kamerzysta nie nadąża za akcją i biega, otwiera P.M pytając sie gdzie kto jest.
3. Nie bijesz przy okazji jakiegos wilka odchodząc od głownej akcji
4. Starasz sie kontrować stan Hp
5. Jeżeli jesteś uczestnikiem stosuj sie do pkt 2,3,4

PK
Zabijanie graczy jest bardzo ciekawym gatunkiem. Każdy lubi oglądać tego typu filmy jeżeli są ciekawe, a loot dopisuje.
1. Przed filmem namierzasz ofiarę
~ nikt nie lubi czekać az ty przejdziesz cale wybrzeze wzdłóż pol k. Carlin szukając 9 druida z snakebite rod'em
2. Bierzesz ze sobą uhy
~ są i tacy co nie biorą;]
3. "Nie porywaj się z motyką na słońce"
~ przyjmując masz 20lvl nie staraj sie zabić 40ms'a bo:
a) 40lvl+50mlvl=sd w ciebie za 200~(max)
b) osoba ta ma NA PEWNO protektorów: On sie schowa do depo a ty z white skullem czekaj na 120E.K
c) jest to ryzyko, ale opłacalne, więc jezeli uwazasz ze czujesz sie na siłach:P to mozesz zaryzykowac. Nie publikuj jednak nieudanej próby.
d) Nie atakuj 20lvl+ Knightów. Pan ma 350+hp, na ogol ma juz 4mlvl-z czym sie wiąze uzywanie uhów i ze skilem 50 z dworęczną bronią delikfent Ciebie szybko ubije.

Zwiedzanie
Odkrywanie nowych ziemi jest ryzykowne. Ty myślisz ze jestes Kolumbem, a kazdy o tym miejscu wie. Cichy mac poki co zrobil co trzeba i ten gatunek uwazam iz mozna sobie odpuścić

Fabularne
Inne gatunki:
1. Mecze piłki nożnej-ciekawe, lecz żadko sie zdarzają
2. Gadanie z kolegami pod depo(patrz polowania->6)zmula zmula zmula
3. Pokazywanie itemów-chyba ze masz Blessed Shielda, albo Golden Bootsy
~myslisz ze twoj crown armor jest wyjątkowy, ale przechodząc sie po Carlin masz 100 domków w ktorych ów Armor leży



-Etoric

Sent 19-01-2006 22:12

super poradnik ;] masz do tego smykalke ;p

Vizharan 19-01-2006 22:35

Moderatorowie do boju :) Wklejac do poradnikow a nie tu :) ale gratz dla tego pana :)

Napewno sie przyda...;)

Fillipex 19-01-2006 22:55

Tak... poradnik calkiem fajny... tylko mnie ta strona z Tibicam zastanawia...

Segrrox 19-01-2006 23:05

Gratz!
 
Bardzo ciekawy poradnik, napewno się przyda komuś a czy ktoś z niego skorzysta to inna sprawa... :p :p Więcej ludzi takich jak Ty

Sir Saneris 19-01-2006 23:46

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Etoric
Zwiedzanie
Odkrywanie nowych ziemi jest ryzykowne. Ty myślisz ze jestes Kolumbem, a kazdy o tym miejscu wie. Cichy mac poki co zrobil co trzeba i ten gatunek uwazam iz mozna sobie odpuścić
-Etoric

w pełni popieram ^^

Cichy 19-01-2006 23:46

Dzieki Etoric za uznanie :]

Error85 19-01-2006 23:47

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Etoric
Zwiedzanie
Odkrywanie nowych ziemi jest ryzykowne. Ty myślisz ze jestes Kolumbem, a kazdy o tym miejscu wie. Cichy mac poki co zrobil co trzeba i ten gatunek uwazam iz mozna sobie odpuścić

i pozamiatane... Cichy & s-ka rox

Angel of Death 20-01-2006 00:18

Bardzo fajny poradnik, nie interesuje mnie kręcenie filmików (nie gram już w Tibie) ale powiem szczerze że czytałem z pewnym zaciekawieniem ten poradnik :)

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Fillipex
... tylko mnie ta strona z Tibicam zastanawia...

W przyklejonym temacie taki link też jest ;]

Fillipex 20-01-2006 01:02

@up
TAK! Sorry... moj blad.. nie sprawdzilem a powinienem... :]]
Poradnik jak juz powiedzialem calkiem dobry... tylko jakby jeszcze osoby, ktore beda nagrywac jakiekolwieg filmy, czytaly go to by bylo dobrze o.0

Rabanbar 20-01-2006 16:48

10/10 zapewne zostanie przyklejony

Mich@ł 22-01-2006 20:29

Poradnik także się nadaje do filmików w Tibiamovie.

Są lepsze, bo mniej zajmują.

sasza 24-01-2006 06:19

a jak sie ogląda filmy?? naczym sie ogląda prosze napiszcie na PRV bo ja nie mam programu żeby oglądać filmy więc na prv napiszcie czekam z góry thx

Torkix 01-02-2006 21:10

Wypas poradnik :p
 
xD goooood ;p

Jammamanter 08-02-2006 16:13

Może powinieneś dodać, że trzeba jeszez wrzucać na jakiś dobry i prosty hosting (np. tylko rapidshare) aby nie było tego syfu z megaupload

Misia de'Rax 11-02-2006 09:31

;( pomurzcie jestem zaglupia i niemoge tego uruchomic nawet jak przeczytam wzkazowki :p blagam piszcie

Xcid 12-03-2006 16:44

Nice przyda sie przy "kreceniu"
 
Serio nice;) lubie PK z kolegami na askarze! warto sie tym pochwalic przed ludzmi :kat: THX

Gall Dordor 08-04-2006 12:17

A jak zmienic format filmu???bo jak biore na movie maker to nie che sie importowac :/.z gory dzienki xD

Sharthar 08-04-2006 13:45

Super poradnik:D Ale mam jedno pytanko, czy ktos wie jak zrobic filmy WMV z rec. Z gory dziex;)

Selverius 12-05-2006 23:38

dobry poardnik :)


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 17:27.

Powered by vBulletin 3