Forum Tibia.pl

Forum Tibia.pl (http://forum.tibia.pl//index.php)
-   Potwory (http://forum.tibia.pl//forumdisplay.php?f=17)
-   -   Druid - Jak zaradzić waste? [PACC] (http://forum.tibia.pl//showthread.php?t=236811)

Evermin 23-06-2011 20:35

Druid - Jak zaradzić waste? [PACC]
 
Witam, posiadam Elder Druid'a lv.42 ( Evermir, mały błąd podczas tworzenia konta ;D ). Expie nim na małpach bądź w Cyclopolis. Po wyczerpaniu się runek i potionów, wychodząc z małp mam ok. 15k w plecy ;/ Wcześniej cały czas expiłem na małpach i zabierałem ze sobą 300-400 Icicle Runes ( 9-12k ), 100 Avalanche Runes ( 4,5k ) i 100 Mana Potions ( 5k ). Głównie atakowałem z runek, mało z Exori. Dzisiaj aby zmniejszyć waste postanowiłem iść do Cyclopolis zabierając ze sobą tylko 200 Mana Potionów ( 10k ) i atakowałem tylko z Rod'a i Exori (użyłem pare Icicle na zabicie DL'a i Dragów, byłem tam tylko, aby pozwiedzać więc może nie idąc tam trochę bym jeszcze zaoszczędził ). Kiedy potki się skończyły byłem ok. 7,5k w plecy. Co prawda zmniejszyłem waste, doświadczenia zdobyłem trochę więcej na godzinę niż na małpach, ale wydaje mi się że to i tak dość spora strata ;/ Co zrobić aby dalej całkiem szybko expić ( 50-70k dośw. na h. ) i zacząć coś w końcu zarabiać?

mich2401 23-06-2011 22:54

Spróbuj na ancient scarabach w Ankrahmun. Ja tak moim 40 ed miałem 50-60k/ha i byłem na zero albo na +. Tylko musisz lootbagi robić.

Duch Niespokojny 23-06-2011 23:26

Za moich czasów potiony były generalnie bardziej opłacalne od run. Mają one też tę przewagę, że szybciej rośnie dzięki nim magic level.

Voniek 24-06-2011 04:41

Ehh, pamiętam jak zejście takim druidem w tomby na vampiry to był strach w oczach...:)
Odnośnie pytania - polecam to co ja robiłem, czyli tomby (dużo ghouli i crypt shamblerów np. tarpit -2) ew. jak wyżej - scaraby, możesz też spróbować czegoś silniejszego z blokerem typu dragony lordy, hydry, jednak wątpię aby było to opłacalne.

Evermin 24-06-2011 08:50

Aha. To dzisiaj posiedzę trochę u ankh i może coś z tego wyjdzie. A z czego atakować? Wziąć runki czy potki i bić z exori?

Evermin 24-06-2011 11:07

Przed chwilą wróciłem z Ancient Scarabów. Exp był całkiem niezły, ale i tak mi się nie zwróciło, chociaż nie jest źle ;D Ogólnie na mikstury wydałem 8.8k a zwróciło się 4,4k czyli 50%. Albo ja nie umiem grać aby mi się zwracało wszystko albo nie wiem... Wypadł mi 2x Plate Armor, 1x Scarab Amulet, 6x MLW, 1x Small Emerald, 2x Scarab Coin.

Duch Niespokojny 24-06-2011 12:49

Ja już od dawna nie gram, więc moje porady z pewnością nie będą zbyt aktualne, no ale może coś z nich wypróbujesz i dopasujesz do swojej sytuacji.
Grałem sorcererem i miałem takie same problemy jak Ty. Rozwiązaniem (dość kiepskim, ale jednak) były summony. I tak biegałem głównie z monkami na Nargor, w podziemiach Edronu (miejsce z orc berserkerami i leaderami), po różnych tombach, w osadzie dworców.
Nie jest to idealne rozwiązanie - uciążliwe to, zwłaszcza że trzeba robić lootbagi, dość nudne i monotonne, a exp żałosny. No, ale kasa przynajmniej była.
Ancient scaraby na trochę wyższym levelu (jakieś 70+) są całkiem dochodowe.

Voniek 24-06-2011 13:13

Zapomniałem już o tym sposobie :) Summony fajna rzecz, ale ma swoje wady - wszystko tak jak napisał Duch.
Od siebie odpowiem jeszcze na Twoje pytanie wcześniejsze - bierz potiony i bic z exori, trenujesz w ten sposób mlvl, który jest dość ważny. Nie zapomnij jednak mieć kilka runek w pogotowiu np. GFB na większą grupę Scarabów.

mich2401 24-06-2011 15:04

Ancient scaraby są bardzo opłacalne dla maga/druida. Na początek idź na najmniejszą jaskinię(ta po prawej). Bij z hailstorm roda + exori flam i musi się zwrócić.

Evermin 24-06-2011 17:17

No właśnie tam byłem ;) I się nie zwróciło.

mich2401 24-06-2011 23:42

No to nie wiem. Dragi próbowałeś?

Fordus 02-07-2011 22:55

Polecam Water Elementale na PACC zawsze bylem na + i exp tez nie byl zly :D

Agrinn 03-07-2011 22:43

Dragi Yalahar, jaskinie bez Hydry, Serpenta. Exori Frigo + Hailstorm Rod bez lootbagów kasa jest. Możesz też iść na Ankrahmun.

Salorek 04-07-2011 20:33

Może warto spróbować zacząć expić na Darashii Dragony? tam takiego waste pewnie nie będziesz miał może od czasu do czasu coś poleci wartościowego w każdym bądź razie wydaje mi się, że możesz tam śmiało spróbować.

polak2121 23-07-2011 02:45

niewiem czy wiesz, ale z takim lvl spokojnie ogarniesz na dragonach. zbieraj tylko kase i itemy (woi,dragon hammer itp.)


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 02:05.

Powered by vBulletin 3