Forum Tibia.pl

Forum Tibia.pl (http://forum.tibia.pl//index.php)
-   O wszystkim i o niczym (http://forum.tibia.pl//forumdisplay.php?f=20)
-   -   "Hasło do Tibii albo śmierć". Zatrzymano sprawców (http://forum.tibia.pl//showthread.php?t=230879)

Ojciec Dyrektor 28-05-2010 15:14

"Hasło do Tibii albo śmierć". Zatrzymano sprawców
 
Chęć przejęcia kontroli nad postaciami z gry internetowej była powodem napadu na 21-letniego mieszkańca Dąbrowy Górniczej. Policjanci zatrzymali trzech mieszkańców Katowic, którzy zmusili mężczyznę do podania hasła jego prywatnego konta w Tibii.

- Przed kilkoma dniami w katowickim parku Kościuszki doszło do spotkania miłośników gry Tibia (polega ona na sterowaniu bohaterami w świecie o nazwie Tibia). Po wypiciu kilku piw, kilkunastu chłopaków postanowiło ukraść innemu uczestnikowi spotkania hasła logowania do gry, aby przejąć jego wirtualne postaci - poinformował podkom. Jacek Pytel, rzecznik katowickiej policji.

"Jeden z bandytów przyłożył mu do szyi nożyczki"

Napastnicy obezwładnili 21-latka i grożąc mu pobiciem - zmusili do podania haseł.

Z relacji poszkodowanego wynika, że dwóch mężczyzn pobiegło do domu, aby sprawdzić, czy hasła są prawdziwe. Gdy okazało się, że nie, ponownie rzucili się na gracza. - Jeden z bandytów przyłożył mu wtedy do szyi nożyczki i ponownie zażądał podania kodów. Przestraszony mężczyzna podał prawdziwe hasła. Tym razem napastnicy sprawdzili je na przyniesionym z domu laptopie. Z konta gry internetowej przestępcy przejęli jego wirtualne postaci - relacjonował Pytel.

Oszacował straty na tysiąc złotych

Mężczyzna zgłosił się na policję dopiero po kilkunastu godzinach. Do tej pory policjanci zatrzymali trzech podejrzanych. To mieszkańcy Katowic w wieku 17, 18 i 20 lat. Prokurator zastosował wobec nich policyjny dozór. Pozostali napastnicy są poszukiwani.

Pokrzywdzony oszacował szkodę na ponad tysiąc złotych - taką kwotę mógł uzyskać, sprzedając postaci na aukcji internetowej.

tka/iga

źródło: http://www.tvn24.pl/-1,1658313,0,1,h...wiadomosc.html

Rybzor 28-05-2010 15:36

Słyszałem o tym od Droma, który słyszał od Tompiora, że typy mają wojnę w Tibii - bo jednemu ziomowi przyłożyli nóż do gardła i kazali oddać pasy (chyba furora : P) : D

Jakby był prawdziwym tibijczykiem, to by nie oddał!

Oprawa TVNu i tytuł FTW

Epic.

Erverse 28-05-2010 15:40

Co za pojeby chodzą po tym świecie, lol. Mam nadzieję, że ich zalało.

Tompior 28-05-2010 16:07

Ogólnie, to z tego powodu jest teraz wojna na furorze :P
Więcej info o calej sytuacji w dziale hydepark w/w servera.

Tu tez macie o tym artykul:
http://wiadomosci.onet.pl/2699,21773...e_lokalne.html

Rybzor 28-05-2010 16:41

Komentarze na onecie rox : D

Cytuj:

[ankieta] na jakim swiecie grasz [12]
Magera 56 pall
Cytuj:

Tibia to najlepsza gra na swiecie jaka kiedykolwiek wymyslono

Wcale sie nie dziwie, ze napadli tego chlopaka. Miec dobrze wyposazonego awata w tej grze to jeden z najwiekszych zaszczytow jaki moze spotka czlowieka
Leże : d

Btw - właśnie jak to piszę to w RMF FM słyszę informacje o tym : P

Dupca 28-05-2010 17:09

Najpierw ta zabawa w słoneczko, teraz grożenie nożyczkami i wymuszanie pasów do tibii, aż strach pomyśleć co będzie dalej z tymi ludźmi.

Vil 28-05-2010 17:35

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Dupca (Post 2761726)
aż strach pomyśleć co będzie dalej z tymi ludźmi.

zostaną wyborcami PiSu.

Niecny_Rozbojnik 28-05-2010 17:47

Właśnie miałem założyć temat o tym.

O kurwa. myślałem że takie rzeczy za tibie już nie grożą, bo kto w to to gra ?
A jednak.

Argen 28-05-2010 18:21

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Vil (Post 2761740)
zostaną wyborcami PiSu.

Trolluj dalej Panie Modernatorze (czy tam ex, mam to gdzieś). Kiedyś miałem cię za inteligentnego człowieka, ale z każdym twoim postem (w którym narzekasz albo na CIPsoft albo na polityków) widze jak bardzo się myliłem. ps. bana za offtop mi wlep.

ciunki 28-05-2010 18:39

Przez to gra traci reputacje. I potem idź się przyznaj się grasz w tibie.. :D

Rzyttofrajer 28-05-2010 20:06

Pff taki z niego tibijczyk jak z osiedlowego kebaba posilek
powinien zycie oddac za postac a nie poswiecac ja na molestowanie przez obcych wstyd

Dupca 28-05-2010 21:23

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Vil (Post 2761740)
zostaną wyborcami PiSu.

Jestem optymistą i mam nadzieję że aż tak nisko się nie stoczą.

K.Jay 28-05-2010 21:50

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Rzyttofrajer (Post 2761787)
Pff taki z niego tibijczyk jak z osiedlowego kebaba posilek
powinien zycie oddac za postac a nie poswiecac ja na molestowanie przez obcych wstyd

Powiedział to koleś, który ma Biebera w avatarze.

K.Jay

Erverse 28-05-2010 22:30

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez K.Jay (Post 2761822)
Powiedział to koleś, który ma Biebera w avatarze.

K.Jay

Dzięki, że to napisałeś, bo za cholerę nie mogłem zobaczyc jego avataru.
Tak w ogóle - to co ma ten dzieciak z avataru do tego, co on napisał?

Rzyttofrajer 28-05-2010 23:10

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez K.Jay (Post 2761822)
Powiedział to koleś, który ma Biebera w avatarze.

K.Jay

yyy??
nie rosumiem ;/

K.Jay 28-05-2010 23:55

No nie wiem właśnie. :\

K.Jay

Hovvner 29-05-2010 01:09

Ziomek miał słabe pvp. Mógł wrzucić utani gran hur i poskakać po schodach to by mu gówno zrobili.

Wylansowany 29-05-2010 10:11

Dobrze by było gdyby Cip Soft zainteresował się takimi sprawami i ktoś uświadomił tym idiotom, że tak naprawdę ośmieszają "swoją ukochaną grę".

Edwardo 29-05-2010 13:15

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Hovvner (Post 2761858)
Ziomek miał słabe pvp. Mógł wrzucić utani gran hur i poskakać po schodach to by mu gówno zrobili.

Teraz będzie ze sobą wszędzie nosił m walle :D A co do tej sprawy to nożyczki? WTF?:|

Serious Sam 30-05-2010 10:58

Cholera, gra ktoś jeszcze w tibie?


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 12:58.

Powered by vBulletin 3