Forum Tibia.pl

Forum Tibia.pl (http://forum.tibia.pl//index.php)
-   FAQ i zasady (http://forum.tibia.pl//forumdisplay.php?f=29)
-   -   FAQ: Inne (http://forum.tibia.pl//showthread.php?t=35952)

Dwimenor 21-05-2005 17:55

FAQ: Inne
 
FAQ-frequently asked questions
Inne pytania które nie pasują do pozostałych grup

Pytanie: Jak zalogować się na Test Server?

Odpowiedź: Musisz ściągnąć specjalnego klienta testowego. Zazwyczaj jest udostępniany tylko dla tutorów

P: Kiedy będzie następny Test server i jak długo będzie on trwał?
O: Test server jest uruchamiany przed większymi Updatemi, czyli przeważnie podczas wakacji oraz w grudniu. Dokładna data nie jest znana, ale na parę dni przed uruchomieniem pojawi się prawdopodobnie news na www.tibia.com.
Test server trwa przeważnie tydzień.

P: Czy jeżeli zginę na Test server to stracę coś w prawdziwej tibii?
O: Nie. Test server to oddzielny server. Jeżeli na nim zginiesz, nie stracisz w prawdziwej grze niczego. Z drugiej strony nie przeniesiesz przedmiotów, które zdobyłeś na test serverze na inne servery.

P: Jak zmienić nick w Tibii?
O: Jeżeli twój nick łamie regulamin Tibii(TibiaRulesTłumaczenie) Możesz zgłosić poprzez ctrl+r krótko opisując swój problem, lub zgłaszając się do Tutora na kanale Help.
Np.: My nick(XXX) means(to co on oznacza) and this break TibiaRues. Can I recive namelock?

P: Dostałem namelock, co to znaczy?
O: Twój nick łamie Tibiarules. Jeżeli się zalogujesz na tibia.com będziesz mógł zmienić swój nick. Po zaakceptowaniu przez członka Customer Suppor będziesz mógł dalej grać w Tibie.

P: Skąd wziąć kolorowe plecaki?
O: Kupując je w różnych miastach.
Edron-Niebieski
Thais i Rookgaard- Brązowy
Ab'Dendriel-Zielony
Venore-Czerwony
Carlin-Różowy/fioletowy
Darashia i Ankrahmun: Żółty /złoty/pomarańczowy ( zależy jak kto rozróżnia barwy)
Kazordoon-Szary
Port Hope-Kolor Dżungli
Liberty Bay-Morski
Piracki(Piracka czaszka na plecaku):
Backpack-Wypada z Pirate Buccaneer oraz Pirate Cosair
Bag-Wypada z Pirate Cutthroat
Svargrond - Futrzasty
Patrz też: [wiki]Backpack[/wiki]

P: Jak chce stworzyć nową postać ciągle prosi mnie o podanie Acc number i Hasła.
O: Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce.

P: PvP Enforced-Co to jest. Podobno dostaje się exp za zabicie innych?
O: Są to światy, na których możesz mordować, pekować, trapować, puszczać UE przed dp do woli. Nie ma tam czaszek, nie ma kar za zabijanie innych. EXP dostajesz jeżeli zabijesz kogoś o lv wyższym od twojego, bądź maxymalnie niższym o 10% od twojego(Np.: Mając 20lv możesz zabić 18lv aby dostać exp)

P: Ile doświadczenia dostaje za zabicie kogoś na świecie PvP Enforced (epvp)?
O: 10% z tego, co twoja ofiara straciła. Jeżeli ofiara ma 100k exp a ty ją zabiłeś, to ona traci 10k exp w chwili śmierci. Ty dostajesz 10% z tych 10k-czyli 1000 exp.

P: Po rejestracji E-mail z hasłem nie dochodzi.
O: Niektóre darmowe skrzynki rozpoznają e-maile z Cipsoftu jako spam i go blokują. Sprawdź folder „Zablokowane”/’Spam” w swojej skrzynce. Jeżeli takiego nie ma, załóż nową na innym portalu.

P: Często słyszę „Teleport me plx” Co to znaczy?
O: Jest to nielegalne wykorzystanie błędu w programie Tibii, polegające na przeniesieniu postaci do świątyni w mieście gdzie jest zameldowany. Za takie ogłoszenia można dostać bana o ile GM cię przyuważy. Na Forum.tibia.pl nie dowiesz się jak wykorzystywać bugi w tibii.

P: Czy tibia jest darmowa?
O: Tak, możesz grać całkowicie za darmo. Możesz także wykupić płatne konto, aby mieć dodatkowe udogodnienia

P: Jakich programów używacie do robienia Faków?
O: Start => Programy => Akcesoria => MS Paint

P: Po co są te patelnie, łyżki czy młotki itp?
O: Są używane tylko do ozdoby. Czasem mogą być potrzebne do jakiś questow.

P: Tibia strasznie obciąża procesor. Można coś na to poradzić?
O: Options => Graphics => Advanced => Adjust frame limit.
Ustaw suwak na jakieś 35-45 fps(Frames per second-klatki na sekundę) Nie potrzeba więcej.

P: Ukradli mi konto, mogę je odzyskać?
O: Wejdź w Lost Account Interface I postępuj zgodnie z wskazówkami. Jeżeli kiepsko znasz angielski, skorzystaj z
Tłumaczenia

P: Co zrobić, żeby mnie nie shakowali?
O: Przede wszystkim nie używaj żadnych niedozwolonych programów typu Tiba GG/MC.
Nie podawaj swojego numeru konta i hasła nigdzie poza www.tibia.com oraz przy logowaniu się do Tibii.
Warto zapoznać się z tutorialem i poradnikiem poświęconym temu zagadnieniu.

P: Czy mogę przenieść postać z servera na server?
O: Nie

P: Czy mogę przenieść postać z jednego konta na drugie?
O: Nie

P; Czy mogę przesyłać przedmioty z jednego servera na inny?
O: Nie bezpośrednio. Znajdujesz chętną osobę, która za twoje itemy na świecie A da ci swoje na świecie B. Od poszukiwań chętnych masz dział Handel

P: Dostałem list/e-mail że wygrałem Pacca. Mam się zalogować na stronę www.cośtamtibia.pl żeby go uaktywnić. Czy to bezpieczne?
O: Nie ma darmowych paccy. Takie niby konkursy służą tylko kradnięciu twojego konta. Pamiętaj: Nie podawaj swojego numeru konta i hasła nigdzie poza www.tibia.com oraz przy logowaniu się do Tibii.

P: Jak wrócić na Rookgaard?
O: Jeżeli na mainland będziesz ginął tak często, że spadniesz na 5lv, po następnym loginie znajdziesz się w świątyni na Rookgaard. Będziesz miał 1lv, wszystkie skille po 10. Całe eq jakie miałeś w chwili śmierci zniknie i dostaniesz tylko początkowe wyposażenie(Jabłko, jacket, club, bag i torch).

P: Co się dzieje, jeżeli zginę?
O: Tracisz po kilkadziesiąt procent z każdego skilla(może spowodować obniżenie poziomu umiejętności), 10% posiadanego exp(może spaść lv)-7% z promocją. O 1% mniej na każde wykupione błogosławieństwo.(jest 5 Blessów)
Jest 100% szansy, ze straci swój plecak oraz 10% no to, ze straci dany przedmiot. Mozę być, że nic nie straci poza plecakiem, a może wypaść nam broń, tarcza i zbroja jednocześnie.
Przy następnym zalogowaniu postać jest w świątyni w mieście gdzie mieszka.
Jeżeli posiadasz red skull, tracisz cały ekwipunek jaki miałeś na sobie.

P: Jak zapobiec utracie exp?
O: Normalnie tracisz 10% swojego exp. Jeżeli wykupisz promocję będzie to 7%. Istnieją także błogosławieństwa(Bless). Każde kosztuję 10.000 gp. Można je kupić w świątyniach porozrzucanych po świecie. Każdy Bless zmniejsza stratę exp o 1%. 4 z nich są dostępne wszystkim. Ostatni, tylko dla posiadaczy Pacc
Jeżeli wykupisz wszystkie i masz promocję, strata exp będzie równa 2%.
Każde błogosławieństwo jest jednorazowe. Po śmierci należy wykupić nowe.

P: Co to jest magicthrower, plaguethrower, deathslicer?
O: Są to pułapki strzegące Faraonów. Bardzo niebezpieczne. nie można ich zniszczyć ani dezaktywować.

P: Na co mogę chodzić moim Magiem/Druidem/Rycerzem/Paladynem na lv XX ze skilami YY/ZZ przy mając przedmioty A, B, C, D, E?
O:A gdzie chcesz. Jeżeli jednak masz wątpliwości skorzystaj z Poradników

P: Jak mam efektywnie trenować?
O: Wszystko o treningu
Jeżeli chcesz dodatkowo przyspieszyć swój trening przeczytaj To. Być może ci to pomoże.

P: Która profesja jest najlepsza?
O: Każda jest dobra, nie ma podziału na lepsze i gorsze.

P: Czy rycerz(knight) może używać runy SD(Sudden Death)?
O: Wymaga to 15 mlv. W przypadku rycerza, osiągnięcie takiego poziomu magicznego trwałyby wieki.

P: Czy sandały coś dają? Słyszałem, że przyspieszają jak się je założy.
O: Sandały mają Arm:0. (mniej od leather boots). I oczywiście nie przyspieszają.

P: Wykonałem Postman Quest. Gdzie znajdę skrzynki na listy?
O:
Facc
- Mintwalin (link)
- Kazordoon powierzchnia (link)
- Kazordnoon kopalnie (link)
- Shadowthrone (link)
- Orc Fortress (link)
- Folda (link)
PACC
- Cyclopolis (link)
- Darashia Minotaur Tower (link)
- Nargor (link)

P: Na czym polega dzielenie doświadczenia(shared experience)?
O: Jest to specjalny system, który pozwala graczom będącym w jednej drużynie sprawiedliwie dzielić między siebie zdobyte doświadczenie.
Opcja ta musi być włączona przez lidera, aby jednak działało muszą być spełnione 3 warunki:
  • Poziomy graczy muszą być do siebie zbliżone. Poziom najgorszego gracza nie może być niższy niż 2/3 poziomu najlepszego. Gracze z 40 i 60 mogą dzielić doświadczenie tak samo jak gracze z 200 i 300 poziomem.
  • Odległość między graczami a liderem nie może być większa niż 30 metrów lub 1 poziom w górę/dół.
  • Członkowie drużyny muszą być aktywni: w ciągu ostatnich 2 minut zaatakowali potwora(lub ich przywołańce to zrobiły) lub uleczyli członka drużyny.
Jeżeli te warunki zostały spełnione, to po zabiciu potwora każdy z członków drużyny dostanie taką samą ilość exp.
Ilość exp przyznawana przywołańcą jest obliczana przed podziałem dla drużyny wg zasad opisanych w innym FAQ.




Widzisz błąd? Nieścisłość? Literówkę? Wyślij PW do autora powyższego tekstu. Zacytuj pytanie i odpowiedź do którego się odnosisz,rzeczowo mówiąc co jest nie tak. Staraj się wyróżniać literówki poprzez pogrubienie bądź zmianę koloru czcionki

Vitihud 27-05-2005 15:24

Kto to jest protector?

Mordor 27-05-2005 15:48

Protector jesli oczywiscie chodzi o Tibie jest to człowiek, który cię chroni.

Vitihud 29-05-2005 19:20

Dobra... juz pomoglem koledze.

Tibiańczyk 29-05-2005 19:28

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Vitihud
Mam pytanie.. Ostatnio wykonałem family brooch questa z kolegami...następnie popłneliśmy na wyspe, kolega wszedł na +1 piętro i zaatakował monka i teraz chce wyjść z wyspy... właśnie nie ma jak wyjść :/ Dałem mu 1k i co ma on powiedzieć temu kapitanowi?

Niech spróbóje passage lub tibia.

Vitihud 30-05-2005 19:52

Lodowe wyspy...
 
Mam wielki problem z lodowymi wyspami tylko na nich tak mi sie dzieje :/ Chodze sobie na rotwormy i gdy chce wyciagnac loot z potwora to nagle zamiast dac loota to plecaka to dajem i sie np. na moja tarcze... szczescie, ze mi jej nie ukradli! Co mam zrobić? dzieje mi się tak tylko na lodowych wyspach!

Dwimenor 31-05-2005 14:08

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Vitihud
Mam wielki problem z lodowymi wyspami tylko na nich tak mi sie dzieje :/ Chodze sobie na rotwormy i gdy chce wyciagnac loot z potwora to nagle zamiast dac loota to plecaka to dajem i sie np. na moja tarcze... szczescie, ze mi jej nie ukradli! Co mam zrobić? dzieje mi się tak tylko na lodowych wyspach!

To raczej przypadek, że akurat tam coś ci się dzieje. Tak naprawdę, to masz coś z lewym przyciskiem myszy nie tak. (nie kontaktuje czy co). U mnie pomaga wciśnięcie go na siłę, bardzo mocno i potrzymanie przez parę sekund w takim stanie.

sewo32 10-06-2005 18:13

Pomocy!
 
nie otrzymałem od www.tibia.com maila z hasłem. co mam zrobić? :(

Specter 10-06-2005 18:52

jak nie dostales hasla to przeciez nic
stworz konto jeszcze raz bo prawdopodobnie podales zly e-mail lub czekasz zqa krotko ale ja proponuje zebys jednak od nowa sie zarejestrowal

Wojcirej 15-06-2005 19:57

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Dwimenor
P: Skąd wziąć kolorowe plecaki?
O: Kupując je w różnych miastach.
Edron-Niebieski
Thais i Rookgaard- Brązowy
Ab'Dendriel-Zielony
Venore-Czerwony
Carlin-Różowy/fioletowy
Darashia i Ankrahmun: Żółty /złoty/pomarańczowy ( zależy jak kto rozróżnia barwy)
Kazordoon-Szary

A od kogo je kupować?? OD graczy czy można u NPC jakichś :?:

Salan Gran 16-06-2005 09:48

Ta tresc jest do Administratorow

powiedzcie mi jak to jest mozliwe ze zostalem sHackowany w taki sposob ze
gosciu kazal mi zalogowac sie na stronie ----- i oskubal mnie ze wszystkiego w 5 minut a bylem poza miastem na dwarvach i zawalil mi wszystko z depo i ze mnie ;( , skad wiedzial ze mieszkal w carlin a najbardziej wkurzajace jest to ze to wlasnie strona ----- jest zamieszczona na WWW.TIBIA.COM a tamci administratorzy o niczym nie wiedza ze ich strona jest shackowana.czekam na szybka odpowiedz.

Raul 16-06-2005 11:10

Ta strona, którą podałeś jest podrobioną stroną www.tibia.com. Wszystko wygląda tak samo, ale to całkiem co innego. Nie wiem czemu tacy ludzie jak Ty chociaż trochę nie użyją mózgu. Strona kończy się na .pl i uważasz, że to oficjalna strona Tibii? A gdy już Cię shakował to nie było problemu, pochodził sobie po wszystkich miastach i szukał gdzie co masz. I dobrze, że tak Ci się stało. Może na następny raz pomyślisz, zanim zrobisz coś głupiego.

Salan Gran 18-06-2005 11:05

Pewnie ty tez bys sie dal nabrac bo ta strona naprawde wygladala jak prawdziwa. i chcialbym sie zapytac czy nie ma zadnych kar dla tych hakerow bo znam nick tego goscia na tibi ktory mnie nabral

Gunir 18-06-2005 11:07

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Salan Gran
Pewnie ty tez bys sie dal nabrac bo ta strona naprawde wygladala jak prawdziwa.

Nie no... to mnie dobiło 8o 8o

ROTFL!

Raul 18-06-2005 11:07

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Salan Gran
Pewnie ty tez bys sie dal nabrac bo ta strona naprawde wygladala jak prawdziwa.

Podam Ci 3 powody, dla których ja bym się nie dał nabrać:
1. Kończy się na pl;
2. Jeśli lider odrazu podaje Ci link to jest podejżane;
3. Jak zawsze dochodzę do gildii to wchodzę na tibia.com i tam sam szukam tej gildii.
I co z tego, że wygląda tak samo?

Vitihud 18-06-2005 20:44

Jak nazywa się ta wyspa obok punktu 96 na mapce respawnu?? Nic o niej tam nie pisze! I co znajduje się na tej wyspie?

Mariousz 19-06-2005 11:31

Stoje przed depo i nabijam mlvl a ty nagle mnie wylogowało. Próbuje sie zalogować jeszcze raz a tu coś takiego You may only login with one character or your account at the same time.

O co chodzi?
:confused:

Dwimenor 19-06-2005 11:40

Rozłączyło cię z serverem, ale nie wylogowało postaci. Poczekaj chwilę(max 15 minut...chyba że ktoś/coś cię zabije). Poza tym, nie loguj się na inną postać tylko na tą samą.

Mariousz 22-06-2005 13:05

A to co to znaczy?
 
Pojawiło mi sie jak stałem w miejscu przez jais czas.

13:08 You have been idle for 15 minutes. You will be disconnected in one minute if you are still idle then. :confused:

Raul 22-06-2005 13:56

@up
Stałeś w bezruchu przez 15 minut. Jeśli przez kolejną minutę nic nie zrobisz zostaniesz rozłączony.


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 19:47.

Powered by vBulletin 3