Forum Tibia.pl

Forum Tibia.pl (http://forum.tibia.pl//index.php)
-   Forum Filmowe (http://forum.tibia.pl//forumdisplay.php?f=281)
-   -   Dragon ball ewolucje (http://forum.tibia.pl//showthread.php?t=211865)

--Cienius-- 17-04-2009 17:13

Dragon ball ewolucje
 
Wlasnie obejrzalem ten "film" i jedno co moge stwierdzic to strata pieniedzy... Nie polecam nikomu ten film a szczegolnie nie daj boze jakiemus fanowi sagi Dragon ball... Wyszly Jaja smoka.

Arashel 17-04-2009 17:21

Ogólnie robienie filmu o tej mandze to strata kasy...
Tam nie dzieje się nic ciekawego oprócz ciągłego bezmyślnego lania się po pyskach...

Ashlon 17-04-2009 17:30

Jak chodzilem do podstawowki, to bardzo lubilem Dragon Balla - niestety, po obejrzeniu trailera wydaje mi sie, ze wyszedl z tego taki troche amerykanski kicz...

Misza 17-04-2009 17:32

Tja, zewsząd słychać, że film strasznie denny. Na pocieszenie mamy DB Kai, czyli remake DBZ. ;d

--Cienius-- 17-04-2009 17:38

Tylko zastanawiam sie nad ta seria KAI jak z 300 odcinkow zrobia 100? :D

Erverse 17-04-2009 17:42

O Boże... dopiero obejrzałem trailer.
Ani trochę nie przypomina mi to dragon balla.
Postacie za chu*a nie są podobne do siebie, no, może z wyjątkiem piccolo.
Film zrobiony jak reszta innych filmów gdzie ninja skaczą po dachach... po prostu SYF.

Mazur199 17-04-2009 18:40

cała manga dragon balle i japonskie bajeczki robione jedna na drugiej z magicznymi własciwosciami nienaturalnie wygladajacych ludzi to kicz

Tompior 17-04-2009 19:01

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez --Cienius-- (Post 2524522)
Tylko zastanawiam sie nad ta seria KAI jak z 300 odcinkow zrobia 100? :D

Nie zrobia z 300 odcinkow 100.
DB Kai to dragon ball Z konczace sie na sadze Frezera. Takie bylo oryginalne zamierzenie autora i tak tez teraz zrobia :)
@Edit: A co do filmu, to widzialem trailery i nawet jako fan DB nie zamierzam na ten kicz isc do kina.

Thero 17-04-2009 19:23

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Mazur199 (Post 2524585)
cała manga dragon balle i japonskie bajeczki robione jedna na drugiej z magicznymi własciwosciami nienaturalnie wygladajacych ludzi to kicz

Czytałeś mangę DB? Czy w ogóle kiedyś czytałeś jakąś dobrą mangę, czy tylko obnosisz się ze swoją ignorancją?

Gelt 17-04-2009 19:30

Obejrzałem trailer, starczy... NIGDY tego nie obejrzę. To W OGÓLE nie przypomina DB. Jako fan boli mnie to..: ( : P

Juzefek 17-04-2009 19:37

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Mazur199 (Post 2524585)
cała manga dragon balle i japonskie bajeczki robione jedna na drugiej z magicznymi własciwosciami nienaturalnie wygladajacych ludzi to kicz

I po raz kolejny człowiek ukazuje swoją ignorancję i niewiedzę. Ty nawet nie wiesz co to bajka a co to manga.

Mazur199 17-04-2009 19:48

preferuje bardziej "entylegentnejsze" kino(requiem~,godfather,lot nad kukułczym etc) a japonskie filmy nadal bede traktował tak jak nadal do tej pory to robiłem

Albertus 17-04-2009 19:56

uwielbiam db ale to jest kicz

Thero 17-04-2009 20:04

@Mazur199
Zadałem ci pytanie. Jeżeli chcesz być brany za kogoś poważnego, a nie skończonego idiotę to dobrze by było jakbyś się wypowiadał na tematy, o których masz jakiekolwiek pojęcie. Do tej pory tylko obraziłeś wszystkich lubiących mangę/anime. Chociaż wątpie, żeby kogokolwiek to dotknęło i tak zrobiłeś z siebie ignoranta (przynajmniej jak do tej pory).

Nari 17-04-2009 20:32

@DBE. Film ściągnę, do kina nie pójdę.

Dlaczego się go czepiacie? Ma absolutną rację twierdząc, że anime to bajeczki, nawet japońskie. I jest w tym coś złego? Tylko głupi, by to powiedział, zwłaszcza na tym forum. Bo czym się różnią one od gier fantastycznych- ba!- nawet ogólnie od gier, czy od książek? Tym, że sposób przedstawienia treści jest inny. Dla niektórych może to byc rzekomy "kicz", dla innych są nim lektury szkolne. Nie ma niczego niedobrego w przedstawianiu swojej opinii chyba, że obrażają one innych, choc samo nawracanie na swój tok myślenia jest co najmniej perfidne, jeśli nie chamskie.

Kefka 17-04-2009 20:41

Widzę, że większość z was oczekiwała na wierną adaptację mangi/anime. Z tego co słyszałem od kumpla ten filmowy DB nie jest adaptacją, a alternatywną wersją Dragon Balla. Czy film jest dobry, przekonam się w przyszłym tygodniu, gdy pójdę do kina. Nie skreślę go tylko dlatego, że nie pokrywa się z mangą, bo jak mówiłem to zupełnie inna historia ;)

Corgar Frizz 17-04-2009 20:44

@Kefka
Nie chodzi o wierność mandze, bo w przypadku filmu to jest niemożliwe. Problemem jest wykonanie tego filmu.

@Nari
Poczekajmy aż Grocuś tu wejdzie i odpowie w kwestii ynteligentszego kina ;p A mazurem się nie przejmujmy, nie wszyscy potrafią zabłysnąć bez flejmu....


Wracając do tematu. Widziałem trailer, tyle mi wystarczy. Mimo że DB nie oglądałem, to ten film dla mnie prezentuje żenujący poziom.


Corgar Frizz

Kefka 17-04-2009 20:48

O wykonaniu nic nie mogę powiedzieć, nie chcę oceniać filmu po trailerze, jak wrócę z kina to bardziej się rozpiszę.

FlisApola 17-04-2009 21:05

Napiszę w tym temacie i więcej w żadnym innym:
Szanuję was i wasze poglądy, ale nie cierpię mangi, anime, ani wszystkiego, co z tym związane. Musiałem się wyżyć. Ale, jak widzę, macie przewagę liczebną. Kur*a, mam przejebane...

Rothes 17-04-2009 21:06

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Mazur199 (Post 2524585)
cała manga dragon balle i japonskie bajeczki robione jedna na drugiej z magicznymi własciwosciami nienaturalnie wygladajacych ludzi to kicz

Wszystkie filmy są tandetne, bo pełno w nich jedynie strzelanin, pościgów, wybuchów, no i zawsze kończą się happy endem.

Za bardzo generalizujesz. W ten sam sposób mogę nazwać całą kinematografię kiczem, tylko dlatego, że powstaje coś takiego jak hollywoodzki shit. Możesz mi wierzyć lub nie, ale jest kilka takich tytułów anime, które IMHO są znacznie "entylegentnejsze" niż przytoczone przez Ciebie tytuły. Może Ci się nie podobać fabuła większości anime - ok, może Ci się nie podobać technika rysowania w mandze i anime - ok, ale nie nazywaj czegoś kiczem, jednocześnie gówno o tym wiedząc, bo tak jak zauważyli poprzednicy wychodzisz jedynie na ignoranta.

@Topic
A ja tam mam zamiar obejrzeć film, choćby z czystej ciekawości, nawet jeśli ma się jedynie okazać kolejną kiepską produkcją...


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 00:22.

Powered by vBulletin 3