Forum Tibia.pl

Forum Tibia.pl (http://forum.tibia.pl//index.php)
-   Wasze propozycje poradników (http://forum.tibia.pl//forumdisplay.php?f=32)
-   -   Zapotrzebowanie na poradniki! (http://forum.tibia.pl//showthread.php?t=140226)

Shinjix 19-07-2007 16:03

Zapotrzebowanie na poradniki!
 
Sytuacja z poradnikami od jakiegoś czasu nieco się zmieniła. Brakuje poradników, inne są niekompletne, jeszcze inne stare i nieaktualne. Potrzeba nowych. I tu macie okazję się wykazać. Oto lista poradników, które są potrzebne [1]:
  • Ab'DendrielZarezerwowany przez użytkownika Leer
    • Dokładny opis miasta (krótka historia, koncepcja, opis typu domków, spis GH, jak się stać obywatelem).
    • Dokładny opis wszystkich sklepów i metod podróży(wraz z cennikami), banków, depo, poczt, NPC, świątyń i innych potrzebnych miejsc.
    • Dokładny opis gdzie i jakie czary można kupić.
    • Krótki opis terenów związanych z Ab i expowisk: Zamek Elvenbane, dojście do HellGate.
    • Dobry opis expowisk w samym mieście (nie opisujcie obszernie każdego piętra - ważne, żeby były info. co tam można spotkać, dla jakich leveli to expowisko i link do poradnika o nim, o ile taki występuje).
    • Wszystko ze screenami miejsc (byle nie dużymi, obróbcie trochę te zdjęcia - format skompresowany *.jpg, MAŁY wycinek pokazujący np. Danego npc i położenie na mapce).
  • Liberty Bay
    • Dokładny opis miasta (krótka historia, koncepcja, opis typu domków, spis GH, jak się stać obywatelem).
    • Dokładny opis wszystkich sklepów i metod podróży(wraz z cennikami), banków, depo, poczt, NPC, świątyń i innych potrzebnych miejsc.
    • Dokładny opis gdzie i jakie czary można kupić.
    • Krótki opis terenów związanych z Liberty Bay i expowisk (nie opisujcie obszernie każdego piętra - ważne, żeby były info. co tam można spotkać, dla jakich leveli to expowisko i link do poradnika o nim, o ile taki występuje).
    • Wszystko ze screenami miejsc (byle nie dużymi, obróbcie trochę te zdjęcia - format skompresowany *.jpg, MAŁY wycinek pokazujący np. Danego npc i położenie na mapce.)
  • Thais (zaklepany przez Regusek)
    • Dokładny opis miasta (krótka historia, koncepcja, opis typu domków, spis GH, jak się stać obywatelem).
    • Dokładny opis wszystkich sklepów i metod podróży (wraz z cennikami), banków, depo, poczt, NPC, świątyń i innych potrzebnych miejsc.
    • Dokładny opis gdzie i jakie czary można kupić.
    • Krótki opis terenów związanych z Thais i expowisk: Terenu położone na południe i północ od miasta, Fibula, Mount Sternum.
    • Wszystko ze screenami miejsc (byle nie dużymi, obróbcie trochę te zdjęcia - format skompresowany *.jpg, MAŁY wycinek pokazujący np. Danego npc i położenie na mapce).
  • Venore (zaklepany przez Avastah)
    • Dokładny opis miasta (krótka historia, koncepcja, opis typu domków, spis GH, jak się stać obywatelem).
    • Dokładny opis wszystkich sklepów i metod podróży (wraz z cennikami), banków, depo, poczt, NPC, świątyń i innych potrzebnych miejsc.
    • Dokładny opis gdzie i jakie czary można kupić.
    • Krótki opis terenów związanych z Venore i expowisk: Smoki, amazon camp, bagna.
    • Wszystko ze screenami miejsc (byle nie dużymi, obróbcie trochę te zdjęcia - format skompresowany *.jpg, MAŁY wycinek pokazujący np. Danego npc i położenie na mapce).
  • Svargrond
    • Dokładny opis miasta (krótka historia, koncepcja, opis typu domków, spis GH, jak się stać obywatelem).
    • Dokładny opis wszystkich sklepów i metod podróży(wraz z cennikami), banków, depo, poczt, NPC, świątyń i innych potrzebnych miejsc.
    • Dokładny opis gdzie i jakie czary można kupić.
    • Krótki opis terenów związanych z miastem Svargrond i expowisk.
    • Wszystko ze screenami miejsc (byle nie dużymi, obróbcie trochę te zdjęcia - format skompresowany *.jpg, MAŁY wycinek pokazujący np. Danego npc i położenie na mapce).
  • Tomby
    • Dokładny opis wszystkich tombów.
    • Mapka każdego poziomu w Tombie.
    • Lista i rozmieszczenie potworków na każde piętro.
    • Informacje o występującym faraonie w każdym Tombie.
  • Poradnik dla Paladyna
    • Ogólny zarys paladynów - jakich broni używają, koncepcja postaci, itp.
    • Jaki wpływ ma rook na paladyna (opłacalność skillowania na rooku itp.)
    • Spis czarów dla paladynów i opłacalność ich kupna/używania (uwzględnijcie PACC i FACC).
    • Opłacalność magii runicznej.
    • Skillowanie paladynem (opłacalność, ile skillować, orientacyjne skille na level).
    • Expienie paladynem - najlepsze miejsca do expienia, gdzie na jakim levelu, jak expić, kiedy, ile - czyli wszystko, co związane z expieniem tą profesją (uwzględnijcie PACC i FACC do 100+ lvl).
    • Hunty paladynem (uwzględnijcie PACC i FACC).
    • Eq paladyna (jakie, na jakim levelu).
    • Orientacyjny magic level na level.
    • Spis broni miotanej.
  • Poradnik dla maga
    • Ogólny zarys postaci maga.
    • Jaki wpływ ma skillowanie na maga (opłacalność skillowania itp.)
    • Spis czarów dla maga i opłacalność ich kupna/używania (uwzględnijcie PACC i FACC).
    • Spis różdżek dla maga.
    • Opłacalność magii runicznej (tworzenie i sprzedawanie run, expienie runami).
    • Expienie magiem - najlepsze miejsca do expienia, gdzie na jakim levelu, jak expić, kiedy, ile - czyli wszystko, co związane z expieniem tą profesją (uwzględnijcie PACC i FACC do 100+ lvl).
    • Hunty magiem (uwzględnijcie PACC i FACC).
    • Eq maga (jakie, na jakim levelu).
    • Orientacyjny magic level na level.
    • Spis broni miotanej.
Lista ta będzie aktualizowana na bieżąco.
Jeżeli chcecie zająć się jakimś poradnikiem - wysyłacie do mnie PW, a ja zaznaczam, że poradnik jest już 'zaklepany'.

Autorzy poradników niekompletnych [2] mają pierwszeństwo w aktualizacji swoich artykułów, o ile zgłoszą mi chęć współpracy na PW. Jeżeli ktoś nie wie, o jakie informacje ma zaktualizować swój poradnik, niech wyśle mi PW - Ja wszystko objaśnię.

Nie jest do przyjęcia, żeby były 2 poradniki na ten sam temat. Gdy jednak tak się zdarzy, to moje kryteria wyboru tego jednego, który dostanie się do Poradników, będą następujące [3]:
  1. Ilość i jakość zawartych w poradniku informacji.
  2. Estetyka wykonania i czytelność poradnika.
  3. Data stworzenia poradnika
Życzę przyjemnej pracy!


[1] - Niebieskim kolorem jest oznaczona tematyka poradnika, a w podpunktach treść, czyli co powinno się w nim znaleźć.
[2] - Poradniki niekompletne bądź nie rozwiązujące istotnych zagadnień z danego tematu także zostały przeniesione do archiwum.
[3] - Kolejność nie jest przypadkowa.

Turilot 01-08-2007 18:46

Ja od siebie bym dodał, że potrzebny jest poradnik o Goromie oraz o wyspach wokół niej.

Flamon 01-08-2007 20:50

Jakby co to ja się zajmę poradniczkiem dla paladynka.

Kup.Se.Musk 05-08-2007 14:15

Może nie jest to wymieniony poradnik na liście, lecz rezerwuję sobie poradnik o Elf Fortress. W poradniku zawarte będzie dojście do tej miejscówki, respawny i inne informacje. Postęp w tworzeniu poradnik będzie zawarty w sygnaturce.

Poradnik zacznę tworzyć 6 sierpnia.

Pozdrawiam

BaxCrow 05-08-2007 14:43

Postaram się napisaćo Venore.

Ciekawy10 07-08-2007 13:36

Amożna jeszce poradnik o Ancient Temple (czy jakos tak) koło Thais??

team_pk_druid 25-08-2007 23:11

Chtnie podejme sie pracy nad poradnikiem dla paladina

Pozdrawiam

t_p_d

Woobol 10-09-2007 19:02

no moglbym moze i tak jak ci wyzej podjac sie pracy nad poradnikiem dla paladynów, bo są moją ulubioną profesją i opracowałem sposób poprostu nie do pobicia na skillowanie zarówno low skill pallem jak i low skill knightem bo hight skilla to sie tym dopiero robi xD

Ruby_Jokers 03-10-2007 12:45

Zamek Elvenbane

Look 07-10-2007 22:27

Mi by zależało na poradniku, w którym opisane były by idealne expowiska dla palków :baby: najlepiej od 20 lvl :baby::baby:

Xirgan 07-10-2007 22:46

Popieram przedmowce.

Paladin'Popek 08-10-2007 20:32

http://forum.tibia.pl/showthread.php...10#post1685910

moj poradnik dla palka

Rotherdamie 09-10-2007 00:03

Brakuje porządnego poradnika dla sorcerera.
Może jak znajde czas ja tez cos napisze.

michal1904 14-10-2007 17:07

może ktoś zrobić poradnik w walce z dragami po ostatnim update?

Truski_NH 15-10-2007 16:29

Ja bym chciał poradnik w którym są opisane ceny run(kupno/sprzedaż)
jest chyab taki ale nie aktualne ceny...

Regusek 15-10-2007 22:57

@ Truski NH

http://tibia.pl/spells.php?type=1&sort=4&t=a

Jeżeli chodzi o mój poradnik o Thais, to jestem już w połowie i sie dobrze zapowiada, ale narazie mam dużo nauki, więc nie mam czasu na dokończenie :p

Pozdrawiam!!

Truski_NH 16-10-2007 09:17

Chodziło mi o ceny run(za ile można sprzedać bp danych run)

Pat-riq 03-11-2007 17:39

Skrzynki
 
Ja proponował bym (najlepiej jakiemuś wiekszemu lvl) zrobienie poradnka w którym była by lokalizacja skrzynek pocztowych (z paccem i bez) było by to bardzo przydatne do expiena

OxForD 30-11-2007 22:16

Poradnik
 
DObra wszystko ladnie pięknie tylko gdzie go napisac...?:p

Czujaa 08-12-2007 20:15

przydalby sie jeszcze poradnik o Rookgaardzie. Taki dla rookstayerów..


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 10:37.

Powered by vBulletin 3