Forum Tibia.pl

Forum Tibia.pl (http://forum.tibia.pl//index.php)
-   O wszystkim i o niczym (http://forum.tibia.pl//forumdisplay.php?f=20)
-   -   SLD za legalizacją (http://forum.tibia.pl//showthread.php?t=135807)

Exod 25-06-2007 15:17

SLD za legalizacją
 
Cytuj:

Posłowie lewicy chcą powrotu liberalnego prawa. Według posłanki SLD Joanny Senyszyn obecna sytuacja może rodzic sytuacje patologiczne. Daje możliwość nadużywania prawa policjantom, ponieważ mogliby oni podrzucić komuś narkotyki, a następnie - zgodnie z prawem - zatrzymać go.

"Jestem za legalizacją miękkich narkotyków. Marihuana wcale nie jest groźniejsza od alkoholu, więc czemu alkohol jest legalny, a marihuana nie?" - stwierdza w rozmowie z "Dziennikiem" Piotr Gadzinowski.

Do roku 2000 w Polsce legalne było posiadanie małej ilości miękkich narkotyków, na tak zwany „własny użytek”. Później prawo zostało zaostrzone i obecnie karane jest posiadanie każdej ilości narkotyków. Argumentowano, że wcześniejsza legislacja umożliwiała dealerom bezkarne noszenie przy sobie narkotyków, które następnie rozprowadzali w szkołach.

Według statystyk przytoczonych w "Dzienniku" w Polsce jest aż 250 tys. osób mających styczność z narkotykami, z czego 25% (ok. 60 tys.), jest uzależnione. Ośrodki odwykowe i terapeutyczne są przepełnione. Według prezes Monaru, Jolanty Łazugi-Kaczurowskiej, narkotyków nie można dzielić na bezpieczne i niebezpieczne, a najgorszą rzeczą byłaby ich legalizacja. Łatwy dostęp do miękkich narkotyków może bowiem ułatwić sięgnięcie po mocniejsze środki.

Politycy chcą legalizacji, narkotyków miekkich, marihuany-lsd-haszyszu, co o tym sądzicie czy to coś zmieni ? Jesteście za czy przeciw ? :p


Powstały 3 takie same tematy: Powód LAG :baby:

OnlyShadow 25-06-2007 15:36

Cytuj:

Według statystyk przytoczonych w "Dzienniku" w Polsce jest aż 250 tys. osób mających styczność z narkotykami,
Aż czy tylko? Wydaję mi się, że o wiele więcej.

Arrivald 25-06-2007 15:50

Ja jestem za legalizacja, wodka niszczy czlowieka bardziej niz trawa, wiec gdzie tu logika? Poza tym wzbogaciloby sie panstwo a nie zasrane mafie.

Dr.Unknown 25-06-2007 15:58

Wszystko mogłoby być legalne, jakby ludzie znali umiar.

Kajulec 25-06-2007 16:04

A marichóany nie mozna przedawkowaaaaac!

Bieni4 25-06-2007 16:05

I tam nie ma sie do łudzic nigdy nie bedzie legalize :):evul:

Ciufcia 25-06-2007 16:11

Chcą legalizacji, żeby na nich zagłosować a jak przyjdzie co do czego to jak to większość polityków robi, nie dotrzymają słowa.
Osobiście jestem za tym żeby "miękkie" narkotyki były legalne. Wzbogaciło by to budżet państwa a nie mafie/dilerów jak napisał ktoś wyżej.
A co do marihuany, to jak ktoś będzie chciał zapalić to zapali. Wystarczy się rozejrzeć/popytać:)

janek@ 25-06-2007 16:19

Jezeli spoleczenstwo na tym nie oglupieje to czemu nie? ;p
Jednak nie wiem czy to nie pociagnie ludzi do pobierania coraz to mocniejszych dragow.

Rafayen 25-06-2007 16:36

Mi tam to zwisa i powiewa ... =P

http://www.youtube.com/watch?v=oSq1rOMBiZc

Eivrel 25-06-2007 16:39

ja jestem za usuniecie kar za posiadanie małych ilości.
Natomiast co do legalizacji to jestem przeciwny, to jednak jest narkotyk i nie powinien być legalny.

Luthi 25-06-2007 16:56

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Dr.Unknown (Post 1509891)
Wszystko mogłoby być legalne, jakby ludzie znali umiar.

Zgadzam się. Gdyby ludzie wiedzieli kiedy i gdzie i ile mozna by o wiele więcej,

Kajulec 25-06-2007 16:57

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Eivrel (Post 1510020)
ja jestem za usuniecie kar za posiadanie małych ilości.
Natomiast co do legalizacji to jestem przeciwny, to jednak jest narkotyk i nie powinien być legalny.

Wedlug Ciebie cos nielegalnego, co nie podlega konsekwencji nie jest legalizacja? Dziwny tok rozumowania.

Eivrel 25-06-2007 17:02

Cytuj:

Wedlug Ciebie cos nielegalnego, co nie podlega konsekwencji nie jest legalizacja? Dziwny tok rozumowania.
Chodzi o to, że jestem przeciwny, aby była legalnie sprzedawana w sklepach itp. Natomiast nie ma co się uganiać za pojedynczymi osobami, które mają jednorazowo małą ilość na własny użytek. Wtedy łatwo można kogoś wrobić podrzucając mu torebeczkę.

Dan the Automator 25-06-2007 17:30

Albo wszystkie, albo żadne.

spider-bialystok 25-06-2007 17:31

SLD jak to SLD, zajmuja sie pierdolami typu legalizacja trawy, a wazniejsze sprawy maja gdzies.

Vil 25-06-2007 17:43

na moje nie tylko SLD zajmuje sie pierdolami.

Dan the Automator 25-06-2007 18:01

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez spider-bialystok (Post 1510175)
SLD jak to SLD, zajmuja sie pierdolami typu legalizacja trawy, a wazniejsze sprawy maja gdzies.

Niepowiedziałbym. To sie nazywa kampania wyborcza, tym razem wycelowana w młodzież w wieku 16-20 lat (potencjalnych wyborców), mało obeznaną z polityką. Zresztą, co innego ma robić partia opozycyjna z mniejszością w sejmie?

OnlyShadow 25-06-2007 18:19

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Ciufcia (Post 1509931)
Osobiście jestem za tym żeby "miękkie" narkotyki były legalne.

Ale wtedy te "miękie" przestaną wogóle być narkotykami, a ludzie zaczną sięgać po twardsze. W końcu po co sięgać po trawkę, skoro i tak nie poszpanujesz, bo każdy może ją palić ;p

Nikast Shynix 25-06-2007 19:00

@OnlyShadow:
Dzieciaki tak czy siak będą szpanować jak zapalą trawę, tak samo jak to jest teraz z papierosami. Ale jak teraz szpanują papierosami i marychą, tak po legalizacji marychy mogą szpanować papierosami, marychą i twardszymi, więc... No, po prostu jestem przeciw.

Vil 25-06-2007 19:21

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez OnlyShadow (Post 1510308)
Ale wtedy te "miękie" przestaną wogóle być narkotykami, a ludzie zaczną sięgać po twardsze.

Po pierwsze, granica miedzy uzywka a narkotykiem jest bardzo plynna. Po drugie, nie stwierdzono jak na razie zwiazku przyczynowo skutkowego pomiedzy jaraniem trawy a rozpoczeciem dawania w kanal, tak samo jak bezkarnosc przy sciaganiu mp3 nie oznacza ze zachecony zaczniesz krasc samochody.

Wszystko jest dla odpowiedzialnych i uswiadomionych ludzi.


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 12:29.

Powered by vBulletin 3