Forum Tibia.pl

Forum Tibia.pl (http://forum.tibia.pl//index.php)
-   O wszystkim i o niczym (http://forum.tibia.pl//forumdisplay.php?f=20)
-   -   Rosja grozi Polsce? (http://forum.tibia.pl//showthread.php?t=188872)

domin3x 11-08-2008 17:55

Rosja grozi Polsce?
 
Cytuj:

Rosyjski ambasador na Łotwie ostrzegł Polskę i trzy kraje bałtyckie, że "będą musiały zapłacić" za ostrą krytykę Rosji w jej konflikcie z Gruzją.

Nie trzeba się tak bardzo spieszyć w tak poważnych kwestiach, bo można popełnić poważne błędy, za które przyjdzie płacić przez długi cza
s - powiedział cytowany przez bałtycką agencję BNS rosyjski ambasador Aleksandr Wieszniakow.


Pytany przez agencję AFP rzecznik ambasady rosyjskiej w Rydze potwierdził wypowiedź dyplomaty, odmówił jednak wszelkich komentarzy. AFP poinformowało, że przywódcy Polski, Estonii, Litwy i Łotwy opublikowali w sobotę utrzymaną w ostrym tonie wspólną deklarację, w której apelują do UE i NATO o sprzeciwienie się imperialistycznej polityce Rosji.
(mg)
Ja już sam nie wiem, co o tym myśleć

skuug 11-08-2008 17:59

ruscy szukają zaczepki a kaczyński sie dał podpuścić. z drugiej strony nie wiem, czy jakiś tam ambasadorek ma coś do gadania w tej sprawie ;]

Ametystowec 11-08-2008 18:13

No to ruscy juz rozmachu nabrali, albo zaplacic DOSLOWNIE (ceny surowcow)...albooooo...chyba nie musze mowic. Jakos nie chce mi sie wierzyc, ze z nami nie bedzie tak jak z gruzja. Kawalek po kawalku benda (rosjanie) zajmowac europe az w koncu pojda na calosc. A ameryka albo sie wypnie albo niewiele pomoze w obawie przed wojna nuklearna.

Te wszystkie bzdury jak przepowiednie i prorocy...niby takie niewiarygodne, a jednak moja wiara w to urosla z 5% do 20% na to, ze tak sie stanie.

Xelius 11-08-2008 18:25

Jak ruskowie sie wkurw... wkurzą to tylko popiół z nas zostanie :) Przynajmniej sie skończy gra w tibie xD. A zresztą jak nas ruszą to co na to NATO? xd

gavreonien 11-08-2008 18:29

NATO na to jak na lato. Moim zdaniem, Rosja chce ukazać tylko swoją (słuszną) wyższość, skończy się na mocnych słowach i kilku obesranych gaciach wyższych urzędników polskich... blahblah

Xelius 11-08-2008 18:33

Jeszcze Polska, a raczej Kaczyński będzie przepraszał tamtejsze (Rosyjskie) władze.

gavreonien 11-08-2008 18:45

@up
Zapewne tak będzie. Ale co tam nas to może obchodzić... ;)

..::QRAS::.. 11-08-2008 20:15

a ja tak przeczuwam ze jeszcze w tym zyciu zlapiemy za karabiny ...

Mietek919 11-08-2008 20:23

Bo polska musi pchać dupe tam gdzie nie trzeba...

Donpeyot 11-08-2008 20:27

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez ..::QRAS::.. (Post 2224477)
a ja tak przeczuwam ze jeszcze w tym zyciu zlapiemy za karabiny ...

Też tak przeczuwam, w końcu już ładnych parę lat nie było żadnej wojny światowej. A człowiek wojnę ma we krwi, więc...

Slythia 11-08-2008 20:32

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez ..::QRAS::.. (Post 2224477)
a ja tak przeczuwam ze jeszcze w tym zyciu zlapiemy za karabiny ...

A ja mam nadzieję, że tak się nie stanie. Chciałabym przeżyć moje życie w spokoju, bez wojen wywołanych chorymi ambicjami niektórych ludzi... I proszę mnie tu nie straszyć w miarę możliwości...

Badon 11-08-2008 20:34

Wy bedziecie łapać karabiny chyba tylko w tibii...

Serious Sam 11-08-2008 20:37

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez ..::QRAS::.. (Post 2224477)
a ja tak przeczuwam ze jeszcze w tym zyciu zlapiemy za karabiny ...

Oby nie...

@topic
Wg. mnie Polska może, oraz nawet powinna protestować przeciw tej wojnie, a z wypowiedzi tego ambasadora można wywnioskować, że nie możemy mieć już własnego zdania.

Donpeyot 11-08-2008 20:39

@2up: Jeden koleś wyjechał kabrioletem na miasto a drugi go zastrzelił. Tak się zaczeła I WŚ. Dalej takie nieprawdopodobne, że naszego życia (które się właściwie dopiero zaczyna) będzie jakaś wojna ?

skuug 11-08-2008 20:44

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Donpeyot (Post 2224503)
@2up: Jeden koleś wyjechał kabrioletem na miasto a drugi go zastrzelił. Tak się zaczeła I WŚ.

ee tam, na wojne sie zbierało już wcześniej, zabicie tego 'kolesia' to akurat najmniej ważna przyczyna pierwszej wś

Andrealfus 11-08-2008 20:50

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez ..::QRAS::.. (Post 2224477)
a ja tak przeczuwam ze jeszcze w tym zyciu zlapiemy za karabiny ...


też tak myślę, ale miejmy nadzieję że się mylimy. Chociaz przeczuwam że 3 konflikt na skale swiatowa jest juz blisko

Kogucik302 11-08-2008 21:24

Ale z was pesymiści. Ja to na miejscu Kaczki to już bym błagał o wybaczenie, bo co tam honor jak w ryja możemy dostać porządnie.

metiu 11-08-2008 21:28

Oj będzie się działo.

Wiki426 11-08-2008 21:32

Muszę przyznać że słowa krytyki P. Kaczyńskiego były jak najbardziej na miejscu
Lecz sytuacja na świecie chwilowo jest zbyt rozluźniona jak na wojnę św.
Obydwie wojny światowe powstawały z większego napięcia vide I wojna światowa - mocarstwa takie jak austro-Węgry, zjednoczone Niemcy, Rosja były przygotowane do konfliktu od dłuższego czasu a zabójstwo pionka w postaci Księcia Franciszka Ferdynanda było tylko pretekstem(jak kolega parę postów wyżej wspomniał)
A takie straszenie przez Rosjan skończy się co najwyżej jakimś embargiem.
Gruzja najprawdopodobniej wg. mnie zostanie (przynajmniej w większości)przejęta i ani Nato ani ONZ nie mrugną okiem (powtórzy się sytuacja z przed 2 wojny światowej dano Niemcom się najeść by uniknąć konfliktu) Na przejętych terenach powstaną "suwerenne"(na kartce) państwa osetii i czegoś tam jeszcze.
UFF tyle z mojej strony
PzDr

Glon Elriel 11-08-2008 21:36

: D
Czekałem tyle czasu aż rosja zacznie nam grozic : D
Wreszcie będę mógł wziąść za karabin i walczyć o Ślask a przy okazji o Polske ^.^


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 20:02.

Powered by vBulletin 3