Forum Tibia.pl

Forum Tibia.pl (http://forum.tibia.pl//index.php)
-   O wszystkim i o niczym (http://forum.tibia.pl//forumdisplay.php?f=20)
-   -   Ironia,aluzja, błąd, kretynizm? (http://forum.tibia.pl//showthread.php?t=91181)

Etoric 23-08-2006 19:49

Ironia,aluzja, błąd, kretynizm?
 
W Niusie "Ownujemy" z dnia 21.08.06 Maygyver zostal porzadnie ochrzaniony, przez mase ludzi, nierozumiejacych slowa aluzja i ironia, a wiec:

Ironia-zamaskowana kpina;lekki sarkazm, ujety w wypowiedz, ktory zamierzony sens jest odwrotnoscia doslownego znaczenia slow

Aluzja-niejawne napomkniecie o czyms/kims; potracenie o jakas sprawe za pomoca przenosni; nie wprost-przytyk, docinka, przymowka

1.
"Przy nim Bubel, co jej maz jest Cipsoftem, nie ma szans "
"Pisze sie Bubbel!", "OMG! BUBEL?! nie myslisz? Bubble"-kazdy go uczyl jak to sie pisze Bubble, lecz Maygvyer uzyl w swojej wypowiedzi "aluzje".
Bubble-Bubel; Seromontis-Serek; Cachero-Czaczero
Takie same "halo" by bylo, kiedy w swojej wypowiedz Maygyver napisal by "W takim tempie Taifun przegoni Serka bardzo szybko"?
Otoz nie!
Nie rozumiem, czemu kazdy do tego akurat sie przyczepil


2.
"Moze dla tego ze wali z ruszczki"
Maygvyer zironizowal chlopaka"polkiego pro-gamera", ktory w swojej wypowiedzi dla Tvn'u powiedzial"(...) A ja jestem druidem i wale z ruszczki"
Chlopak to bardzo smiesznie zaakcentowal i ewidentnie dalo sie uslyszczec"RUSZCZKA" Maygvyer na pewno nie mial zamiaru walnac takiej gafy.


Nie chce tutaj wyjsc na jakiegos prof. Miodka, ale uwazam ze Maygyver zostal skrzywdzony xD.
Wydaje mi sie to smieszne, ze malo kto potrafi dostrzec ironie...czy tez aluzje.

Monte 23-08-2006 19:58

Jak czytałem komentarze w temacie "Ownujemy" to robiło mi się żal, że na tym forum jest tak dużo sztywnych i, delikatnie mówiąc, mało inteligentnych user'ów. Przecież ta ironia jest widoczna jak czarne na białym.

Thero 23-08-2006 20:06

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Monte (Post 950620)
Jak czytałem komentarze w temacie "Ownujemy" to robiło mi się żal, że na tym forum jest tak dużo sztywnych i, delikatnie mówiąc, mało inteligentnych user'ów. Przecież ta ironia jest widoczna jak czare na białym.

No z zobaczeniem czare na białym to mogę mieć problemy.

@Topic
Nie podchodzi mi ten temat zupełnie. Jak przeciętny kretyn zobaczy, że tekst ma więcej niż 2 linijki, wtedy odezwie się kres skryptu, a "MuZg" wywali "Error1337". Zamknie wszystkie strony, a w tle puści "Dziiwnyyyyy jest ten świat".

Vekegi 23-08-2006 20:12

mi tam nic nie przeszkadzalo, nawet podobało mi sie to troche ironiczne podejscie ;P

Tasior 23-08-2006 20:30

A po co sie tym przejmować? Zalecam nie czytanie komentarzy do niusów, bo one zawsze są na takim poziomie.

Bambuko 23-08-2006 20:35

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Etoric (Post 950604)
1.
"Przy nim Bubel, co jej maz jest Cipsoftem, nie ma szans "
"Pisze sie Bubbel!", "OMG! BUBEL?! nie myslisz? Bubble"-kazdy go uczyl jak to sie pisze Bubble, lecz Maygvyer uzyl w swojej wypowiedzi "aluzje".
Bubble-Bubel; Seromontis-Serek; Cachero-Czaczero
Takie same "halo" by bylo, kiedy w swojej wypowiedz Maygyver napisal by "W takim tempie Taifun przegoni Serka bardzo szybko"?
Otoz nie!
Nie rozumiem, czemu kazdy do tego akurat sie przyczepil

Tym bardziej, że to też jest aluzja do jeszcze zupełnie innej rzeczy - kiedy jeszcze Bubble była najwyższym poziomem i wszyscy ją czcili, to ktoś napisał "ja syszalem, ze monz bubla jest cipsoftem" czy coś takiego. Jest to stary, dobrze znany tekst. Widac teraz już nie.

sebcio 23-08-2006 20:40

Macie calkowita racje, ale tamci oczywiscie tego nie zrozumieja, nawet jakby chcieli. Obstawiaja uparcie przy swoim, ze to oni maja racje, heh.
Smieszne.

Dj Fara0n 23-08-2006 20:43

Jak widac nie mozna stosowac ironii w newsach. Za duzo dzieci neostady ,zdecydowanie za duzo.

Trias 23-08-2006 20:49

Mnie się ten news podobał, w humorystyczny sposób pokazał osiągnięcia polskich graczy; No , ale jeśli ktoś nie rozumie żartu, aluzji i ogulnego mrugania okiem to niech lepiej "idzie się leczyć na nogi bo na głowe już za pózno"

Milan ognia 23-08-2006 21:58

Muskoffiedz (mózgowiec)
 
Niedługo nie będzie można zażartować bo kretynii nie będą wiedzieć o chodzi. Baa... Broń Boże nie mówmy zbyt mądrze (ciekawe czemu). Najlepiej piszmy jak szare myszki, 0 nowych pomysłów, dowcipu, satyry. Mi sam news się podobał. Nie był 'sztywny'.

Adner 23-08-2006 23:15

Mnie tak czy siak się taki styl pisania newsów nie podoba, bo to jest jednak polska strona bądź nie bądź sztandarowa;)

A i kilka takich robaczków w stylu źle postawionej wielkiej litery czy złej odmianie wyrazu na screenach i w wiadomości też się rzuca w oczy;)

ripper 23-08-2006 23:17

Fajny nius. Co niektórzy od niego chcą? : d Przynajmniej nie jest sztywno/oficjalny.

Ghost Nieudany 24-08-2006 11:16

To ja się zapytam malkontentów - to jest sajt o GRZE KOMPUTEROWEJ, czy ogłoszenie Jaruzelskiego o stanie wojennym?

Khazar 24-08-2006 14:52

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Bambuko (Post 950729)
Tym bardziej, że to też jest aluzja do jeszcze zupełnie innej rzeczy - kiedy jeszcze Bubble była najwyższym poziomem i wszyscy ją czcili, to ktoś napisał "ja syszalem, ze monz bubla jest cipsoftem" czy coś takiego. Jest to stary, dobrze znany tekst. Widac teraz już nie.

Jak Bubble byla najwyzszym pozimem i wszyscy ja czcili nie bylo jeszcze neostrady, albo przynajmniej nie byla taka takia i powszechna i stad oburzenie tych ludzi.

Jesli chodzi o newsa to co jak co, ale watpie zeby byl jakis tybijczyk, ktory nie slyszal, badz nie czytal, fragmentu o waleniu z aksa i ruszczki, po prostu w szkole podstawowej nie ucza co to ironia i aluzja i stad oburzenie tych ludzi :)

Bambuko 24-08-2006 19:12

Khazar, zawsze było mnóstwo takich lamerów. Chocby ten cytat.

Glacial 24-08-2006 19:47

Dziwny jest ten świat.... trzeba naprawdę komuś mocno w router kopnąć, żeby ten przestał pisać głupoty.

Shanhaevel 24-08-2006 20:09

Proponuję stworzyć nowy znak interpunkcyjny w języku polskim: dowcipnik. Dla mniej kumatych byłby stawiany przy każdej ironii i sakraźmie. Wiecie o ile łatwiejsze byłyby kontakty międzyludzkie?

Etoric 24-08-2006 20:59

dowcipnikiem to mnie facet zabiles:D DOWCIPNIK hah^^

Bambuko 24-08-2006 22:01

To mi się przypomniała taka anegdota z RL. Był typ, który chodzi do jednego z najlepszych liceów w mieście, więc oczywiście jego dowcipy i żarty są na zbyt wysublimowanym poziomie dla naszej szarej masy. Czasem jak coś opowiadał, to nic nie kumaliśmy i powiedzieliśmy mu, żeby po żarcie pstrykał palcami, żebyśmy wiedzieli, że trzeba się śmiac. Potem zaczęło to się odnosic także do innych osób, których żarty były dla nas niezrozumiałe. Następnie ewoluowało to, i wtedy kiedy ktoś usłyszał coś, co powinno byc żartem, a i tak nikt się nie śmiał, też pstrykał, aby nieumiejętny żartowniś nie był w kłopotliwym położeniu. Teraz kiedy ktoś opowie nieśmieszny żart wszyscy pstrykają palcami.

Tasior 24-08-2006 23:19

W Ameryce wpadli na to dawno temu i teraz przez śmiech z offu nie słychać aktorów.

@down
Nie ważne gdzie, pomysł "zmuszania" do śmiechu jest chybiony.


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 07:34.

Powered by vBulletin 3