Forum Tibia.pl

Forum Tibia.pl (http://forum.tibia.pl//index.php)
-   Poradniki Archiwalne (http://forum.tibia.pl//forumdisplay.php?f=209)
-   -   Rodzaje czaszek. (http://forum.tibia.pl//showthread.php?t=9855)

bryn 24-08-2004 11:58

Rodzaje czaszek.
 
http://static.tibia.com/IMAGES/guide/skull_white.gif Biale czaszki
Postac oznaczona biala czaszka wlasnie zaatakowala badz zabila nieoznaczona postac. Kazdy gracz widzi to oznaczenie. Bedzie ona widoczna tak dlugo, jak aktywna jest blokada logowania. Wszystkie akcje ofensywne nie tylko przedluza blokade logowania, ale rowniez przedłużš oznaczenie gracza. Jednak biała czaszka jest tylko tymczasowym oznaczeniem, które pozwala innym graczom dowiedizeć się, że dana postać była ostatnio agresywna.

http://static.tibia.com/IMAGES/guide/skull_red.gif Czerwone czaszki
Postacie, które zabiły kilka nieoznaczonych postaci w jakimś czasie zostaną oznaczone czerwoną czaszką i będą musiały przestrzegać poważnych sankcji w ich Player Killingu. Zdarza się to, kiedy postać zabija:
- trzy lub więcej nieoznaczone postacie w jednym dniu (w realne 24 godziny),
- pięć lub więcej nieoznaczonych postaci w jednym tygodniu (realne 7 dni) lub
- dzisięć lub więcej nieoznaczonych postaci w jednym miesiącu (za okres miesiaca uznawane jest realne 30 dni)

Kiedy tylko postac przekroczy jeden z tych trzech limitow zostanie ona oznaczona czerwona czaszka na 30 dni. Pamietaj, ze kiedy ktorys z tych limitow zostaje ponownie przekroczony, okres trwania oznaczenia wraca do 30 dni. Ponadto, dodatkową sankcją nałożoną na postacie oznaczone czerwoną czaszką jest to, że tracą one w momencie śmierci W S Z Y S T K I E rzeczy które miały przy sobie, niezależnie od tego, czy noszą "Amulet of Loss" czy nie! To zachęca graczy do nękania tak oznaczonych i polowania na nich. Nagminne zabijanie nieoznaczonych postaci jest naruszeniem Zasad Tibii. W związku z tym gracze, którzy podwójnie przekroczyli limity potrzebne na uzyskanie czerwonej czaszki będą banowani automatycznie. Pamiętaj, że zbyt wiele banów zaskutkuje usunięciem twego konta...

http://static.tibia.com/IMAGES/guide/skull_yellow.gif Żółte czaszki
Jest to specyficzny rodzaj oznaczenia, ponieważ nie jest ono widoczne dla wszystkich graczy. Zobaczysz go tylko wtedy, gdy twoja postac jest rowniez oznaczona czaszką. Żółte oznaczenie obok imienia oznacza, że ta postać zaatakowała cię pierwsza i masz prawo do obrony. Jesli zabijesz postać oznaczoną żółtą czaszką, nie zostanie to uznane za "złe" zabójstwo, jak zabicie postaci oznaczonej każdym innym rodzajem czaszki.

http://static.tibia.com/IMAGES/guide/skull_green.gif Zielone czaszki
Zielona czaszka to kolejny specjalny przypadek. Gracz oznaczony taką czaszką jest członkiem party do której ty należysz. Jak każdego innego oznaczonego czaszką gracza, możesz go zaatakować lub zabić bez ponoszenia konsekwencji. Party zostało stworzone do trenowania i huntowania w grupach lub do przeprowadzania pojedynku z innym graczem. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w części manuala poświęconej Party Mode.

Tlumaczenie z www.tibia.com => manual => 4.3.3 c)

kubasek2 13-01-2005 17:22

spox. Zesz ci się chcialo tego szukac. teraz wiem co robic gdy ktos ma zoltol czaszke. atakowac go i już!

Zielevitz 13-01-2005 17:32

kurde, jak ja kiedys naskrobaem podobny poradnik to zostal on skasowany ;/

Gesundheit 13-01-2005 17:41

Bardziej,łatwiejszego tematu nie mogłeś napisać hym?

Centaurek 13-01-2005 18:06

Cytuj:

Żółte czaszki
Jest to specyficzny rodzaj oznaczenia, ponieważ nie jest ono widoczne dla wszystkich graczy. Zobaczysz go tylko wtedy, gdy twoja postac jest rowniez oznaczona czaszką. Żółte oznaczenie obok imienia oznacza, że ta postać zaatakowała cię pierwsza i masz prawo do obrony. Jesli zabijesz postać oznaczoną żółtą czaszką, nie zostanie to uznane za "złe" zabójstwo, jak zabicie postaci oznaczonej każdym innym rodzajem czaszki.
Czyli jeśli będę miał białą czache bo kogoś zabiłem, czekam aż mi minie, ktoś mnie zaatakuje, ja go zabije i nie będzie się wliczało to do liczby zabić jako "złe zabicie" ? Czyli jak zabije więcej niż 3 osoby (jak one mnie zaatakują pierwsze) [mając białą czachę]to nie dostane czerwonego skula ? A jeśli będę miał czerwonego skula, ktoś mnie zaatakuje, ja go zabije...nie wliczy się ?

Shardzik 13-01-2005 18:39

Pragnę dodać, że zółtą czaszkę można dostać także, na wskutek, że to tak nazwę: "Próby Samobójczej" po prostu, gdy użyjemy np. Fire Bomb, tak, że płomienie dotkną nas, wtedy automatycznie jesteśmy oznaczeni zółtą czaszką, to jest lekko bezsensowne, ale także jest, i warto byłoby dodać tą wiadomość

Lanatan 14-01-2005 17:45

Fajny poradnik wszystko co chcialem wiedziec o czaszkach szczegolnie fajne jest to ze wkoncu dowiedzialem sie po ilu zabujstwach i w jakim czasie dostaje sie red skulla (nigdy konkretnie niewiedzialem zreszta roznie ludzie gadaja na ten temat) ale ogulnie spoko poradnik ;)

Egipteka 15-01-2005 17:44

LoL
 
Co jesli sie mam czache, white albo red skulla i nie moge sie wylogowac bo mam krzyzyki, wiec zamkne tibie? co wtedy?

Xeltix 15-01-2005 18:07

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Egipteka
Co jesli sie mam czache, white albo red skulla i nie moge sie wylogowac bo mam krzyzyki, wiec zamkne tibie? co wtedy?

Mozna wyjsc kiedy sie chce tylko ja logautejsz sie to znikasz z swiata a ja k dajesz na krzyszyk to wtedy nadal jestes na swiecie w stanie afk i jak minie tryb walki to wtedy gra automatycznei cie logautuje i wychodzisz :)

R.I.P 25-03-2005 11:09

Po ilu minuatch zniak biala czacha ?

Szefcio 05-04-2005 23:15

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez R.I.P
Po ilu minuatch zniak biala czacha ?


Po 15 minutach.

Choli 07-04-2005 09:35

A ja mam pytanie bo mialem bana na 7 dni i jak ban sie skonczyl to ile jeszcze bede mial red skulla ?

Shinjix 07-04-2005 11:25

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Choli
A ja mam pytanie bo mialem bana na 7 dni i jak ban sie skonczyl to ile jeszcze bede mial red skulla ?

Mich od pojawienia się "truskawki" czyli 3 tygodnie :)

Charlotte Makantana 07-04-2005 12:39

@OfTopic
Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Zielevitz
kurde, jak ja kiedys naskrobaem podobny poradnik to zostal on skasowany ;/

Nie zauważyłeś, że ten "poradnik" jest przetłumaczony z tibia.com??

@OnTopic
Ładnie przetłumaczone, pewnie się przyda graczom, którzy w nowych tematach ( :[ ) pytają "co to znaczy jeśli mam białą czaszkę?",itp.

Abdal 07-04-2005 13:05

fajny poradnik

M@rcin 19-04-2005 22:18

Mam takie pytanie zabilem kogos dostalem biala czache zaatakowal mnie koles i on mial zolta ja go na poczatku atakowalem a pozniej zaprzestalem i teraz pytanie czy biala czacha zniknie mi za 15 minut czy dluzej ??

Grajper 20-04-2005 12:54

w\g mnie to jest tak. dostałeś 15 min za 1 killa, ale gdy zabiłeś innego gracza ( akcja ofensywna) te 15 min zaczynają się liczyć od nowa. podanto 15 min dostaje się za zabicie, jeśli tlyko atakujesz to znika szybciej. dużo szybciej.

Miłosz 21-04-2005 07:13

Umnie na tibia.com pisze że mam zabójstwa OK, to znaczy że złe zabójstwo?

Gburek Muchomorek 22-04-2005 09:21

Czyli jeśli będe miał czerwonego skulla to on nie bedzie znikal przez 30dni?

P.S. I słyszałem pplotki że jeśli zabiją cię jak masz red skulla to tracisz całe uzbrojienie - czy to prawda?!

Jacko 24-04-2005 21:00

@up
Cytuj:

Oryginalnie napisane przez bryn
Ponadto, dodatkową sankcją nałożoną na postacie oznaczone czerwoną czaszką jest to, że tracą one w momencie śmierci W S Z Y S T K I E rzeczy które miały przy sobie, niezależnie od tego, czy noszą "Amulet of Loss" czy nie! To zachęca graczy do nękania tak oznaczonych i polowania na nich.

>.<


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 15:12.

Powered by vBulletin 3